خرید رم استوک لپ تاپ

راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ

✓ راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ

راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ تهیه و خرید رم استوک لپ تاپ و یا به اختصار و ساده RAM برای لپ تاپ هم چون دیگر قطعات یک لپ تاپ نیازمند انجام برخی از تحقیقات و بررسی ها است. ما در این متن از فروشگاه ویرا کامپیوتر مایل هستیم شما را با برخی از اطلاعات و اصطلاحاتی در ارتباط با تهیه و خرید رم استوک لپ تاپ آشنا سازیم. اگر که شما مایل هستید در این زمینه اطلاعات و جزئیات بیشتری را فرا گیرید، توصیه میکنیم با ما تا به پایان این مطلب همراه باشید.

هم اکنون خرید رم استوک لپ تاپ دی دی آر ۳ در اقسام و انواع مدل ها با گنجایش ها و سرعت های متفاوت در بطن بازار به چَشم میخورد. برخی از مدل های موجود گران قیمت بوده و بعضی دیگر ارزان قیمت تر هستند. شاید به همین دلیل میباشد که خرید و اتخاذ بهترین رم برای ما بسیار سخت و طاقت فرسا شده است.

مازاد بر این ها لازم است ما به مادر بورد و سی پی یو هم دقّت بنماییم تا از سرعت رم بیشترین میزان بهره گیری را به عمل آوریم. حافظه ی اصلی و یا آن که رم لپ تاپ از جمله قطعات بسیار حائز اهمیت لپ تاپ می باشد که لازم است به جهت ارتقاء و یا تعویض آن قطعاً اطلاعاتی را در ارتباط با آن به دست بیاورید.

راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ

تاثیر رم در سرعت سیستم

 خرید رم استوک لپ تاپ چون حافظه ی کوتاه مدّت آدمی است. تفاوت موجود میان آن دو در این موضوع خلاصه میشود که اگر آدمی به خواب شیرین رود، حافظه ی او پاک نخواهد شد. ولیکن اگر که لپ تاپ خاموش گردد، حافظه کوتاه مدّت خود را به فراموشی ها خواهد سپرد. کلّیه ی اطلاعاتی که در کامپیوتر مشاهده می نمایید و سیستم با آن ها به فعالیت میپردازد، در بطن رم واقع شده است. به گونه ای جامع و کلّی هر پردازش و تقاضایی که بخواهد به پردازنده فرستاده بشود، میبایست به واسطه‌ ی حافظه ی اصلی منتقل گردد. چرا که تنها رم میباشد که میتواند به سرعت با پردازنده ارتباط برقرار بنماید.

از این جهت ما میتوانیم به چنین نتیجه ای دست پیدا کنیم که خرید رم استوک لپ تاپ میتواند تأثیر بسیاری بر سرعت سیستم شما داشته باشد و میبایست در تهیه و خرید رم استوک لپ تاپ و خرید لپ تاپ استوک به نکات بیان شده در قسمت ذیل توجه بنمایید؛

بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ استوک شرایطی

 نسل حافظه رم لپ تاپ

جهت تهیه و خرید رم استوک لپ تاپ میبایست به فناوری حافظه ای که مادربرد و همچنین پردازنده از آن حمایت و پشتیبانی مینماید، توجه بنمایید. مادربردهای کنونی از نسل رم های دی دی آر چهار «double data rate 4» حمایت مینمایند. فناوری دی دی آر در ساخت رم ها بهره گرفته شده است و عدد جلوی آن معین مینماید که این فناوری در کدام نسل خویش به سر میبرد.

نسل های پیش دی دی آر یک و دی دی آر دو و نیز دی دی آر سه بودند. فناوری رم اثرات مستقیمی بر سرعت حافظه ی اصلی خود دارد و هر نسل به مراتب سرعت بیشمار تری نسبت به نسل پیشین خویش دارد. سازندگان با دگرگونی مکان یک شیار در بطن حافظه اصلی، به شناسایی هر چه بهتر و نیز اشتباه نشدن نسل های گوناگون کمک خواهد نمود.

 خرید رم استوک لپ تاپ

 میزان گنجایش رم لپ تاپ

میزان گنجایش رم را میتوان حائز اهمیت ترین معیار در اتخاذ و خرید رم استوک لپ تاپ تلقّی نمود. به هر میزان گنجایش رم لپ تاپ بیشتر باشد، سرعت آن هم افزایش پیدا خواهد نمود. میزان حافظه ی کامپیوتر را بنابر مگابایت مورد بررسی قرار میدهند. ولیکن هم اکنون با پیشروی فناوری و بالا رفتن مقدار رم ها، آن ها را با گنجایش گیگابایت می سنجند. مرسوم ترین و متداول ترین میزان رم های کنونی از دو الی شصت و چهار گیگابایت میباشد. هر گیگابایت برابر با ۱۰۲۴ مگابایت است.

 نکته حائز اهمیت در تهیه و خرید رم لپ تاپ

سیستم عامل های ویندوز ده در جلد سی و دو بیتی به لااقل یک گیگابایت رم میباشد. نیز در جلد شصت و چهار بیتی به لااقل دو گیگابایت رم جهت اجراء نیاز خواهد داشت. البته که این میزان حداقلی «minimum requirements» میباشد و کارایی مناسب و مطلوبی را در بر نمیگیرد.

نکته بسیار حائز اهمیت تر در این میانه ها این میباشد که جلد سی و دو بیتی ویندوز تنها توانایی حمایت و پشتیبانی از چهار گیگابایت رم را داراست و چنانچه کامپیوتر شما میان این مقدار رم را داشته باشد، میبایست به طور حتم به سمت و سوی نسخه شصت و چهار بیتی رم رهسپار بشوید. به این هنگام خواهد بود که رم کامپیوتر شما بدون بهره گیری نخواهد ماند.

بیشتر بخوانید
تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

 نگاهی به حافظه ی رم لپ تاپ

فرکانس حافظه ی رم بنابر مگاهرتز معین خواهد شد و فرکانس بالاتر به معنای سرعت بیشتر و بهتر خواهد بود. فرکانس رم را سازنده ی آن معین خواهد کرد ولی به پشتیبانی و حمایت پردازنده و چیپست مادربرد میباشد که میتواند به خوبی و درستی کار بنماید. اسلات های حافظه ی اصلی که قرار میباشد بر روی سیستم کامپیوتر واقع بشوند، میبایست حاوی فرکانس برابر باشند تا کارایی سیستم به حداکثر برسد. تصور نمایید دو اسب قدرتمند و تندرو کالسکه ای را به دنباله ی خویش میکشند. این دو راه معینی را با حداکثر سرعت آن ها در ده دقیقه طی مینمایند.

چنانچه که شما جهت افزایش توان این دو اسب، یک اسبی دیگر را به مجموعه خویش اضافه بنمایید که مقدار سرعت اندک تری را دارد، چه اتفاقاتی رخ خواهد داد! بله، درست است کالسکه شما دیرتر از آنچه که در نظر دارید به مقصد خود خواهد رسید. یعنی آن که همان مسیر مدّنظر را در پانزده دقیقه سپری خواهد کرد.

زیرا لازم است دو اسب دیگر از میزان سرعت خود کم نموده و به این هنگام اسب سوّم خواهد توانست به همراه آن ها به مسیر خود ادامه بدهد‌. همین عملیات زمانی رخ خواهد داد که فرکانس رم های لپ تاپ گوناگون باشد. بدین هنگام خواهد بود، کلّیه ی رم ها با فرکانس پایین تر عمل خواهد نمود. بنابراین چنانچه که شما مایل هستید رم بر روی کامپیوتر خویش واقع بنمایید، میبایست قطعاً فرکانس برابر داشته باشند.

راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ

 پیکر بندی چند کاناله رم لپ تاپ و امّا چگونه

واقع نمودن دو یا تعداد بیشتری رم در کناره ی هم بر روی مادربرد را پیکر بندی چند کاناله اطلاق مینمایند. تعداد رم های لپ تاپ میبایست زوج باشد. مادربردها میتوانند از قابلیت های دو کاناله و در این روزها از قابلیت های چند کاناله حمایت و پشتیبانی نمایند. توصیه میکنیم که شما دوستان هم در زمان تهیه و خرید رم استوک لپ تاپ، از رم های دو و یا آن که چند کاناله استفاده بنمایید. چنانچه که رم های کامپیوتر شما در حالت و شرایط دو کاناله باشند، با همدیگر همکاری مینمایند و منجر به افزایش سرعت سیستم میگردند. در حالت و شرایط چهار کاناله نیز هر چهار رم با همدیگر همکاری مینمایند.

رم های موجود در بازار به گونه بسته بندی تکی و دو تایی و چهار تایی میباشند. رم هایی که در حالت بسته بندی دو و یا چهار تایی هستند، رم هایی میباشند که در حالت سخت، پشت سر هم تولید گردیده اند. به حالتی که بیشترین حالت سازگاری را با همدیگر دارند‌. پیشنهاد میکنیم چنانچه که شما قصد و نیت بهره گیری از قابلیت دو کاناله را در سر دارید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم لنوو

به طور حتم به سمت و سوی تهیه رم هایی با بسته بندی دو تایی رهسپار بشوید. البته که شما میتوانید در این حالت دو عدد رم تک کاناله را در کناره ی هم داشته باشید و به گونه دو کاناله از آن بهره گیرید. ولیکن سازگاری آن ها اندک تر از دو عدد رم موجود در یک طبقه بندی است.

 تایمینگ رم کامپیوتر عبارت است از

تایمینگ رم لپ تاپ و یا سی اِل برابر با تعداد کلاک پالسی میباشد که طول خواهد کشید تا رم جوابی را به پردازنده ارائه دارد. برای نمونه؛ سی اِل پنج یعنی ۵ کلاک پالس طول خواهد کشید تا رم تقاضای پردازنده را آماده بنماید. به هر میزان که این اعداد و ارقام کوچک تر باشد، بهتر خواهد بود. ولی به هر میزان فناوری ساخت و طراحی حافظه ی اصلی بهتر و پیشرفته تر باشد، اعداد سی اِل نیز بیشتر خواهد شد و تعداد کلاک پالس بیشتری طول خواهد کشید تا جواب به پردازنده ارائه داده بشود.

نگاهی کوتاه به کلاک پالس

به زبانی ساده و البته غیر مهندسی کلاک پالس در واقع همان چیزی میباشد که بدان سرعت پردازنده گوییم. به هنگامی‌ که کلاک پالس پردازنده معادل دو ممیز شصت باشد، بدان معنی و مفهوم خواهد بود که میتواند دو میلیارد و ششصد میلیون عمل را در عرض یک ثانیه به مرحله ی انجام برساند.

در دوران هر نسل رم، چندین سی اِل گوناگون وجود دارد. بهترین اتخاذ برای شما کوچک ترین عدد سی اِل خواهد بود. نکته حائز اهمیت در این میانه ها این موضوع خواهد بود که تفاوت قیمت موجود میان رم هایی با سی اِل گوناگون در بازار بسیار زیاد هم نیست. بنابراین توصیه میکنیم به دنبال خرید رم هایی با سی اِل کمتر رهسپار شوید.

دوستان عزیز امیدواریم که ما در این مطلب از خود راهنمای خرید رم استوک لپ تاپ خوبی برای شما بوده باشیم. حال در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *