خرید اقساطی لپ‌تاپ

خرید اقساطی لپ­تاپ یک فرصت خوب برای خریداران لپ­تاپ است. امروزه استفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند لپ‌تاپ به یک بخش ضروری و جدایی‌ناپذیر زندگی انسان تبدیل شده است و تمام کسب و کارها از کسب و کارهای خانگی گرفته تا ادارات و شرکت‌ها، دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد نیازمند استفاده از لپ‌تاپ هستند. مخصوصاً اینکه در عصر حاضر حتی برخی از جزئی‌ترین مسائل مربوط به زندگی روزمره نیز نیاز به استفاده از لوازم الکترونیکی مانند لپ‌تاپ دارد. بنابراین برای هر فردی داشتن لپ‌تاپ متناسب با کار و فعالیتش بسیار حیاتی است.

خرید اقساطی لپ­تاپ جزء یکی از گزینه‌هایی است که پیش روی خریداران برای خرید راحت­تر قرار دارد. با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت روز افزون لوازم الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ، برای خیلی از افراد این امکان وجود ندارد که کل هزینه خرید لپ‌تاپ را به‌یک‌باره پرداخت کنند. در این راستا شرکت‌های وارد کننده لپ‌تاپ اقدام به فروش اقساطی لپ‌تاپ می‌کنند. در نتیجه خرید اقساطی لپ‌تاپ می‌تواند راه حل مناسبی برای افرادی باشد که نیاز مبرم به استفاده از لپ‌تاپ را دارند.

آیا خرید اقساطی لپ‌تاپ به صرفه است؟

زمانی که شما بودجه لازم برای خرید لپ‌تاپ استوک را ندارید و برای انجام کارهای خود به شدت به لپ‌تاپ نیاز دارید یکی از راه­حل­های پیش روی شما خرید اقساطی لپ‌تاپ است و سؤالی که برایتان پیش می‌آید این است که آیا خرید اقساطی لپ‌تاپ به صرفه است یا خیر؟

 به طور کلی می‌توان گفت که در هر فروشگاهی شرایط خرید اقساطی لپ‌تاپ متفاوت خواهد بود و شما می‌توانید با تحقیق در مورد فروشگاه‌های مختلف خرید اقساطی لپ‌تاپ خود را از فروشگاهی انجام دهید که برای شما از نظر اقتصادی بیشتر به صرفه باشد . سود کمتری در ازای خرید اقساطی پرداخت کنید. اما نکته دیگر در مورد خرید به صرفه­ ی اقساطی لپ‌تاپ این است که شما با توجه به نیاز و کاری که با لپ‌تاپ انجام می‌دهید یک انتخاب آگاهانه انجام دهید. همچنین به عنوان مثال اگر شما برای مصرف خانگی از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید. می‌تواند لپ‌تاپی را انتخاب کنید که از نظر ویژگی‌ها دارای قیمت تمام شده پایین‌تری باشد مثلاً از نظر CPU و RAM و حتی سایز صفحه نمایش لپ‌تاپ‌هایی را انتخاب کنید .که کار یک کامپیوتر خانگی را برای شما انجام دهد و در نتیجه هزینه اضافی برای قابلیت‌هایی که به کار شما نمی‌آید نپردازید.

 به عنوان مثال

یک فردی که از کامپیوتر برای کار برنامه‌نویسی و یا کارهای گرافیکی سنگین استفاده می‌کند نیاز به لپ‌تاپی دارد که از نظر CPU و پردازنده و حافظه محاسباتی یارم بسیار خوبی را داشته باشد.که به طبع این نوع لپ‌تاپ هزینه تمام شده بالایی در بر خواهد داشت. یا اگر شما شخصی هستید که لپ‌تاپتان را با خود به محل کار یا دانشگاه می‌برید و در طول روز لپ‌تاپ شما همراهتان است .نیاز به خرید لپ‌تاپی دارید که از نظر سایز کوچک باشد و همچنین وزن کمی هم داشته باشد تا حمل و نقل آن آسان باشد. خرید یک لپ‌تاپ با وزن کم به طبع نیازمند پرداخت هزینه بالاتری هم است. یا اگر برای GAME از لپ­تاپ استفاده می­کنید گزینه­های متفاوتی از مشخصات لپ­تاپ مناسب برای این کار پیش روی شما هست و البته هزینه پرداختی بالایی هم خواهید داشت.

کاربرد لپ تاپ ها

 درنتیجه لپ­تاپ­ های موجود در بازار دارای دامنه قیمتی متفاوت و همچنین کارایی و قدرت سخت‌افزاری بسیار متفاوتی هستند؛ و مسلماً کسی که فقط برای کارهای معمولی مثل تماشای فیلم یا تایپ از لپ­تاپ استفاده می­کند با کسی که شغلش برنامه­نویسی یا معماری است به لپ­تاپ­های کاملاً متفاوتی نیاز دارند. پس یکی از راه­های به صرفه بودن خرید اقساطی لپ‌تاپ این است که شما با توجه به نیاز خود اقدام به خرید لپ‌تاپ کنید.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در صرفه اقتصادی خرید اقساطی لپ‌تاپ مؤثر باشد. توجه به این نکته است که عواملی مانند نرخ ارز یا برند سازنده لپ‌تاپ تأثیر بسیار زیادی بر قیمت ‌لپ‌تاپ خواهد داشت و به طبع خرید اقساطی آن نیز دربردارنده هزینه خواهد بود. برندهای معروف سازنده لپ­تاپ مانند ایسوس، اپل، لنوو، مایکروسافت و سایر برندها ازنظر قیمت نهایی یک لپ­تاپ با کارایی و مشخصات مشابه بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین انتخاب برند لپ‌تاپ بر هزینه­ای که شما برای خرید اقساطی لپ­تاپ قرار است پرداخت کنید بسیار مؤثر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر خرید اقساطی لپ‌تاپ شرایط خرید و فروشگاه‌ها است .برخی از فروشگاه‌ها با دریافت چک و یا سفته اقدام به واگذاری لپ‌تاپ مدنظر به شما می‌کنند؛ و با توجه به نرخ ارز مقداری سود در ازای فروش اقساطی از شما دریافت می‌کنند. برخی از فروشگاه‌ها هم طرف قرارداد با اداراتی نظیر آموزش‌وپرورش ارتش و یا علوم پزشکی است. که خرید اقساطی لپ‌تاپ از این فروشگاه‌ها برای کارمندان هرکدام از این ادارات آسان‌تر خواهد بود.

مراحل خرید اقساطی لپ‌تاپ

مراحل خرید اقساطی لپ‌تاپ با توجه به شرکت فروشنده متفاوت خواهد بود. اما در کل یک سری از مراحل که به‌صورت عمومی برای خرید اقساطی لپ‌تاپ وجود دارد را در اینجا برای شما می‌آوریم.

مرحله اول :

 در مرحله اول خرید اقساطی لپ‌تاپ شما پس از انتخاب برند و مشخصات لپ­تاپ مدنظر خود، اطلاعات آن را سامانه ثبت سفارش در شرکت فروشنده ثبت می‌کنید؛ و تعداد اقساطی که می‌توانید پرداخت کنید و همچنین میزان پیش‌پرداخت مدنظر خود را نیز ثبت می‌کنید.

مرحله دوم :

 در مرحله دوم شما باید مدارک خود که شرکت فروشنده از شما درخواست می‌کند را ارائه کنید. که این مدارک می‌تواند شامل چک صیادی، سفته، اطلاعات و گردش حساب بانکی، اطلاعات شخصی خودتان و اگر شرکت فروشنده از شما ضامن بخواهد .باید اطلاعات شخصی و بانکی ضامن را نیز ارائه کنید. شما باید در سیستم بانکی که اطلاعات حساب آن را در اختیار شرکت سازنده قرار می‌دهید و قرار است .با اوراق بهادار یعنی چک و سفته آن بانک اقدام به خرید اقساطی لپ‌تاپ کنید یک مشتری خوش‌نام باشید. به عنوان مثال عدم وجود چک یکی از شرایطی است که موجب می­شود تا استعلام حساب شما توسط شرکت فروشنده لپ‌تاپ تائید شود.

مرحله آخر:

در مرحله بعدی شرکت فروشنده اقدام به بررسی مدارک ارائه شده توسط شما می‌کند . پس از تعیین اعتبار سنجی و صحت مدارک مورد نظر شما، اگر مدارک ارائه شده از جانب شما کافی و مورد تأیید باشد. شرکت فروشنده با دریافت پیش‌پرداخت و تقسیط مابقی هزینه لپ‌تاپ و دریافت چک به تعداد اقساط اقدام به صدور مدارک مربوط به اقساط می­کند. نهایتاً لپ­تاپ مدنظر خود را بعد از طی این مراحل دریافت می‌کنید.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ استوک

معمولا در خرید لپ تاپ همه افراد فقط به cpu توجه می کنند در صورتی که cpuها دارای یک دسته بندی به نام general یا نسل هستند. که هم در قیمت و عملکرد دستگاه موثر است .برای مثال یک لپ تاپ باcpu  generation1 یک ،cori 5 با یک لپ تاپ با همین مشخصات و generation7 حدود ۳میلیون تومان تفاوت قیمت دارند .پس باید در خرید لپ تاپ حتما به نسل cpu دقت داشته باشید و تنها به عدد i5 ،i7  اکتفا نکنید .

شرایط فروش اقساطی ویراکامپیوتر:

در طرح  فروش اقساطی ۳۰درصد مبلغ نقدا و مابقی طی۱۵ قسط دریافت خواهد گردید.

به عنوان مثال برای خرید لپ تاپ با قیمت ۱۰میلیون تومان مبلغ دو میلیون تومان نقدا دریافت میگردد و مابقی طی ۲۰قسط ۴۰۰/۰۰۰تومانی دربافت خواهد شد .

درصورت خرید نقدی و تسویه حساب در زمان خرید از تخفیف ویژه ۱۰درصد بهره مند خواهید شد .

تمامی محصولات  دارای گارانتی می باشد و  در صورتی که مایل به دریافت گارانتی نمی باشید ۱۰درصد از مبلغ کس خواهد شد.

ویرا کامپیوتر تنها مرجع تخصصی عرضه سیستم های استوک با گارانتی یکساله می باشد.