شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید،برای افرادی که لپ تاپ دارند، شیوه شارژ لپ تاپ بسیار و بسیار مهم است. در رابطه با این موضوع برخی بایدها و نبایدها وجود دارد که به کاربران کمک خواهد کرد تا با شیوه درست آن آشنا گردند.‌ با وجود این موضوع که اقسام گوناگون لپ تاپ وجود دارد. می‌باید بدانید که نحوه درست شارژ نمودن باتری لپ تاپ کمک بسیاری در بیشتر نمودن سرعت و کیفیت آن رقم خواهد زد.

هم اکنون در بطن بازار انواع و اقسام مدل ها به چشم میخورد، ولی نکته بسیار مهم در این بینابین که وجود دارد، این میباشد که بدانید هر مدلی و یا برندی چند ساعت باتری برای شما نگه خواهد داشت. زیرا این مسئله منجر میگردد‌ کاربر با خاموش شدن ناگهانی سیستمخود هنگام انجام کارها و فعالیت های ضروری رو به رو نشود. نیز از سویی هم در زمان انجام خرید خود بنابر گونه کارکردی که استفاده کننده از دستگاه خود انتظار دارد، در اختیار داشتن اطلاعات کافی از شیوه باتری و گنجایش آن بسیار حائز اهمیت است.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

چگونگی شارژ لپ تاپ!

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، از همان آغازین مسیر که شما یک دستگاه جدید برای خود تهیه نموده اید، می‌باید بدانید که برای نخستین بار سیستم چند ساعت باید شارژ گردد تا بتوانید شروع به استفاده نمایید. این موضوع که یک لپ تاپ یا به اصطلاح رایانه همراه چند ساعت میبایست در برق قرار بگیرد با این که مدّت زمان تکمیل شدن باتری چقدر میباشد.

دو مسئله جدای از همدیگر محسوب میشود. پر شدن باتری هر یک از اقسام دستگاه ها بنابر مدل و یا امکاناتی که در خود دارند با همدیگر، فرق خواهد داشت. امکان دارد یک سیستم طی مدّت زمان تنها یک ساعت شارژ بشود و لپ تاپی دیگر برای شارژ شدن به دو ساعت زمان نیاز داشته باشد.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، البته برخی از لپ تاپ ها هم هستند که در راستای شارژ شدن به زمانی بیشتر از این حرفا نیاز دارند! حال برای این موضوع که چند ساعت باتری نگه میدارد بستگی به نوع و مقدار مصرف باتری خواهد داشت. موضوعاتی چون؛ کارت گرافیک، پردازنده توانمند، صفحه نمایشگر با رزولوشن های بسیار همانند چهار کار اثرات بسیاری بر سلامتی باتری لپ تاپ دارند.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید
شارژ لپ تاپ

شارژ لپ تاپ در اوّلین قدم

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، نکته پس از آن مربوط میشود به این موضوع که شارژ اوّلیه لپ تاپ نو چند ساعت میباشد! بعضی از افراد هستند که چنین تصوراتی دارند، هنگامی که برای نخستین بار مایل هستند از یک سیستم نو بهره گیرند میبایست لپ تاپ خود را تا تکمیل گردیدن باتری در حد نقطه پایانی خود شارژ نمایند! یا این که میبایست تا بیست و چهار ساعت در برق قرار بگیرد. چرا که باتری های کنونی همانند؛ باتری های سیستم های قدیمی و چندی پیش خصوصیات «اثر حافظه» را در خود ندارند.

بیشتر بخوانید
مشخصات فنی یک لپ تاپ خوب

پس شما هر زمان که مایل باشید میتوانید به هنگامی که وضعیت باتری، به مقدار قابل بهره گیری بود از آن استفاده بنمایید. به هنگامی که شما نیز از یک دستگاه قدیمی استفاده میکنید، در راستای حفظ سلامتی باتری از اتصال دائم شارژ به لپ تاپ دوری نمایید. البته ما این موضوع را در مجموعه ویرا کامپیوتر کمی بیشتر و دقیق تر بررسی خواهیم کرد.

شارژ اوّلین باتری لپتاپ تا به چند ساعت میباشد؟

در پاسخ به پرسش شما بهتر است چنین بگوییم که شما لازم نیست در ارتباط با مدّت زمان شارژ باتری لپ تاپ نگرانی و دغدغه ذهنی داشته باشید. چرا که باتری لپ تاپ های کنونی به حالتی ارائه گردیده اند که هیچ نوع تفاوتی بین شارژ ابتدایی لپ تاپ نو با دست دوّم و کارکرده ندارد. علاوه بر این ها اگر که شما یک لپ تاپ استوک برای خود تهیه نمودید. نیازی به شارژ ابتدایی لپ تاپ نخواهید داشت، چرا که قبلاً این کار صورت گرفته است. بهتر است خاطر نشان شویم که شما دوستان عزیز در صورت تمایل به خرید لپ تاپ استوک میتوانید با ما در ارتباط باشید‌.

شیوه درست شارژ لپتاپ و حفظ سلامتی آن

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، بله از جمله پرسش هایی که اغلب ذهن افرادی که از لپ تاپ استفاده میکنند را به خود مغشوش میسازد،‌ چگونگی حفظ سلامتی شارژ لپ تاپ است! از جمله این موارد در؛ اتصال دائم شارژر به لپ تاپ خلاصه میشود. بهتر است این موضوع را همیشه و در همه حال مورد توجه قرار بدهید و آن را رعایت بنمایید. چرا که عدم رعایت آن منجر به صدمه به باتری لپ تاپ شما خواهد شد. برخی از اشخاص، دستگاه خود را به صورت بدون باتری مورد استفاده قرار میدهند.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، یعنی آن که از شارژ لپ تاپ خود بهره نمی گیرند و آن را دائماً به برق وصل مینمایند. اتصال دائم لپ تاپ به برق اشتباه نمیباشد ولی چندان هم بی عیب و نقص نیست. لپ تاپ ها به حالتی طراحی شده اند که زیاد نیازی به بهره گیری پی در پی از برق نداشته باشند. ولو به هر حال اتصال دائمی شارژر به دستگاه، ممکن است برای سلامتی باتری لپ تاپ خطراتی را با خود به همراه آورد. بهتر است در امتداد متن به چند نمونه از آن ها کوتاه نگاهی داشته باشیم.

  • ضعف باتری با گذر روز ها در زمان اتصال دائم شارژر به دستگاه

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، ممکن است شما هم از آن دست افرادی باشید که به هنگام شارژ لپ تاپ از آن بهره میگیرید، باید حتماً و حتماً به این نکته توجه داشته باشید که، به سلامتی باتری لپ تاپ خود در طول زمان صدمه میزنید. آیا میپرسید، چگونه؟ بله باتری لپ تاپ شما در طول زمان ضعیف خواهد شد. یا به بیانی دیگر، به هر مقدار که باتری لپ تاپ خود را شارژ بنمایید، منجر به کاهش عمر باتری لپ تاپ شما خواهد گردید.

بیشتر بخوانید
نحوه تعویض ویندوز لپ تاپ لنوو

به بیانی بهتر و صریح تر اتصال دائمی برق به لپ تاپ و جدا سازی پی در پی آن منجر به خالی گردیدن سریع باتری لپ تاپ خواهد گردید. ولی این سخن از جانب ما به این معنا و مفهوم نیست که لپ تاپ خود را به مقدار دفعات اندکی به شارژ وصل بنمایید. دائماً پیشنهاد کارشناسان و متخصصان این حوزه بر این امر است که شارژ لپ تاپ خود را در چهارچوب پنجاه درصد حفظ کنید و هنگامی که اندک اندک شارژ لپ تاپ شما کم شد جهت اتصال آن به شارژ اقدام بنمایید.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، پس به همان شکل که بیان نمودیم، اتصال دائم شارژ به لپ تاپ کار نادرستی نمیباشد. ولی میبایست از انجام پی در پی آن پیش‌ گیری نمایید.

باتری لپ تاپ
باتری لپ تاپ
  • باتری داخلی و خارجی دستگاه

برخی از باتری های لپ تاپ ها به حالت داخلی و بر روی برد اصلی نصب گردیده اند. ولو برخی ها هم به حالت خارجی میباشند و از قابلیت جداسازی برای کاربران برخوردار هستند. حال ما در این قسمت میتوانیم حفظ سلامتی باتری لپ تاپ را بررسی بنماییم. باتری های داخلی به این علّت در داخل لپ تاپ واقع شده اند که در زمان شارژ لپ تاپ گرمای اندک تری را به دستگاه شما تحمیل بنمایند‌. البته گرمایی که در این دستگاه ها به وجود می آید، کاملاً طبیعی است و نتیجه ی کارکرد طبیعی قطعات و تجهیزات داخلی لپ تاپ خواهد بود. حتی وصل ماندن دائمی شارژر نیز منجر به بیشتر شدن گرمای آن خواهد شد.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، یکی از مسائلی که در مورد داخلی یا خارجی بودن باتری لپ تاپ بسیار مهم است، شیوه جدا نمودن باتری ها از دستگاه است. بنابراین در لپ تاپ هایی که باتری آن ها به صورت داخلی است میبایست به گونه ای کلّی قسمت پشتی لپ تاپ باز گردد. این گونه میتوانید به باتری لپ تاپ دسترسی داشته باشید. ولی در لپ تاپ های حاوی باتری خارجی تنها یک قطعه را از بدنه جدا خواهیم نمود که بدان باتری اطلاق میشود.

  • مدّت زمان و مقدار اتصال دائم شارژر به دستگاه

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، در راستای حفظ سلامتی باتری لپ تاپ بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که، مقدار و مدّت زمان شارژ لپ تاپ چقدر است! آیا ما باید اتصال دائم را در نظر بگیریم؟ در ابتدا بهتر است شما را از بابت موضوع شارژ اوّلیه راحت نماییم که حدوداً کار بیهوده ای میباشد. بله، درست است چندان نیازی هم به این کار نیست! باتری لپ تاپ های جدید و تازه تهیه شده به حالت پیش فرض بر روی چهل الی شصت درصد تنظیم میگردد که بدان شارژ ایده آل اطلاق میگردد.‌

بیشتر بخوانید
تعمیر لپ تاپ توشیبا

باتری لپتاپ من باید تا چقدر در خود شارژ نگه دارد

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، هر لپ تاپ در به هنگامی که خاموش میباشد به طریق و روشی به کاربر میفهماند که سیستم به گونه ای کامل فول باتری گردیده است. حال بهتر است در این قسمت به دو پرسش متداول شما پاسخ گو باشیم. به عنوان نمونه؛ از کجا متوجه بشویم یک لپ تاپ از برند لنوو شارژ شده است! جواب به این پرسش شما بسیار و بسیار ساده است. مدل های برند لنوو غالباً یک چراغ بر روی خود دارند و به هنگامی که پر شدن باتری آن صورت گیرد.

شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، چراغی که بر روی لپ تاپ تعبیه شده است، دچار تغییر رنگ میشود. پرسش دوّم هم این میباشد که باتری لپ تاپ دل تا به چند ساعت در خود شارژ نگه میدارد! پاسخ صحیح به این پرسش شما هم این است که،‌ غالباً زمان مشخصی نداشته و بنابر توان مصرفی قطعات سیستم و مشخصات باتری خواهد بود. البته که این موضوع در ارتباط با لپ تاپ های دیگر برندها هم صادق است.

نتیجه گیری

نتیجه گیری در مورد شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید، دوستان عزیز ما در این متن از خود سعی نمودیم شما را با مواردی که لازم است .در راستای حفظ سلامتی باتری لپ تاپ مورد توجه قرار بدهید، آشنا سازیم. اگر که شما مایل هستید از لپ تاپ خود در طولانی مدّت بهره گیرید. توصیه میکنیم نسبت به شارژ لپ تاپ و باتری آن بی توجه نباشید. قطعاً که این نیز یکی از موضوعات بسیار مهم خواهد بود. حال بگوییم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر در صورت وجود سؤالات بیشتر شما در این حیطه در خدمتتان خواهیم بود. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *