چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، اگر که شما تنها اندکی با دنیای لپ تاپ و کامپیوتر آشنایی لازم را داشته باشید، به آسانی متوجه خواهید گشت که به هنگام لزوم می توان کیس و حتی کامپیوتر خود را ارتقا داد! ولی پرسش بسیار مهم در این قسمت خلاصه می شود که ارتقا لپ تاپ استوک چگونه امکان پذیر است؟ یا چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟ بسیاری از افراد مایل هستند با همان لپ تاپ تهیه شده کار نمایند.

حال برخی از افراد هم در راستای خرید یک لپ تاپ استوک گام می گذارند! ولی در عین حال دوست دارند که امکانات لپ تاپ را ارتقا بخشند. ممکن است شما چنین تصور کنید که زمانی یک لپ تاپ دچار خرابی شد یا مشکلی برای آن رخ داد، میبایست آن را ارتقا بدهیم! البته که اصلاً چنین نمی باشد.

به گونه ای کلّی لپ تاپ را از دو جهت می توانیم ارتقا بدهیم

 • ارتقا نرم افزار دستگاه.
 • ارتقا سخت افزار دستگاه.

ارتقا لپ تاپ استوک از نظر سخت افزاری

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟ شما دوستان عزیز طی موارد بیان شده در قسمت ذیل می توانید قسمت سخت افزاری لپ تاپ خویش را ارتقا بدهید؛

 • ارتقا هارد لپ تاپ استوک

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، در بخش اعظمی از مواقع کاربران از هارد های کند و کم حجم خویش شکایت می کنند و همین موضوع منجر می شود از کار با لپ تاپ خود خسته شده و لذّت نبرند! در راستای ارتقا لپ تاپ استوک از نظر هارد دیسک، ابتدا لازم است بررسی بنمایید که دستگاه شما از اتصالات ساتا حمایت می نماید و یا خیر! اگر که هارد شما در بر گیرنده این امکان باشد، به آسانی خواهید توانست این کار را به انجام برسانید. البته که برخی از لپ تاپ های حرفه ای و تخصصی قابلیت حمایت همزمان از چند عدد هارد دیسک را با یک دیگر دارند.

ارتقای هارد
ارتقا هارد

_ نکته بسیار مهم

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، به طور حتم پیش از ارتقا هارد دیسک از اطلاعات موجود در لپ تاپ خود بک آپ کامل تهیه کنید.

به گونه ای کلّی و جامع تعویض هارد لپ تاپ در نمونه های گوناگون با یک دیگر تفاوت هایی اندک دارند که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ویرا در ارتباط باشید.

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟ البته که در کناره ی تفاوت های اندک در نمونه های لپ تاپ ها، تعویض هارد دیسک لپ تاپ ها از اصول یکسانی تبعیت می کند. البته که شما می توانید در راستای تعویض هارد دیسک خود از مشاوران ما از مجموعه ویرا کامپیوتر کمک دریافت کنید.

در برخی از موقعیت ها، هارد دیسک برای لپ تاپ شما امکان دارد مطلوب به نظر رسد. ولو شما از سرعت آن رضایت کافی را نداشته باشید در این هنگام به شما پیشنهاد می نماییم هارد دیسک کنونی را نگه دارید و درایو اِس‌اِس‌دی نصب بنمایید. خصوصیات هارد دیسک اِس‌اِس‌دی مازاد بر سرعت بالا مصرف باتری پایین و بهینه و نیز امنیت بیشتر می باشد.

بیشتر بخوانید
نکات طلایی درباره افزایش عمر لپ تاپ

اگر که در کناره ی امکانات، زیبایی و جا به جایی لپ تاپ خود، برای شما بسیار مهم است، توصیه می کنیم جهت نصب درایو اِس‌اِس‌دی از درایو دی‌وی‌دی که در لپ تاپ شما واقع شده است، بهره گیرید تا مشکل حمایت ننمودن دستگاه خود از دو هارد به گونه ی همزمان را رفع نمایید.

 • ارتقا لپ تاپ استوک از نظر رم

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، بهره گیری از رم بیشتر در سیستم، منجر به اجرای روان تر سیستم عامل و همچنین برنامه های نصب گردیده خواهد شد. پیش از آن که در راستای ارتقا رم لپ تاپ استوک خود اقدام بنمایید، بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا رم لپ تاپ شما از قابلیت ارتقا برخوردار است و یا خیر!

قبل از آن که در ارتباط با ارتقای رم لپ تاپ خود توضیح بدهیم، ابتدا لازم می باشد که در ارتباط با اسلات مادر بورد لپ تاپ توضیح بدهیم. بنابراین شما می‌باید بررسی بنمایید که آیا مادر بورد شما اسلات خالی در خود دارد و یا خیر؟ به عبارتی اسلات، شیارهایی برروی مادر بورد لپ تاپ شما می باشد که منجر می گردند قطعات سخت افزاری شما همانند رم بدان ها وصل گردند به هنگامی که مادر بورد شما دارای اسلات خالی بود، به راحتی خواهید توانست رم بیشتری برای لپ تاپ خود بی افزایید.

_ نکته بسیار مهم

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، پیش از این کار حداکثر حجمی که لپ تاپ شما از رم حمایت می نماید و همچنین حداکثر فرکانس پردازنده لپ تاپ خویش را وارسی بنمایید.

به گونه ای کلّی در راستای ارتقا لپ تاپ استوک به لحاظ رم لازم است که به موارد بیان شده در قسمت ذیل توجه بنمایید؛

 • آیا رم لپ تاپ شما با مادر بورد سیستم شما سازگاری و هماهنگی دارد و یا نه!
 • آیا لپ تاپ شما دارای اسلات خالی می باشد و یا خیر؟
 • از نظر ساختاری لپ تاپ شما در راستای تعویض قطعات سخت افزاری تفکیک پذیر است و یا آن که خیر؟
 • حداکثر فرکانس پردازنده دستگاه شما به چه مقدار است؟
 • حداکثر حافظه رم که دستگاه شما از آن حمایت می نماید، به چه مقدار است؟

از جمله سهل ترین، سریع ترین و ارزان قیمت ترین راه حل هایی که به شما توصیه می کنیم، این می باشد که به ما در مجموعه ویرا کامپیوتر مراجعه نمایید. البته که ما می توانیم در این راستا بهترین راهنما برای شما دوستان عزیز باشیم.

 • ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ استوک

متأسفانه تنها در تعداد اندکی از لپ تاپ های استوک، امکان ارتقا لپ تاپ استوک به لحاظ کارت گرافیک مشاهده می شود. در راستای این موضوع بهتر است به مدل دقیق لپ تاپ خود توجه بنمایید. به گونه ای کلّی و جامع ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ کاری مقرون به صرفه و درستی به نظر نمی رسد! مازاد بر این ها، با وجود ارتقای کارت گرافیک لپ تاپ خویش، عملکرد آن به قدر کارت گرافیک نوین بیشتر نخواهد شد. زیرا مادر بورد همان مدل پیشین بوده است و کشش بیشتری را ندارد.

بیشتر بخوانید
آموزش نحوه ارتقاء رم لپ تاپ

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، ما راه حل جایگزینی که برای این کار به شما توصیه می کنیم، این می باشد که، شما برای ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ خویش از گرافیک اکسترنال بهره گیرید. کارت گرافیک اکسترنال حاوی یک منبع تغذیه، یک عدد کابل رابط و خود کارت گرافیک می باشد. البته که نقطه ضعف این قبیل از کارت گرافیک ها این می باشد که، در بیرون از لپ تاپ وصل خواهد شد و همین موضوع منجر می شود اندکی در جا به جایی برای شما ناخوشایند به نظر رسد.

 • ارتقا پردازنده «سی پی یو» لپ تاپ

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، حال بهتر است ارتقا لپ تاپ استوک به لحاظ پردازنده را مورد بررسی قرار بدهیم. شرایط ارتقا سی پی یو لپ تاپ نیز چون کارت گرافیک در بسیاری از مواقع نشدنی و البته کار سختی است! از جمله حائز اهمیت ترین عواملی که منجر می گردد.

به فکر ارتقا و یا تعویض سی پی یو لپ تاپ خود بی افتیم این می باشد که با گذر روزها و با بهره گیری پی در پی از لپ تاپ امکان دارد عملکرد پردازنده ما کم بشود و همین موضوع منجر به سختی در بهره گیری از لپ تاپ و کاهش سرعت لپ تاپ ما گردیده است. برای آن که شما بتوانید پردازنده لپ تاپ خود را ارتقا ببخشید، حائز اهمیت ترین موضوعاتی که لازم است وارسی بنمایید، به گونه تیتر وار بیان خواهیم کرد؛

 • آیا پردازنده محاسباتی «سی پی یو» دستگاه شما با پردازنده نوین همخوانی دارد؟
 • آیا به لحاظ اقتصادی این موضوع مقرون به صرفه خواهد بود؟
 • حداکثر مقدار سرعت‌ که مادر بورد لپ تاپ شما حمایت می نماید، به چه مقدار است؟

ارتقا لپ تاپ استوک از نظر نرم افزاری

 • نصب سیستم عامل برای دستگاه

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، از جمله سهل ترین مواردی که در راستای ارتقا نرم افزار لپ تاپ به شما پیشنهاد می نماییم این می باشد که بر روی لپ تاپ خویش سیستم عامل نوین نصب بنمایید. به گونه ای کلّی و جامع شما می‌باید به حالت دوره ای ویندوز لپ تاپ خود را عوض بنمایید. زیرا در طول بهره گیری از دستگاه خود امکان دارد بارها و بارها نرم افزاری را نصب نموده باشید و بعد از گذر مدّت زمانی آن را حذف بنمایید.

در نگاه ابتدایی ممکن است این گونه تصور کنید که کلّیه‌ ی فایل های همراه نرم افزار از میان رفته اند، در صورتی که این چنین نمی باشد! حال آن که با نصب ویندوز می توان این فایل های اضافی را حذف نمود!

بیشتر بخوانید
چگونگی ارتقاء لپ تاپ گیمینگ

ارتقا لپ تاپ استوک از نظر نرم افزاری

 • آپدیت بایوس دستگاه

اگر که ما بخواهیم به صورت لغوی معنای بایوس لپ تاپ را برای شما شرح دهیم. به گونه ای ساده مدیریت ورودی ها و خروجی های لپ تاپ شما را به انجام می رساند. بایوس در واقع یک تراشه الکترونیکی می باشد که داخل لپ تاپ شما واقع شده است و تنها به واسطه ی تولید کنندگان لپ تاپ ها برنامه ریزی گردیده و عرضه می گردد. شما در راستای آپدیت بایوس لپ تاپ لازم است، نمونه ی دقیق لپ تاپ خود را جست و جو بنمایید و نسبت به آپدیت و ارتقا لپ تاپ استوک خود پیش قدم شوید.

_ نکته بسیار مهم

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، چنانچه که در لپ تاپ خود اطلاعات مهمی را نگه داری می کنید و یا آن که علم فنی بالایی در این راستا ندارید، توصیه می کنیم حتماً انجام این کار را به افراد متخصص واگذار کنید! زیرا در صورت وجود ایراد و اشکال در کار با نصب ویندوز دوباره این مشکل از میان نخواهد رفت!

 • انتقال اطلاعات پیش از ارتقا لپ تاپ استوک

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، در راستای ارتقا لپ تاپ به طور حتم می‌باید قبل از انجام این کار از اطلاعات مهم لپ تاپ خود یک بک آپ تهیه کنید. اگر که شما حجم ترافیک لازم برای بک آپ اطلاعات خویش را دارید، می توانید از فضای ابری رایگان که سرویس های ذخیره سازی در اختیار شما واقع شده است، بهره گیرید. مشهورترین سرویس های ذخیره سازی خارجی گوگل درایو، درآپ باکس و وان درایو است.

اگر که از نظر سرعت و حجم اینترنت نیز با چهارچوب مواجه می باشید. شما می توانید در راستای انتقال اطلاعات خویش، از هارد اکسترنال یا هارد اینترنال بهره گیرید.

نتیجه گیری

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، ما در این مطلب از خود تلاش نمودیم به نکات بسیار و بسیار مهم که می‌باید برای ارتقا لپ تاپ استوک خود بدان ها توجه داشته باشید. به گونه ای مختصر و مفید اشاره ای داشته باشیم‌ با علم نسبت به پیش نیازهایی که در این متن مطالعه نمودید. خواهید توانست بسیار سریع تر، کم هزینه تر و البته با ریسک کمتری نسبت به آپدیت سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ خود اقدامات لازم را به انجام رسانید.

چگونه لپ تاپ استوک خود را ارتقا دهیم؟، علاوه بر این ها ما به شما پیشنهاد می کنیم، اگر که لپ تاپ شما هنوز که هنوز است، نو می باشد برای آپدیت و ارتقا لپ تاپ مدّت زمانی را صبور باشید. زیرا باز نمودن لپ تاپ اندکی در راستای فروش مجدد کار شما را سخت خواهد کرد. بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به خرید لپ تاپ استوک با ما در ویرا کامپیوتر ارتباط برقرار نمایید. ما سعی می کنیم در این راستا بهترین ها را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *