از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟

از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟

از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟

آیا شما به دنبال تهیه یک لپ تاپ استوک برای محل کار و یا دانشگاه خود هستید؟ به احتمال بسیار نگران این موضوع می باشید که آن لپ تاپ جدید چگونه خواهد بود! پیش از آن که شما به دنبال خرید یک لپ تاپ پلمپ بروید، توصیه می کنیم قیمت های لپ تاپ استوک را بررسی نمایید. ولی از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟

صرف نظر از این موضوع که در صنعت تکنولوژی اطلاعات به سر می برید یا برای اوقات فراغت یا انجام برنامه های دیگر به یک لپ تاپ نیازمند هستید، می توانید در طولانی مدّت از یک لپ تاپ استوک استفاده کنید. با ما همراه باشید. چرا که شما می توانید با مطالعه این متن از ما شیوه ی تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده را فرا گیرید.

از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟

لپ تاپ استوک چیست!

به هنگامی که یک کامپیوتر تحت عنوان یک محصول استوک در گستره ی بازار آزاد به فروش می رسد، به معنا و مفهوم چند چیز خواهد بود. از جمله رویدادهای احتمالی به منظور دسته بندی لپ تاپ تحت عنوان استوک، در صورتی می باشد که استانداردهای معین گردیده به واسطه ی سازمان را برطرف و برآورد نکند.

این لپ تاپ ها پیش از آن که تحت عنوان دستگاه استوک در بطن بازار به مرحله ی فروش رسند، با استانداردهای خود برای باری دیگر طراحی شده و بازسازی خواهند شد. حال راه های دیگری که می توان لپ تاپ را تحت عنوان استوک به سمت بازار روانه کرد، دربرگیرنده لغو سفارشات، نمونه های جمع شده درون انبارها و مدل هایی با خراش های کوچک و جزئی و صدمات ناشی از جا به جایی است.

اگر که شما یک فرد خوش شانس باشید می توانید یک لپ تاپ استوک را تهیه نمایید که کارکرد، ماندگاری و دوام و حس و حال لپ تاپ تماماً جدید را به شما منتقل نماید. البته که این معامله سودآور می تواند میلیون ها تومان شما را در زندگی به جلو اندازد. حال از سویی تا سالیان سال ماندگاری داشته باشد. پس شما می توانید دقیقاً چون لپ تاپ های نو از لپ تاپ استوک استفاده کنید.

نکاتی در ارتباط با شیوه ی تشخیص لپ تاپ نو از کارکرده و استوک

بله، حرف شما متین است ما از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ لپ تاپ ها برخلاف خودروها، کیلومتر شماری برای نمایان ساختن مسافت سپری شده ندارند. از این جهت شما خود شخصاً باید به منظور شناسایی شرایط لپ تاپی که مایل هستید آن را تهیه کنید، اقدام نمایید. ما در امتداد این مطلب از خود نکات بسیاری به منظور پاسخ به پرسش شما « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ » بازگو خواهیم کرد‌. لطفاً با ما همراه باشید.

وضوح و شفافیت کامل تصاویر در صفحه نمایشگر لپ تاپ

از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟، با استناد به بایوس نوت بوک، بعضی از لپ تاپ های استوک غالباً در زمان بوت گردیدن برخی از مشکلات را دارد. حال امکان دارد پیکسل های سوخته و یا در اصطلاح مرده برروی صفحه نمایشگر داشته باشند. بعضی از پیکسل سوختگی ها می توانند در روند زمان افزایش پیدا کنند. چنانچه که خط باشد و پیکسل سوختگی نداشته باشد شما می توانید با مقدار اطمینان بیشتری خرید خود را به انجام برسانید.

بیشتر بخوانید
خرید رم استوک لپ تاپ

وضوح و شفافیت کامل تصاویر در صفحه نمایشگر لپ تاپ

به این موضوع توجه داشته باشید که آیا هارد دیسک کاملاً پاکسازی شده؟

اگر که مالک قبلی لپ تاپ فایل های موجود برروی هارد دیسک را حذف نموده است و یا برای باری دیگر فرمت نموده باشد، ردی از برنامه های نرم افزاری خاصی برجای نمی ماند. از برنامه هایی چون؛ Disk Editor و یا Disk Investigator بهره گیرید. این گونه متوجه خواهید شد که آیا از هارد دیسک شما بهره گیری شده است و یا خیر!

تمامی جزئیات موجود را از منابع اصلی چک نمایید

کلید محصول را از پایین لپ تاپ خود بردارید و آن را یادداشت نمایید. شماره سریال دستگاه و مدل آن اغلب برروی برچسبی با اسم تجاری لپ تاپ قرار دارد. کلید محصول را در وب‌سایت سازنده تایپ نمایید تا جزئیات منوط بر زمان ساخت و فروش رایانه خود را مشاهده بنمایید.

توان باتری لپ تاپ را بررسی نمایید

به منظور پاسخ به پرسش شما در زمینه این موضوع که « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ » بهتر است بگوییم انرژی باتری یک راه حل بسیار آسان به منظور وارسی این است که آیا از لپ تاپ شما چندی پیش استفاده شده است و یا خیر! باتری لپ تاپ نو با شارژ کامل می‌باید چندین ساعت برای شما دوام آورد. یک باتری جدید میبایست لااقل دو سال طول عمر داشته باشد. تشخیص استوک بودن لپ تاپ به مقدار مصرف باتری بستگی خواهد داشت. چنانچه که لپ تاپ به سرعت شارژ خود را تمام نماید و خاموش شود، جداً از تهیه آن اجتناب ورزید.

پورت و داخل لپ تاپ را از نظر گرد و خاک وارسی نمایید

یک رایانه جدید امکان دارد مقداری گرد و خاک درون خود داشته باشد، ولی به قدر رایانه ای که برای یک الی دو یا سه ماه از آن استفاده شده است، گرد و غباری نخواهد داشت. پوشش های پلاستیکی فن های خنک کننده لپ تاپ را برداشته و از یک دستمال تمیز به منظور پیدا کردن گرد و خاک استفاده نمایید‌‌. چنانچه که لپ تاپ مورد نظر مقداری گرد و خاک داشته باشد، احتمالاً به درستی کار خواهد کرد.

هفت راه تند و تیز به منظور تشخیص استوک بودن لپ تاپ

بنابر مدل لپ تاپ خود، نسخه و سیستم عامل لپ تاپ خود، چندین گزینه در راستای پاسخ به « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ » خواهید داشت. در این قسمت هفت گزینه رایج و متداولی که می‌باید در زمان خرید لپ تاپ استوک بررسی نمایید، ذکر کرده ایم؛

در اوّلین قدم بهتر است اطمینان خاطر کسب کنید که باتری لپ تاپ به گونه ای کامل شارژ می شود. هنگامی که سیستم را روشن می نمایید صفحه آبی ظاهر نخواهد شد. میبایست به طور حتم توجه گردد که لپ تاپ به سرعت داغ نگردد، داغ گردیدن می تواند به قطعات الکترونیکی همانند سی‌پی‌یو و کارت های شبکه و گرافیک صدمات شایانی بزند.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ قسطی فرهنگیان

اگر که شما در زمان تست لپ تاپ استوک چنین مشاهده نمودید که بدون هیچ گونه علّتی خاموش می شود از خرید دستگاه مورد نظر اجتناب ورزید. تمامی دکمه های کیبورد حتی دکمه های که به حالت ترکیبی مورد بهره گیری واقع می شود را چک کنید و حتماً خود این مسئله را بررسی نمایید. در پایانی ترین گام حتماً صفحه نمایشگر را با دقّت مشاهده کنید تا هیچ گونه ترک خوردگی، پیکسل سوختگی، و… نداشته باشد. تا به این قسمت از مطلب ما، شما قطعاً توانستید متوجه شوید که « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ »

برخی از مهم ترین مزایای شیوه ی تشخیص لپ تاپ نو از دست دوم به منظور خرید لپ تاپ های استوک چیست؟

یکی از ابتدایی ترین و حائز اهمیت ترین دلایل خرید لپ تاپ های استوک این می باشد که در طولانی مدّت در هزینه شما صرفه جویی شود. لپ تاپ استوک ارزان قیمت تری به نسبت لپ تاپ های نوین با مشخصات مشابه می باشند. مصرف کنندگان می توانند از ترکیب واقعی بعضی از بهترین خصوصیت های لپ تاپ های نوین در بازار بدون قیمت بالا نهایت لذّت را کسب کنند.

فروشندگان، در واقع قیمت لپ تاپ های استوک را حدود بیست و پنج درصد الی پنجاه درصد کمتر از لپ تاپ های نوین در همان دسته عرضه می نمایند. به لحاظ تئوری، این قیمت بسیار ارزان تر از قیمت لپ تاپ های نوین خواهد بود. ولی کارکرد و ماندگاری یکسان در جای خود باقی خواهد ماند. کاربران خواهند توانست بدون افت کیفیت و طول عمر لپ تاپ در هزینه های خود صرفه جویی های بسیاری را لحاظ کنند.

لپ تاپ استوک در واقع برای محیط زیست نیز مفید و مؤثر است. به همین دلیل می باشد که افراد دوستدار محیط زیست آن ها را هم دوست خواهند داشت. اگر که شما نگران سازگاری با محیط زیست می باشید، می‌باید لپ تاپ های استوک را انتخاب بنمایید. چرا که تولید کنندگان به جای دور ریختن و اضافه نمودن به زباله های الکتریکی، از قطعات پیشین لپ تاپ بهره گرفته و آن ها را به خوبی بازیافت می کنند.

تشخیص لپ تاپ نو از دست دوم

الویت اول در خرید لپ تاپ استوک

حال که ما به پرسش شما در ارتباط با « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ » پاسخ داده ایم. بهتر است کمی با همدیگر در ارتباط با برند لپ تاپ استوک سخن بگوییم. بله، برند لپ تاپ در انتخاب لپ تاپ استوک از مقدار اهمیت بالایی برخوردار است.  امّا نمی تواند اولویت اوّل ما در تهیه لپ تاپ استوک باشد.

مهم تر از برند می توان به کارایی لپ تاپ اشاره کرد. شما حتی اگر بهترین لپ تاپ استوک موجود درون بازار را انتخاب بنمایید، امّا آن محصول پاسخ گوی نیاز شما نباشد، از خرید خود رضایت نخواهید داشت. به عنوان نمونه؛ شما علاقه وافری به انجام بازی و گیم دارید و مایل هستید گیم های روز را بازی نمایید. حال شما یک لپ تاپ با کارایی روزمره برای خود تهیه می کنید. حتی اگر که لپ تاپ استوک تهیه شده از جانب شما بهترین برند هم باشد، بازهم پاسخ گوی نیاز شما نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ لنوو Chromebook

اولویت دوم در خرید لپ تاپ استوک

پس از سخت افزار، کیفیت اولویت دوم شما باید باشد‌. حتی برندهای مطرح و شناخته شده دنیا هم مدل هایی به سمت بازار روانه می کند که نارضایتی مشتریان را به دنباله ی خود دارد. کیفیت ساخت هر لپ تاپی مطلوب نمی باشد. پس شما میبایست نظرات دیگر افراد به ویژه افراد متخصص را در ارتباط با یک لپ تاپ خاص پرس و جو نمایید.

ولی بهتر است به این موضوع هم توجه داشته باشید که لپ تاپ های استوک اغلب به سفارش کشورهای اروپایی و آمریکایی تولید می شوند و به دلایل و مقرراتی که برای خود دارند تا حقوق مشتریان را رعایت نمایند برخی از آن ها را به بازارهای خاورمیانه می فرستند. پس همین سفارش کشورهای اروپایی و آمریکایی بودن خود مهر تأیید بر کیفیت لپ تاپ های استوک خواهد بود.

اولویت سوم در خرید لپ تاپ استوک

حال به اولویت سوم در خرید لپ تاپ استوک می رسیم. برند لپ تاپ هم از اهمیت به سزایی برخوردار است. به عنوان نمونه شما با  مقدار پولی که می توانید یک لپ تاپ از برند ایکس تهیه کنید، بتوانید محصولی بهتر و مناسب تر از برند ایگرگ با امکاناتی بیشتر تهیه نمایید. امّا این مورد تنها در این مسئله جای نمی گیرد.

در برخی از برندها بیشتر محصولات آن ها مشکلی شبیه به همدیگر دارند که امکان دارد با سلیقه شما مطابقت نداشته باشد. امّا بهتر است این موضوع را هم در نظر داشته باشید که انتخاب برند می تواند یک موضوع سلیقه ای باشد. ممکن است یک نفر برندی را تعریف کرده و فردی دیگر همان برند را تخریب نماید. پس ما به شما توصیه می کنیم از نظر یک متخصص در این زمینه بهره گیرید، چنانچه که لپ تاپ مدّنظر شما دو اولویت بیان شده در قسمت فوقانی را داشت، به اولویت سوم چندان توجه هم نکنید.

بهترین لپ تاپ های استوک موجود در بازار

حال با این اوصاف کدام لپ تاپ استوک را بخریم؟ اگر که شما مایل هستید خرید خود را از یک فروشنده قابل اعتماد در یک وب‌سایت رسمی و قانونی به انجام رسانید، خرید لپ تاپ استوک چندان هم کار سختی نخواهد بود. برای آن که ما شما را در این مسیر پر پیچ و خم راهنمایی نماییم، تنوعی از بهترین لپ تاپ های موجود در گستره ی بازار را ارائه نموده ایم. به منظور خرید لپ تاپ استوک شما می توانید از صفحات محصولات دیدن فرموده و خود صرفه جویی در قیمت ها و مشخصات را ببینید.

نتیجه گیری

حال که شما متوجه شدید پاسخِ پرسش « از کجا بفهمیم لپ تاپ استوک است؟ » چیست! بهتر است بیان داریم تهیه یک لپ تاپ کاملاً جدید ارزان قیمت نیست. فروشگاه های اینترنتی بسیاری به چشم می خورد که قیمت های مقرون به صرفه تری را نسبت به فروشگاه های حضوری عرضه می نمایند. ولی بیاید این حقیقت را بپذیریم که خرید آنلاین از طریق خانه به مراتب راحت تر و در دسترس تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *