آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، هم اکنون اکسسوری های متنوعی برای رایانه های شخصی و هم چنین لپ تاپ ها در فروشگاه های اینترنتی و نیز وب سایت های بازی به چشم می خورد. بعضی از اکسسوری های موجود به جدّ که مفید و مؤثر و بعضی دیگر کاملاً بی فایده و بیخودی هستند.

حال در این میانه ها وسیله هایی وجود دارد که هنوز که هنوز است مفید یا غیرمفید بودن آن ها برای بخش بسیاری از ما معلوم و روشن نشده است. وسیله هایی که با نور چراغ های اِل اِی دی و طراحی زیبا و چهارگوش خود ما را نیرنگ می دهند. بله حدس شما کاملاً درست است ما در این متن از مجموعه ویرا کامپیوتر مایل هستیم که با شما در ارتباط با کول پد لپ تاپ استوک سخن بگوییم. لطفاً با ما تا به نقطه ی پایانی این نوشتار همراه باشید.

کول پد ها حاوی فن داخلی می باشند و ضمانت خواهند کرد که کار کرد لپ تاپ شما به واسطه ی خنک نمودن بهتر، ارتقاء پیدا خواهد کرد. بعضی از کول پدهای موجود سرعت فن قابل تنظیم را شامل می شود. صدای بسیار کمی را هم تولید می نمایند. به عبارتی بهتر است بگوییم که به گونه ای هاب یو اِس بی می باشند.

ولی آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است؟ آیا می توانند عملکرد یک لپ تاپ استوک را بهبود بخشند؟ آیا به اندازه ی پولی که در راستای تهیه آن ها صرف می کنیم، ارزش دارند؟ ما آماده ایم که به تمامی پرسش‌ های شما در این زمینه به خوبی پاسخ گو باشیم! بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کول پد چیست

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، کول پد و یا خنک کننده از جمله لوازم و تجهیزات جانبی یک لپ تاپ محسوب می شود. که به خنک ماندن دستگاه شما کمک شایانی خواهد کرد. این کولرها به عبارتی صفحاتی می باشند که در زیر لپ تاپ جای می گیرند و به دو شیوه فعال و غیر فعال منجر به خنک گردیدن آن می گردند. زمانی که دستگاه شما بیش از اندازه گرم می شود و نیز از سویی سیستم خنک کننده آن از کاهش دمای دستگاه درمانده می ماند، کول پد به کمک دستگاه می آید. بنابراین کول پد لپ تاپ استوک خواهد بود که از ذوب شدن قطعات داخلی لپ تاپ پیش گیری می کند.

کول پد لپ تاپ
بهترین کول پد لپ تاپ

آیا می دانید، دلیل داغ شدن لپ تاپ چه می باشد

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که با لپ تاپ خود کارهای گرافیکی سنگین به انجام می رسانید. آیا تا به حال متوجه بالا رفتن دمای لپ تاپ خود شده اید؟ این گرم شدن های دستگاه بنابر دلیل فعالیت بیش از اندازه پردازشگر لپ تاپ است که رخ می دهد. ولو گاهاً بدون بهره گیری های بسیار از لپ تاپ، لپ تاپ به شدّت داغ می شود.

گویی که یک کوره آتش است! داغ شدن لپ تاپ امکان دارد بنابر دلایل گوناگون رخ دهد. یکی از اصلی ترین این علل در از کار افتادن سیستم خنک کننده داخلی لپ تاپ خلاصه می شود. به هنگامی‌ که این سیستم از کار می افتد، عملاً هیچ گونه مانعی در برابر داغ شدن وجود نخواهد داشت. پس کارکرد هر چه بیشتر سی پی یو موجب داغ تر شدن لپ تاپ شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید
آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ

از جمله دلایل بسیار و بسیار مهم داغ شدن لپ تاپ، مسدود شدن راه های عبور و مرور هوا در سیستم تهویه، به واسطه ی گرد و غبار است. در این حالت است که سیستم خنک کننده به درستی کار خود را انجام می دهد ولی بنابر دلیل مسدود شدن مسیر عبور و مرور هوا، گرما داخل دستگاه حبس می شود. سپس این موضوع می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به قطعات داخلی لپ تاپ شما وارد آورد.

وجود برخی از بدافزار ها چون؛ جاسوسی، تبلیغاتی و ویروس ها در لپ تاپ شما در پس‌زمینه و البته دور از چشمان شما فعالیت می نمایند. این گونه است که کارکرد دستگاه شما بیشتر خواهد شد. بدین اساس منجر به بالاتر رفتن بیش از اندازه دمای لپ تاپ می گردد و به سخت افزارهای لپ تاپ صدمه می رساند.

کول پد لپ تاپ استوک چگونه به خنک کردن لپ تاپ کمک می کند

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، همان گونه که چندی پیش به این موضوع اشاره نمودیم. کول پدها بنابر نوع خود به دو شیوه منجر به خنک شدن لپ تاپ شما خواهند شد؛

  • روش فعال

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، این نوع از کول پد لپ تاپ استوک در راستای خنک نگه داشتن بدنه ی لپ تاپ و ایجاد برقراری جریان هوای اضافه از فن و یا پنکه هایی کوچک بهره می گیرند. بعضی از کول پدهای فعال وجود دارند که گرما را از درون لپ تاپ به بیرون می کشند. به گونه ای که شبیه به یک جارو برقی عمل می کنند. بعضی دیگر هم به صورت برعکس عمل می نمایند و با کمک فن ها جریان هوای خنک را به درون لپ تاپ شما می دمند.

  • روش غیر فعال

این کولرها بدون بهره گیری از فرآیند برق کار می نمایند. معمول ترین و رایج ترین گونه کول پد غیرفعال، کولر رسانا و یا کول پد مایع نام دارد. این نوع از صفحات خنک کننده ی غیر فعال با ماده ای پر گردیده اند که دمای اضافی لپ تاپ را به خود جذب می نمایند. این گونه است که از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ شما پیش گیری خواهد شد. حال برخی دیگر از اقسام گوناگون کولرهای غیر فعال، صفحاتی هستند که با بالا بردن لپ تاپ از سطوح زمین، موجب بهبود عملکرد سیستم تهویه ی درونی دستگاه می شوند.

چرا از کول پد لپ تاپ استوک استفاده نماییم

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، بله، کلّیه ی لپ تاپ ها شامل سیستم خنک کننده داخلی می باشند که به نظر چنین می آید که این روزها لپ تاپ ها با پردازشگر های توانمند و ظاهری ظریف تر روانه بازار می شوند. حال طراحان این فناوری ها نیز در تلاش هستند پرقدرت ترین و پرسرعت ترین سخت افزارها را در نقلی ترین و قابل حمل ترین بدنه ها خلاصه نمایند‌. پس توان بالاتر سی پی یو موجب داغ شدن بیشتر و البته سریع تر لپ تاپ می گردد. از سویی هم ظریف تر شدن بدنه لپ تاپ به معنی کاهش توان سیستم خنک کننده داخلی لپ تاپ است.

به همین دلیل می باشد که استفاده از کول پد لپ تاپ استوک در کناره ی سیستم خنک کننده لپ تاپ برای هر فردی به ویژه شما که پروژه های مهم دارید. الزامی است. این لوازم و تجهیزات با افزایش فرایند هوا به عملکرد هر چه بهتر و مطلوب تر تهویه ی لپ تاپ شما کمک می کند و موجب خواهد شد که عمر دستگاه شما بیشتر از پیش شود. بنابراین اگر که شما دوست عزیز می خواهی بهترین مراقبت لپ تاپ کنی. بهره گیری از خنک کننده های لپ تاپ را از خاطر نبر!

بیشتر بخوانید
بهترین مدل لپ تاپ استوک

اقسام گوناگون خنک کننده لپ تاپ

به همان شکل که چندی پیش هم به این موضوع اشاره نمودیم. کول پدها یا به واسطه ی فن لپ تاپ را خنک می نمایند و یا به شیوه های مکانیکی این کار را به انجام می رسانند. به همین خاطر می توانیم بیان داریم که کولرهای لپ تاپ در دو دسته بندی ذیل جای می گیرد.

  • حاوی فن

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، کولرهای حاوی فن جزئی از رایج ترین اقسام کول پد لپ تاپ ها محسوب می شود. غالباً این گونه از خنک کننده ها حاوی یک الی شش فن کوچک هستند. و به واسطه ی یو اِس بی به لپ تاپ ها وصل می شوند. این قبیل از فن ها به حالت همزمان شروع به گردش می نمایند تا حداکثر جریان و روند هوا را برای لپ تاپ شما به وجود آورند. فن ها در این نمونه ها از کولرها به حالت دمنده و البته مکشی عمل می نمایند.

حاوی فن
این گونه از خنک کننده ها حاوی یک الی شش فن کوچک هستند
  • بدون فن

کول پدهای بدون فن، در راستای خنک نمودن دستگاه از شیوه های مکانیکی کمک دریافت می کنند. بهره گیری از محلول نمکی و یا طراحی های خاص برای به بیشترین مقدار رساندن کارایی سیستم تهویه ی لپ تاپ از شیوه هایی است که کولرهای بدون فن در راستای خنک نمودن کامپیوتر از آن ها بهره می گیرند‌.

خنک کننده های رسانا که شامل محلول نمکی می باشند، با بهره گیری از این ترکیب گرمای لپ تا را جذب خواهند کرد. محلول نمکی با استناد به اختلاف دمای ایجاد گردیده، در لوله هایی مخصوص به گردش در خواهد آمد و دمای جذب گردیده را از دست خواهد داد. این قبیل از کول پد لپ تاپ استوک در راستای استفاده شش الی هشت ساعته مناسب خواهد بود و بهره گیری بیشتر مقدار کارایی آن را پایین خواهد آورد.

بدون فن
در راستای خنک نمودن دستگاه از شیوه های مکانیکی کمک دریافت می کنند

البته که ما بهره گیری از این کولرها را برای لپ تاپ هایی که فن خنک کننده آن ها در قسمت زیرین دستگاه جای گرفته است توصیه نمی نماییم. زیرا مسیر حرکت هوا را مسدود خواهند نمود و منجر به خرابی لپ تاپ شما به مرور زمان می شوند. بنابراین در زمان خرید کول پد خنک کننده به طور حتم به این مسئله توجه لازم را داشته باشید. پدهای رسانا اغلب با استفاده از مواد مستحکم به گرما تولید می شوند و به علّت نداشتن فن هیچ گونه صدایی را تولید نمی نمایند. با این وجود آن قسم از خنک کننده هایی که حاوی فن می باشند، کول پد قدرتمند تری به شمار می روند.

برخی از مهم ترین ویژگی های کول پد لپ تاپ استوک خوب

از آن سوی که کول پد ها با غایت خنک سازی لپ تاپ ها تولید می گردند، می توانیم چنین بیان داریم که حائز اهمیت ترین خصوصیات یک کول پد لپ تاپ استوک خوب توان خنک کنندگی بالای آن خواهد بود. پدهای خنک کننده ی خوب دمای لپ تاپ را با سرعت هرچه تمام و با توان هر چه بیشتر کم می نمایند. بنابراین شما می توانید حدس بزنید که پدهای خنک کننده ای که حاوی چندین فن می باشند.

نسبت به دیگر کول پدها بهتر هستند و می توانند جریان و روند هوای بهتری را برای لپ تاپ شما به ارمغان آوردند. اگر که شما کوتاه نگاهی به برترین و بهترین پدهای خنک کننده دنیا داشته باشید. متوجه خواهید شد که بهترین خنک کننده ها حاوی توان چرخش فن تا به هزار دور در هر دقیقه می باشند.

بیشتر بخوانید
مشخصات فنی یک لپ تاپ خوب

برترین پدهای خنک کننده لپ تاپ قطری حدوداً نود تا صد و ده میلی متر دارند. بنابراین ویژگی بعدی یک کولر لپ تاپ خوب ظرافت و زیبایی آرگونومیک آن می باشد که اجازه ی جا به جایی آسان و بهره گیری راحت تر را برای کاربر عزیز به همراه می آورد.

در بخش اعظمی از موارد از پدهای کولر لپ تاپ که طراحی ضعیفی را شامل می شود، پورت یو اِس بی نیرویی بیشتر از حد نیاز اخذ می کند. البته که این موضوع منجر به گرمایش بیشتر لپ تاپ خواهد شد. بنابراین استاندارد بودن مدار مورد استفاده در این قبیل از پدها خصوصیت دیگری می باشد که هر کول پد لپ تاپ استوک میبایست از آن برخوردار باشد.

فواید و معایب استفاده از کول پد لپ تاپ استوک

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، کول پد ابزارهایی بسیار مفید می باشند. با این وجود عاری از عیب هم نیست. از آنجا که آشنایی با معایب و مزایا هر محصولی کمک بسیاری به اتخاذ و بهره گیری هرچه بهتر آن می نماید. در امتداد بعضی از حائز اهمیت ترین مزایا و معایب این محصول جانبی کارآمد را برای شما نام می بریم.

  • مهم ترین فواید کول پد لپ تاپ استوک

_ دمای لپ تاپ را پایین خواهد آورد

مسئولیت اصلی این قبیل از ابزارها پایین نگاه داشتن دمای لپ تاپ خواهد بود. با این موضوع عمر لپ تاپ بیشتر خواهد شد و کارکرد آن بهبود پیدا خواهد کرد. وارسی ها نشان داده اند لپ تاپ هایی که از کول پد بهره می گیرند در حین به اجراء رساندن برنامه های سنگین پنج درجه خنک تر از لپ تاپ های عادی می باشند.

_ سطح صاف نیز استوارتری را برای کار مهیا می سازد

آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است، کول پد لپ تاپ استوک به گونه ای طراحی می گردند که لپ تاپ به خوبی برروی آن ها ثابت مانند. از این جهت برای اشخاصی که مایل هستند در هر حالتی با لپ تاپ کار نمایند، سطحی صاف و استوار مهیا می سازد. این مزایای خنک کننده ها برای گیمرها جزئی از مزیت های اساسی محسوب می شود.  چرا که بدان اجازه خواهد داد در هر شرایطی به آسانی بازی نمایند.

  • مهم ترین معایب کول پد لپ تاپ استوک

_ امکان دارد هوای گرم به سمت و سوی دستگاه روانه گردد

در بعضی از طراحی های سطحی و ضعیف تر کول پد، امکان دارد که هوای گرم دریافتی از لپ تاپ به سمت و سوی بیرون پخش گردد. همین مسئله منجر به گرم گردیدن اطراف لپ تاپ و عاملی به منظور افزایش دمای آن می باشد.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب (آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است )از خود سعی نمودیم شما را با آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است نیز برخی از مهم ترین معایب و مزایای آن آشنا سازیم. حال آن که شما دوستان عزیز می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید‌. حال آن که ما در تلاش هستیم بهترین ها را در این حیطه در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم. تنها کافی است با ما و کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. امیدواریم که بتوانیم بهترین ها را برای شما فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *