نحوه افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی

نحوه افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی

نحوه افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی:

برای آن که ما بتوانیم به خوبی و به درستی با سیستم خود کار نماییم  و بعضی فعالیت ها را به انجام رسانیم، باید از نور مانیتور خوب در این راستا برخوردار باشیم. در بعضی از سیستم ها ما با مشکل کم و زیاد نشدن نور مانیتور لپ تاپ رو به رو می شویم. اگر که ما نتوانیم مشکلات خود را در این راستا برطرف کنیم امکان دارد به چشمان خود صدمه زده و با سردردهایی دائمی دست و پنجه نرم کنیم. امروز ما در مجموعه ویرا کامپیوتر سعی می کنیم شیوه هایی را به شما معرفی نماییم که به کمک آن ها خواهید توانست مشکل کم و یا زیاد نشدن نور صفحه لپ تاپ خود را برطرف کنید. بنابراین بهتر است با موضوع نحوه افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی با ما همراه شوید.

 چرا لازم است نور صفحه لپ تاپ خود را تغییر بدهیم؟

گاهاً امکان دارد بنابر شرایطی نیاز داشته باشیم که در محیط هایی با نور متنوع قرار بگیریم. در این موقعیت ها انعکاس تصویر شما و محیط برروی صفحه نمایشگر می تواند منجر به ایجاد خطای دید شود که در این موقعیت ها امکان دسترسی شما به تمامی صفحه دسکتاپ محدود گردد. شاید که شما بتوانید در چند دقیقه ابتدایی با این مشکل از خود کنار آیید ولی برای مدّت زمانی طولانی ممکن نخواهد بود. حتی امکان دارد در دراز مدت نیز منجر به صدمه زدن به چشمان شما شود.

به همین خاطر می باشد که افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی یک اقدام عاقلانه و منطقی خواهد بود که به آسانی می تواند منجر به ایجاد محیطی مناسب برای دید در هر فضا گردد. البته بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که به منظور زیاد کردن نور صفحه لپ تاپ به حالت دستی می توانید از گزینه های میانبر هم بهره گیرید. این در حالی می باشد که برای انجام این اقدام به حالت اتوماتیک در ویندوزهای متفاوت باید اقدامات گوناگونی را به انجام رسانید.

افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در سیستم عامل ویندوز

تغییرات نور صفحه نمایشگر لپ تاپ در سیستم عامل ویندوز موقعیتی را مهیا خواهد ساخت که ما بتوانیم در هر محیط و با هر گونه شرایط نوری اقدامات و فعالیت های مدّنظر خود را به انجام برسانیم. به منظور افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در سیستم عامل ویندوز لازم است شما مسیرهای متفاوتی را پشت سر بگذارید.

یک نکته بسیار و بسیار مهم در ارتباط با تغییر نور صفحه لپ تاپ این می باشد که این اقدام اثراتی مستقیم برروی مقدار مصرف باتری شما خواهد داشت و به هر مقدار که نور صفحه لپ تاپ شما بیشتر باشد، باتری در مدّت زمانی کوتاه تر تمام می شود. به همین خاطر ما به شما پیشنهاد می کنیم برحسب شرایط خود در محیط نور صفحه لپ تاپ را تا به حد امکان کم نمایید تا بتوانید این گونه مقدار مصرف انرژی بهینه تری را تجربه کنید.

افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی
افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی

افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در ویندوزهای ده چگونه است؟

طی سال های اخیر ورژن های نوین از سیستم عامل ویندوز شرایطی را فراهم ساخته است که شما بتوانید بهره گیری های بهینه تری از سیستم و لپ تاپ ها به عمل آورید. چنانچه که تمامی کلیدهای میانبر را در سیستم عامل ویندوز ده بدانید، به راحتی خواهید توانست در کوتاه ترین زمان ممکن از موفقیت های بسیاری چون تنظیم نور صفحه لپ تاپ سونی، اطلاع از مقدار باتری لپ تاپ خود، تنظیم تاریخ به همراه ساعت و… برخوردار شوید.

حال در این بینابین کاربردی ترین کلیدهای میانبری که می تواند نقش بسیار پررنگی را در سرعت کارکرد شما ایفاء نماید کلید میانبر تنظیم نور صفحه لپ تاپ سونی خواهد بود که شما تنها با فشار دادن چند دکمه به حالت همزمان می توانید آن را به مقدار مورد نیاز خود کم و یا زیاد کنید.

بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که کلیدهای میانبر در ویندوزهای مختلف متفاوت خواهد بود. گاهاً هم امکان دارد با فشار دادن دکمه اِف‌دو نور صفحه لپ تاپ شما کم و با فشار دادن دکمه اِف‌سه نور صفحه لپ تاپ سونی شما بیشتر شود. علاوه بر این ها شما می توانید با فشار دادن دکمه های FN + FN + DEL BACKSPACE نور صفحه لپ تاپ خود را کم نموده و یا افزایش دهید‌.

نحوه افزایش نور صفحه لپ تاپ در ویندوز ۱۰

حال به منظور افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در سیستم عامل ویندوز ده دو روش؛ دستی و اتوماتیک هم وجود دارد که برای شیوه ی دستی در ابتدا می‌باید برروی آیکون باتری ضربه بزنید و به واسطه ی آن نشانگر را برروی علامت روشنایی تنظیم کنید. همچنین شما با بهره گیری از گزینه های Action center می توانید نور صفحه لپ تاپ سونی خود را افزایش داده یا کم نمایید‌.

Action center در قسمت پایین صفحه نمایش جای گرفته است، می توانید برروی آن کلیک نمایید تا شما بتوانید سطح روشنایی مدّنظر خود را اتخاذ نمایید. اکنون بهتر است به سمت و سوی یکی دیگر از شیوه های افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی گام بگذاریم.

شما باید به کنترل پنل وارد شوید. به عبارتی بهتر و صریح تر کنترل پنل امکانات بسیاری را می تواند در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهد.‌ شما باید به منظور تغییر نور صفحه لپ تاپ سونی خود وارد پنجره Hardware and sound و پس از آن Power options را باز نمایید. بعد از ورود به صفحه نام برده شده یک نوار لغزنده Screen brightness وجود خواهد داشت که شما می توانید با حرکت دادن آن مقدار نور صفحه نمایش لپ تاپ سونی خود را افزایش و یا کاهش بدهید.

افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در سیستم عامل ویندوز هفت

اگر که شما از لپ تاپ با ویندوز هفت بهره می گیرید به منظور افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی خود بایستی اقدامات دیگری را هم به انجام برسانید. در گام ابتدایی شما می توانید به واسطه ی Windows Mobility center به آسانی نور صفحه نمایشگر را در هر شرایط مدّنظر قرار بدهید.

به منظور انجام این کار در ابتدا از نوار search منوی استارت، آیتم Windows Mobility center را اتخاذ کرده و وارد آن گردید. در این بخش شما باید اسلاید Display  را اتخاذ و وارد پنجره مربوطه شوید. دوباره می توانید با ورود به این صفحه و به واسطه ی نوار لغزنده نور صفحه را به حالت مدّنظر خود تغییر بدهید.

 افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی در سیستم عامل ویندوز ۸.۱

از جمله دیگر سیستم های عامل که امکان تغییر نور صفحه نمایشگر لپ تاپ را در اختیار شما عزیزان قرار می‌ دهد ۸.۱ است که منجر می گردد شما بتوانید به آسانی و راحتی نور صفحه نمایشگر لپ تاپ خود را تغییر بدهید. به منظور انجام این کار لازم خواهد بود کلیدهای میانبر لپ تاپ همراه با کلید سی را مورد استفاده قرار بدهید.

این گونه شما به تنظیمات لپ تاپ خود راه پیدا خواهید کرد. پس از آن لازم است به گزینه Screen دسترسی پیدا کنید و برروی آن کلیک نمایید با ورود به این صفحه یک اسلاید به شما نمایش در خواهد آمد که می توانید به واسطه ی آن نور صفحه نمایشگر لپ تاپ خود را جا به جا نمایید.

 تنظیمات اتوماتیک نور صفحه نمایشگر لپ تاپ در ویندوز

به همان شکل که در قسمت فوقانی متن خود هم به این موضوع اشاره نمودیم شما می توانید به دو حالت دستی و یا اتوماتیک نور صفحه لپ تاپ خود را کاهش و گاهاً افزایش بدهید. حال ما شیوه های دستی را در قسمت فوقانی ذکر نموده و آن ها را بررسی کردیم. اکنون بهتر است شما را با روش تنظیم نور صفحه لپ تاپ به صورت اتوماتیک آشنا سازیم. به منظور انجام این کار لازم است شما در گام ابتدایی خود Battery saver را فعال سازی بنمایید.

بدین اساس هنگامی که باتری سیستم شما در حال کم شدن باشد نور صفحه نمایش لپ تاپ شما بنابر مقدار باتری مصرفی کم خواهد شد. این گونه شما می توانید از لپ تاپ خود در زمان طولانی تری استفاده نمایید.

ممکن است شما از لپ تاپ هایی با سیستم عامل ویندوز ده استفاده کنید برای این موضوع که بتوانید قابلیت تنظیم اتوماتیک را فعال نموده و از آن بهره گیرید باید در ابتدا وارد قسمت تنظیمات لپ تاپ و یا settings شوید. سپس در بخش سیستم گزینه Battery saver را فعال کنید پس از آن می‌باید برروی گزینه تنظیمات باتری سرور کلیک بنمایید.

این گونه خواهید توانست تنظیمات لازم را اعمال کنید. بعد از ورود به تنظیمات باتری سرور می‌باید برروی عبارت Lower screen brightness while in battery saver زده و آن را فعال بنمایید. شما در واقع با فعال سازی این گزینه امکاناتی را فراهم خواهید ساخت که نور پس زمینه لپ تاپ با استناد به مقدار روشنایی محیط پیرامون کم و یا زیاد شود.

چرا نور لپ تاپ سونی ما کم شده است؟ علت آن از کجا نشأت می گیرد؟

ممکن است که نور صفحه نمایشگر لپ تاپ شما به ناگاه کم شده باشد و شما سؤال کنید که غیر فعال شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ به چه دلیل رخ داده است. در پاسخ بایستی به شما چنین بگوییم که این مسئله هم به علت نصب نبودن درایور مربوطه می باشد.

چرا که زمانی درایور نصب نباشد شما این امکان را نخواهید داشت تا مقدار روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ سونی خود را تنظیم کنید. همین موضوع باعث می شود که نتوانید به نهایت روشنایی لپ تاپ خود دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این ها اگر که نور لپ تاپ شما کم شده است از این موضوع اطمینان خاطر کسب کنید که حالت ذخیره نیرو در لپ تاپ فعال نگردیده باشد. زیرا فعال بودن این قابلیت منجر می شود نهایت روشنایی صفحه نمایش مقداری کم شود تا باتری مدت زمانی بیشتر برای شما ماندگاری داشته باشد و شارژ دهی افزایش یابد.

 آیا صفحه نمایش شما سیاه شده است؟

از جمله مشکلات نسبتاً متداول کاربران که امکان دارد برای شما هم رخ داده باشد سیاه شدن رنگ صفحه نمایش لپ تاپ سونی است. اگر که این اتفاق زمانی برای شما رخ دهد که لپ تاپ کاملاً روشن است، صفحه همچنان سیاه باقی مانده است این بخش می تواند پاسخ گوی پرسش شما باشد؛

افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی
افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی
  • برخی مشکلات سخت افزاری در لپ تاپ

امکان دارد نمایشگر به هر علتی واقعاً دچار آسیب شده باشد و یا اتصال آن قطع گردیده باشد. همچنین امکان دارد خرابی قطعات داخلی دیگر منجر به سیاه شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ شما شده باشد.

  • شارژ کم و یا باتری لپ تاپ سونی شما خراب شده

اگر که باتری لپ تاپ شما شارژ لازم را در خود نداشته باشد و یا گاهاً خراب شده باشد امکان دارد منجر گردد که صفحه نمایش شما روشن نشود و شما با صفحه ای به رنگ سیاه رو به رو شوید.

  • وجود برخی از مشکلات نرم افزاری

مشکلاتی در ویندوز لپ تاپ و یا برنامه های دیگر می تواند منجر به سیاه شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ شما شود. به عبارتی در بسیاری از موارد مشکل منوط بر همین بخش خواهد بود. نگران نباشید چرا که شما می توانید مشکل خود را تنها با چند راه کار ساده برطرف کنید. حال که ما به دلیل این مشکلات در ارتباط با نور صفحه لپ تاپ سونی پرداختیم‌، بهتر است راه کارهایی را هم به شما جهت حل مشکل معرفی کنیم!

_ لپ تاپ خود را ری‌استارت نمایید. شاید که ساده ترین راهکار موجود باشد. ولو در بسیاری از موارد این کار می تواند مشکل شما را برطرف کند. البته باید پیش از ری‌استارت کردن لپ تاپ خود تمامی دستگاه های جانبی را از لپ تاپ خود جدا کنید.

_ لپ تاپ خود را به یک مانیتور و یا تلویزیون متصل کنید. با انجام این کار و ری‌استارت نمودن لپ تاپ خود متوجه می شوید که مشکل شما از سیستم عامل است و یا از نرم افزارها می باشد. ممکن است مشکل از خود صفحه نمایشگر لپ تاپ شما هم باشد!

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با افزایش نور صفحه لپ تاپ سونی آشنا سازیم و تمامی راه کارهای موجود را بیان نمودیم. البته که در این میانه ها نیز گوشه چشمی را به سیاه شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ سونی هم داشتیم. اکنون بهتر است بگوییم شما دوستان می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
نحوه فعال سازی دوربین لپ تاپ سونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *