چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟

چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟

چگونه باید از اصل بودن لپ تاپ مطمئن بشویم؟

مهم نیست که شما قصد خرید لپ تاپ از چه برندی را داشته باشید. چنانچه که قصد خرید لپ تاپ دارید باید به این سؤال پاسخ گو باشید که « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » چگونه تشخیص دهیم که باتری یک لپ تاپ اصل بوده و ایرادی را ندارد! بهتر است جهت جواب به سؤالات خود در امتداد این مطلب از ویرا کامپیوتر با ما همراه شوید.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ

تمامی ما از تقلب در فروش لپ تاپ، لوازم و تجهیزات جانبی، نرم افزار و قطعات یدکی آن ها مطلع می باشیم. امکان دارد با ساخت یک لپ تاپ با برندی ارزان قیمت تر، یک مارک ارزان قیمت را به فروش رسانند. بعضی دیگر امکان دارد نرم افزار آزمایشی و یا غیر قانونی را با اسم نرم افزار اصلی و یا پولی با هزینه های بسیار بالاتر بفروشند. حتی امکان دارد برخی از آن ها قطعات یدکی لپ تاپ را با نام انواع و اقسام مارک دار به فروش رسانند. حال آن که برخی از آن ها به آسانی قابل تشخیص خواهند بود. ولی تفاوت در تمیز نمودن میان قطعات اصلی و یدکی بازهم کاری دشوار است.

این موضوع نیاز به یک مشاهده دقیق و علم عمیق در مورد جزئیات اساسی کمپانی خواهد داشت تا قطعات اصلی را از موارد تکراری جدای نماید‌. این متن از ما در پاسخ به پرسش « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » به شما کمک خواهد کرد.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ
اصل بودن لپ تاپ

مراحل تشخیص اصل بودن لپ تاپ!

  • بایوس لپ تاپ را بررسی نمایید

حدوداً در هر لپ تاپ و یا رایانه ای، در زمان راه اندازی، گزینه ای در راستای دسترسی به اطلاعات سیستم نمایش داده خواهد شد. تحت عنوان نمونه؛ درون مدل های مختلف لپ تاپ های ایسوس، در آرم نمدی، با فشردن کلید اِف دو برروی صفحه کلید، به اطلاعات سیستم می توانید دسترسی داشته باشید. در آن اطلاعات سیستم، امکان دارد اطلاعات منوط بر قطعات متصل به لپ تاپ همانند باتری را پیدا نمایید. در این اطلاعات، تنها و تنها قطعه اصلی شناسایی خواهد شد و هر بخش جعلی به واسطه ی لپ تاپ شناسایی نمی گردد و امکان دارد به تشخیص اصل بودن لپ تاپ برند ایسوس کمک نماید.

این خصوصیات توسط بسیاری از کمپانی ها عرضه شده است. برروی هر محصول و تجهیزات یدکی کمپانی، یک عدد برچسب چسبیده است که حدوداً اثبات اصالت می باشد. بعضی از مارک های تجاری آن را در بطن خود دارند که از هولوگرام هایی ایجاد شده است که به هنگام کج شدن به سمت و سوی خاصی در جهات دیگر حرکت می نمایند. با این وجود، این برچسب های امنیتی در کالاهای جعلی در هر یک از عوامل بیان گردیده در بالا تفاوت هایی را دارد.

  • هولوگرام آبی می تواند به شما کمک کند!

در پاسخ به این موضوع که « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » می توانید کوتاه نگاهی به هولوگرام آبی داشته باشید. از بینابین شناسه های اصلی و اساسی، هولوگرام مواردی می باشد که به قطعات یا محصولات اصلی متصل می گردد. برخی اوقات این هولوگرام ها با شباهت هایی معمولی جعل می گردند. با این وجود، از برخی موارد یا شیوه های دیگر با لااقل یک دقیقه زمان، تفاوت میان هولوگرام های اصلی و جعلی معین می گردد. به منظور تشخیص قطعات اصلی لپ تاپ، می‌باید علم کاملی از این تفاوت ها در هولوگرام ها داشته باشید.

  • کد QR را فراموش نکنید

این خصوصیت در میان تمامی راه های دیگر در راستای « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » بهترین خواهد بود. چرا که تغییرات کاملی را در میانه های محصولات اصلی و تقلبی رقم می زند. برچسب کد QR به هر محصول اصلی متصل خواهد بود. هنگامی که کد QR به واسطه ی برنامه ی اسکنر کد QR اسکن خواهد شد. آن نیز یک کد امنیتی عرضه می نماید که میبایست با کد امنیتی موجود در کد QR دارای تطابق باشد. چنانچه که کد مطابقت نداشته باشد یعنی آن یک محصول تقلبی است.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ های استوک 2020

کد QR را فراموش نکنید

  • قیمت لپ تاپ

چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟، شما می توانید از قیمت محصول تحت عنوان یک عامل شناسایی بهره گیرید. چنانچه که محصولی به واسطه ی یک کمپانی اصلی با قیمتی بالاتر نسبت به خارج از آن به فروش می رسد، محصولی که در خارج به مرحله ی فروش می رسد، کالای تقلبی خواهد بود. پس بسته به قیمتی که قطعه برای آن به فروش می رسد، می توان تجهیزات یدکی و اصلی را برای دستگاه شناسایی کرد.

  • بسته بندی محصول

_ بسته بندی جعلی لپ تاپ

_ بسته بندی اصلی قطعات و تجهیزات لپ تاپ

اکثریت شرکت ها محصولات خویش را در بسته بندی های مارک دار رسمی به فروش می رسانند. اقسام گوناگون جعلی در یک بسته بندی عمومی، ساده و بی آلایش قرار گرفته و یا در بسته بندی های حبابی به فروش می رسند. بنابراین در پاسخ به این پرسش « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » می توانید به بسته بندی محصول توجه شایانی داشته باشید.

  • شماره پیگیری هم کارساز است!

چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟، از جمله دیگر روش های تشخیص لپ تاپ اصلی از جعلی توجه به شماره پیگیری محصول است. هر محصولی یا قطعاتی دارای یک شماره پیگیری منحصر به فرد است. این شماره همانند یک برچسب به محصول چسبیده و یا برروی محصول چاپ می شود. هر یک از کمپانی های تولید کننده لپ تاپ شماره شروع منحصر به فرد خود را در این شماره پیگیری دارد. بدین اساس، شخص خریدار میبایست از اصول و مبانی شماره پیگیری شرکت های متنوع اطلاع داشته باشد.

  • کلماتی که دارای غلط املایی هستند

و امّا در « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » کلماتی که دارای غلط املایی هستند، یک نشانه ی بزرگ است. این به علم و دانش عمیق نسبت به هیچ کمپانی یا محصول آن نیاز ندارد. این تنها نیازمند مشاهده دقیق مواد چاپی برروی محصول است. در چاپ، محصولات و کالاهای اصلی هیچ گونه غلط املایی ندارند.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ استوک از ۷ تا ۴۰ میلیون تومان

پس به بیانی ساده تر هیچ یک از کلمات چاپی غلط املایی نمی باشند. با این وجود، در اکثریت محصول های جعلی، لااقل یکی از کلمات چاپ شده برروی محصول اشتباه املایی دارند. شما با تکیه بر نشانه های بیان شده در قسمت فوقانی متن می توانید به راحتی تشخیص بدهید که آیا لپ تاپ تهیه شده از جانب شما تقلبی است و یا اصلی!

باتری لپ تاپ و مقدار اهمیت آن در استفاده از لپ تاپ

چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟، به منظور استفاده از لپ تاپ جدای از سیستم و مشخصات سخت افزاری آن، عدم وجود یک باتری لپ تاپ و تأمین کننده برق مناسب می تواند بسیار اذیت کننده و پر هزینه باشد. شما نیز قطعاً بر این باور هستید که چنانچه برق و تأمین کننده برق نباشد از هیچ گونه وسیله الکترونیکی با هر توان سخت افزاری نمی توان بهره گرفت. وجود یک باتری اورجینال لپ تاپ مازاد بر آن که از عمر بیشتر دستگاه شما حفاظت می نماید.

در طولانی مدّت می تواند کاهش قابل توجهی در هزینه های شما داشته باشد. بسیاری از افراد جدای از این موضوع که « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » این سؤال را هم دارند که باتری اصل لپ تاپ چه مشخصاتی را در خود جای داده است! پاسخ دادن به این پرسش شما کمی سخت به نظر می رسد. ولی ما در امتداد متن سعی می کنیم به گونه ای مختصر شما را با این موضوع هم آشنا نماییم.

باتری لپ تاپ و مقدار اهمیت آن در استفاده از لپ تاپ

  • بهترین شیوه های تشخیص باتری اصل لپ تاپ

_ انتخاب فروشگاه مطمئن و معتبر برای خرید!

ابتدایی ترین نکته ای که می‌باید در خرید باتری اصلی لپ تاپ بدان توجه داشته باشیم این است که از فروشگاه مطمئن و معتبر خرید خود را انجام دهید. به ویژه برای کالاهای دیجیتال و الکترونیک خود فروشگاه مطمئن اوّلین گام برای تهیه محصول اصل می باشد. سعی کنید تا به جایی که امکان دارد از فروشگاهی کالای خود را تهیه نمایید که خدمات پس از فروش برای محصولات خود داشته باشد. تهیه از خود شرکت گارانتی دهنده محصولات می تواند بهترین گزینه برای خرید باشد.

_ نشانه مشترک باتری و محصول و کیفیت ساخت و همچنین چاپ

چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟، وجود نشانه شرکت سازنده محصول و باتری بیانگر مطابقت این دو قطعه با همدیگر است و قابل بیان می باشد که وجود این مطابقت لوگو به تنهایی بیانگر اصل بودن باتری نخواهد بود ولی در کنار سایر نکات می تواند شما را در راستای شناخت بهتر بسیار کمک نماید. لوگو شرکت سازنده چنانچه که با کیفیت بالایی چاپ گردیده باشد و کاملاً خوانا باشد تا حدودی می تواند مسیر شناخت اصل بودن باتری را برای شما هموار نماید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک Lenovo ارزان

غالباً شرکت هایی که باتری یا هر محصول تقلبی دیگری را تولید می نمایند به دلیل هزینه های بالای تولید و فقدان امکانات نمی توانند از چاپ مرغوب و خط تولید مطلوبی بهره گیرند و اگر که شما به خوانایی و کیفیت نوشته توجه کمی داشته باشید می توانید تا حدودی باتری اصل از تقلبی را تشخیص بدهید. از سویی هم کیفیت جنس بدنه باتری های اصلی و تقلبی هم به دلیل همان خط تولید و هزینه ها تماماً قابل تشخیص خواهد بود.

_ توجه به ظرفیت باتری اصل

نکته دیگری که شما میبایست در زمان خرید نسبت بدان واقف باشید ظرفیت باتری اصل می باشد. به عنوان نمونه؛ باتری شش سلولی لپ تاپ برند دل به عنوان نمونه؛ ۴۰۰۰MAH می باشد که اگر این نکته را شما ندانید امکان دارد به باتری برخورد نمایید که شش سلولی ولی ۵۰۰۰MAH می باشد. حال سؤال اصلی این‌جا است که چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ و بتوانیم بهترین باتری را برای آن انتخاب کنیم!

تفاوت در باتری های لپ تاپ شاید منجر به سردرگمی شما در علم به مشخصات لپ تاپ شود. ولی برای این آگاهی کافی است به وب‌سایت اصلی تولید کننده بروید. سپس با وارد نمودن سریال و یا کد محصول، مدل همچنین مشخصات باتری لپ تاپ خود را کاملاً و دقیق یادداشت نمایید.

_ ارزان قیمت بودن باتری لپ تاپ

بله، همانطور که در توضیح « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » به این نکته اشاره نمودیم، خرید ارزان قیمت می تواند حس خوشایندی را برای شما رقم زند. ولی در عالم فناوری خرید کالای ارزان قیمت تر از حد معمول، خرید تقلبی بودن و یا مشکل دار بودن قطعه را هم به همراه خواهد داشت. تجربه چنین ثابت کرده است که خرید کالای هرچند به نسبت گران قیمت تر طی طولانی مدّت کاملاً مقرون به صرفه تر و مطمئن تر خواهد بود. به ویژه با استناد به این موضوع که باتری را برای دستگاه گران قیمت خود می خواهید تهیه کنید. بنابراین این خطر و ریسک در آینده می تواند برای شما بسیار گزاف تمام شود!

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب از خود سعی نمودیم به شما بگوییم که « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » البته در این بینابین هم تلاش کردیم در زمان تهیه باتری برای لپ تاپ خود، شما هیچ گونه مشکلی را نداشته و به راحتی محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید. حال شما جهت اطمینان خاطر از تهیه محصولات اصل می توانید به وب‌سایت ما مراجعه نمایید و لپ تاپ های موجود را مشاهده کنید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که تمامی محصولات موجود، اصل بوده و کیفیت عالی را برای شما در طولانی مدّت به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *