نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ، با توجه به تحقیقات صورت گرفته از ناحیه کارشناسان مجرب ویرا کامپیوتر از جمله اقدامات لازم در راستای سالم ماندن باتری دستگاه، کالیبره کردن باتری لپ تاپ است. کاهش ناگهانی و اتفاقی باتری و خاموش شدن دستگاه از جمله مشکلات عدیده ای است که از خرابی باتری سرچشمه گرفته و با کالیبره نمودن به آسانی قابل حل شدن است. اگر که عمر باتری لپ تاپ برای شما مهم است و چون دیگر کاربران لپ تاپ نگران باتری لپ تاپ خود می باشید، در این مطلب از مجموعه ویرا کامپیوتر با ما همراه شوید‌. قطعاً که ما شما را با تمامی ابهامات موجود در این حیطه آشنا خواهیم ساخت.

آشنایی بیشتر با کالیبره کردن لپ تاپ و مزیت های آن

بله، از آن جا که هم اکنون لپ تاپ ها از جمله اصلی ترین ابزارها برای انجام کارهای روزمره خود هستند، به طور حتم که سالم ماندن منبع انرژی لپ تاپ و به عبارتی دقیق تر باتری آن از جمله دغدغه های کاربران است. زیرا چنانچه که به عنوان نمونه در یک جلسه بسیار مهم و یا ارائه تحقیقات خود در کلاس های دانشگاهی ناگهان شارژ باتری لپ تاپ تمام بشود، حتماً که به دردسر می افتید!

به گونه ای جامع و کلّی حدوداً لپ تاپ ها در همه جا چه به هنگام کار نمودن و چه در منازل کاربردی هستند. همین دلیل است در موقعیت هایی که شما به برق دسترسی ندارید، باتری از اهمیت به سزایی برخوردار است. به همین خاطر است که حفظ و نگهداری درست از این منبع انرژی بسیار و بسیار ضروری می باشد. از جمله این اقدامات بسیار مهم برای سالم ماندن باتری دستگاه، نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ است.

معنا و مفهوم کالیبراسیون

معنا و مفهوم کالیبراسیون

طراحی باتری لپ تاپ به حالتی است که در زمان بهره گیری و به مرور زمان از گنجایش و تایم نگهداری شارژ در آن کم می شود و با بروز این قبیل از اتفاقات، با تکیه بر نوسانات قیمتی بازار نیاز می باشد .هزینه حدوداً بسیاری را «آن هم به هنگام موجود بودن در بازار با استناد به قدیمی یا امروزی بودن دستگاه» بابت عوض نمودن باتری پرداخت نمود. پس این از ما به شما نصیحت؛ لازم است که شما در راستای نگهداری از باتری لپ تاپ خود نهایت دقّت عمل را داشته باشید. کارهایی را انجام دهید که عمر باتری دستگاه شما را افزایش می دهد.

بررسی بهتر کالیبراسیون

بله، یکی از این موارد موجود، نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ و یا در اصطلاح کالیبراسیون باتری لپ تاپ است که به هنگامی اشاره می نماید. که باتری دستگاه خود را فول شارژ نموده و بعد از به پایان رسیدن انرژی آن، بهره گیرید. در امتداد این مطلب با شارژ باتری برای باری دیگر آن را فول شارژ نمایید.

با این امر مشکلاتی که به پیش بینی ها و تخمین های اشتباه سیستم عامل منوط است. حل گردیده و اعداد و ارقام منظم و دقیق توان شارژ دهی باتری لپ تاپ با دقّت و درست نمایش داده می شود. کالیبراسیون اغلب به حالت دستی امکان پذیر است با این وجود بعضی کمپانی های تولید کننده لپ تاپ، ابزارهایی را در اختیار کاربر واقع می نمایند که به واسطه ی آن ها به کالیبره نمودن دستگاه مبادرت ورزد.

نکته جالب توجه این است که در این ابزارها اطلاعاتی چون؛ پایان تایم نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ مورد نظر به کاربر گزارش خواهد شد. چک نمودن کارکرد باتری دستگاه های دیجیتال از جمله موارد حائز اهمیت است که تمامی کاربران میبایست در این حیطه نسبت بدان آشنا باشند. سپس در دوره زمانی مختلف آن را به انجام برسانند. خراب گردیدن باتری و کم شدن کیفیت آن می تواند حیطه ی عواملی چون تمام شدن تند و تیز باتری لپ تاپ، بیشتر شدن دمای غیر معقول و حتی خاموش گردیدن ناگهانی لپ تاپ را به همراه داشته باشد.

کالیبراسیون یکی از روش‌ های سنجش باتری است!

برعکس باتری گوشی تلفن هوشمند که غالباً علامت واضح و شفافی در دوره های پایان عمر خود دارند، چون؛ بیشتر شدن حجم، ولو باتری لپ تاپ ها لااقل از نظر ظاهری تفاوت های بسیاری در حالت های گوناگون خود نمایان نمی سازند.

به همین دلیل لازم است شما با دقّت بیشتری این موضوع را بررسی بنمایید. کالیبراسیون از جمله شیوه های سنجش شرایط باتری لپ تاپ ها است و به شما کمک می کند که متوجه بشوید .باتری دستگاه چه مقدار از گنجایش حقیقی خود را مصرف می نماید. حال از سویی هم مانع از بروز برخی مشکلات چون؛ خاموشی ناگهانی دستگاه با وجود آن که هنوز شارژ لپ تاپ شما تمام نگردیده است. یا آن که بلافاصله کاهش یکباره شارژ پس از قطع کابل شارژ گردد. این فعالیت در سیستم عامل ویندوز به راحتی از قابلیت انجام برخوردار است.

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ
نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

شیوه کالیبره نمودن دستی باتری لپ تاپ

هر چند که بهره گیری از برنامه های جانبی گوناگون جهت نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ ایده ی خوبی به نظر می رسد، ولی شیوه های دستی نیز به چشم می خورد که ساده تر این امر را می توان به انجام رساند. بهتر است در امتداد این مطلب کمی بیشتر با یک شیوه کالیبره نمودن لپ تاپ آشنا گردیم.

 • در ابتدای کار لپ تاپ را کاملاً فول شارژ «صد در صد» کنید.
 • پس از آن در حالی که شارژر لپ تاپ متصل است به مدّت زمان دو ساعت از لپ تاپ خود بهره نگیرید . چنین اجازه بدهید که لپ تاپ شما استراحت بنماید‌. به بیانی بهتر و صریح تر به هنگامی که شارژر لپ تاپ شما به برق وصل می باشد .دو ساعتی را صبر و شکیبایی داشته باشید. تا دمای باتری که بخاطر روند شارژ بالا رفته است به شرایط عادی بازگردد.‌
 • بعد از گذر دو ساعت از لپ تاپ به حالت معمول بهره‌ گیرید، ولو بهتر است اطمینان خاطر کسب نمایید که بسیار گرم نشده است.

 

 • حال لازم است شما به کنترل پنل سیستم خود رفته و از بخش Hardware and sound گزینه Power options را اتخاذ بنمایید.
 • پس از آن در پنجره باز شده نوین گزینه change plan settings را اتخاذ و پس از آن گزینه change advanced power settings را انتخاب بنمایید.

ادامه مراحل(نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ)

 • هم اکنون در قسمت critical battery action هر دو گزینه موجود on battery به همراه plugged in را بر روی موقعیت hibernate واقع بنمایید.
 • حال بهتر است بگوییم که دو گزینه مذکور را در بخش critical battery level به هفت درصد تغییر بدهید و در اتمام کار بر روی Apply کلیک کنید.
 • اکنون لازم است که شارژر را از لپ تاپ خود جدا بنمایید و آغاز به بهره گیری از دستگاه خود نمایید تا باتری خالی شود‌.

 

 • بعد از خاموش شدن لپ تاپ به مدّت زمان پنج ساعت شکیبا باشید پس از آن لپ تاپ را دوباره به شارژر وصل نموده و روشن نمایید . اجازه بدهید دوباره تا به حالت صد درصد شارژ بشود.
 • پس از فول شارژ گردیدن لپ تاپ تغییرات اعمال گردیده بالا را به شرایط اوّل باز گردانید.
 • و در پایان کار. هم اکنون باتری لپ تاپ شما به حالت دستی کالیبره گردیده است.نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

کالیبره با انجام مراحل فوقانی

با به اجرا رساندن مراحل بیان شده در قسمت فوقانی متن کالیبره انجام خواهد شد و عدد دقیق تری از گنجایش باتری را نمایش می دهد . دیگر شما شاهد خاموش گردیدن ناگهانی و اتفاقی لپ تاپ خود نخواهید بود. به واسطه ی نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ می توان دستگاه را دقیقاً صفر تا صد شارژ و از صفر تا صد مورد بهره گیری قرار داد و برای باری دیگر تا به صد درصد شارژ نمایید.

مزیت های کالیبره ساختن باتری لپ تاپ

بعضی از تکنیسین های تعمیر لپ تاپ استوک بر این باور هستند که نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ مزیت ها و فواید متعددی را به همراه خود دارد.‌ بهره نگرفتن طویل از باتری لپ تاپ منجر به افت توان شارژ دهی این قطعه می گردد. بله نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ از وقوع این مشکل پیش گیری نموده و عملکرد باتری در پایان حفظ خواهد شد و کیفیت آن از میان نمی رود.

حال از سویی هم شما با کالیبره نمودن لپ تاپ متوجه خواهید شد که آیا باتری لپ تاپ شما سالم می باشد و یا خیر! زمانی که باتری را فول شارژ می نمایید و به صفر می رسانید مشکلات احتمالی این قطعه نمایان خواهد گردید.

از این جهت به هنگام بروز برخی از مشکلات می توان آن را تشخیص داده و به رفع و رجوع آن اقدام نمود. در صورتی که باتری لپ تاپ شما توان مصرف انرژی صد الی صفر خود را نداشته باشد. به احتمال بسیار سیستم عامل ویندوز توانایی این موضوع را ندارد به حالت دقیق مقدار توان شارژ دهی باتری لپ تاپ را وارسی کند. پس بهتر است این گونه بگوییم که با کالیبره نمودن باتری لپ تاپ می توان به مشکلات ویندوزی منوط بر باتری لپ تاپ پی برد.

نکته بسیار مهم در ارتباط با نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

نکته بسیار مهم در این قسمت این می باشد که بعضی‌ از کمپانی های سازنده لپ تاپ معتقد هستند. باتری لپ تاپ ها هر سه الی دو ماه یک بار به کالیبره نمودن نیاز خواهند داشت. البته برخی ها هستند که چنین اعتقادی ندارند. در ضمن شما می توانید از آپ های اختصاصی که کمپانی های تولید لپ تاپ برای دستگاه های خود انتشار می دهند. نیز برای کالیبره کردن لپ تاپ خود استفاده می نمایند. به گونه ای کلّی و جامع هر چند ماه با کالیبراسیون لپ تاپ، دقّت عمل باتری بیشتر شده و ویندوز توان به شناسایی دقیق مقدار قدرت شارژ دهی باتری لپ تاپ خواهد گردید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ، دوست عزیز ما، در این متن از ویرا کامپیوتر همانطور که شاهد بودید. نحوه کالیبره کردن لپ تاپ را بررسی نمودیم. حال آن که به همان شکل که مطالعه نمودید، به شما گفتیم چگونه می توانید نحوه کالیبره نمودن به نحوه دستی را مرحله به مرحله از پیش ببرید. البته که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
بازار لپ تاپ دست دوم اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *