مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی

مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی

مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی

مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی، تکنولوژی اطلاعات جهات گوناگونی از زندگی ما آدمیان را به خود مغشوش ساخته است. در بیش از دویست سال پیش هیچ گونه تلفن هوشمند، رایانه و حتی لپ تاپ یا… به چشم نمی خورد. علاوه بر این ها، تا همین چند سال پیش بود که داشتن کامپیوتر رومیزی برای بسیاری از آدمیان یک رویا بود.

بدون شک و شبهه هم اکنون عصر تجهیزات و امکانات قابل حمل و کاربردی چون لپ تاپ ها می باشد. در این میانه ها بازار لپ تاپ به نسبت رایانه های رومیزی و ثابت با سرعت بسیار بیشتری رشد و تکامل پیدا می کند. ما در این قسمت از مطلب خود مایل هستیم به گونه ای تمام و کمال به بررسی مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی مبادرت ورزیم. با ما در امتداد این مطلب از ویرا کامپیوتر همراه باشید.

نقش لپ تاپ در زندگی امروزی

هم اکنون به گونه ای مداوم و پی‌درپی مدل های جدیدی به سمت و سوی بازار روانه می شود. البته بازار هم از تمامی مدل های ارائه شده به خوبی و با آغوشی باز استقبال می کند. زندگی در شهرهای مدرن و پیشرفته نیاز به داشتن فعالیت بیشتر دارد.

‌و برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود میبایست همواره تلاش نمود. داشتن آگاهی های جدید در تمامی زمینه ها منجر می شود حس بهتر و خوشایند تری داشته باشید. برای داشتن این آگاهی ها و برقراری ارتباط با دوستان و برقراری یک روابط تجاری موفق خرید لپ تاپ استوک می تواند بیشترین کمک را به شما نماید.

هم اکنون بسیاری از اشخاص در حال تهیه لپ تاپ های جدید و به روز برای مدرسه و یا گاهاً کار کردن در منزل می باشند. در بازار می توانید با گزینه های بسیاری مواجه شوید که اتخاذ در میان همه آن ها می تواند سخت و طاقت فرسا باشد.

حال پرسش اساسی موجود در این حیطه ها در این مورد خلاصه می شود که کدام برند را بخریم؟ در واقع یکی از برندهای پیشرو که در بازار شما هم می توانید با آن رو به رو شده باشید اچ پی است! بسیاری از افراد هستند که به علّت قیمت پایین و نیز مشخصات کیفیت بالا به دنباله ی تهیه لپ تاپ های اچ پی می باشند. البته که بهتر است پیش از تهیه لپ تاپ از این برند، مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی را مدّنظر قرار دهید.

نقش لپ تاپ در زندگی
نقش لپ تاپ در زندگی

مهم ترین مزایای لپ تاپ اچ پی

 • جابجایی آسان

شاید بتوان این گونه بیان نمود که قابل جابجایی بودن لپ تاپ ها را می توان از مهم ترین عامل برتری لپ تاپ ها به کامپیوترهای رومیزی دانست. اغلب باتری های داخلی لپ تاپ های اچ پی، سبک بوده و جمع و جور می باشند و جابجایی آن ها را راحت می کند. بهره گیری از آن در هر هنگام و مکان چون؛ کافه، رستوران، مسافرت، اتومبیل و… آسان خواهد بود. این قابلیت به شما امکان خواهد داد که به آسانی به کلّیه ی اطلاعات خود در هر زمان و مکان که نیازمند بودید، دسترسی داشته باشید.

 • زیبا و شکیل

در پرسش به پاسخ مهم ترین مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی، ما می توانیم به ساخت بسیار زیبا و فشرده این محصول اشاره نماییم. حدوداً با هر مقدار بودجه ای، شما می توانید یک لپ تاپ قدرتمند برای خودتان تهیه نمایید. البته که اچ پی یک برند قابل اعتماد می باشد که اعتبار خود را در کیفیت خود لحاظ نموده است.

 • قیمت

از سویی قیمت را هم می توان از جمله مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی دانست. چنانچه که نیازمند تهیه لپ تاپی با توان پردازشی بالا و نیز قیمت مناسب می باشید لپ تاپ های اچ پی می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند. دانش آموزان عزیز می توانند از آن در راستای انجام کارهای آموزشی خود بهره گیرند، یا نهادها می توانند کارهای خود را با لپ تاپ های اچ پی به حالت آنلاین انجام بدهند.

 • دسترسی راحت

اچ پی به علّت تاریخچه، کیفیت، دوام و ماندگاری، قیمت و دیگر خصوصیات های خود یک برند جهانی می باشد. همین موضوع منجر می شود که اگر شما نیت خرید داشته باشید به آسانی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. مازاد بر این ها اگر که شما نیاز به تعمیر داشتید، قطعات مدّنظر را می توانید به آسانی در بازار پیدا نمایید.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ ال جی

 • بهره گیری آسان

برعکس بسیاری از لپ تاپ های موجود در گستره ی بازار، بهره گیری از این لپ تاپ ها بسیار و بسیار راحت می باشد و نیاز به هیچ نوع تجهیزات و لوازم اضافی نخواهد داشت. خصوصیاتی چون؛ صفحه کلید مخصوص به خود، موس داخلی و یا وجود تاچ پد، بلندگوهای داخلی، دوربین داخلی، منجر می شود تمامی اشخاص به آسانی از آن بهره گیرند و از کیفیت آن نهایت لذّت را ببرند.

 • راه اندازی راحت و سریع

راه اندازی این قبیل از دستگاه ها بسیار و بسیار راحت است‌. حتی در زمان باز نمودن رایانه برای نخستین بار حتی کاربر تازه کار می تواند صرفاً با اتصال آن به پریز برق و فشردن دکمه روشن / خاموش سیستم خویش را به سرعت هرچه تمام تر راه اندازی بنماید.

 • عدم نیاز به تجهیزات و امکانات جانبی

لپ تاپ های اچ پی را می توان یک دستگاه همه کاره تلقّی نمود. به عبارتی در دنیای مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی می توانیم این موضوع را از جمله مهم ترین مزایا معرفی نماییم. البته بخش هایی چون؛ موس، صفحه کلید وجود دارد که می توانید آن را جداگانه تهیه نمایید. به عبارتی این قسمت ها در کلّیه ی برندها میبایست به گونه ای جداگانه تهیه گردد.

 • پشتیبانی لپ تاپ

اچ پی برای کلّیه ی محصولات تولیدی خود پشتیبانی خوبی عرضه می نماید. این از جمله دلایلی می باشد که همیشه یک برند معتبر و شناخته شده بوده و مورد استقبال واقع شده است.

 • فناوری محصول

بیشتر مدل های نوین لپ تاپ های اچ پی حاوی توان پردازش قدرتمند، شفافیت صفحه نمایش منحصر به فرد و فضای کافی و لازم هارد دیسک هستند.

بیشتر بخوانید
راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

مهم ترین معایب لپ تاپ اچ پی

 • ماندگاری

یک نقطه ضعف بسیار بزرگ به همراه قابلیت جا به جا بودن، موضوع دوام و ماندگاری است. یک جسم و یا شیئ متحرک همانند لپ تاپ احتمال خراب شدن و یا صدمه دیدن آن بسیار بیشتر از یک جسم ثابت خواهد بود. پس لپ تاپ های اچ پی قطعاً شکننده تر از رایانه های رومیزی خود می باشند. امکان دارد که گاهاً لپ تاپ شما از دستتان به زمین افتد! یک مایعی بر روی لپ تاپ بریزد و… که به این هنگام صدمه خواهد دید. بنابراین ما در دنیای مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی می توانیم بگوییم که، دوام و ماندگاری از جمله مهم ترین مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی است.

 • باتری ها

به گونه ای جامع و کلّی قوانین خاص و ویژه ای در ارتباط با بهره گیری از باتری لپ تاپ به چشم می خورد. همانند شارژ کامل پیش از رسیدن به منطقه هشدار. چرا که منجر به کاهش سریع عمر باتری لپ تاپ می شود. کاربرانی به چشم می خورد که امکان دارد تمام روز از لپ تاپ خود بهره گیرند.

به همین خاطر نمی توان کارکرد باتری ها را پیش بینی کرده و نتیجه دقیقی را گفت. کاربرانی که امکان دارد از هشدارهای باتری آگاهی و شناخت نداشته باشند و یا از چهارچوب های فنی ظرفیت باتری اطلاع فعلی نداشته باشند می توانند شارژ باتری لپ تاپ خود را در زمان سریع تری تمام نمایند.

 • به روز رسانی لپ تاپ

هر یک از لپ تاپ های اچ پی به، به روز رسانی نیازمند هستند. بسته به ماهیت به روز رسانی «حائز اهمیت، فوری و گاهاً روتین و…» می توان بدون نیاز به اتخاذ، به روز رسانی ها را بر روی لپ تاپ به انجام رساند. مازاد بر این ها، با چند عدد نرم افزار از پیش نصب گردیده این کاربر می باشد.

بیشتر بخوانید
رفع کندی لپ تاپ

که می تواند اطلاعات به روز گردیده و آنچه که بدان نیازمند است را معین بنماید. گرچه این موضوع را نمی توان جزئی از مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی به شمار آورد، ولی بعضی از به روز رسانی های سیستم عامل می توانند زمان بسیاری را به خود اختصاص دهند و کاربر نمی تواند برای مدّت زمانی از سیستم خود بهره گیرد.

لپ تاپ اچ پی
لپ تاپ اچ پی
 • قیمت لپ تاپ اچ پی

براساس نیاز یک کاربر، بعضی از لپ تاپ های اچ پی می توانند قیمت بسیار اندکی را به خود اختصاص بدهند. امّا قطعاً شما هم با این جمله معروف رو به رو شده اید؛ هر چقدر پول بدهی به همان مقدار هم آش می خوری! شما با پرداخت یک مقدار پول کم می توانید یک لپ تاپ اچ پی ارزان برای خود داشته باشید.

مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی، ولی غالباً به معنی داشتن حافظه اندک تر، هارد دیسک کوچک تر، کاهش سرعت دستگاه، صفحه نمایشگر کوچک تر و طی برخی از اوقات فاقد پورت لازم و یا گاهاً درایو سی دی است. هرچه که قیمت لپ تاپ بالاتر باشد، کیفیت بهتری هم شامل حال شما دوستان عزیز خواهد کرد. ولی در برخی از اوقات امکان دارد این چنین هم نباشد و پرداخت هزینه بسیار زیاد برای شما هیچ گونه دلیل منطقی نداشته باشد!

نتیجه گیری

دوست عزیز و گرامی ما در این مقاله که در مورد مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی است در ویرا کامپیوتر سعی نمودیم شما را با برخی از مهم ترین مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی آشنا سازیم. به همان شکل که شما عزیزان هم شاهد ماجرا بودید.

ما در طول متن به برخی از مهم ترین مزایا همانند؛ پشتیبانی، فناوری، بهره گیری آسان، زیبا و شیک بودن و در کار بسیاری از مزایا به معایبی چون؛ دوام کم و به روز رسانی سخت هم اشاره نمودیم. حال بهتر است بگوییم که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *