روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل:

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل یا صفحه سیاه از جمله مشکلاتی می باشد که اغلب در ویندوز ده با آن رو به رو می شویم. این مشکل بنابر نشانه ها، زمان و برند رایانه به چندین نوع قسمت بندی می شود. از این جهت امکان دارد بعد از ورود به سیستم با مشکلات متداول لپ تاپ دل و مسائل گوناگون صفحه سیاه چون صفحه سیاه ویندوز ده با مکان نما، صفحه سیاه ویندوز ده رو به رو شوید. ما در این مطلب از خود مایل هستیم شما را کمی بیشتر با روشن نشدن مانیتور لپ تاپ برند دل آشنا سازیم، لطفاً با ما همراه شوید.

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، مشکل صفحه سیاه لپ تاپ برند دل و یا روشن نگردیدن مانیتور لپ تاپ Dell در ویندوز ده بسیار متداول است. امکان دارد طی فرآیند راه اندازی یا بعد از ورود و به روز رسانی بایوس و موارد دیگر آن نیز برای شما رخ دهد.

چه چالشی منجر به ایجاد مشکل صفحه سیاه لپ تاپ برند دل می گردد؟ این پرسش بسیار حائز اهمیت است به ویژه اگر که شما می خواهید مشکلات خود را برطرف کنید. از آن سوی که ادله ی روشن نشدن صفحه نمایشگر لپ تاپ برند دل و علّت سفید شدن صفحه لپ تاپ دل متنوع و گوناگون است. در امتداد نوشتار آن ها را یک لیست نموده و آن را توضیح خواهیم داد.

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

» علّت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل چیست؟

 • ارتباط بد موجود میان درایورهای گرافیک و سیستم عامل

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، این نیز یکی از دلایل بسیار مهم خطای صفحه سیاه برند دل می باشد.

 • نمایش مسائل به روز رسانی درایور آداپتور

چنانچه که این ایراد برای لپ تاپ برند دل شما اتفاق افتد، در صفحه سیاه گیر می کنید.

 • مشکلات نمایش لپ تاپ

زمانی که مانیتور، کارت گرافیک لپ تاپ، درایور ویدئو یا کابل اتصال شما صدمه ببیند، با خطای صفحه سیاه لپ تاپ برند دل رو به رو خواهید شد.

 • گرم شدن بیش از اندازه لپ تاپ برند دل

زمانی که دستگاه شما بیش از اندازه داغ می شود، صفحه لپ تاپ برند دل به گونه ای تصادفی سیاه خواهد شد. علاوه بر تمامی این ها، گرمای بیش از اندازه در رایانه منتهی به خرابی آن خواهد شد.

گرم شدن بیش از اندازه لپ تاپ برند دل

 • وجود ویروس در دستگاه شما

چنانچه که صفحه نمایشگر لپ تاپ شما سیاه شد ولی باز هم کار می کند، به احتمال زیاد ویروس و یا بدافزاری در سیستم دل شما مخفی گردیده است.

 • خرابی سخت افزار لپ تاپ دل

چنانچه که لپ تاپ دل شما دچار نقص و عیب سخت افزاری شده باشد، مشکل صفحه سیاه نیز امکان دارد اتفاق افتد.

 • مشکلات مربوط به ویندوز ده

چنانچه که ویندوز ده به خوبی برروی لپ تاپ برند دل شما نصب نشده باشد، یک صفحه سیاه رنگ برروی لپ تاپ نیز نمایان می شود.

 • مشکلات مربوط به منبع تغذیه

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، صفحه لپ تاپ برند دل شما نیز امکان دارد به علّت مشکلات منبع تغذیه سیاه گردد.

بیشتر بخوانید
علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ

» شیوه‌ی بازیابی اطلاعات از میان رفته به علّت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

به علّت سیاه بودن صفحه نمایشگر لپ تاپ برند دل و از میان رفتن داده ها قطعاً ناراحت خواهید شد. این موضوع ممکن است منجر به ناراحتی کار و زندگی شما گردد‌. اگر که شما Minitool Partition Wizard را اخذ نموده اید، نیازی به جای نگرانی نخواهد بود. خصوصیت توانمند Data Recovery به شما این امکان را خواهد داد که داده های خود را به آسانی بازیابی نمایید. از دست دادن اطلاعات غالباً ناشی از قطع برق، حذف اشتباهات، صفحه سیاه رنگ و موارد دیگر با بازیابی اطلاعات قابل رفع می باشد. شما می توانید با مراحل بیان شده در قسمت ذیل شروع به بازیابی اطلاعات خود کنید؛

 • مرحله ابتدایی

Minitool Partition Wizard pro Ultimate Edition را به اجراء رسانید تا این گونه رابط اصلی آن را اخذ نمایید. پس از آن برروی گزینه Data Recovery در گوشه سمت چپ بالای پنجره کلیک بنمایید تا عملیات بازیابی آغاز شود.

 • مرحله دوّم

در پنجره بعدی باز شده، درایو مدّنظر را از میان گزینه های داده شده اتخاذ نمایید و برروی دکمه Scan کلیک نمایید تا این گونه درایو اتخاذ گردیده اسکن گردد.

 • مرحله سوّم

هم اکنون، می توانید فرآیند اسکن را با چشمان خود شاهد باشید. چنانچه که فایل یا پوشه ای از میان رفته اسکن گردد، در پنجره ظاهر خواهد شد.

 • مرحله چهارم

بعد از پایان فرآیند اسکن، شما می توانید فایل ها و یا پوشه ها را به منظور بازیابی اتخاذ کنید و برروی دکمه ذخیره کلیک نمایید.

 • مرحله پنجم

شما می توانید از میان گزینه های داده شده مکانی را در راستای ذخیره فایل های بازیابی شده اتخاذ نمایید. علاوه بر این ها شما می توانید مقصدی را برای داده های بازیابی شده معین نمایید.

 • مرحله ششم

مدّت زمانی صبر کنید تا روند ذخیره داده به اتمام رسد. در انتظار پایان روند ذخیره سازی اطلاعات بمانید.

شیوه‌ی بازیابی اطلاعات از میان رفته به علّت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

» راه حل هایی به منظور روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل

ما چگونه می توانیم مشکل صفحه سیاه لپ تاپ دل را رفع و رجوع کنیم؟ چگونه می توانیم داده های گم شده را به علّت مشکل سیاه شدن پیدا نماییم! شما می توانید روش های بیان شده در قسمت ذیل را در راستای روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل مورد استفاده قرار بدهید؛

✓ خاموش نمودن اجباری لپ تاپ را در پیش گیرید

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، از آن سوی که شما نمی توانید کامپیوتر دل را به گونه ای معمول راه اندازی دوباره کنید. راه حل ابتدایی بررسی انواع صفحه نمایش لپ تاپ دل در زمان راه اندازی، خاموش نمودن اجباری می باشد. شما با به انجام رساندن این کار، می توانید سیستم خود را به حالت اجباری برای باری دیگر راه اندازی کنید.

_ با به انجام رساندن مراحل ذیل شما می توانید یک خاموشی اجباری را به انجام برسانید

 • مرحله اوّل

دکمه روشن، خاموش را برروی لپ تاپ برند دل فشار بدهید تا به هنگامی که چراغ پاور خاموش گردد.

 • مرحله دوّم

بعد از خاموش نمودن دستگاه، آداپتور برق متناوب، سیستم برق، باتری را از منبع تغذیه خارج نموده یا جدا نمایید.

 • مرحله سوّم

پس از آن دکمه روشن و خاموش را مجدداً نگه دارید تا انرژی باقی مانده در سیستم شما تمام بشود‌.

 • مرحله چهارم

تمام دستگاه های خارجی و یا تجهیزات جانبی متصل به لپ تاپ همانند؛ هارد دیسک، کارت های رسانه، درایوهای فلش یو اِس بی و غیره را جدا نمایید.

 • مرحله پنجم

باتری خود را به عقب قرار بدهید و سیم برق، آداپتور برق متناوب را برای باری دیگر متصل نمایید.

 • مرحله ششم

هم اکنون لپ تاپ خود را روشن نمایید تا ببینید آیا بازهم صفحه سیاه لپ تاپ باقی مانده است و یا خیر!

بیشتر بخوانید
علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای

✓ راه اندازی دوباره درایورهای گرافیک

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، ممکن است که صفحه سیاه لپ تاپ دل شما در زمان راه اندازی، ارتباط میان درایورهای گرافیک و سیستم را نشان دهد که ضعیف است. در اینجا، می توانید از ترکیب کلید میانبر به منظور راه اندازی دوباره درایورهای گرافیک خود بهره گیری کنید.

راه اندازی دوباره درایورهای گرافیک

 • مرحله اوّل

کلیدهای Windows+ CTRL+ shift+ B را به صورت همزمان بفشارید.

 • مرحله دوّم

هم اکنون باید شما صبورانه در انتظار باشید تا روند راه اندازی دوباره به اتمام رسد. طی بیشتر موارد، خطای صفحه سیاه ویندوز ده لپ تاپ دل بعد از راه اندازی دوباره رفع می گردد. با این وجود، گاهی اوقات برطرف نمی شود. اگر که چنین می باشد، میبایست اقدامات بیشتری را به منظور حل مشکل به انجام برسانید.

 • مرحله سوّم

چنانچه که صفحه لپ تاپ دل سیاه می باشد ولی همچنان کار خود را انجام می دهد، زمان آن فرا رسیده است که یک به روز رسانی برای درایور گرافیک خود اخذ نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که شما باید به گونه ای مرتب بررسی کنید که آیا درایورهای گرافیک لپ تاپ به روز می باشند و یا خیر! حال در صورت لزوم شما می توانید آن ها را به روز نمایید. این گونه از برخی خطای دردسرساز همانند تنظیمات NVIDIA در دسترس نمی باشد و رایانه همیشه خراب می شود، پیش گیری کنید.

 • مرحله چهارم

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، شما به منظور به روز رسانی درایور گرافیک میبایست Device manager را ا به واسطه ی پنجره RUN باز نمایید.

کلیدهای Win+ R را نگاه دارید تا پنجره ی RUN برای شما باز شود. MSC را تایپ نموده و نهایتاً برروی دکمه Ok کلیک نمایید‌.

 • مرحله پنجم

بعد از دوبار کلیک نمودن برروی گزینه Display adapters در پنجره Device manager برروی درایور گرافیک کلیک راست نمایید و از منوی پاپ آپ گزینه Update Driver را اتخاذ کنید.

 • مرحله ششم

حال در پنجره ی بعدی برروی عبارت Search automatically for updated driver software کلیک کرده و پس از آن دستورالعمل برروی صفحه را دنبال بنمایید تا عملیات مربوطه به روز رسانی تمام گردد.

✓ پنل نمایش کنونی را با پنل نمایش نوین جایگزین نمایید

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، همچنین شما می توانید به منظور تعمیر روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، پنل نمایش کنونی را عوض کنید. راهنمای قدم به قدم بیان شده در قسمت ذیل به شما خواهد گفت که چگونه بررسی نمایید که آیا پنل صفحه نمایشگر کنونی شما به خوبی کار می نماید و چگونه آن را جایگزین نمایید!

 • مرحله اوّل

ابتدا لپ تاپ خود را روشن نمایید. در طول روند راه اندازی، باید بررسی نمایید که آیا نشانه ای از اِل‌اِی‌دی برروی دکمه پاور وجود دارد و یا خیر!

 • مرحله دوّم

زمانی که شما متوجه شدید که اِل‌اِی‌دی برروی دکمه پاور روشن و خاموش یا Caps Lock ثابت می باشد، تلاش کنید که یک مانیتور خارجی را به ویندوز خود وصل نمایید تا وارسی کنید که آیا به گونه ای معمول نمایش داده می شود و یا نه! اگر که پاسخ شما خیر است، نشان می دهد که پنل نمایشگر کنونی خراب می باشد و بایستی آن را با یک صفحه ای جدید جایگزین نمایید.

 • مرحله سوّم

چنانچه که اِل‌اِی‌دی برروی کلید Caps Lock با میزانی شکاف چشمک می زند، میبایست بایوس را بازیابی کنید. به منظور اجرای این عملیات باید لپ تاپ خود را خاموش و به کابل برق متصل کنید.‌

 • مرحله چهارم

کلیدهای CTRL+ Esc را نگه دارید تا صفحه بازیابی بایوس در مقابل دیدگان شما نمایش داده شود.

 • مرحله پنجم

بعد از ورود به صفحه مدّنظر گزینه Reset nvram را ا اتخاذ و اینتر را بزنید.

 • مرحله ششم

به منظور آغاز روند بازیابی، برروی Recove bios کلیک نموده و نهایتاً اینتر را بزنید.

بیشتر بخوانید
دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

✓ بایوس را به روز نمایید و یا دوباره آن را تنظیم کنید

 روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل، مشکل صفحه سیاه لپ تاپ برند دل امکان دارد به علّت تنظیمات خراب بایوس نمایان گردد. به همین دلیل، به روز رسانی و یا تنظیم دوباره بایوس می تواند به شما در برطرف نمودن این مشکل کمک شایانی نماید.

✓ ویندوز را برای باری دیگر نصب نمایید

اگر که تمامی روش های بیان شده در قسمت فوقانی کار ننمود، ویندوز خود را برای باری دیگر نصب نمایید. این یک شیوه مستقیم و مؤثر به منظور رفع و رجوع مشکل صفحه سیاه خواهد بود. با این وجود، اطلاعات شخصی و داده های حائز اهمیت که برروی دستگاه وجود دارد، در فرآیند نصب دوباره پاک خواهند شد. از این جهت توصیه می کنیم پیش از نصب دوباره سیستم، یک نسخه پشتیبان از این داده ها را برای خود تهیه کنید.

نتیجه گیری

ما امیدواریم که تمامی مراحل بیان شده در قسمت فوقانی را با دقّت تمام انجام داده باشید و مشکل لپ تاپ دل شما به خوبی برطرف شده باشد. اگر که شما باز هم تمامی این مراحل را انجام دادید و هنوز که هنوز است مشکل صفحه سیاه لپ تاپ رفع نشد، نگران نباشید. چرا که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر آماده می باشیم تمامی مشکلات شما را، در زمینه لپ تاپ، کامپیوتر شخصی «پی‌سی» حل کنیم. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و مشکلات خود را به ما بسپارید. این گونه می توانید بهترین ها را برای خود در کوتاه ترین زمان رقم زنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *