نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، در زمان کار با لپ تاپ حتماً ترجیح شما این است که کارکردهای مدّنظر را به سرعت هر چه تمام تر انجام بدهید و زمان بسیاری را برای انجام آن ها اتلاف نکنید. سرعت بسیار لپ تاپ یک قابلیت مخصوص برای آن به شمار میرود و مورد دلخواه و پسند کلّیه‌ ی کاربران میباشد. قابلیتی که امکان دارد به علّت افزایش حجم داده های ذخیره شده در لپ تاپ، کهنه شدن قطعات دستگاه و یا عدم رسیدگی به دستگاه اندک اندک از میان رود . لپ تاپ شما سرعت خود را از دست بدهد.

زمانی که چنین مشکلاتی رقم میخورد، شما میبایست به دنباله ی راهی برای برطرف نمودن آن باشید. چنانچه که صاحب یکی از محصولات برند سونی میباشید، شیوه های افزایش سرعت لپ تاپ سونی را در این نوشتار از ویرا کامپیوتر فرا خواهید گرفت. این کمپانی در پایانی ترین به روز رسانی خود امکاناتی جالب و جذابی را برای سریع تر گردیدن سیستم واقع نموده است.

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، به گونه ای کلّی و جامع  شما از سه روش میتوانید اقدام به افزایش سرعت لپ تاپ سونی بنمایید. شیوه های سریع افزایش سرعت لپ تاپ، طریقه های نرم افزاری و طریقه های سخت افزاری که در این مطلب از ما جای نمی گیرد.

شیوه های سریع افزایش سرعت لپ تاپ ها

با به انجام رساندن این شیوه ها شما میتوانید به آسانی و البته به حالت آنی و فوری اثرات بسیاری بر سرعت لپ تاپ خود بگذارید. نیز آن را افزایش بدهید. این راه حل ها غالباً بسیار سهل بوده و جهت پیاده سازی آن ها نیازمند تخصصی خاص نمیباشد. در امتداد این مطلب ما سعی میکنیم تعدادی از آن ها را برای شما بیان داریم.

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن

 • بستن برنامه های اضافی موجود

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، به گونه ای جامع و کلّی استفاده از چندین برنامه و نرم افزار و همچنین برنامه های سنگین به حالت همزمان، منجر به کندی سرعت لپ تاپ خواهد گردید. به همین دلیل است توصیه میگردد که چنانچه خواستار افزایش سرعت لپ تاپ سونی میباشید، برنامه هایی را که از آن ها بهره نمیگیرند، ببندید.

بعضی از برنامه ها هستند که حتی در زمان فعال بودن در پس زمینه انرژی بسیاری مصرف نمی نمایند . قسمتی از سی پی یو را بدون هیچ بازدهی و کارایی به خود مشغول میسازد. به هنگامی که شما از این قبیل برنامه ها بسیار بهره گیری نمی نمایید، میتوانید آن را حذف بنمایید . یا لااقل اطمینان خاطر کسب کنید که به گونه ای کامل بسته شده اند تا کمک بسیاری به سرعت لپ تاپ شما بنماید.

 • حذف نمودن آیکون های اضافی از دسکتاپ خود

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، بعضی از آیکون های موجود بر روی دسکتاپ، گرافیک سنگینی دارند که وجود آن ها منجر به کند گردیدن سرعت لپ تاپ سونی میگردد. علاوه بر این ها بهره گیری از تصاویر زمینه متحرک و یا تم های ویژه سیستم نیز بر روی سرعت عمل سیستم اثرگذار خواهد بود. شما میتوانید در راستای افزایش سرعت لپ تاپ سونی از آیکون های متعدد بر روی دسکتاپ بهره نگیرید، آیکون های اضافی موجود را حذف بنمایید، نیز بهره گیری از یک تصویر زمینه معمولی نیز فرآیند افزایشی برای سرعت به دنباله خود خواهند داشت.

 • صفحات وب باز را کاملاً ببندید

قطعاً برای شما هم پیش آمده است، در برخی از مواقع که سرگرم وب گردی میباشید، کاملاً بی اختیار تعداد صفحات وب بسیاری را بر روی سیستم خود باز نموده اید، این امر میتواند منجر به کندی لپ تاپ شود. بهتر میباشد در زمان وب گردی، صفحاتی که بدان ها نیازی ندارید و اضافه هستند را ببندید تا به دنباله ی آن سرعت دستگاه شما بیشتر بشود.

 • حذف نمودن افزونه های اضافی از مرورگرها

غالباً مرورگرها مخصوصاً مرورگر کروم حاوی افزونه های بسیاری میباشند که در طولانی مدّت منجر به کند شدن سرعت لپ تاپ خواهد گردید. علاوه بر این ها افزونه ها کندی خود مرورگر را نیز منجر میگردند، نهایتاً بهتر میباشد جهت بالا رفتن سرعت مرورگر و نیز ویندوز آن ها را حذف بنمایید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم سونی
افزایش سرعت لپ تاپ
افزایش سرعت لپ تاپ

شیوه های نرم افزاری

در بعضی از موارد امکان دارد علل کند شدن سرعت لپ تاپ سونی، مشکلات نرم افزاری آن باشد. نصب یک برنامه که دارای ویروس باشد و یا نبود به روز رسانی سیستم عامل، از مشکلات نرم افزاری تأثیرگذار بر روی سرعت سیستم میباشند که در این بخش به گونه ای کامل با آن ها آشنا میشویم.

انجام عملیات به روز رسانی

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن،  با عملیات به روز رسانی سیستم عامل از جمله شیوه هایی میباشند که شما میتوانید آن را به کار ببرید‌. قدیمی بودن ورژن سیستم عامل منجر میگردد که سیستم قادر به اجرای درست برنامه های کاربردی و مفید نوین نباشد یا با سرعت بسیار اندکی این امر به انجام برسد. به این هنگام شما میتوانید به انجام به روز رسانی سیستم عامل و همچنین ارتقاء آن جهت افزایش سرعت لپ تاپ خود اقدام بنمایید.

چنانچه که لپ تاپ شما حاوی ویندوز ده باشد با اتصال به اینترنت به حالت خودکار آپدیت گردیده و به درستی انجام به روز رسانی میکنید. شما میتوانید به حالت دستی و کاملاً به صورت آفلاین نیز ویندوز ده لپ تاپ سونی خود را به روز رسانی بنمایید. این شیوه برای انجام به روز رسانی چند لپ تاپ به حالت هم زمان کارکرد دارد و در امتداد مراحل آن را بیان خواهیم کرد.

 مراحل را در قسمت زیر را انجام بدهید

 • در مرحله ی ابتدایی به صفحه مخصوص آپدیت ویندوز وارد گردید بر روی دکمه ی Download tool now بفشارید و منتظر بمانید تا نرم افزار meations tool به گونه ای کامل دانلود بشود.
 • پس از آن این نرم افزار را نصب نموده و به اجراء درآورید در پنجره ای که در مقابل دیدگان شما باز شد. بر روی گزینه creation information media for another pc کلیک بنمایید تا پایانی ترین نسخه منتشر گردیده ویندوز ده دانلود سپس نصب شود.

 

 • پس از آن که نسخه مورد نظر خود یعنی سی و دو یا شصت و چهار بیتی را اتخاذ نمودید گزینه next را بزنید.
 • در مرحله پس از آن می‌باید دستگاه و نیز درایوی که مایل هستید آپدیت در آن ذخیره گردد را اتخاذ نمایید. توجه داشته باشید که این فعالیت نیازمند چهار گیگابایت فضای خالی میباشد. بهتر است بگوییم که آپدیت چند دقیقه ای زمان خواهد برد و شما میبایست منتظر این موضوع بنمایید.
بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپتاپ سونی

 

 • پس از به انجام رساندن وارسی های گوناگون به واسطه‌ ی سیستم، توصیه به روز رسانی های متنوع را می دهد. در اینجا بهتر است شما تمامی به روز رسانی ها را به انجام برسانید.
 • طی این مرحله لازم است شما انتخاب بنمایید‌ مایل هستید چه اطلاعاتی را پس از به روز رسانی سیستم نگه دارید. حال شما میتوانید با اتخاذ گزینه keep personal files and apps تمامی اطلاعات خود را محفوظ دارید.
 • نهایتاً شما باید بر روی install کلیک بنمایید تا پایانی ترین نسخه سالیانه ویندوز ده بر روی لپ تاپ شما نصب بشود.

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، چنانچه سیستم عامل نصب گردیده بر روی لپ تاپ شما ویندوز هفت میباشد میبایست براساس با این شیوه اقدام به، به روز رسانی آن نمایید.بهتر است به این نکته دقت کنید که مایکروسافت دیگر آپدیت نوینی از این سیستم عامل عرضه نمیدهد. بهتر است ویندوز را عوض کنید.

مراحل را در قسمت ذیل را پشت سر بگذارید

 • در گام ابتدایی به منوی start لپ تاپ خود گام گذاشته و در بخش جست و جو عبارت windows update را بنویسید.
 • پس از آن بر روی ستونی که نمایان میگردد بر روی عبارت change settings کلیک بنمایید.
 • در مرحله پس از آن شما می‌باید منوی important update را گشوده و بر روی عبارت check for update but let me choose کلیک بنمایید.
 • بعد از پشت سر گذاشتن مراحل بیان شده در قسمت فوقانی متن، آپدیت لپ تاپ سونی جهت چک نمودن آپدیت ویندوز اقدام خواهد نمود.
 • پس از آن که فرآیند چک نمودن به پایان رسید، گزینه هایی در مقابل دیدگان شما ظاهر خواهد شد که می‌باید بر روی عبارت install updates کلیک بنمایید.
 • و نهایتاً بعد از به اتمام رسیدن دانلود سیستم عامل میبایست سیستم خود را برای یک مرتبه دیگر راه اندازی کنید.

نصب آنتی ویروس را فراموش نکنید

از جمله حائز اهمیت ترین عواملی که بر روی کم گردیدن سرعت لپ تاپ سونی اثرگذار است، ویروسی شدن دستگاه میباشد. به منظور پیش گیری از این مسئله به محض خرید لپ تاپ اقدام به نصب یک آنتی ویروس قدرتمند بر روی سیستم خود نمایید. با بهره گیری از آنتی ویروس خواهید توانست به آسانی لپ تاپ خود را از شر ویروس های موجود پاک نمایید و شاهد افزایش سرعت لپ تاپ سونی خود باشید.

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، همچنین میبایست نرم افزارهایی که پس از نصب آن ها سرعت سیستم شما اندک تر شده و برنامه هایی که به امنیت آن ها شک و شبهه دارید را از روی سیستم خود پاک کنید. البته که شما میتوانید با بهره گیری از آنتی ویروس های قدرتمند به آسانی این برنامه ها را شناسایی نموده و سیستم خود را از شر ویروس های موجود پاک بنمایید.

پاک کردن داده های اضافه از قسمت هارد دیسک و یا انتقال آن ها به حافظه جانبی

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، میدانیم که گنجایش هارد دیسک لپ تاپ معین بوده و همچنین محدود است . شما به حالت روزانه در طی فعالیت های گوناگون، میزانی از این گنجایش را مورد استفاده قرار میدهید‌. چنانچه که این ظرفیت در حال اتمام باشد، سرعت پردازش لپ تاپ به مقدار قابل توجهی کم خواهد شد.

بیشتر بخوانید
برترین لپ تاپ های سونی از نگاه متخصصان

از این جهت شما خواهید توانست با خالی نمودن هارد دیسک اقدام به افزایش سرعت لپ تاپ سونی بکنید. علاوه بر این شما میتوانید داده های موجود در هارد دیسک را بر روی یک هارد اکسترنال و یا آن که یک حافظه جانبی دیگر منتقل نمایید. تا ملزم به پاک نمودن و از میان بردن اطلاعات نشوید. با به انجام رساندن این عملیات هارد دیسک شما میتواند گنجایش مورد استفاده خود را مجدداً به دست بیاورید.

شیوه های سخت افزاری

بهتر است خاطر نشان شویم که مشکلات سخت افزاری نیز چون؛ مشکلات نرم افزاری و به همان مقدار میتوانند منجر به کند گردیدن سرعت لپ تاپ سونی گردند. شیوه های گوناگونی برای برطرف نمودن مشکلات سخت افزاری مؤثر بر سرعت لپ تاپ وجود دارد.

ارتقاء رم

نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن، از سایر مواردی که کند شدن سرعت لپ تاپ را به دنباله خود دارد، پایین بودن گنجایش حافظه رم دستگاه به نسبت نیاز کاربر میباشد. چنانچه که رم لپ تاپ سونی شما گنجایش اندکی داشته باشد. داده ها بر روی هارد دیسک ذخیره میگردند و دستیابی بدان ها زمان می برد. همین موضوع منجر خواهد شد تا کارکرد سیستم شما کند گردد. شما میتوانید رم خود را عوض بنمایید و از نمونه ای بهره گیری کنید که دارای ظرفیت بیشتری میباشد. چنانچه که کندی لپ تاپ شما بنابر ظرفیت رم بوده باشد، بعد از عوض نمودن آن شاهد افزایش سرعت لپ تاپ سونی خود خواهید بود.

نتیجه گیری

نتیجه نحوه افزایش سرعت لپ تاپ سونی همراه با به روز رسانی آن ،داشتن سرعت بسیار یک مزیت بسیار و بسیار مهم برای لپ تاپ ها به شمار میرود. ولی گاهاً بعد از مدّتی بهره گیری امکان دارد بنابر علّت های گوناگون سرعت آن کم شود.

این ادله امکان دارد از مشکلات سخت افزاری و یا آن که نرم‌ افزاری سرچشمه بگیرد. در برخی مواقع نیز ادله خاصی برای کندی سرعت لپ تاپ به چشم نمی خورد و شما تنها میتوانید با به کار گیری چند اقدام ساده سرعت دستگاه خود را بیشتر کنید. البته که ما در این قسمت به صورت مختصر و مفید اقداماتی را بیان نمودیم که شما میتوانید برای افزایش سرعت لپ تاپ سونی به کار گیرید.

از سهل ترین آن ها  بستن برنامه های اضافی تا به ارتقاء رم این موارد است که شما دوستان عزیز میتوانید. با تکیه بر آن ها اقدام به برطرف نمودن کندی دستگاه خود نمایید. دوستان عزیز اگر که شما در ارتباط با رفع مشکل کندی سرعت لپ تاپ خود نیاز به مشاوره بیشتر داشته باشید. میتوانید با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما قطعاً سعی میکنیم بهترین و مناسب ترین پاسخ گو به تمامی سؤالات شما در زمینه لپ تاپ ها و جوانب گوناگون آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *