مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم درچیست؟

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم درچیست؟ آیا میدانید لپ تاپ استوک چیست! آیا میدانید لپ تاپ دست دوّم چه میباشد؟ مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم در چه مواردی خلاصه میشود؟ جهت درک دقیق تر و صریح تر این موضوع بهتر است با ما تا به پایان این مطلب از ویرا کامپیوتر همراه باشید. قطعاً که میتوانید به پاسخ سؤالات خود دست پیدا کنید.

هم اکنون افراد بسیاری بنابر دلایل گوناگونی اقدام به خرید محصولات کارکرده می نمایند. حتماً برای شما هم این پرسش وجود دارد. که اصلاً مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم در چه مواردی خلاصه میشود! هر یک از آن ها چه ویژگی هایی دارند؟ بله لپ تاپ یکی از مهم ترین گجت های دنیای تکنولوژی محسوب میشود. شاید به همین دلیل میباشد که وب سایت های گوناگون در راستای معرفی لپ تاپ های استوک و دست دوّم اقدام نموده اند. حال ما تصمیم گرفته ایم شما را اندکی بهتر و صریح تر با این موضوع آشنا سازیم.

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم

لپ تاپ استوک چیست!

کالای استوک و یا همان؛ Stock  در درون زبان لاتین محصولی میباشد. که در داخل انبار ها جای گرفته است و آماده تسلیم به کاربر میباشد. ولو این واژه در بازار محصولات گوناگونی چون؛ بازار پوشاک، به ویژه کالاها و محصولات دیجیتالی ایران تماماً با معنی انگلیسی آن تفاوت دارد. به حالتی که از آن با معنا و مفهوم اشتباهی بهره میگیرند. در کشور ایران به محصولات استفاده شده. و دست دوّم البته در حد نو و قابل استفاده، استوک اطلاق میشود. بهتر است برای باری دیگر خاطر نشان شویم که استوک تنها در ایران با معنا و مفهوم کالای دست دوّم یاد میگردد. و الزاماً یک محصول استوک استفاده شده نخواهد بود.

استوک در کشورهای اروپایی و آمریکایی

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم، در داخل کشورهای مختلفی همانند؛ آمریکا و کشورهای اروپایی محصولاتی که چند سال از تولید آن ها گذر کرده است. و هنوز که هنوز است به فروش نرسیده اند، گاهاً هم داخل انبارها باقی مانده اند، با تقریباً هفتاد الی هفتاد و پنج درصد تخفیف تحت عنوان یک محصول استوک به مرحله فروش میرسند.

این در واقع معنا و مفهوم اصلی استوک میباشد و شما باید سعی کنید که مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم را درک کنید! به عنوان نمونه؛ اگر که در بطن کشورهای اروپایی محصولی با چند سال خدمات پس از فروش بعد از یک سال هنوز فروخته نشده باشد. با درصد بسیاری تخفیف به فروش گذاشته خواهد شد. همچنین در بعضی از موارد محصولاتی که بعد از فروش به واسطه ی مشتری مرجوع گردیده اند. بعد از بازگشت از قیمت آن ها به علّت بهره گیری و یا باز گردیدن پلمپ محصول کاسته شده. و یا با اسم استوک به مرحله ی فروش میرسند.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک صنعتی

نمونه ای دیگر هم در این حیطه به چشم میخورد آن هم این است که؛

زمانی که تولید یک محصول متوقف گردید، تولید لوازم جانبی و قطعات آن هم به پایان میرسد تا مشتری ملزم گردد که کالای خود را تعویض بنماید. و نوین ترین آن را خریداری بنماید. در این شرایط لوازم و تجهیزات برجای مانده از کالا در انبار به آسانی در کشورهای خارجی به مرحله ی فروش میرسند.

مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم درچیست؟

تا به این جای مطلب به طور حتم شما دوستان عزیز مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم را درک نموده اید. امّا باری دیگر به سمت و سوی این مبحث رهسپار شده. و در ارتباط با تفاوت آن ها با یک دیگر سخن خواهیم گفت. به عنوان نمونه؛ ما مایل هستیم تفاوت لپ تاپ استوک و دست دوّم را با همدیگر مقایسه بنماییم‌.

به عبارتی بگوییم که به چه شکل میتوان آن دو را از همدیگر تشخیص داد! برای آن که شما عزیزان مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم  را بهتر درک کنید. لازم است که هردوی آن ها را بهتر بشناسید‌. به همان شکل که به این موضوع اشاره نمودیم، کالاها و محصولات بسیاری در گستره ی جهان به چشم میخورد. که از حالت آکبند خود خارج گردیده است. ولی به دلیل مرجوع گردیدن آن ها باز هم نو و کاملاً صحیح و سالم هستند.

بهتر است بیشتر در ارتباط با این موضوع توضیح بدهیم

لپ تاپ های استوک از منظر کارکرد به دو بخش قسم‌ بندی میشوند؛ دسته ابتدایی همان لپ تاپ هایی که از منظر فنی و ظاهر هیچ گونه مشکلی ندارند. و اغلب مشتری ها به دنباله ی این قبیل کالاها میباشند. دسته دوّم همان لپ تاپ هایی میباشند که به لحاظ فنی هیچ گونه مشکلی را ندارند. ولی از خط و خش و مشکلات ظاهری برخوردار میباشند.

که حتماً این قبیل از استوک ها قیمت کمتر و ارزان تری خواهند داشت. از جمله حائز اهمیت ترین مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم در این موضوع میباشد. که شما اطمینان خاطر دارید. محصولات تهیه شده قطعات سالم و تمیزی دارند. ولو بعضی از لپ تاپ های دست دوّم تعمیری میباشند. و یا بعضی از آن ها دست کاری گردیده. و حتی قطعاتی از روی آن ها برداشته شده است.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ سونی بهتر است یا لنوو

همچنین هم لپ تاپ استوکی که شما تهیه مینمایید کاملاً سالم و تمیز هستند. و هیچ گونه تفاوتی با گونه پلمپ همان دسته از لپ تاپ را ندارد. ولی لپ تاپ های دست دوّم قطعاً بنابر دلیل این که بهره گیری از آن ها صورت گرفته است. از عمر آن ها کم شده و حتی صدمه هم دیده اند. و این هایی که از جانب ما بیان گردیده است. تنها برخی از فرق لپ تاپ استوک با دست دوّم میباشد.

راهنمای تهیه و خرید محصولات استوک

با این شرایط و قیمت های بسیار قطعاً تمامی افراد خرید وسایل استوک را اتخاذ مینمایند. و چنین ترجیح میدهند که از محصولات سالم تر و با این حال ارزان قیمت تر استفاده بنمایند. به همان شکل که بیان نمودیم بعضی از شرکت ها در راستای مشتری مداری و جذب مشتری پس از مدّت زمانی از فروش کالاها به ویژه کالاهای دیجیتالی و الکترونیکی بدان ها اجازه مرجوع کالا به هنگام نارضایتی میدهند. محصولات مرجوعی به صورت مستقیم به سوی انبارها منتقل گردیده. و اجازه فروش مجدد در فروشگاه بدان ها داده نمیشود.

بعد از آن است که کلّیه ی محصولات مرجوعی با درجه ی کیفی ++A, +A, A, B, C, D دسته بندی میشود. نهایتاً به صورت کالای استوک به سوی بازار روانه میگردد. که در این حالت میبایست چنین بیان داریم که رده مثبت اِی و اِی این کالاها بهترین و مطلوب ترین از نظر سالم بودن و نیز اصل بودن محصولات استوک میباشد. البته در کشور ایران برخی ها با تهیه جنس های تقلبی و ارزان قیمت، آن ها را با نام کالای استوک به مرحله ی فروش میرسانند. و نیز هیچ گونه مسئولیتی را برعهده خود نمیگیرند.

برخی از مهم ترین معایب کالای استوک چیست؟

هم اکنون به علّت این که بازار فروش استوک در کشورهای گوناگونی همانند ایران بسیار گرم شده است. دلال های بسیاری اقدام به تهیه کالاهای بسیار ارزان قیمت و کم کیفیت به حالت غیر مستقیم مینمایند. و پس از آن کالاهای خریداری شدند را با نام کالای استوک به مرحله ی فروش میرسانند. این محصولات به ظاهر استوک قطعاً منجر به نارضایتی مشتری خواهد گردید. و در پایان مشتری نیز نمیتواند کاری به انجام رساند. و صدمه وارد شده را جبران بنماید.

اگر که در این حالت شما قصد داشته باشید کالای استوک خریداری بنمایید باید بسیار حواس خود را جمع بنمایید تا دچار برخی از مشکلات نشوید. برای آن که چنین مشکلاتی برای شما رقم نخورد. باید همان موضوعاتی که در مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم به شما گفتیم. را همانند این مسئله که محصولات استوک حدوداً با کالاهای نو فرقی ندارند. همچنین از منظر ظاهری، فنی غالباً دچار مشکل و ایرادی نیستند را در خاطر خود داشته باشید. و به هنگام خرید از آن ها بهره گیرید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم دانشجویی

موارد استفاده از هریک از دو لپ تاپ توضیح داده شده

در میان لپ تاپ های استوک، لپ تاپ های صنعتی بیشماری به چشم میخورد. یک لپ تاپ صنعتی سیستمی میباشد که جهت مصارف خاص تولید گردیده. و با لپ تاپ های خانگی تفاوت های بسیاری دارد. این لپ تاپ ها غالباً در جزئیات قطعات داخلی و مقدار حافظه، گرافیک و… به حالت سفارشی تهیه میشوند.

قابل بیان است که در کشور ایران شرکت ها و کارخانجات به علّت صرفه جویی در هزینه های خود تمایل بسیاری به خرید لپ تاپ استوک از خود نشان میدهند. به حالتی که این قبیل از لپ تاپ مصارف بسیاری در میان شرکت ها و کارخانجات دارند‌.

لپ تاپ های استوک ممکن است که از نظر تکنولوژی چندان به روز و مدرن نباشند. ولی بیشتر آن ها نهایت دو الی سه سال از زمان تولیدشان گذر کرده است. از این جهت هنوز تا سال ها قابل بهره گیری خواهند بود. حتی بعضی از قطعات این سیستم از لپ تاپ های نوین نیز توانمند تر هستند. بنابراین شما با اندکی تأمل و تفکر در ارتباط با فرق لپ تاپ استوک با دست دوّم متوجه خواهید شد. که خرید لپ تاپ استوک در بیشتر مواقع بسیار بهتر خواهد بود.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این متن از مجموعه ویرا کامپیوتر سعی نمودیم شما را با مقایسه لپ تاپ استوک با دست دوم آشنا سازیم. به همان شکل که در طول این متن بیان نمودیم قطعاً که خرید لپ تاپ استوک برای شما به صرفه تر و بهتر خواهد بود. چرا که اغلب از لپ تاپ های استوک اصلاً هیچ گونه استفاده ای نشده است. حال بهتر است خاطر نشان شویم که شما میتوانید. در صورت نیاز به خرید انواع لپ تاپ های استوک در اقسام گوناگون برندها با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما سعی میکنیم که بهترین پاسخ گو به تمامی سؤالات شما در این زمینه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *