لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

هر دو برند نام برده شده می تواند گزینه های بسیار متنوعی را در اختیار شما قرار بدهد. شما دوستان عزیز می توانید دست به انتخاب لپ تاپ هایی با کاربری خانگی و یا اداری و دانشجویی بزنید‌. حتی اگر که شما به دنبال یک لپ تاپ خوب برای انجام بازی های مختلف و سخت باشید، بازهم برند دل و اچ پی، گزینه های متعددی را برای شما روی میز دارند. ولی کدام یک از این دو برند را باید انتخاب بنمایید! قیمت لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

در نگاه ابتدایی برند دل با داشتن طیف گسترده تری از لپ تاپ ها، به نظر در این حیطه اندکی بهتر از برند اچ پی ظاهر گردیده است. لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، لپ تاپ های برند دل حاوی طراحی زیباتر، خاص تر و با حاشیه ی کمتر می باشند که به لحاظ وزن و ابعاد دارای رتبه های بالاتری می باشند. از جانبی دیگر برند اچ پی نیز در تولید لپ تاپ های مخصوص بازی و لپ تاپ های اداری بسیار توانمند ظاهر گردیده است. ولی رویکرد ما در این نوشتار از خود بررسی این دو لپ تاپ از نظر کیفیت و قیمت است.

» نمایی جامع از شرکت دل

شرکت دل راه خود را تحت عنوان تولید کننده لوازم و تجهیزات الکترونیکی در سال ۱۹۸۴ آغاز نمود. هم اکنون این کمپانی مجموعه ای گسترده تر از خدمات و محصولات را به شما عرضه می نماید. با این وجود، رایانه های شخصی و لپ تاپ های برند دل هنوز حوزه ی اصلی فعالیت شرکت دل است.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، از آن هنگام تا به امروز، لپ تاپ ها و کامپیوترهای دل هسته اصلی بسیاری از کارخانه ها و اداره جات بودند. امّا با این وجود، اشخاص بسیاری دستگاه های این برند را برای مصارف خانگی خود در اولویت قرار دادند. با گذر روزها کمپانی دل چندین شرکت را خریداری نمود و هم اکنون، این برند در زیرمجموعه Dell Technologies می باشد که از دل و EMC ایجاد شده است.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

» نمایی جامع از شرکت اچ پی

هیولت و پاکارد برای نخستین بار در دره سیلیکون با یک گاراژ جمع و جور و به واسطه ی ۵۳۸ دلار همکاری خود را آغاز نمودند. آن ها اوّلین گام های کاری خود را جهت تولید و طراحی تجهیزات ابزار دقیق برداشتند و آهسته آهسته به سمت تولید چاپگرها و پرینترهای اچ پی و همچنین کامپیوترهای شخصی قدم برداشتند.

فروشگاه اچ پی ساپورت از سال ۱۹۳۹ در صنعت الکترونیک ابداعات به سزایی را عرضه داشته که می توان به ژنراتورهای نوسان ساز، اقسام گوناگون دستگاه چاپگر سوزنی و لیزری، کامپیوترها و دیگر لوازم و وسایل خانگی اشاره نمود. علاوه بر این ها توجه به این نکته بسیار مهم خالی از لطف نیست که بسیاری از شرکت های بزرگ و صاحب نام که هم اکنون در جهان کامپیوتر و الکترونیک معروف هستند حتی برای بازه زمانی بسیار کوتاه در کمپانی اچ پی فعالیت داشته اند. ما در این مسیر می توانیم به آقای استیو وزنیاک که بعدها با همکاری استیو جابز کمپانی اپل را راه اندازی نمود، اسم برد.

بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ دست دوم برای آهنگسازی

» مقایسه لپ تاپ اچ پی و دل از نظر طراحی و ساخت

ممکن است چند سالی باشد که شما از لپ تاپ های برند دل استفاده می نمایید‌. اگر این چنین باشد، قطعاً متوجه خواهید شد که دل در ساخت و تولید لپ تاپ های خود همیشه طراحی را تحت عنوان حائز اهمیت ترین اصول و مبانی، قرار داده است. البته شاید بتوان چنین گفت که دل برای کاهش قیمت لپ تاپ های خودش، در پاره ای از مواقع اندکی در این زمینه سهل انگاری کرده است. ولی با این وجود، برند دل طراحی های زیبا و چَشم نوازی را در لپ تاپ های جدید خود به ویژه لپ تاپ های XPS لحاظ کرده است.

از جانبی دیگر طی این سال ها، لپ تاپ اچ پی هم در طراحی لپ تاپ های خود پیشرفت های روز افزونی را تجربه کرده است. به عنوان نمونه؛ این برند در نوین ترین لپ تاپ های تولیدی خود، از شاسی آلومینیومی بهره گرفته است. این چنین طراحی های مستحکم و مقاوم منجر به بیشتر شدن ماندگاری لپ تاپ ها می شود. ولی از سویی دیگر هم قیمت لپ تاپ را بیشتر می کند.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، لذا در خصوص طراحی و پاسخ به این موضوع که لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟ شاید اندکی پرسش پیچیده ای باشد. چرا که از سویی قیمت لپ تاپ دل به علت برخورداری از طراحی ساده کمتر است ولی از سویی دیگر طراحی مستحکم تر لپ تاپ اچ پی قیمت آن را بیشتر کرده است.

مقایسه لپ تاپ اچ پی و دل از نظر طراحی و ساخت

» مقایسه لپ تاپ اچ پی و دل به لحاظ سخت افزاری

حال از جمله مهم ترین عواملی که می تواند برروی قیمت لپ تاپ دل و اچ پی اثرگذار باشد، بهره گیری از قطعات سخت افزاری خواهد بود. به همین دلیل در موضوع مقایسه بر سر قیمت، به طور حتم می‌باید به قطعات گوناگون آن ها کوتاه نگاهی را داشته باشیم. برند دل نه تنها آن که از قطعات سخت افزاری با کیفیت منحصر به فردی استفاده می کند، بلکه این قطعات مملو از قدرتی وصف ناپذیر هستند. لپ تاپ های برند دل شامل پردازنده های گوناگون، کارت گرافیک متنوع و رم توانمندی می باشند. به عبارتی شما می توانید با هر مقدار بودجه ای برای خود یک لپ تاپ خوب از برند دل تهیه نمایید.

ولی گاهاً امکان دارد که چنین به نظر رسد، لپ تاپ برند اچ پی نمی تواند پا به پای لپ تاپ کمپانی دل حرکت کند. لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، هنگامی که سخن از رم، سی‌پی‌یو، کارت گرافیک به میانه ها می آید، بدون شک برند دل حرف نخست را می زند.‌ گرچه که لپ تاپ های برند اچ پی هم شانه به شانه برند دل به مسیر خود ادامه می دهد، ولی به لحاظ کیفیت ساخت قطعات سخت افزاری، از این لپ تاپ ها ضعیف تر عمل می کنند. البته که این موضوع می تواند برروی قیمت لپ تاپ دل اثر گذار باشد!

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، حال نکته جالب قضیه اینجا می باشد که، تنوع محصولات کمپانی دل به حدی زیاد است که شما می توانید بسته به بودجه خود، قطعات سخت افزاری مطلوبی را انتخاب بنمایید.

بیشتر بخوانید
خرید اینترنتی مینی لپ تاپ دست دوم ارزان

» باتری لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

عمر باتری از جمله حائز اهمیت ترین ویژگی های یک لپ تاپ به شمار می رود که در زمان خرید لپ تاپ میبایست بدان توجه نمود. اگر که شما به یک لپ تاپ قابل جا به جایی نیاز دارید، وارسی طول باتری مهم ترین مسئله خواهد بود.

  • ظرفیت باتری لپ تاپ های اچ پی به نسبت لپ تاپ دل بیشتر می باشد.
  • باتری های لپ تاپ برند اچ پی می تواند از شش ساعت الی دوازده ساعت به صورت کارآمد کار نماید.
  • از باتری های چهار سلولی و شش سلولی در لپ تاپ های برند اچ پی استفاده شده است. البته که این باتری ها قابل اعتماد می باشند.

پس اگر که شما به دنباله ی باتری بهتری می باشید برای شما برند اچ پی می تواند بهترین گزینه باشد!

» مقایسه لپ تاپ اچ پی و دل به لحاظ نوآوری محصولات

نوآوری از جمله عوامل حائز اهمیتی است که بازهم در آن برند دل سخنان بسیاری برای گفتن دارد. این برند جهانی لحظه به لحظه در حال تولید لپ تاپ هایی حرفه ای تر و با تکنولوژی به روزتر است. لپ تاپ های این شرکت مملو از عوامل و المان های متنوعی می باشند که جا را برای نوآوری هرچه بیشتر باز می گذارد. به عنوان نمونه این برند لپ تاپ های متوسط دو هسته ای را تولید و روانه بازار می کند که بسیار مطلوب به منظور انجام کارهای تجاری ساده می باشد.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، همین امر نشان می دهد که برند دل با تحقیق مناسب در وسعت بازار با استناد به نوآوری در طراحی و فناوری لپ تاپ کاربردی تر و مفیدتری را تولید می نماید. البته این بدان معنی نخواهد بود که برند اچ پی بدون نوآوری است. بهتر است در یک جمله بگوییم در ارتباط با نوآوری لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟ لپ تاپ برند دل به گونه ای رفتار کرده است که جایی برای رقابت با دیگر رقبای موجود را باقی نگذاشته است.

» مقایسه لپ تاپ اچ پی و دل از نظر قیمت

حال با توجه به تمامی مقایسه های صورت گرفته از جانب ما بهتر است نگاهی دقیق تر به موضوع قیمت داشته باشیم‌. لپ تاپ های برند دل دائماً سعی کرده اند حالت رقابتی خود را محفوظ نمایند‌. بدان معنی که این برند مدل های متنوعی را به سمت و سوی بازار روانه کرده است. از اقسام گوناگون نوت بوک ها گرفته است تا لپ تاپ های مخصوص گیم با مشخصه های سخت افزاری قدرتمند. پس پیدا کردن یک لپ تاپ مناسب بودجه شما در بینابین لپ تاپ های برند دل کار سختی نخواهد بود. با این حال، قیمت لپ تاپ های برند دل، مناسب است.

از جمله دلایل کاهش قیمت این می باشد که برند دل محصولات خود را به حالت مستقیم به سمت و سوی بازار روانه می کند و در نمایندگی های مجاز خود به فروش می رساند. یعنی آن که با حذف دلالان و خرده فروشان به کاهش قیمت کمک شایانی می‌ کند. از جانبی دیگر برند اچ پی چنین عنوان نموده است که دلیل خوبی برای بالا بودن قیمت های خود دارد.

بیشتر بخوانید
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

آن هم بهره گیری از اجزاء و مواد اوّلیه با کیفیت تر است. البته برند اچ پی لپ تاپ های رده بالایی را تولید می نماید. حال که آن ها هزینه های اضافی بسیاری را پیش پای شما خواهد گذاشت که چندان هم نیاز به استفاده از آن ها درون لپ تاپ نمی باشد. علاوه بر این دلالان و خرده فروشان را از خاطر نبرید که از جمله دلایل بیشتر شدن قیمت لپ تاپ اچ پی نسبت به دل است.

» پشتیبانی از مشتریان در لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

در زمان تهیه لپ تاپ حتماً که شما نیازمند پشتیبانی و خدمات به مشتریان از جانب شرکت می باشید. در قسمت ذیل انواع خدمات مشتریان ارائه شده به واسطه ی دل و اچ پی را بیان کرده ایم؛

  • پشتیبانی لپ تاپ برند دل

اگر که شما به دنبال پشتیبانی هستید، دل تحت عنوان یکی از بهترین برندهای لپ تاپ شرکت های موجود در گستره ی جهان است در این ارتباط جولان می دهد. لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، تمامی محصولات این برند با ضمانت به فروش می رسد و بدون وجود هیچ نوع سردرگمی از آن پشتیبانی می کند. زمانی که شما با پشتیبانی فنی این کمپانی تماس حاصل فرمایید، آن یک دستیار شخصی در اختیار شما قرار می دهد تا به درستی مشکل شما را برطرف نماید.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟

  • پشتیبانی لپ تاپ برند اچ پی

اچ پی از راه های گوناگونی در راستای ارتباط با مشتریان با واحد امور فنی بهره مند است. تمامی لپ تاپ های این برند حاوی یک سال گارانتی در برابر خرابی های سخت افزاری و نیز پشتیبانی تلفنی رایگان سه ماهه است. این امکان به چشم می خورد که به طریق شبکه های اجتماعی و یا دستیار پشتیبانی اچ پی با شرکت ارتباط داشت. البته شما می توانید با شرکت هم تماس حاصل فرمایید. هم اکنون در یوتیوب کانال رسمی برای خود دارد و رایج ترین ایرادات و طریقه ی برطرف نمودن آن ها را به کاربران خود نمایش می دهد.

نتیجه گیری

هردو برند دل و اچ پی از برندهای معروف و شناخته شده بازار به شمار می روند. ولی همیشه میان طرف داران این دو برند یک جنگ وجود داشته است. آن هم این می باشد که مدام یکی از لپ تاپ ها ارزان قیمت تر می باشد! با تکیه بر عواملی که برروی قیمت لپ تاپ ها اثر می گذارد و همچنین استراتژی فروش برند، معین گردید که قیمت لپ تاپ برند دل در مقایسه با برند اچ پی هم رده خود، ارزان تر می باشد. علاوه بر این ها تنوع بسیار لپ تاپ برند دل منجر می شود شما با فراغی خاطر در راستای انتخاب اقدام کنید.

لپ تاپ دل بهتر است یا اچ پی؟، فروشگاه ما یعنی مجموعه ویرا کامپیوتر با هدف عرضه بهترین و شایسته ترین خدمات به مشتریان و کاربران گرامی و با رعایت اهداف مجموعه خدمات خود را به حالت وسیع در جای جای کشور ایران عزیزمان عرضه نموده و با افتخار در خدمت شما دوستان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *