بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک

تست بدنه لپ تاپ

بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک

بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک، همان طور که می دانید مشتریان لپ تاپ های دست دوم به منظور اطمینان از صحت و سلامت سیستم خود به بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک خریداری شده نیاز دارند. به همین دلیل در این فرصت به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک از نظر مقاومت شاسی لپ تاپ دست دوم در برابر فشار و ضربه های احتمالی در حین کار یا حمل و نقل اهمیت دارد. چرا که اگر به صورت احتمالی بدنه لپ تاپ دست دوم خریداری شده ما دارای ترک ها یا شکستگی های غیر آشکاری باشد . ما در حین خرید متوجه آن نشویم، مدت زمان کوتاهی پس از خرید و در حین کار یا حتی جابجایی لپ تاپ ممکن است به شکستگی بدنه آن برخورد کنیم و متعجب شویم.

امروزه دیگر هر کاربر لپ تاپ می داند که لپ تاپ های استوک دارای گرید بندی و درجه بندی هستند. در ایران درجه بندی لپ تاپ استوک از لحاظ کیفیت و سلامت ظاهری و سخت افزاری آن به دو گرید  Aو Bتقسیم می شوند. لپ تاپ های دست دوم درجه A بسیار تمیز و نو بوده و از لحاظ ظاهری و بدنه نیز سالم و بدون خط و خش هستند.

گرید لپ تاپ دست دوم که خود به دو گرید A++ و A+ تقسیم بندی می شوند. هیچ نیازی به تست بدنه لپ تاپ ندارند و کاملاً مشابه لپ تاپ های نو و آکبند هستند. زیرا این گرید لپ تاپ استوک یا ممکن است اصلاً کارکرده نباشند و صرفاً در انبار های خارج از کشور مانده باشندیا در صورت کارکرد نهایتاً زیر ۶ ماه کار کرده اند.

با خیال راحت در کمال اطمینان از سلامت بدنه لپ تاپ  استوک گرید A نسبت به تست بقیه اجراء داخلی آن و خرید اقدام نمایید.

بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک

روش تست بدنه لپ تاپ استوک

اما در مورد لپ تاپ های استوک درجه B وضعیت فرق دارد. این گرید لپ تاپ استوک دارای خط و خش های جزئی و قابل گذشت است که هیچ تاثیری در سلامت قطعات سخت افزاری داخل آن ندارد. همان طور که شاید بدانید جنس بدنه اغلب لپ تاپ ها از پلاستیک فشرده، پلی کربنات و بعضاً آلومینیوم و یا ترکیبی از این سه مواد است. البته مسلم است که اگر جنس بدنه لپ تاپ استوک شما از آلومینیوم باشد. مقاوم و با دوام است و خط و خش ها کمتر عمیق و عمقی هستند و بیشتر سطحی هستند.

بیشتر بخوانید
شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

در مورد لپ تاپ های دست دوم که جنس بدنه آن ها از پلاستیک فشرده یا مواد پلیمری و پلی کربنات است. باید دقیق تر به بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک بپردازید. مسیر خط خوردگی و خش ها و طول و عمق آن ها را به دقت با چشم و اندکی فشار انگشت بررسی کنید. اگر مسیر خطوط شکستگی ایجاد شده طولانی باشد و یا احتمالاً تا قسمت زیرین و پشت لپ تاپ ادامه داشته باشد. خطرناک است و ریسک شکستگی احتمالی آن در آینده را بالا می برد. بنابراین از خرید چنین لپ تاپ های استوکی اجتناب نمایید.

تست بدنه

ولی چنان چه خط خوردگی ها و خش ها در حد سطحی باشند و عمیق آن ها تا قطعات سخت افزاری داخلی لپ تاپ نفوذ نکرده باشد. جای نگرانی نیست می توانید در ازای دریافت گارانتی معتبر از آن فروشگاه نسبت به خرید اقدام نمایید.

هر چند که در موارد مختلف بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک سلیقه شخصی افراد نیز متفاوت است و برخی افراد ترجیح می دهند. تا حد امکان لپ تاپ استوک آن ها تمیز و عاری از هر گونه خط خوردگی باشد. در این گونه موارد بهتر است لپ تاپ استوک خود را از گرید A انتخاب نمایید.

تست بدنه لپ تاپ
تست بدنه لپ تاپ

 

اهمیت تست بدنه لپ تاپ استوک

در مبحث بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک موردی که حائز اهمیت است، تو رفتگی های احتمالی بدنه است. به این معنی که در صورتی که بدنه لپ تاپ دست دوم دارای فرورفتگی باشد نشانه ضربه خوردگی محکم آن است. حتی ممکن است این فرو رفتگی به قطعات سخت افزاری داخل آن نیز آسیب رسانده باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که از خرید لپ تاپ های استوکی که دارای فرو رفتگی در بدنه هستند، خودداری کنید.

نکته دیگری که در هنگام تست بدنه لپ تاپ استوک باید مد نظر قرار گرفته شود، تست پورت های آن لپ تاپ است. چنان چه پورت ها نیز داخل شکستگی یا ترک باشند، به هیچ وجه قابل کارکرد نیستند. عملاً مانند این است که لپ تاپ آن پورت را ندارد. بنابراین پورت ها را هم از لحاظ فیزیکی با چشم تست کنید که شکستگی نداشته باشند. هم از لحاظ کارکردی با تست به وسیله یک فلش یو اس بی یا کابل HDMI و یا میکروفون و هر وسیله ارتباطی خارجی که عملکرد آن پورت را نشان می دهد.

نکته بسیار مهم دیگر در مورد بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک، تست لولا های درب آن لپ تاپ است. به این صورت که درب لپ تاپ را چندین دفعه باز و بسته کنید و در زاویه های مختلف قرار دهید و کیفیت لولا های درب را بررسی کنید. مبادا که شکستگی از داخل لولا داشته باشد و از دید شما پنهان مانده باشد. در مورد لپ تاپ های هیبریدی یا دو کاره نیز که درب ها قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه باید داشته باشند. بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک را به صورت چرخش ۳۶۰ درجه کامل انجام دهید. تا از سلامت لولاها و قفل ها و سایر قطعات بدنه اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ کوچک استوک

مورد های مختلف در تست بدنه لپ تاپ استوک

همان طور که از مطالب بالا بر می آید، آسیب ها و نقصان بدنه لپ تاپ های استوک به دو سطح تقسیم بندی می شوند:

  • خط خوردگی ها و خش خوردگی های جزئی و سطحی

۲- فرو رفتگی ها و ضربه های وارده در حین حمل و نقل لپ تاپ.

در موارد سطح ۱ آسیب های بدنه که در صورت سطحی بودن و کوتاه بودن خطوط و خش خوردگی ها جای هیچ گونه نگرانی نیست. زیرا این خط خوردگی ها فقط ظاهر شاسی لپ تاپ را نا متقارن و غیر سالم جلوه می دهند و هیچ گونه آسیبی به سخت افزار و قطعات داخلی لپ تاپ نزده اند.

در موارد سطح ۲ آسیب بدنه که فرو رفتگی ها و ضربه های وارده در حین حمل با شدت بیشتری بر بدنه لپ تاپ استوک وارد شده اند، باید دقت بیشتری به خرج داد و در صورت امکان از خرید آن امتناع کرد و یا باید با یک مدل سالم تر تعویض نمود.

در هر صورت به هنگام بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک چنان چه از گرید A لپ تاپ های استوک خریداری می کنید که نیاز به هیچ گونه نگرانی در موارد بدنه و شاسی لپ تاپ وجود ندارد. زیرا اصولاً این گرید لپ تاپ های استوک ظاهر بسیار تمیز و سالمی مشابه لپ تاپ های نو دارند. در مورد گرید های  Bلپ تاپ های استوک نیز دو سطح بالا را به روش های گفته شده تست کنید . سپس نسبت به خرید قطعی آن لپ تاپ استوک اقدام نمایید.

تست بدنه لپ تاپ استوک در فروشگاه ویرا کامپیوتر

بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک، یکی از فروشگاه های معتبر و با انصاف که در زمینه عرضه لپ تاپ های استوک با کیفیت جزء بهترین ها در ایران است فروشگاه ویرا کامپیوتر است. این فروشگاه که همیشه در بدو ورود لپ تاپ های استوک خود از خارج از کشور به تست دقیق همه قطعات سخت افزاری و تست بدنه لپ تاپ استوک فروشگاه خود می پردازد. در قبال فروش لپ تاپ های استوک خود به خریداران گارانتی یکساله می دهد. به همین دلایل نیز می توانید با اطمینان نسبت به خرید لپ تاپ های استوک این فروشگاه اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک مناسب حسابداری

 فروشگاه ویرا کامپیوتر با عرضه بیش از صدها مدل لپ تاپ استوک از برند های خوب دنیا و با قیمت های مناسب و متوسط امکان خرید لپ تاپ های با کیفیت را برای همه اقشار مختلف جامعه فراهم نموده است. به خصوص که این فروشگاه با ارائه فروش اقساطی لپ تاپ استوک در قالب اقساط ۲۴ ماهه و بدون اخذ ضامن کمک بزرگی به قدرت خرید قشر ضعیف و کارمند جامعه نموده است.

جمع بندی درباره تست بدنه لپ تاپ استوک

سخن آخر و جمع بندی در مورد بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک آن است. که قبل از روشن نمودن دستگاه به دقت به ظاهر و بدنه و شاسی لپ تاپ استوک خود توجه نمایید. در مورد لپ تاپ های استوک گرید  Aکه معمولاً ظاهر تمیز و سالمی دارند، کمتر به خط و خش هایی بر روی بدنه برخورد می کنید. ولی در مورد لپ تاپ های استوک درجه B انواع خط خوردگی ها و خش های احتمالی موجود بر روی بدنه و شاسی لپ تاپ را به دقت وارسی کرده و عمق آن ها را بررسی نمایید.

چنان چه خط و خش ها سطحی و جزئی بوده و به عمق سیستم نفوذ پیدا نکرده باشند. قابل گذشت هستند. ولی اگر آسیب های احتمالی بر بدنه و شاسی احتمال ضربه به قطعات سخت افزاری داخلی لپ تاپ را ایجاد کرده باشند. بهتر است در خرید لپ تاپ تامل کنید. به خصوص در مواردی که فرورفتگی یا ضربه های اساسی بر بدنه لپ تاپ را مشاهده می کنید. که در اثر حمل و نقل یا زمین خوردن لپ تاپ استوک به وجود آمده اند. باید از خرید آن لپ تاپ دست دوم صرفه نظر کنید و یا درخواست تعویض لپ تاپ را بنمایید.

در هر صورت بهتر است در هنگام خرید انواع لپ تاپ دست دوم از گرید های مختلف موجود در بازار ایران، گارانتی معتبری را از آن فروشگاه درخواست نمایید. تنها در قبال ارائه خدمات گارانتی اقدام به خرید آن سیستم نمایید. همچنین به مدت زمان بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک و تعویض پس از خرید نیز توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *