آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، از آن جایی که اولین مشکلی که ممکن است در هنگام کار با لپ تاپ با آن مواجه شویم، مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ است. در این قسمت قرار است در رابطه با این موضوع مهم توضیحات بیشتری بدهیم. صفحه نمایشگر انواع لپ تاپ از دو مدل LCDو LEDتشکیل شده اند که تفاوت این دو در نور پس زمینه است.

صفحه های نمایش ال سی دی در واقع کریستال های مایع هستند که از نور پس زمینه استفاده می کنند و نور را منتشر می کنند. آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، در حالی که در صفحه نمایش های ال ای دی پنل های LED نور را منتشر می کنند. از لحاظ میزان مصرف برق نیز صفحه نمایش های ال ای دی کم مصرف تر از صفحه نمایش های ال سی دی هستند.

لازم است بدانید که یکی از رایج ترین مشکلات در ارتباط با کار با لپ تاپ همین مشکل صفحه نمایش است . یکی از ابتدایی ترین مشکلات صفحه نمایش آن است که لپ تاپ تصویر نداشته باشد و صفحه نمایش خالی باشد. در این صورت ممکن است دو دلیل وجود داشته باشد.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، یکی آن که قطعات سخت افزاری مادر برد معیوب شده باشد و دیگر آن که صفحه نمایش شکسته باشد. برای تشخیص این دو مورد می توانید لپ تاپ را به یک صفحه نمایش خارجی متصل کنید. در صورتی که صفحه نمایش خارجی راه اندازی لپ تاپ شما را نشان دهد. پی می برید که آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ شما است و باید آن را تعویض کنید.

راه حل رفع چند مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، در حالتی که صفحه نمایش خارجی نیز کارکرد لپ تاپ شما را نشان ندهد، می بایست. سیستم ورودی- خروجی اصلی لپ تاپ را باز نشانی کنید. جهت بازنشانی سیستم باید ابتدا لپ تاپ را خاموش کرد، باتری را جدا نموده و درآورد. سپس دکمه پاور لپ تاپ را برای۳۰ ثانیه نگه دارید تا باتری داخلی خالی شود. بعد کابل برق را به لپ تاپ بدون باتری وصل کنید و لپ تاپ را روشن کنید. این کار باعث می شود سیستم ورودی – خروجی لپ تاپ بازنشانی شود و مشکل صفحه خالی برطرف گردد.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، برخی اوقات ممکن است مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ از رم معیوب آن باشد. در این صورت می توان با تمیز کردن حافظه کثیف یا تعویض آن ها مشکل را برطرف نمود. برای رفع این مشکل نیز در ابتدا مانند روش بالا سیستم ورودی- خروجی اصلی لپ تاپ را بازنشانی کنید و سپس استیک های رم را تمیز کنید یا در صورت خرابی بیشتر آن ها را حذف کرده و با یک رم سالم و نو تعویض کنید. در صورتی که خود با قطعات سخت افزاری لپ تاپ و نحوه باز کردن آن آشنایی ندارید، بهتر است که از باز نمودن لپ تاپ خودداری نمایید.

بیشتر بخوانید
تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

زیرا قطعات الکترونیکی داخلی لپ تاپ بسیار حساس هستند و کار با آن ها تخصص ویژه ای را می طلبد. در غیر این صورت می توانید این کار را با برداشتن باتری شروع کنید. لپ تاپ را باز کرده و محل های رم را پیدا کنید. با استفاده از یک پاک کن رم را با دقت تمیز کنید. اگر بیش از یک ماژول حافظه وجود دارد، این کار را برای همه مموری استیک ها تکرار کنید. سپس همه قطعات را سر جای خود بگذارید و لپ تاپ را روشن نمایید.

علت یابی مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، یکی دیگر از انواع رایج مشکلات صفحه نمایش لپ‌ تاپ، تصاویر خراب، کشیده یا چشمک زن یا تصاویر کج و موجدار آن است. این گونه مشکلات ممکن است از شل یا معیوب بودن کابل ها و اتصالات، تنظیمات غلط صفحه نمایش، خرابی کارت گرافیک، درایور های قدیمی یا فاسد، نقص در به روز رسانی ویندوز و یا وجود میدان مغناطیسی در اطراف لپ تاپ و نمایشگر و یا خرابی سخت افزار باشد. به همین منظور نیز می توانید کابل ها و اتصالات لپ تاپ را بررسی کرده و سیستم را دوباره راه اندازی کنید. یا با تنظیم مجدد صفحه نمایشگر به صورت تنظیمات پیش فرض، وضوح صفحه را تنظیم نمایید.

در غیر این صورت می توانید کارت گرافیک لپ تاپ را با یک کارت گرافیک سالم و جدید تعویض نمایید یا درایورهای سیستم را آپدیت کرده و دوباره نصب نمایید. برای خنثی نمودن اثرات میدان مغناطیسی نیز می توانید همه دستگاه های متصل به لپ تاپ را جدا نموده و دکمه degauss را فشار دهید تا اثر میدان مغناطیسی را خنثی نماید. در اخر اگر مشکل لپ تاپ شما حل نشد بایستی مانیتور را عوض کنید.

آشنایی با انواع مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ، خرابی در کارت گرافیک نیز می تواند باعث انحراف تصویر یا چشمک زدن و موج دار شدن تصاویر لپ تاپ شود. در این صورت با تعویض کارت گرافیک مشکل صفحه نمایش لپ تاپ شما بر طرف می گردد. البته در مواردی که لپ تاپ شما قدیمی باشد حتی ممکن است با تعویض کارت گرافیک نیز مشکل تصاویر برطرف نشود. در این گونه موارد شاید مجبور باشید مادر برد کامل را تعویض کنید.

نرم افزار هایی برای رفع مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، یکی دیگر از انواع مشکلات رایج صفحه نمایشگر انواع لپ تاپ، مشکل در پیکسل های آن است. پیکسل های داغ همیشه روشن تر از حالت عادی هستند و پیکسل های سوخته یا مرده پیکسل هایی هستند که هیچ وقت روشن نمی شوند. پیکسل های جا مانده یا گیر کرده نیز به پیکسل هایی می گویند. که در کنار هم یک مربع را تشکیل می دهند و همیشه خاموش یا همیشه روشن هستند. در برخی موارد می توان به راحتی با فشار دادن آرام صفحه نمایشگر با انگشت خود این نوع مشکلات را حل کرد.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع پورت های کامپیوتر و لپ تاپ

در موارد حادتر نیز می توان از برخی نرم افزار های موجود در فضای وب برای پیدا کردن و رفع پیکسل های خراب استفاده نمود. از جمله این نرم افزار ها Pixel Healer، Injured Pixels و JScreen Fix است. زمان عملکرد اغلب این برنامه ها در حدود ۳۰ دقیقه است و در این زمان، نرم افزار صفحه نمایش شما را به منظور آزمایش پیکسل های آن از چندین رنگ تخلیه می کند.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، پیکسل های گیر کرده یا مرده بسته به نوع خرابی، رنگ خاصی را نشان داده و پیکسل معیوب تشخیص داده می شود. به این ترتیب می توانید از طریق تعویض پیکسل های آسیب دیده مونیتور به تعمیر لپ تاپ خود بپردازید. البته لازم به یادآوری است که در هر کدام از مراحل بالا اگر تخصص لازم را برای این اقدامات ندارید، از دستکاری های غیر تخصصی و نافرجام لپ تاپ خود بپرهیزید و کار را به کاردان بسپارید.

تعمیرات انواع مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ در فروشگاه ویرا کامپیوتر

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، در صورتی که دارای تخصص و مهارت کافی در ارتباط با قطعات داخلی لپ تاپ نیستید، بهتر آن است که در هنگام مواجهه با هر گونه مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ، آن را به فروشگاه اصلی برده تا از پشتیبانی گارانتی و یا خدمات پس از فروش آن لپ تاپ استفاده نمایید. البته در صورتی که از زمان گارانتی آن لپ تاپ گذشته باشد، دیگر تفاوتی نمی کند که به کدام فروشگاه یا تعمیرگاه لپ تاپ مراجعه نمایید. تمامی مراکز فروش و تعمیرات انواع لپ تاپ می توانند در رفع مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ به شما کمک کنند.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، یکی از مراکز معتبر و با سابقه فروش و تعمیرات انواع لپ تاپ های نو و استوک از تمام برند ها و مارک های روز دنیا، فروشگاه ویرا کامپیوتر است. کارشناسان و متخصصان کامپیوتر و لپ تاپ حاضر در فروشگاه ویرا کامپیوتر به صورت ۲۴ ساعته و در هر ۷ روز هفته. آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما کاربران محترم لپ تاپ در سر تا سر شهر های ایران عزیز هستند.

بیشتر بخوانید
خرید اینترنتی مینی لپ تاپ دست دوم ارزان

حتی امکان گفتگوی آنلاین با کارشناسان پشتیبانی فروشگاه ویرا کامپیوتر نیز به صورت شبانه روزی وجود دارد. در صورتی که نیاز به تعمیرات لپ تاپ در محل فروشگاه ویرا کامپیوتر باشد. می توانید از طریق تماس تلفنی با آن ها هماهنگی های لازم را جهت ارسال و تعمیرات لپ تاپ خود انجام دهید.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، واحد تعمیرات فروشگاه تخصصی ویرا کامپیوتر می توانند با مهارت و سرعت کافی در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به رفع آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ شما و یا هر مشکل دیگر آن بپردازند. حتی در صورت تعویض صفحه نمایشگر یا هر قطعه دیگر نیز فروشگاه ویرا کامپیوتر با تقدیم بهترین قطعات با کمترین قیمت ممکن در خدمت رسانی به هموطنان عزیز آماده است.

جمع بندی آشنایی با انواع مشکل صفحه نمایش لپ‌ تاپ

در پایان این که اگر چنان چه آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ شما در زمان گارانتی آن اتفاق افتاد، بهتر است از هر گونه دستکاری و تعمیرات خود سرانه آن بپرهیزید. تنها با تحویل لپ تاپ به واحد گارانتی و خدمات پس از فروش آن فروشگاه نسبت به رفع مشکل خود اقدام نمایید. در غیر این صورت نیز اگر خود دارای تخصص کافی در زمینه باز کردن لپ تاپ نیستید، بهتر است از اجرای تدابیر غیر تخصصی پرهیز نمایید.

آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ، و در اسرع وقت کار تعمیرات لپ تاپ و عیب یابی صفحه نمایش خود را به فروشگاه های معتبر در این زمینه بسپارید. در این میان فروشگاه ویرا کامپیوتر با تجربه کافی در زمینه تعمیرات انواع لپ تاپ های نو و استوک می تواند یکی از بهترین مراکز تعمیراتی و راهگشای شما باشد.

همچنین در صورتی که دانش و آگاهی کافی را از قطعات داخلی لپ تاپ دارید نیز می توانید. آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ از اقدامات تشخیصی و تعمیری مانند باز نشانی سیستم ورودی- خروجی اصلی لپ تاپ یا برخی نرم افزار های تشخیصی پیکسل های معیوب استفاده کنید. گاهی نیز خرابی کارت گرافیک یا درایور های فرسوده یا قدیمی یکی از مشکلات صفحه نمایش است.

که در این گونه موارد می توانید با تعویض قطعه مربوطه آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ خود را بر طرف سازید. چنان چه با هیچ یک از موارد پیشنهادی فوق مشکل صفحه نمایش لپ تاپ شما بر طرف نگردید. می توانید از طریق تعویض صفحه نمایش به مشکل خود پایان دهید. در هر صورت خوب است بدانید که تجربه و تخصص کارشناسان فروشگاه ویرا کامپیوتر می تواند همراهی امین در کنار لپ تاپ شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *