چگونه مراقبت از باتری لپ تاپ کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟

چگونگی مراقبت از باتری لپ تاپ استوک

مراقبت و افزایش طول عمرلپ تاپ

چگونه مراقبت از باتری لپ تاپ کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟بدون شک و تردید لپ تاپ را بایستی از جمله حائز اهمیت ترین نیازمندی های کاربران در حیطه ی فعالیت و یا موضوعات آموزشی به شمار آورد. ولو آیا شیوه ی خاصی جهت مراقبت از باتری لپ تاپ وجود دارد! آیا ما با روش خاص میتوانیم باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ شویم! به همان شکل که شما عزیزان هم میدانید، طول عمر باتری لپ تاپ میتواند بنابر ادله ی گوناگون و بعد از مدّت زمانی معین، کم شود. این مسئله منجر به ایجاد مشکلات عدیده ای هم خواهد شد. در این متن مایل هستیم شیوه ی افزایش طول عمر باتری را به شما آموزش دهیم. این گونه شما میتوانید از دستگاه شخصی خود تا سالیان طولانی نهایت استفاده را به عمل آورید. با ما در ویرا کامپیوتر همراه شوید.‌

افزایش عمر باتری
افزایش عمر باتری

عمر باتری لپ تاپ در یک نگاهی کلّی

شاید در ابتدا جواب به این پرسش جالب و اندکی عجیب و غریب باشد. غالباً عمر باتری های لیتیوم یونی لپ تاپ میتوانند در شرایط ایده آل دو الی سه سال باشند‌. ولی میتوانید با مراقبت از باتری لپ تاپ، طول عمر آن را تا حد بسیاری افزایش بدهید. لااقل نتیجه ای که از این کار به دست می آید بهره گیری صحیح تر از باتری لپ تاپ در مدّت زمانی طولانی است و طی کوتاه مدّت منجر به ایجاد برخی از مشکلات نخواهد شد. همچنین هم در جواب به این پرسش بعضی از کاربران پیرامون باتری لپ تاپ چقدر شارژ درون خود حفظ میکند، میبایست بیان نمود که متغییر است و بستگی به ظرفیت باتری خواهد داشت. علاوه بر این مدّت زمان نگهداری شارژ داخل لپ تاپ به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در امتداد متن بررسی خواهیم کرد.

آیا عیب یابی باتری لپ تاپ کار دشواری میباشد و یا خیر

پیش از آن که شما بخواهید باتری لپ تاپ را عوض کنید و یا دستگاه را به نهاد تعمیر قانونی منتقل بنمایید، ما پیشنهاد میکنیم. شیوه های زیر را مورد وارسی قرار بدهید. به عبارتی با تکیه بر موارد ذیل مراقبت از باتری لپ تاپ خود را در پیش گیرید. گاهاً شیوه های ساده و روان زیر میتوانند عظیم ترین عیب یابی لپ تاپ به شمار روند.

آیا میتوانیم در صورت نیاز، باتری لپتاپ خود را عوض کنیم

به هنگامی که تمامی فرآیند ذیل را جهت مراقبت از باتری لپ تاپ و افزایش کارکرد آن به انجام رسانید، ولی به هیچ نتیجه ای دست پیدا نکردید، باتری لپ تاپ خود را عوض نمایید. البته لازم است شما در این زمینه نهایت دقّت عمل را به خرج بدهید. این گونه است که میتوانید باتری اورجینال و با کیفیت برای لپ تاپ خود انتخاب بنمایید. ما پیشنهاد میکنیم پیش از خرید لپ تاپ، ابتدا مراقبت از باتری لپ تاپ را فرا گیرید. شیوه ی تست باتری لپ تاپ هم وضعیت و مقررات مختص به خود را دارد که در نهادهای تعمیر قانونی صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
سیستم مورد نیاز فورتنایت در لپ تاپ
مراقبت از باتری لپ تاپ
مراقبت از باتری لپ تاپ

لازم است، باتری لپتاپ چند ساعت در شارژ باشد

به همان شکل که میدانید، وصل نمودن طولانی مدّت باتری لپ تاپ به شارژ میتواند منجر به خرابی و از بین رفتن آن در کوتاه مدّت شود. توصیه میکنیم شارژ باتری لپ تاپ شما در چهارچوب بیست الی نود درصد باشد. زمانی که شارژ دستگاه شما به نود درصد رسید. آداپتور را از برق جدا نموده و بدون اتصال مستقیم به برق از آن بهره گیرید. از سویی به هنگامی که نزدیک بیست درصد شد. توصیه میکنیم آن را به برق وصل نمایید. این نیز یکی از راه های مراقبت از باتری لپ تاپ تلقّی میشود.

آیا میتوانیم باتری لپتاپ را تعمیر کنیم

چگونه از باتری لپ تاپ خود مراقبت کنیم و طول عمر آن را افزایش دهیم؟ما به شما پیشنهاد میکنیم به فکر تعمیر باتری لپ تاپ خود نباشید. به هنگامی که شما با خرابی لپ تاپ رو به رو گشتید در کوتاه ترین زمان ممکن به دنبال جانشینی برای آن باشید‌. باتری در واقع از جمله حائز اهمیت ترین قسمت های لپ تاپ تلقّی نمود. بنابراین تعمیر آن میتواند آسیب پذیری بیشتری به دستگاه وارد نماید. ما به لحاظ فنی احتمال تعمیر باتری لپ تاپ را به هیچ عنوان  رد نمی نماییم. ولی انجام این فعالیت را تحت هیچ گونه شرایطی هم به شما پیشنهاد نمی نماییم.

آموزش شیوه های مراقبت از باتری لپ تاپ

ما اکنون مایل هستیم شما را با بهترین و مناسب ترین شیوه های مراقبت از باتری لپ تاپ و افزایش طول عمر آن آشنا سازیم. زمانی که مایل هستید مطلوب ترین تجربه از ماندگاری شارژ باتری لپ تاپ را تجربه کنید، مراحل بیان شده در قسمت زیر را موردنظر قرار بدهید.

  • منظم نمودن هارد دیسک خود و اطلاعات درون لپ تاپ

به هر میزان شما بتوانید شرایط هارد دیسک و ذخیره سازی اطلاعات خود را بهتر و دقیق تر نیز منظم تر نمایید. میتواند اثرات بسیاری در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ داشته باشد. به عبارتی پراکنده بودن اطلاعات فردی در درایوها یا فولدرهای متنوع منجر میگردد دسترسی بدان ها را برای هارد دیسک مشقت بار کند. هر میزان هارد دیسک و قطعات متحرک آن بتوانند سریع تر عمل نمایند، فشار اندک تری بر روی باتری وارد خواهد آمد. و همین موضوع افزایش طول عمر باتری را به دنباله ی خود دارد. همچنین نه تنها با منظم نمودن اطلاعات میتوانید موقعیت بهتری را برای باتری خود رقم بزنید بلکه طول عمر هارد دیسک هم بیشتر خواهد شد.

  • فرآیند پس زمینه ای را کم بنمایید

از جمله حائز اهمیت ترین اقداماتی که میبایست پیرامون مراقبت از باتری لپ تاپ به انجام رسانید، حذف نمودن و بستن تمامی فرآیندهای فعال پس زمینه ای میباشد. به هنگامی که به اینترنت وصل نمیباشد، شما میتوانید برنامه های غیر ضروری که در پس زمینه ویندوز در حال اجراء میباشند را ببندید. البته که شما میتوانید برنامه های فعال در قسمت پس زمینه ویندوز را از قسمت TEST MANAGER هم دیدن فرمایید و مدیریت کنید. جهت به انجام رسیدن این فعالیت میبایست بر روی گزینه ابزار پایین راست کلیک نمایید. سپس گزینه TEST MANAGER را اتخاذ بنمایید. در امتداد این فعالیت با دیدن برنامه های فعال، بر روی آن ها راست کلیک کنید. و نهایتاً گزینه End Tast را انتخاب بنمایید. در این زمان است که شما موفق گردیده اید برنامه های فعال در قسمت پس زمینه که از نظر شما الزامی نمیباشد را به سهولت ببندید.

  • متوقف کردن کارهای برنامه ریزی گردیده در قسمت ویندوز

این امکان وجود دارد که اسکن نمودن ویندوز را به حالت پی در پی برنامه ریزی نموده باشید. ولیکن بهتر میباشد بدانید که به انجام رساندن این فعالیت میتواند همواره باتری را تحت تأثیراتی واقع بنماید. به هنگامی که انجام این فعالیت برای شما چندان الزامی نمیباشد. بهتر است آن را غیر فعال بنمایید. این گونه میتوانید مراقبت از باتری لپ تاپ را در پیش گیرید.

  • دستگاه های خارجی موجود را از لپ تاپ خود جدا بنمایید

به این نکته توجه داشته باشید، دستگاه هایی که به واسطه ی یو‌اِس‌بی به لپ تاپ وصل نموده اید میتوانند اثرات بسیاری در مصرف باتری برجای گذارند. تمامی دستگاه های خارجی موجود چون؛ ماوس، کارت حافظه، وای فای، بلندگوی، بلوتوث یا دیگر موارد شبیه بدان میتوانند مصرف انرژی لپ تاپ را بیشتر نمایند. شما میتوانید در راستای مراقبت از باتری لپ تاپ تمامی موارد نام برده شده را از آن جدای نموده و در پایان نتیجه به دست آمده را برای باری دیگر بررسی بنمایید.

  • درایور لپ تاپ خود را خالی بنمایید

از جمله حائز اهمیت ترین قسمت های لپ تاپ که میتواند اثرات بسیاری در افزایش مصرف باتری داشته باشد، درایور میباشد. این امکان به چَشم میخورد که داخل درایور یک سی دی و یا دی وی دی قرار داده باشید. به هنگامی‌ که این موضوع را از خاطر ببرید، توصیه می کنیم بدانید که درایور در حال مصرف انرژی بوده و میتواند شارژ باتری لپ تاپ را در مدّت زمان کمتری تخلیه بنماید. ما به شما پیشنهاد میکنیم همواره درایور را وارسی نموده. و هر نوع سی دی و یا دی وی دی را از آن به بیرون بیاورید.

  • بهره گیری از درایو مجازی

به هنگامی که شما نیازمند بهره گیری از اطلاعات سی دی و دی وی دی برای مدّت زمانی طولانی هستید، پیشنهاد میکنیم در این زمان اطلاعات مدّنظر را در قالب یک عدد فایل Image به هارد دیسک انتقال داده. و در پایان از برنامه هایی چون؛ Alcohol   صد و بیست درصد جهت برقراری یک درایو مجازی و دیدن فایل های مدّنظر بهره گیرید.

  • به روشنایی صفحه نمایشگر توجه داشته باشید

بدون شک و شبهه صفحه نمایشگر لپ تاپ را میتوان تحت عنوان یکی از حائز اهمیت ترین قسمت های مصرف کننده باتری به شمار آورد‌. با بهره گیری از کلیدهای کارکرد «FN» موجود درون صفحه کلید و اتخاذ گزینه کاهش روشنایی نور صفحه نمایشگر، آن را تنظیم نمایید. و تا حد ممکن آن را کم کنید.‌ با به انجام رساندن این فعالیت مصرف باتری لپ تاپ را تا حد به سزایی کم نمایید. نهایتاً با این کار مراقبت از باتری لپ تاپ را انجام خواهید داد. غالباً توصیه میکنیم در زمان تماشای فیلم و سریال یا به هنگامی که لپ تاپ در حال دانلود نمودن است، نور نمایشگر را تا مقدار معین کم بنمایید. تا شما بتوانید اثرات اقدام خویش را در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ نظاره گر باشید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ سونی بهتره یا ایسوس
مراقبت از باتری لپ تاپ وافزایش طول عمر آن
مراقبت از باتری لپ تاپ وافزایش طول عمر آن
  • صداها را قطع بنمایید

شما دوستان عزیز میتوانید با بی صدا نمودن اسپیکر و یا قطع نمودن صدای برنامه های پخش، نقش بسیاری در مراقبت از باتری لپ تاپ داشته باشید. غالباً اسپیکر ها میتوانند منجر به کاهش طول عمر باتری گردند.‌ با قطع نمودن پخش صدا به هنگامی که نیازمند انجام این فعالیت نیستید، میتوانید گام حائز اهمیتی در حیطه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ بردارید.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این متن سعی نمودیم شما را با برخی از نکات که میتوانید با در نظر گرفتن آن ها مراقبت از باتری لپ تاپ خود را در پیش گیرید، آشنا سازیم. قطعاً شما میتوانید با اکتفاء به نکات بیان شده در قسمت فوقانی طول عمر باتری خود را افزایش بدهید. و طی طولانی مدّت از لپ تاپ خود نهایت استفاده را به عمل آورید.‌ بهتر است خاطر نشان شویم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر میتوانیم پاسخ گوی تمامی سؤالات شما در زمینه لپ تاپ، این دستگاه پیچیده باشیم. تنها کافی است با ما تماس گرفته و پاسخ پرسش های خود را از کارشناسان بخش مرکزی ما جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *