خرید لپ تاپ دست دوّم

خرید لپ تاپ دست دوّم

نکات خرید لپ تاپ دست دوّم

با استناد به اوضاع اقتصادی دنیای کنونی، خرید لپ تاپ دست دوّم حرکت هوشمندانه ای میتواند باشد. زیرا هم میتوان پول بسیاری را ذخیره نمود و هم وسیله مناسب و مطلوبی را خرید. ولیکن برای خرید لپ تاپ دست دوّم میبایست به چه نکاتی توجه نمود. آیا شما با نکات خرید لپ تاپ دست دوّم آشنا هستید! نکاتی در این مسیر وجود دارند.

البته که با توجه بدان ها تا حدود بسیاری ریسک تهیه و خرید لپ تاپ دست دوّم نامناسب و معیوب کم خواهد شد. پس بهتر است در این مطلب از خود شما را با نکات خرید لپ تاپ دست دوّم آشنا سازیم. قطعاً که متن نگارش شده در این مطلب از ما برای شما هم جذاب و هم جالب خواهد بود.

 خرید لپ تاپ دست دوّم

 در ابتدا بهتر است، نیاز خود را شناسایی کنید

یکی از حائز اهمیت ترین نکاتی که لازم است چه در خرید لپ تاپ استوک و چه در خرید لپ تاپ آکبند مورد توجه خود قرار بدهید، شناخت نیاز خویش میباشد. به عنوان نمونه؛ بعضی از کاربران صرفاً برای دیدن فیلم و سریال مورد علاقه خود و یا به انجام رساندن پروژه های دانشجویی سبک به لپ تاپ نیازمند هستند.

از سویی دیگر هم تهیه و خرید لپ تاپ آکبند میتواند برای آن ها مقداری هزینه بر باشد. پس ما بهترین گزینه را برای این دست از افراد تهیه لپ تاپ استوک میدانیم. ولیکن آیا ما برای تماشای فیلم و به انجام رساندن پروژه های سبک نیازمند لپ تاپی قدرتمند میباشیم! مسلماً لپ تاپی را که خریداری مینمایید میبایست لااقل دو پله از آن چه که بدان نیازمند هستید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ تمام قسط

توانمند تر باشد. زیرا محصولی دست دوّم میباشد. برای نمونه چنانچه که با چهار گیگابایت رم و یک پردازنده دو هسته ای کلّیه ی آنچه که بدان نیازمند هستید برآورد میشود. به سمت و سوی خرید لپ تاپی رهسپار بشوید که به هشت گیگابایت رم و نیز یک پردازنده چهار هسته ای مجهز شده است.

تست سلامت ظاهری لپ تاپ

توجه و دقّت در ظاهر خرید لپ تاپ دست دوّم از حائز اهمیت ترین نکات خرید لپ تاپ دست دوّم میباشد. بهتر است به موارد زیر توجه کنید :

 تست بدنه لپ تاپ

نکات خرید لپ تاپ دست دوّم

پس از خرید لپ تاپ استوک به طور حتم از مالک لپ تاپ وقت بگیرید که محصول را تست بنمایید. حتی شده است که این مهلت در چند ساعت خلاصه بشود. در طول این مدّت زمان ابتدا لپ تاپ را به لحاظ ظاهری همانند؛ لولاهای باز و بسته کننده لپ تاپ، خط و خش موجود برروی آن، شکستگی و یا رنگ پریدگی صفحه نمایشگر، شکستگی بدنه لپ تاپ، علائم و نشانه های ضربه خوردگی و به گونه ای کلّی و در مجموع هر نشانه مشکوکی را چک بنمایید. بهتر است این گونه بگوییم که؛ لپ تاپی که از بیرون خود دارای آثار ضربه خوردگی است حتی به هنگام تضمین از جانب مالک یا فروشنده، خریدش ریسک محسوب خواهد شد.

تست نمایشگر لپ تاپ دست دوّم

لپ تاپ را در ابتدا روشن نمایید و صفحه نمایشگر را به خوبی و از تمامی زوایا بررسی بنمایید تا هیچ نوع مشکلی نداشته باشد. وجود اندک ترین نقطه به رنگ سیاه و یا تیره در بطن نمایشگر میتواند نشان از ورود ضربه بدان باشد و امکان دارد. به مرور زمان لکه موجود برروی نمایشگر بزرگ تر شده. و یا بر اثر یک ضربه کوچک شما را با مشکلات عدیده ای رو به رو کند. به هنگام وجود امکان برروی لپ تاپ یک ویدیوی را اجراء نموده. و از کلّیه ی زوایا آن را مورد وارسی قرار بدهید. هیچ گونه مشکلی مانند روشنایی، پریدگی تصویر مشاهده و پیکسل سوزی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ قسطی کارمندان

 پورت ها و اتصالات لپ تاپ دست دوّم را چک کنید

پس از آن است که نوبت به پر استفاده ترین ناحیه های یک لپ تاپ میرسد. پورت ها و اتصالات و همچنین دی وی دی رایتر (البته به هنگام پشتیبانی لپ تاپ). کلّیه ی پورت های یو آی بی را با یک عدد فلش و یا موس به خوبی چک نمایید تا قطع و وصلی هم نداشته باشد. به گونه‌ ای جامع و کلّی برای هر پورت که بدان نیازمند هستید، وسیله ای در راستای تست تهیه بنمایید.

بله، درست است، دی وی دی رایتر نیز یکی از حائز اهمیت ترین قسمت های خرید لپ تاپ دست دوّم میباشد که میبایست کاملاً سالم و بی عیب باشد و هیچ نوع کندی و یا مشکل خاصی را در خود نداشته باشد. اغلب چون که این ناحیه بیشتر مورد استفاده واقع میشود، کمی حساس بوده و بیشتر در معرض خطر واقع میشود.

از این جهت از عملکرد صحیح این ناحیه بهتر است اطمینان خاطر کسب کنید. البته دی وی دی رایتری که دارای صدای بیشتری هم نیز باشد، یا آن که از سرعت کمی برخوردار باشد، به احتمال بسیار زودتر از انتظاری که میرود خراب خواهد شد.

 خرید لپ تاپ دست دوّم

 تست سخت افزار و نرم افزار لپ تاپ

پس از آن که شما از سلامت قسمت بیرونی لپ تاپ اطمینان حاصل فرمودید، به اجزاء و قطعات درونی لپ تاپ خواهیم رسید که از اهمیت بسیاری هم برخوردار است. در این قسمت شما ملزم هستید که اتصال بی‌سیم، بلوتوث، بلند گوی لپ تاپ، وب کم همچنین شارژ دهی باتری دستگاه، سرعت عملکرد لپ تاپ، قدرت در خنک کنندگی و همچنین سخت افزاری لپ تاپ همچون؛ قسمت پردازنده، گرافیک و در پایان رم لپ تاپ را بررسی نمایید.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های گیمینگ در سال ۲۰۲۲

 تعویض ویندوز لپ تاپ پس از خرید دستگاه

توجه داشته باشید که به طور حتم ویندوز لپ تاپ را عوض کنید. حتی چنانچه که پیش از تسلیم لپ تاپ به شما مالک این کار را به انجام رسانده باشد. عوض نمودن ویندوز به دست خود کاربر منجر خواهد شد تا از سرعت عملکرد لپ تاپ به خوبی مطلع گردد. درایورهای مربوطه را از سی دی درایور مربوطه و یا آن که از اینترنت و از وب‌سایت منوط بدان دانلود نموده و در لپ تاپ خود نصب نمایید.

 و در پایان

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با نکات خرید لپ تاپ دست دوّم آشنا سازیم. بهتر است خیال شما از خرید لپ تاپ دست دوّم راحت باشد. آیا میپرسید چرا! زیرا ما در وب سایت خود ضمن مجموعه ویرا کامپیوتر سعی نمودیم بهترین ها و با کیفیت ترین ها را برای شما فراهم سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *