تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

تعمیر لپ تاپ فوجیتسو، لپ تاپ ها در واقع دستگاه های هوشمند قابل حمل و کارآمد هستند. شما می توانید کارهای زیادی را با استفاده از آن ها انجام دهید این وسایل الکترونیکی هوشمند به شما این امکان را می دهند تا در اینترنت مرورکنید، اسناد بنویسید، فیلم تماشا کنید، به موسیقی گوش دهید و حتی بازی کنید. درکنار تمام این مزایا لپتاپ ها دارای عیب و ایرادی هم هستند هنگامی که یک لپتاپ را تهیه و خریداری می کنید این انتظار را نداشته باشید که لپتاپ شما بعد از مدتی طولانی که از آن استفاده کردید سالم باقی بماند. در این مدت امکان دارد با عیب ها و مشکلات مربوطه با لپتاپ ها روبرو شوید.

مشکلات لپ تاب فوجیتسو

در اینجا ما برخی از رایج ترین مشکلات مربوطه به لپ تاپ هارا برای شما بیان می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱٫عمر باتری کاهش یافته

یکی از مشکلات لپ تاپ فوجیتسو این است که ،زمانی که لپتاپ‌ ها برای اولین بار وارد عرصه ای بازار شدند این موضوع یکی از رایج ترین مشکلات لپتاپ‌ها مطرح بوده و هست. زیرا اگر از باتری‌ لپتاپ ها درست مراقبت و استفاده نشود زیاد دوام نمی‌آورند. اما این روزها بیش از هر زمان دیگری لپتاپ های با عمر باتری کم وجود دارند. یکی از موارد مهمی که باعث این موضوع می شود این است که خود باتری با گذشت زمان تحلیل می رود و درنهایت با باتری ای که زیاد شارژ نگه نمی دارد روبرو می شوید. برای این که لپتاپ شما آسیب جبران ناپذیری نبیند می توانید مواقعی که از این لپتاپ ها استفاده می کنید شارژر آن ها را به طور مدام به پریز برق متصل کنید و یا باتری لپتاپ را تعویض کنید.

 

۲٫تاخیر در زمان پاسخ گویی لپتاپ ها

وقتی گفته می شود تاخیر در زمان پاسخ گویی لپتاپ ها رخ داده در واقع به زمانی اشاره نمی کنیم که کامپیوتر شما به طور معمول و بدون هیچ دلیل مشخصی کار نمی کند منظور از تاخیر در زمان پاسخگویی لپتاپ ها هنگامی است که شما وقتی دکمه های لپتاپ را فشار می دهید می توانید درصفحه نمایش خود حرکت کنید اما لپتاپ در زمان پاسخ عقب می ماند. این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران برنامه‌های بسیاری را در صفحه اصلی لپتاپ خود باز می‌کنند و بنابراین قبل از بستن صفحه مورد نظرصفحه جدید را بازگشایی می کنند. شما می توانید برای حل این مشکل هنگامی که از برنامه های سیستم استفاده کردید آن ها را بعد از اتمام کار ببندید. اما چنانچه این مشکل حل نشد و تأخیر در زمان پاسخگویی ادامه داشت ممکن است مشکل دیگری لپتاپ شما داشته باشد. در صورت امکان باید لپ‌تاپ خود را برای تعمیر با گارانتی نگه دارید. تا این گونه هزینه تعمیر لپتاپ شما زیاد نشود.

بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپتاپ ایسر

۳٫باتری معیوب

زمانی که متوجه شدید باتری لپتاپ شما معیوب است بهتر است قبل از خارج کردن باتری لپتاپ ابتدا مطمئن شوید که لپ تاپ شما خاموش است و سپس آن را از پریز برق جدا کنید. برای این که متوجه شوید باتری لپتاپ شما سالم است یا  معیوب می توانید چند مورد را مورد بررسی قراردهید‌.

  • شارژ شدن باتری لپتاپ شما بیش از حد طول می کشد
  • باتری لپتاپ شارژ خود را تا حد معمول نگه نمی دارد

 بعد از این که مطمئن شدید باتری لپتاپ شما معیوب است باید به فکر یک باتری جدید برای لپتاپ خود باشید. همیشه بهتر است قبل از تعویض قطعات جانبی لپتاپ ها ابتدا برخی از اصلاحات اساسی مربوط به لپتاپ را امتحان کنید. تمیز کردن داخل لپ‌تاپ با هوای فشرده یا جایگزینی خمیر حرارتی روی CPU درگرمای بیش از حد می تواند مشکلات ایجاد کند بنابراین مطمئن شوید که دریچه ها یا فن های مسدود شده وجود ندارد.

۴٫ترک خوردگی یا شکستگی نمایشگر لپتاپ

شایع ترین مشکل لپ تاپ شکسته بودن صفحه نمایش یا نداشتن نمایشگر است. خواه شیشه نمایشگر شکسته باشد یا نور پس‌زمینه سوخته باشد. یا این که صفحه نمایشگر لپتاپ کیفیت رنگ پایینی داشته باشد. همیشه بهتر است پیش از پرداخت هزینه تعمیرات گران قیمت برخی از تعمیرات ساده را امتحان کنید. اگر صفحه نمایش لپ‌تاپ شما کاملاً سیاه است مطمئن شوید که روشنایی آن تا حدی کم نشده باشد و اگر رنگ‌ نمایشگر لپتاپ محو یا مخدوش شده‌ بهتر است ابتدا لپتاپ خود را به یک تکنسین حرفه ای و ماهر نشان دهید تا درصورت تعمیر و یا تعویض مانیتور آن را انجام دهد.

۵٫کند کار کردن لپ تاپ

اگر به نظر می رسد که لپتاپ شما به زمان زیادی برای روشن شدن نیاز دارد یا زمانی که می خواهید برنامه ای را باز کنید زمان زیادی به طول می انجامد ممکن است به دلیل وجود حافظه کم لپتاپ باشد شما می توانید با حذف داده های که مهم نیستند فضای ذخیره سازی لپتاپ را افزایش دهید. برای حل این مشکل شما می توانید ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه رفته و بعد از انتخاب سیستم میزان مصرف فضای مصرفی لپتاپ را بررسی کنید. سپس گزینه Storage و Used Space را انتخاب کنید. اگر چیزی بالاتر از ۲۰ را نشان داد شما باید فقط داده های غیر ضروری را حذف کنید و متوجه پیشرفت قابل توجهی در سیستم خود شوید.

بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپ تاپ دل

کند کار کردن لپ تاپ

۶٫صدای فن لپتاپ

فن لپتاپ در واقع وظیفه سرد کردن و خنک نگه داشتن سیستم داخلی لپتاپ شما را برعهده دارد. اگر فکر می کنید که فن لپتاپ شما همیشه در حال کارکردن است و صدای بلندی هنگام کارکردن ایجاد می کند باید به این دلیل باشد که فن های لپتاپ شما با گرد غبار پوشانده شده اند بهتر است برای رفع این مشکل شما باید ابتدا قسمت خارجی لپتاپ که بالاترین لایه لپتاپ است را بردارید این بخش از پوشش لپتاپ معمولاً با چهار پیچ در جای خود نگه داشته شده اند سپس پس از انجام این کار گرد و غبار یا سایر مواد خارجی را به دقت از روی فن پاک کنید تا مشکل حل شود.

۷٫اختلال در عملکرد صفحه کلید

اگر کلیدهای کیبورد آن طور که باید کار کنند عمل نمی کنند ممکن است چیزی زیر آن ها گیر کرده باشد که حرکت آن ها را متوقف کند. اگر این کلمات کلیدی کیبوردها باشد احتمالاً متوجه مشکل می شوید. برای رفع این مشکل باید کیبورد را از لپتاپ خود را جدا کنید و سپس بر روی صفحه کلید مقداری ایزوپروپیل الکل اسپری کنید و با یک سواب پنبه ای یا تکه پارچه صفحه داخلی و زیرین کیبورد را تمیز کنید. در حین کار مراقب باشید که هیچ یک از اجزای کوچک کلیدی را خراب نکنید. اگر به تنهایی توانایی انجام این کار را ندارید در صورت امکان از شخص دیگری بخواهید که لپ تاپ شما را در حین کار روی آن ثابت نگه دارد.

۸٫خطاهای صفحه آبی

خطاهای صفحه آبی لپتاپ ها معمولاً نتیجه درایورهای معیوب یا سخت افزار لپتاپ ها است که نیاز به روز رسانی دارد. در برخی موارد زمانی که این مشکل ایجاد می شود ممکن است لپتاپ شما ویروسی شده باشد که این مشکل را می توانید با یک برنامه ضد ویروسی حل کنید.

بیشتر بخوانید
تعمیر تخصصی لپتاپ

تعمیر لپتاپ داغ شده و تعویض فن معیوب

 برای تعویض فن معیوب لپتاپ باید قاب لپتاپ را جهت تعمیر آن باز کنید. قبل از شروع تعمیر مطمئن شوید که تمام ابزارهای لازم برای استفاده را دارید این وسایل شامل یک پیچ گوشتی سر فیلیپس یک ابزار بازکننده پلاستیکی یا کارت اعتباری یک مچ بند ضد الکتریسیته ساکن همراه با موچین و یک ترکیب حرارتی است. شما می توانید این موارد را بیشتر از eBay تهیه کنید. اگر صلاحیت لازم را دراین زمینه ندارید بهترین کار این است که یک متخصص لپ‌تاپ را درکنار خود داشته باشید.

فن در پایین لپ تاپ شما در زیر مکانی که باتری قرار دارد جای گذاری شده و بر روی آن با برچسبی پوشانده ‌شده است که روی آن به‌ عنوان هیت سینک یا پنکه یا چیزی شبیه به آن مشخص می‌شود. این برچسب را باز کرده و بردارید تا دو پیچ که فن را از گوش های آن در جای خود نگه داشته اند ظاهر شود. با استفاده از پیچ گوشتی سر فیلیپس این پیچ ها را در حالی که از کارت اعتباری یا ابزار پلاستیکی دیگری برای جدا کردن گریل فلزی فن از لولا استفاده می کنید بردارید.

طول عمر مادربرد لپتاپ ها

اگر به خوبی از مادربرد لپتاپ مراقبت کنید و تمیز نگه داشته شود. مادربرد لپتاپ می تواند تا ۲۰ سال یا حتی بیشتر دوام بیاورد. هنگامی که سخت افزار موجود مادربرد منسوخ  شده باشد ممکن است لازم باشد مادربرد لپتاپ را به آخرین نوع سخت افزار ارتقا دهید. در بسیاری از جدیدترین لپ‌تاپ ‌ها مادربرد با هر چیز دیگری در لپ‌تاپ لحیم می‌شود. درچنین مواقعی هزینه تعویض مادربرد به اضافه هزینه تکنسین بیشتر از ارزش لپ تاپ خواهد بود بنابراین تعمیر مادربرد هزینه بیشتری خواهد داشت.

جمع بندی تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

مرکز تعمیرات ویرا کامپیوتر همراه با تکنسین های حرفه ای و با سابقه کاری بالا در سال های متمادی توانسته تمام خواسته های کاربران خود را برطرف کند. شما با سپردن لپتاپ و دستگاه هوشمند خود به این مرکز می توانید با خیال آسوده بعد از تحویل آن ها را در اختیار داشته باشد. تکنسین های این مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر و انواع دستگاه های هوشمند تعمیرات لپتاپ شما را بعد از بررسی در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می دهند. همچنین از قطعات جانبی با کیفیت برای تعمیر و تعویض لپتاپ استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *