آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است

در این روزها بازی نمودن یک فعالیت بسیار دوست داشتنی به شمار می رود! اشخاص در هر سن و سالی در یارانه، تلفن همراه و گاهاً کنسول خود بازی نموده و نهایت لذّت را کسب می کنند. با این وجود حائز اهمیت ترین پرسش این می باشد که آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ اگر که بخواهیم در مجموع پاسخ بدهیم، خیر مناسب نیست! یا اگر بخواهیم این گونه بگوییم که آیا بازی کردن به لپ تاپ صدمه می زند و یا خیر؟ پاسخ این پرسش همواره مثبت است. اگر که شما مراقب لپ تاپ خود نباشید، بازی می تواند به لپ تاپ شما صدمه جدی وارد آورد.

بازی می تواند فشار بسیاری به پردازنده و کارت گرافیک لپ تاپ شما وارد نماید که امکان دارد بعد از یک الی دو ساعت از بازی بسیار و بسیار داغ گردد. این مقدار گرما می تواند به اجزای تشکیل دهنده داخلی یک لپ تاپ هم صدمه وارد آورد و عمر باتری لپ تاپ شما را کم بنماید. با این وجود تا به هنگامی که گام های مطلوب را برای نگه داری از لپ تاپ و بازی های خویش به  شیوه ای درست بردارید،لپ تاپ تا سالیان سال برای شما کار خواهد کرد.

آیا بازی عمر لپ تاپ را کم خواهد کرد

در پاسخ به پرسش آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ و یا خیر یا بازی عمر لپ تاپ گیمینگ را کم خواهد نمود و یا نه! پاسخ می تواند مثبت و منفی باشد! همه چیز به  بازی کردن شما، وابسته است. اگر که شما تنها یک گیمر ساده هستید که بازی های سبک به انجام می رسانید، بنابراین نگران اثرات بازی بر عمر لپ تاپ خود باشید!حال آن که اگر شما یک گیمر هاردکور می باشید که مایل هستید.

بازی هایی را با بیشترین تنظیمات و یا بالاترین اِف‌پی‌اِس به انجام برسانید یا گاهاً بازی های AAA را به انجام برسانید که کارکرد بالایی از لپ تاپ شما می خواهد بنابراین می‌باید هوشمند باشید. بازی های هاردکور می تواند فشار به سزایی را به لپ تاپ شما وارد آورد.

زمانی که شما این بازی ها را بر روی لپ تاپ خود به انجام می رسانید، پردازنده، کارت گرافیک و صفحه نمایشگر بسیار مورد بهره گیری واقع خواهد شد. این قطعات نام برده شده بسیار گرم خواهند شد که به هنگام عدم بهره گیری مناسب می تواند به لپ تاپ شما صدمه وارد آورد.

این گرمای متساعد شده از آن قطعات تحت فشار و استرس شدید است. به اجزای تشکیل دهنده داخلی لپ تاپ شما نیز صدمه وارد آورد. امکان دارد بعضی از مشکلات همانند؛ عدم کارکرد به علّت گرمای بیش از اندازه را پشت سر بگذارید. طی موارد شدید، این نیز حتی می تواند موجب انفجار مادر برد نیز گردد.

لپ تاپ گیمینگ
لپ تاپ گیمینگ

چگونه گرمای متساعد شده را کنترل کنیم

تا به اکنون که شما قطعاً کمی با پاسخ آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ آشنا شده اید. بهتر است در ارتباط با گرمای تولید شده از لپ تاپ بگوییم که شما می توانید آن را به خوبی کنترل بنمایید‌. ابتدا از تمامی این ها، هنگامی که در حال به اجراء رساندن بازی برروی لپ تاپ خود می باشید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک لنوو با گارانتی

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، میبایست اطمینان خاطر کسب کنید که پردازنده و کارت گرافیک بسیار داغ نگردد. از جمله راه های مطلوب در این مسیر، این خواهد بود که لپ تاپ خود را برروی یک سطح سخت و سفت و صاف واقع بنمایید. این امر منجر خواهد شد که گردش هوا بهتر اتفاق افتد و به خنک نگاه داشتن اجزای داخلی لپ تاپ کمک بنماید.

در مرحله ی پس از آن می‌بایست لپ تاپ خود را به گونه ای منظم و مرتب تمیز بنمایید‌. این نیز یکی از حائز اهمیت ترین کارهایی خواهد بود که می‌باید آن را به انجام برسانید. این گونه است که شما می توانید اطمینان حاصل فرمایید که لپ تاپ شما تا حد امکان ماندگاری داشته باشد. گرد و خاک می تواند به سرعت در درون لپ تاپ شما جمع گردد و جریان هوای درون کامپیوتر شما را مسدود نماید و منجر گردد که بسیار سریع و بیش از حد معقول داغ گردد و به لپ تاپ شما صدمه رساند.

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، به همین خاطر می باشد که ما به شما توصیه می کنیم لپ تاپ خود را به حالتی منظم و دقیق تمیز بنمایید تا از جمع شدن گرد و خاک و آلودگی بر روی فن و قطعات خنک کننده خویش پیش گیری بنمایید.

آموزش تمیز کردن لپ تاپ

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، شما می توانید به یوتیوب بروید تا آموزش تمیز نمودن لپ تاپ را جویا بشوید. یک نکته بسیار حائز اهمیت این می باشد که هرگز لپ تاپ خویش را بر روی زمین و یا برروی تخت قرار ندهید. تکه های کوچک حاصل از گرد و خاک می توانند به آسانی به درون لپ تاپ شما وارد گردند. واقع نمودن لپ تاپ برروی فرش هم می تواند زیان بار باشد. چرا که این مکان مملو از پرز، گرد و آلودگی است.

راه دیگر در راستای خنک نمودن لپ تاپ تهیه پایه و یا کول پد خواهد بود. این پایه ها و یا پدهای خنک کننده حاوی فن هایی می باشند که هوا را به صورت مستقیم به پردازنده و کارت گرافیک لپ تاپ وارد می کنند. این نیز می تواند در پاسخ به پرسش آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ بگوید که فن تضمین کننده خنک نگه داشتن لپ تاپ شما تا به ساعت ها خواهد بود.

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ پس باتری لپ تاپ چه خواهد شد

بازی نمودن و یا انجام دیگر کارهای سنگین برروی لپ تاپ روی باتری شما اثرگذار خواهد بود. در زمان به اجراء رساندن بازی ها، پردازنده نیز کارت گرافیک شما با توان کامل کار می نمایند تا کلّیه ی کارکرد مورد نیاز برای نمایش بازی را تولید بنماید. از آن سوی که این قطعات با تمامی توان خود کار خواهند نمود. این نیز بدان معنی است که باتری نیز می‌باید انرژی مدّنظر برای به انجام رساندن این فعالیت ها را تأمین بنماید. این نیز می تواند منجر گردد باتری سریع تر از حد معقول فرسوده شود.

بیشتر بخوانید
مشخصات یک لپ تاپ گیمینگ برای بازی

هر باتری مدرن و پیشرفته ای که همراه لپ تاپ شما ارائه می شود اصطلاحی به اسم چرخه شارژ دارد. به بیانی ساده تر و سهل تر، چرخه شارژ زمانی می باشد که از کلّیه ی توان باتری بهره گیری می کنید و آن را تا به صد درصد برای باری دیگر شارژ می نمایید.

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، باتری لپ تاپ های مدرن و پیشرفته می تواند تقریباً پانصد چرخه شارژ را پیش از آغاز بدتر گردیدن سلامت آن متحمل شود. چنانچه که باتری لپ تاپ خویش را سریع تر خالی بنمایید، زیرا در حال انجام یک بازی سخت برروی آن می باشید، به سرعت تمام به این پانصد چرخه شارژ خواهید رسید. از این جهت چنانچه که شما مواظب نباشید، بازی برروی سیستم خواهد توانست به عمر باتری شما صدمه رساند.

لپ تاپ مخصوص بازی
لپ تاپ مخصوص بازی

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ آیا بازهم می توانیم بدون صدمه زدن به باتری لپ تاپ با آن بازی کنیم

بله درست است! ولی لازم است که مراقب شیوه ی به انجام رساندن آن باشید. چنانچه که می خواهید برروی لپ تاپ بازی بنمایید، بهتر می باشد به یک منبع برق متصل باشید. به عبارتی این کار از ورود هرگونه آسیب به باتری لپ تاپ شما پیش گیری خواهد کرد. همچنین لازم است که شما برای مدّت زمانی طولانی برروی لپ تاپ خود بازی ننمایید.

آیا بازی نمودن به صفحه کلید لپ تاپ شما صدمه خواهد زد

آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، این موضوع، بیشتر به شیوه ی بازی نمودن با دستگاه وابستگی دارد. اگر که شما یک فرد مسئولیت پذیر و منظم باشید و از هر وسیله ای مراقبت های لازم را به عمل آورید، بازی کردن به لپ تاپ شما آسیب نخواهد زد. ولی اگر که شما نسبت به این موضوع بی توجه باشید، مطمئناً لپ تاپ شما از میان خواهد رفت. حال از سویی اگر که شما بدون کوبیدن های سخت به صفحه کلید لپ تاپ بازی نمایید. صفحه کلید شما برای انجام بازی مناسب خواهد بود.

حال آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است

برای پاسخ بدین سؤال که آیا آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ و یا خیر؟ یا بازی کردن با لپ تاپ کار درستی می باشد و یا نه! میبایست بیان داریم که بطن این کار چندان هم مناسب و مطلوب نیست. ولی این چیزی نمی باشد که شما در ارتباط با آن هراس داشته باشید. تا به هنگامی که شما اقدامات مورد نیاز را برای پیش گیری از گرم گردیدن بیش از اندازه لپ تاپ خویش به انجام رسانید، میبایست سال های بسیاری در خدمت شما کار نماید.

تمامی این موارد نام برده شده اند. برای لپ تاپ هایی با فرم معمولی بیان گردیدند و به هنگامی که یک لپ تاپ گیمینگ داشته باشید.این مشکلات را نیز به دنباله ی خود نخواهید داشت. از این جهت چنانچه که یک لپ تاپ بازی برای خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید
حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

احتمالاً مشکلی برای شما رقم نخواهد خورد. چرا که این نوع لپ تاپ ها برای بازی ساخته شدن. جریان هوا خوب در آن ها رقم خواهد خورد. امّا اگر که شما یک لپ تاپ معمولی در اختیار خود داشته باشید، به خرید یک عدد پد خنک کننده تفکر بنمایید و یا در ارتباط با چگونگی پیش گیری از داغ شدن لپ تاپ خود تحقیقات مورد نیاز را به انجام برسانید.

نکات سالم نگاه داشتن لپ تاپ بازی چیست

  • آن را به درستی تهویه بنمایید. لپ تاپ های بازی غالباً در روند بازی با گنجایش کامل کار می نمایند. این بدین معنی خواهد بود که قطعات حیاتی چون؛ پردازنده و کارت گرافیک گرمای به سزایی تولید می نمایند. بازی های خویش را برروی لپ تاپ خود در یک محیط باز و یا درون اتاق با سیستم تهویه درست که دمای اتاق خواب را در حالت ثابت نگه می دارد، انجام بدهید. در پاسخ به پرسش شما در ارتباط با آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ می گوییم که شما باید از لپ تاپ در محیط های بسیار گرم استفاده نکنید! چرا که به احتمال بسیار لپ تاپ شما بیش از اندازه گرم خواهد گردید.

 

  • آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟، از تخلیه کامل باتری خود پیش گیری نمایید. لپ تاپ های بازی برای کار نمودن به مقدار انرژی بسیاری نیاز خواهند داشت. به همین خاطر می باشد که این قبیل از کامپیوتر های قابل حمل گنجایش باتری کمتری را به خود اختصاص می دهند. هنگامی که باتری لپ تاپ شما آغاز به هشدار دادن میکند. یعنی این که شارژ شما کم باشد. به سرعت تمام آن را به پریز متصل و شارژ بنمایید. خالی شدن پی در پی باتری لپ تاپ گنجایش آن را کم نموده و طول عمر آن را کم خواهد نمود.

 

  • هنگام بهره گیری از لپ تاپ زمانی که به پریز متصل می باشد، باتری را خارج بنمایید. بهره گیری از لپ تاپ در زمان شارژ طول عمر آن را کم خواهد نمود. چرا که سلول های باتری آن به خوبی شارژ نمی گردد. زمانی که شما مایل هستید، در حین حرکت بازی بنمایید بهتر است باتری ها را به برق متصل نمایید‌.

نتیجه گیری

در پایان پاسخ به این پرسش که آیا لپ تاپ برای بازی مناسب است؟ می‌باید بگوییم که این فعالیت، همچون؛ بسیاری از کارها، یک مقدار استهلاک است‌. برای نمونه هنگامی که به دیدن فیلم نشسته اید، اگر که نکات مورد نیاز را رعایت ننمایید، امکان دارد به چشمان شما صدمه رسد. ولی با توجه به توصیه های موجود در قسمت فوقانی، این موضوع به حداقل ترین حالت ممکن خواهد رسید. البته که بازی با لپ تاپ هم این گونه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *