آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ ،ما امروز با مقاله ای دیگر در پیرامون انواع صفحه نمایش لپ تاپ به خدمت شما رسیده ایم. البته که در این متن به شما کمک خواهیم کرد بهترین لپ تاپ را با صفحه نمایش مطلوب و مناسب و با تکیه به نیازهای خود و کارایی که در نظر دارید، انتخاب بنمایید. بهتر است خاطر نشان شویم که شما میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع صفحه نمایش لپ تاپ را بشناسید

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ زمانی که شما اقدام به خرید لپ تاپ استوک «از هر برند موجود» مینمایید، حتماً صفحه نمایش و مشخصات مربوط بدان، یکی از حائز اهمیت ترین ملاک های اتخاذ شما در این میانه ها خواهد بود. برای آن دسته از افرادی که کارهای بسیار خاصی با لپ تاپ خود انجام نمیدهند، شاید که تفاوت میان پردازنده کور آی پنج و کور آی هفت چندان هم اهمیت نداشته باشد. ولی بعد از انجام خرید است که متوجه اشتباه انجام شده از ناحیه خود میشوند.

نمایشگر تمامی نتایج پیش آمده را رو به روی دیدگان شما به نمایش میگذارد. البته که تا به اکنون هم هیچ کسی نتوانسته است بدون وجود صفحه نمایش با ابزار تکنولوژی کار بنماید. از این جهت میبایست در زمان تهیه یک لپ تاپ، به صفحه نمایش هم به خوبی توجه داشته باشید. و با استناد به بهره گیری هایی که از لپ تاپ خود به عمل می آورید، صفحه نمایش مناسب نیاز خود را انتخاب بنمایید.

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ «ما در این مطلب از خود سعی نموده ایم که به حالت ساده و قابل فهم و درک شما را در اتخاذ بهترین صفحه نمایش کمک بنماییم. بهتر است با ما همراه باشید.»

رزولوشن، وضوح و شفافیت تصاویر و یا انجام تفکیک پذیری؟

هر پنل نمایشگر از جمعی از نقاط به اسم پیکسل ایجاد شده. و چه میزان پیکسل ها در این میانه ها بیشتر باشد، بدین معنا خواهد بود که جزئیات بیشتر در نمایش نمایان خواهد شد. نمایشگر ها از یک طول و البته یک عرض برخوردار میباشند. در این طول و عرض است که تعداد متعددی پیکسل واقع شده است که با در کنار همدیگر قرار گرفتن این پیکسل ها و روشن و خاموش گردیدن آن ها تصاویر با رنگ هایی متنوع ایجاد میشود. به هر مقدار که تعداد بیشتری از پیکسل ها وجود داشته باشد، کیفیت و شفافیت بیشتری به دست خواهد آمد.

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ جالب است بدانید که به میزان تفکیک پذیری پیکسل ها در واحد مساحت، شفافیت تصویر و یا Resolution گویند.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ ریفربیش Refurbished

غالباً لپ تاپ ها با رزولوشن تقریباً کمی ارائه میگردند. نمایشگر هایی با رزولوشن ۷۶۸ × ۱۳۶۶ جزئیات اندک تری به نسبت پنل های ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پیکسل را به نمایش میگذارد. به عبارتی یک صفحه نمایش با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ ده خط متن بیشتر در یک صفحه وب و یا یک فایل ورد یا هر چیز دیگر را میتواند به نمایش گذارد. علاوه بر آن تصاویر و ویدئو ها در رزولوشن ۱۰۸۰ پی به علّت کوچک تر بودن نقطه ها، بسیار شفاف تر و بدون پیکسلی گردیدن ارائه داده میشوند.

 انواع صفحه نمایش لپ تاپ
انواع صفحه نمایش لپ تاپ

صفحه نمایش touch بهتر است یا Non-touch

آیا در میانه ی انواع صفحه نمایش لپ تاپ، قصد خرید یک لپ تاپ لمسی را دارید! در این هنگام ما به شما توصیه میکنیم مدل ۲inl را تهیه بنمایید. آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ این دست از لپ تاپ ها به لحاظ قدرت و عملکرد خود، هم پای لپ تاپ های معمولی میباشد. ولی اگر نیازی نمی بینید، که برای خود لپ تاپ لمسی تهیه کنید، توصیه ما به شما این است که از تهیه این قبیل از لپ تاپ ها دوری بنمایید.

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ ممکن است که در نگاه ابتدایی خود، این دستگاه شگفت انگیز و در اصطلاح عامیانه لاکچری تر و شیک تر به نظر رسد. ولی کار نمودن با آن ها به حالت لمسی، بیشتر از چند ساعت برای شما خسته کننده خواهد بود. جدای از این موضوع لمسی بودن نیازمند مصرف برق و تأمین انرژی بیشتری میباشد.

برخی از مهم ترین مزیت های صفحه نمایش لمسی

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ ما میتوانیم از جمله مهم ترین مزیت های صفحه نمایش لمسی در بینابین انواع صفحه نمایش لپ تاپ را در موارد ذیل خلاصه بنماییم؛

  • لمسی بودن صفحه.
  • بهره گیری از قلم های لمسی.
  • امکان به انجام رساندن بازی های خاص که نیاز به لمس دارند.

برخی از مهم ترین معایب صفحه نمایش لمسی

برخی از مهم ترین معایب صفحه نمایش لمسی

_ مصرف برق بیشتر

بیشتر لپ تاپ های لمسی مصرف بسیاری دارند، در لپ تاپ های شبیه بدان، شارژ باتری این قبیل از لپ تاپ ها تندتر به اتمام میرسد.

_ افزایش هزینه ها

قیمت این قبیل از صفحه نمایش ها منجر به افزایش قیمت لپ تاپ های لمسی گردیده است. بنابراین شما باید هزینه بیشتری صرف بنمایید.

_ براق بودن صفحه نمایش

بیشتر صفحه نمایش های لمسی از گونه براق میباشند. در ارتباط با صفحه نمایش براق در امتداد این متن از خود در ویرا کامپیوتر بیشتر صحبت خواهیم کرد. پس بهتر است تا به اینجای مطلب خود بیان داریم که، اگر که واقعاً نمیخواهید یک صفحه نمایش تاچ «لمسی» داشته باشید میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ابعاد صفحه نمایش

به همان شکل که شما هم میدانید ملاک های متنوعی برای اتخاذ یک لپ تاپ وجود دارد. و هر فردی ملاک های خاص خود را جهت خرید لپ تاپ دارد. لپ تاپ ها در ابعاد متنوعی تولید میگردد. زمانی که ملاک اتخاذ یکی از این فاکتورها ابعاد صفحه نمایش باشد، ابعاد کوچک نمایشگر، آسان بودن در حمل و نقل، انعطاف پذیری بسیار، قیمت اندک تر را با خود به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
قیمت لپ تاپ دست دوم لنوو

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ صفحه نمایش بزرگ تر هم در طرف مقابل آن، یعنی؛ تجربه نمایش شفاف و روشن و جذاب، ابعاد بزرگ، توانایی و نیاز به فضایی بیشتر و البته سنگین تر دارد.

لپ تاپ های میان یازده الی دوازده اینچ

اگر که شما در بینابین انواع صفحه نمایش لپ تاپ به دنباله ی یک لپ تاپ سبک وزن میباشید وزن میان یک الی یک ممیز پانصد کیلو گرم میباشند، این ابعاد تصویر میتواند بهترین اتخاذ شما باشد. این ابعاد غالباً که خیلی باریک و ترجیحاً برای اشخاصی که بسیار مسافرت میروند. و به گونه روزانه از لپ تاپ خود بهره میگیرند، طراحی گردیده است. البته که میبایست این نکته را هم خاطر نشان شویم که این نوع از لپ تاپ ها توان پردازش بسیاری ندارند. و برای اشخاصی که برنامه های سنگین همانند طراحی های گرافیکی کامپیوتر و یا بازی های گرافیکی را به اجرا میرسانند، گزینه چندان مطلوبی نخواهد بود.

لپ تاپ های میان سیزده الی پانزده اینچ

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ چنانچه که شما به دنباله ی یک لپ تاپ با وزن حدوداً مناسب و البته قابلیت های بسیار میباشید، این مجموعه از میان انواع صفحه نمایش لپ تاپ میتواند بهترین گزینه در راستای خرید باشد. این قبیل از لپ تاپ ها غالباً حدود یک ممیز نیم الی دو کیلو گرم وزن دارد. و حمل نمودن آن ها راحت میباشد. همچنین هم از توان پردازشی مناسبی بهره مند هستند.

به عنوان نمونه؛ لپ تاپ دل ایکس‌پی‌اِس سیزده از جمله دستگاه هایی میباشد که با صفحه نمایش سیزده اینچی و وزن تنها یک ممیز بیست و چهار کیلو گرم دارد. البته که بیشتر قدرتمند بوده و از کانفیگ بسیاری هم برخوردار است. همچنین بهتر است بیان داریم، این موضوع غالباً در موارد شخصی و مالتی مدیا مورد بهره گیری واقع میشود.

لپ تاپ های پانزده اینچی و بالاتر از آن

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ هم اکنون این لپ تاپ ها با این ابعاد از صفحه نمایش، پرمصرف ترین لپ تاپ های مورد بهره گیری در میان مردم است. وزن این مجموعه حدود دو ممیز پانصد الی سه کیلو گرم است و غالباً هم دارای درایو دی‌وی‌دی است. این رده برای اشخاصی که نیاز دارند در روند روز با لپ تاپ کار نمایند و کارهای سنگین به انجام رسانند، مناسب خواهد بود. به بیانی دیگر این مجموعه برای حرفه ای ها طراحی شده است.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های ۲۰۲۲

مقدار روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ

درست است، وضوح تصویر و کیفیت رنگ بسیار حائز اهمیت است. ولی در میان انواع صفحه نمایش لپ تاپ صفحه نمایشی با مقدار روشنایی بیشتر میتواند ایده آل تر باشد. صفحه نمایشگر با نور دویست و پنجاه نیت به بالاتر مناسب خواهد بود.

صفحه نمایش مات یا براق بهتر است!

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ ،در اقسام نمایشگر برای لپ تاپ، دو گونه مات و براق به چشم میخورد. این دو مجموعه هر یک مزیت ها و معایب مخصوص به خود را دارند. از این جهت نمیتوان چنین بیان نمود که کدام یک از دیگری بهتر و مناسب تر است. از نام هر دو نیز میتوان تفاوت های میان آن دو را درک کرد.

صفحه نمایش لپ تاپ
صفحه نمایش لپ تاپ

صفحه نمایش مات

ممکن است در وهله اوّل ابتدایی ترین چیزی که با شنیدن واژه مات به ذهن شما خطور نماید، کدر و بی کیفیت بودن باشد. ولی اصلاً به این شکل نیست! به عبارتی در بینابین انواع صفحه نمایش لپ تاپ این قبیل از صفحه نمایش که در بسیاری از لپ تاپ ها و مانیتور های گوناگون بهره گرفته شده است.

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ بر روی صفحه لایه ای تعبیه شده است که نور بازتاب شده را منعکس ننماید. به همان شکل که مشخص میباشد، این قابلیت بسیار خوبی خواهد بود‌. این قبیل از صفحه ها برای افرادی که به دیدن فیلم و یا مطالعه متن ها در طول روز علاقه مند هستند، بسیار مناسب خواهد بود‌. عیب این قبیل از صفحه نمایشگر ها این است که میزان کمی کیفیت نمایش در آن ها اندک تر از گونه براق است.

صفحه نمایش براق

یکی دیگر از انواع صفحه نمایش لپ تاپ، نوع براق است و آن نیز برای با رنگ های زنده و کنتراست است. حال رنگ های سیاه را عمیق تر نشان میدهد. با این وجود، نور درخشان بر روی صفحه نمایش میتواند بازتاب های قابل ملاحظه‌ ای داشته باشد که تابیدن نور خورشید بدترین وضعیت ممکن برای این قبیل صفحه نمایش ها خواهد بود.‌

نتیجه گیری

آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ دوستان عزیز ما سعی نمودیم در این مطلب از خود شما را به خوبی با جوانب گوناگون انواع صفحه نمایش لپ تاپ آشنا سازیم. از انواع ابعاد صفحه نمایش گرفته است تا به لمسی و غیر لمسی بودن آن ها و حتی مات و براق بودن آن ها. حال بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان بخش مرکزی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *