نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ

نکات طلایی عمرباتری

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، به دلیل آن که امروزه قیمت های خرید انواع لپ تاپ بسیار بالا است، آموزش نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ می تواند.به خانواده ها کمک کند که این محصول با ارزش را به خوبی حفظ و نگهداری کنند. روش های نگهداری صحیح از لپ تاپ علاوه بر آن که بر طول عمر مفید آن می افزاید.

کار کردن شما را هم با این سیستم هوشمند راحت تر می سازد. قابلیت حمل و نقل آسان این سیستم همان گونه که کاربری آن را آسان تر کرده است. ریسک هایی را هم برای ایمنی و حفاظت از لپ تاپ به ارمغان آورده است. برای مثال قرار دادن لپ تاپ در فضای داغ داخل ماشین یا در زیر نور آفتاب گرم به مدت طولانی که باعث آسیب رساندن به باتری لپ تاپ و کوتاه تر شدن عمر باتری می شود.

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ
نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، تمیز نگه داشتن لپ تاپ از گرد و غبار های محیطی نیز اقدامی مفید در جهت افزایش عمر لپ تاپ است. هر چند که در هنگام تمیز کردن لپ تاپ باید دقت کافی داشته باشیم که از دستمال های خیس و نمدار هر گز استفاده نکنیم. زیرا رطوبت سبب خراب شدن صفحات ماتریکس در زیر صفحه کلید لپ تاپ می شود. ایده آل آن است که با یک دستمال خشک و بدون پرز عملیات گرد و غبار گیری از لپ تاپ ها را انجام دهیم.

هنگام حمل و نقل و جابجایی لپ تاپ ها نیز نهایت احتیاط را به خرج دهید که به قطعات الکترونیکی و حساس داخل آن آسیبی نرسد. برای مثال هنگام باز کردن درب لپ تاپ کمال خونسردی و آرامش را به کار ببرید و از بلند کردن لپ تاپ با صفحه نمایش آن نیز خودداری کنید.

نکته های طلایی برای افزایش عمر لپ تاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، نگهداری از هارد دیسک هر سیستم نکته بسیار پر اهمیتی در جهت افزایش عمر لپ تاپ است. زیرا در صورت خرابی و آسیب هارد دیسک حتی ویندوز آن لپ تاپ بالا نمی آید و صفحه نمایش نیز آبی رنگ می شود. بنابراین بهتر است قبل از خراب شدن هارد دیسک یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید و این بکاپ ها را هر چند وقت یکبار به روز کنید. نکته دیگر تهویه مناسب و کافی لپ تاپ جهت جلوگیری از داغ شدن قطعات داخلی آن است. چنان چه لپ تاپ را بر روی یک سطح صاف و محکم و سفت قرار ندهید.

بیشتر بخوانید
چگونگی ارتقاء لپ تاپ گیمینگ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، در فرایند خنک کردن آن و کار کردن فن ها اختلال ایجاد می کنید. بنابراین همیشه دقت نمایید که لپ تاپ بر روی یک سطح صاف و محکم قرار بگیرد. لپ تاپ بر روی بالش، ملحفه روی تخت یا پاهای خود قرار ندهید. اگر در مناطق گرمسیری کشور نیز زندگی می کنید، بهتر است که در قسمت های خنک منزل یا اداره با لپ تاپ خود کار کنید.همچنین به منظور خنک کردن بیشتر لپ تاپ ها نیز میز های مخصوص زیر لپ تاپی یا کول پد در بازار موجود است.

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، که برخی از آن ها دارای فن خنک کننده مضاعف نیز می باشند. برخی دیگر تنها شامل میز های نگهدارنده شیب داری هستند که در بین لپ تاپ و میز فاصله ایجاد می کنند و سبب تهویه بهتر قسمت زیر لپ تاپ می شوند. بسته به دسترسی خود و میزان داغ کردن لپ تاپ خود در حین کار می توانید. از هر کدام از مدل های کول پد موجود در بازار برای قسمت زیرین لپ تاپ خود استفاده کنید.

افزایش عمر لپ تاپ
افزایش عمر لپ تاپ

تکنیک ها و روش های کاربردی جهت افزایش عمر لپ تاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، آن است که تا حد امکان از شارژ کردن لپ تاپ در هنگام اجرای نرم افزار ها و بازی های کامپیوتری خودداری کرده و لپ تاپ را در زمان های خاموشی به شارژ و برق متصل کنید. این اقدام در جهت افزایش عمر لپ تاپ و کاهش دمای لپ تاپ در حین کار بسیار مفید و موثر است. همچنین توصیه می شود که حتی المقدور لپ تاپ ها را به صورت مستقیم به برق وصل ننمایید. بلکه از یک سه راهی یا محافظ های برق برای این کار استفاده کنید.

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، زیرا به هنگام اتصال مستقیم شارژر لپ تاپ به پریز های برق جرقه هایی را در اطراف دو شاخه مشاهده نموده اید. این جرقه های الکتریکی می تواند سبب پایین آمدن عمر باتری لپ تاپ گردد. استفاده از سه راهی ها و یا ترانس های محافظ برق از طریق جلوگیری از ایجاد همین جرقه ها به افزایش عمر لپ تاپ کمک شایانی می کند. تاچ پد ها یا صفحه های لمسی لپ تاپ ها یکی از قطعات بسیار حساس هستند. که فشار آوردن زیاد بر روی آن ها سبب آسیب جدی بر روی لپ تاپ می گردد.

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، به همین منظور بهتر است از یک ماوس در کنار لپ تاپ استفاده کنید و کمتر بر روی تاچ پد ها فشار وارد نمایید. درایو لپ تاپ نیز قطعه بسیار حساس دیگری است. به همین منظور باید حتی المقدور کمتر از رایتر سی دی استفاده کنید و سی دی یا دی وی دی های خش دار را هرگز در داخل لپ تاپ قرار ندهید. استفاده از کیف های مخصوص لپ تاپ نیز در هنگام جابجایی می تواند از بروز ضربه یا فشار به قطعات حساس آن جلوگیری نماید. بنابراین هرگز لپ تاپ را بدون کیف محافظتی در داخل ماشین قرار ندهید.

بیشتر بخوانید
تفاوت لپ تاپ 2 هسته ای و 4 هسته ای

افزایش عمر لپتاپ با چند تکنیک دیگر

یکی دیگر از تکنیک های افزایش عمر لپ تاپ، کم کردن نور صفحه نمایشگر آن است. زیرا چنان چه شما تنظیمات نور صفحه نمایشگر خود را بر روی بالاترین حد خود قرار بدهید. برق زیادی را از باتری لپ تاپ گرفته شده و باتری سریعتر خالی می شود. شما مجبور به شارژ زود هنگام لپ تاپ می شوید. این کار در پایین آوردن عمر باتری لپ تاپ بسیار موثر است. بنابراین به منظور افزایش عمر لپ تاپ بهتر است نور نمایشگر خود را کم کنید. تکنیک دیگری که به افزایش عمر لپ تاپ شما کمک می کند، دیفرگ کردن هارد دیسک آن است.

در واقع دیفرگ کردن هارد دیسک از پراکندگی داده ها بر روی سکتور های هارد جلوگیری کرده و آن را مرتب می کند. در نتیجه دسترسی به داده های داخل سیستم و پیدا کردن آن ها توسط سیستم عامل سریعتر و راحت تر می شود و باتری کمتری مصرف می گردد. همین امر به افزایش عمر لپ تاپ و باتری آن منجر می شود. تکنیک دیگری که به افزایش عمر باتری و در نتیجه به افزایش عمر لپ تاپ کمک می کند، شارژ کردن آن تا قبل از اتمام کامل شارژ باتری است.

اغلب افراد به غلط تصور می کنند که وقتی شارز باتری لپ تاپ به انتها رسید باید اقدام به شارژ باتر ینمایند. در حالی که این فکر کاملاً غلط و آسیب رساننده به باتری و عمر مفید لپ تاپ است. به همین منظور ایده آل است که زمانی که شارژ باتری لپ تاپ به ۲۰ درصد رسید، آن را به شارژر و برق شهری متصل نمایید. هرگز منتظر نمانید تا شارز باتری کاملاً به انتها برسد و یا لپ تاپ خاموش شود و بعد آن را به برق بزنید.

 عمر لپ تاپ
عمر لپ تاپ

راه حل ارائه شده از ویرا کامپیوتر جهت افزایش عمر لپتاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، مجموعه تخصصی ویرا کامپیوتر که یکی از فروشگاه ها و مراکز عرضه کننده انواع لپ تاپ های استوک و نو است. علاوه بر تکنیک های فوق راهکارهای تخصصی ویژه دیگری را به منظور افزایش عمر لپ تاپ به مشتریان خود ارائه می دهد. یکی از این راه کار های تخصصی استفاده از حالت Hibernate به جای sleep در زمان هایی است که به صورت موقتی با لپ تاپ کار نمی کنید. زیرا در مواقعی که به صورت موقت قصد انجام کار با لپ تاپ را ندارید و در عین حال نمی خواهید لپ تاپ خود را خاموش نمایید.

بیشتر بخوانید
آموزش ریست فکتوری کردن لپ تاپ

نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ، در صورتی که آن را در حالت sleep قرار دهید. مقداری از شارژ باتری صرف ذخیره کردن داده ها و برنامه های در حال کار بر روی هارد دیسک لپ تاپ می شود. در حالی که اگر از حالت Hibernate استفاده کنید. همان ذخیره سازی داده ها و فایل های در حال اجرا بر روی هارد دیسک لپ تاپ بدون برق گرفتن از باتری انجام می شود. این مساله به عمر مفید باتری و در نتیجه افزایش عمر لپ تاپ کمک فراوانی می کند.

تکنیک تخصصی دیگر که از سوی مجموعه ویرا کامپیوتر به شما کاربران عزیز تقدیم می شود. تکنیک پاک سازی هارد دیسک با استفاده از گزینه clean up Disk است. از منوی My Computer بر روی گزینه هارد دیسک راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه clean up Disk عملیات پاک سازی بر روی هارد دیسک لپ تاپ شما آغاز می گردد. این اقدام ممکن است زمان بر باشد ولی در نهایت منجر به تجزیه و تحلیل فضای آزاد هارد دیسک لپ تاپ شما می شود و در نتیجه به پاک سازی هارد دیسک لپ تاپ شما می انجامد.

جمع بندی در خصوص روش های افزایش عمر لپتاپ

در پایان به منظور افزایش عمر لپ تاپ می توانید از روش های تمیز کاری صحیح لپ تاپ و روش های کمکی خنک کاری آن استفاده نمایید. همچنین شارژ صحیح و به موقع باتری لپ تاپ در افزایش عمر آن نقش به سزایی دارد. علاوه بر این استفاده از ماوس و فشار کمتر بر روی تاچ پد نیز به افزایش عمر لپ تاپ کمک مفیدی می کند.

ضمن آن که استفاده از برنامه هایی جهت پاک سازی هارد دیسک و دیفرگ کردن آن می تواند. برروی آزاد سازی فضای هارد و مرتب شدن آن نیز بسیار موثر باشد. به علاوه استفاده از حالت hibernate به جای حالت sleep در مواقع عدم کار با لپ تاپ و همچنین کم کردن نور صفحه نمایشگر نیز می تواند در افزایش عمر لپ تاپ مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *