تعمیر قاب لپ تاپ

تعمیر قاب لپ تاپ

تعمیر قاب لپ تاپ، تعمیر لپتاپ می تواند شامل قسمت های مختلف آن شود که بنا به وجود آمدن هر یک از آسیب ها می توانید برای رفع آن اقدام کنید. همانطور که می دانید امروزه با توجه به اینترنتی شدن اکثر کارها نیاز به انواع کامپیوتر و لپ تاپ ها افزایش پیدا کرده، اما ممکن است به دلایل مختلفی دچار یک سری آسیب ها در قسمت های مختلف شوند که می توانید برای تعمیر لپ تاپ و آسیب به وجود آمده اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه قصد داریم برای شما موارد لازم در رابطه با تعمیر قاب لپ تاپ را بیان کنیم، پس دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قاب لپ تاپ های مختلف می ‌تواند بنا به دلایل مختلفی مانند سقوط، فشار، خراشیدگی، فرسودگی و… دچار آسیب شود و در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی نیز زیبایی و کارایی خود را به طور کلی از دست می دهد. هنگام پیش آمدن چنین مشکلی لازم است شما به تعمیر لب تاپ و تعویض قاب لپ تاپ استوک بپردازید چرا که انجام آن بهترین گزینه برای به دست آوردن زیبایی ظاهری لپ تاپ می باشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تعمیر قاب لپ تاپ به مواردی همچون مدل و تکنولوژی تولید آن بستگی دارد. 

این کار می‌تواند بسیار ساده یا بسیار پیچیده باشد. چنانچه قصد تعمیر لپ تاپ و یا تعمیر قاب لپ تاپ خود را دارید به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً به کارشناسان ویرا کامپیوتر در این رابطه مراجعه فرمایید تا در اسرع وقت و بدون هرگونه ریسک و خرابی قاب لپ تاپ شما را تعویض یا تعمیر کنند.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر قاب لپ تاپ در ویرا کامپیوتر

بیش از هر چیزی لازم است این نکته را بیان کنیم برای تعمیر قاب لپ تاپ آن هم به صورت تخصصی ویرا کامپیوتر خدمات ویژه و منحصر به فردی را ارائه می ‌کند. این مرکز تخصصی در سریع ترین زمان ممکن می تواند درخواست شما را برای تعمیر لپ تاپ به صورت آنلاین ثبت کرده و در نهایت منتظر تماس از سوی همکاران ما باشید.

آموزش تعویض یا تعمیر قاب لپ تاپ

در این قسمت قصد داریم برای شما مراحل مختلف تعمیر لپ تاپ و یا تعویض آن را به صورت جداگانه شرح دهیم. البته این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که مراحل انجام این کار به نوع برند مدل دستگاه شما بستگی دارد و این کار می‌تواند متفاوت از دیگری برای لپ تاپ شما صورت بگیرد پس پیشنهاد می دهیم قبل از شروع کار حتماً در رابطه با چگونگی انجام تعمیر قاب لپ تاپ بر اساس مدل دستگاه خود جستجوی لازم را انجام دهید و در صورت موفق نشدن امکان سپردن این کار به مرکز تخصصی ویرا کامپیوتر وجود دارد اما روند کلی مربوط به تعمیر قاب لپ تاپ به صورت زیر می باشد:

تعمیر قاب لپ تاپ در قسمت حاشیه و پشت نمایشگر

برای انجام این مرحله در ابتدا لازم است لپ‌ تاپ خود را خاموش کرده و سپس باتری آن را جدا کنید و در نهایت نیز دستگاه را از هر نوع منبع تغذیه شامل کابل شبکه و … به طور کامل جدا نمایید. بسیاری از مرکز های تخصصی توصیه می ‌کنند برای مانع شدن از آسیب های ناشی از تخلیه الکتریکی بدن حتماً از یک مچ بند تخلیه استتیک استفاده نمایید. لازم است به قسمت های مختلف حاشیه اطراف نمایشگر دقت کنید و سپس تمام پیچ های موجود را باز کنید. معمولاً پیچ های موجود روی لپ تاپ ها به کمک یک کابل لاستیکی پوشانده شده که پیش از باز کردن باید کاور را کنار بزنید.

لازم است در این قسمت حاشیه نمایشگر را پیدا کرده و برای باز کردن لبه های حاشیه می‌توانید از سر انگشتان خود کمک بگیرید، بدین ترتیب که سر انگشتان را پس از وارد کردن به داخل شکاف در امتداد لبه نمایشگر حرکت داده تا از این طریق ضامن های موجود به ترتیب باز شوند، سپس حاشیه را به آرامی و با دقت بالا جدا کنید و کنار بگذارید. این امکان وجود دارد که برای جدا کردن حاشیه ها به جای دست از یک کارت اعتباری نیز استفاده کنید. دو پیچ در قسمت پایین برد نمایشگر وجود دارد که باید آن را باز کنید.

روش تعمیر

حال باید تمامی پیچ هایی که نمایشگر را به قاب پشتی متصل کرده پیدا نماید و باز کنید، سپس نمایشگر و تمامی اتصالات موجود را جدا کرده و کنار بگذارید و پیچ های لولا ها را باز و آن ها را نیز جدا کنید. در این مرحله لازم است پیچ های وب کم باز شود سپس براکت دوربین را آزاد و وب کم را نیز از دستگاه جدا کنید. در مرحله بعد می توانید به راحتی کاور پشتی جدید را جایگزین و در پایان کار نیز حاشیه جدید را جایگزین کرده و پیچ ها را ببندید.

تعمیر قاب لپ تاپ در بدنه اصلی قسمت بالا

جهت تعمیر قاب لپ تاپ آن هم در بدنه اصلی قسمت بالا باید باتری و منبع تغذیه و تمامی چیز های متصل به دستگاه را به طور کامل جدا کنید. سپس درایو نوری را جدا کرده و از دستگاه خارج نمایید. در مرحله بعد باید تمامی پیچ های درپوش سرویس که به عنوان محفظه قسمت رم و هارد شناخته می شود را باز کرده و سپس درپوش را جدا و کنار بگذارید. زمانی که به قسمت پیچ های پشت دستگاه رسیدید آن ها را نیز باز کنید و در یک مکان امن قرار دهید. توجه داشته باشید که باید سایز و طول پیچ ها را در نظر بگیرید یا حتی در صورت نیاز محل قرارگیری هر یک از آن ها را یادداشت نمایید. پیچ هایی که در قسمت محفظه درایو نوری و کاور بالایی نیز وجود دارد باز و لپ تاپ را برگردانید و سپس درب لپ تاپ خود را باز کنید.

در این قسمت باید لبه جلویی کاور را به آرامی بالا بیاورید، سپس قفل کابل اتصال دهنده تاچ پد را با ظرافت و آرامی کامل باز کرده و با به کارگیری دقت کامل کابل را از سوکت آن خارج کنید، سپس نوبت به کیبورد آن میرسد. قفل مربوط به محل قرارگیری را با دقت کامل باز کرده و کابل را از آن جدا نمایید. سپس همین کار را نیز به طور مجدد برای دکمه پاور دستگاه انجام دهید، یعنی قفل کانکتور را باز و کابل را جدا نمایید. پس از پایان یافتن تمامی مراحل نامبرده شده لازم است کاور را به آرامی بلند کنید و از این موضوع نیز اطمینان حاصل کنید بین کاور و بدنه هیچ نوع اتصال باقی نمانده باشد. کیبورد تاچ پد و دکمه پاور را از کاور جدا کرده و آن ها را در کاور جدید جایگزین نمایید.

تعمیر قاب لپ تاپ در بدنه اصلی قسمت پایین

برای تعمیر قاب لپ تاپ در بدنه اصلی البته در قسمت پایین لازم است مراحل پیش رو که از آن ها نام می بریم را به صورت کامل اجرا کنید. در وهله اول باید باتری و هر نوع لوازم جانبی و کابل متصل به دستگاه را جدا نمایید، پس از پشت سر گذاشتن مرحله باز کردن پیچ های پشت دستگاه باید سر انگشتان و خود را در امتداد پورت های usb قرار داده و پس از آن که توانستید به فاصله موجود میان آن ها نفوذ کنید، انگشتان خود را در امتداد شکاف دستگاه قرار دهید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که هنگام انجام دادن مرحله نامبرده شده می توانید صدای آزادشدن ضامن های نگهدارنده را به راحتی بشنوید. برخی از تولیدکنندگان لپ تاپ ها توصیه می کنند جهت انجام این کار بهتر است از کارت های اعتباری یا حتی سایر اجسام مشابه استفاده کنید.

در برخی از مدل های متفاوت لازم است جهت آزاد کردن قاب پشتی درایو نوری را خارج نمایید و بعد از آزاد کردن کاور نیز کیس را جدا کرده و به طور کامل کنار بگذارید. پس از آنکه کیس را روی یک سطح کاملا صاف قرار دادید، بعد از بازگرداندن لپ تاپ آن را درون کیس جدید قرار دهید و سپس از این موضوع اطمینان حاصل کنید که پورت های usb و سایر پورت های مختلف به صورت درست تنظیم شده و تمامی آن ها در امتداد سوراخ های معین قرار گرفته اند. سپس کمی فشار به سمت پایین وارد کرده تا دستگاه داخل کیس به راحتی جا بیفتد. در مرحله آخر نیز پیچ ها را ببندید و کار شما پایان یافته است.

تعمیر قاب لپ تاپ

هزینه تعمیر قاب لپ تاپ

در مطالب فوق نیز به این موضوع اشاره کردیم که تعمیر قاب لپ تاپ با توجه به در نظر گرفتن مدل های هر یک می تواند متفاوت باشد و این موضوع نیز شامل هزینه آن می شود، چرا که جنس، قطعه و کیفیت قاب جدید نقش پر اهمیتی را روی هزینه نهایی آن اجرا میکند. قاب اورجینال مناسب، برند و مدل لپ تاپ از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشند و از طرف دیگر نیز قاب‌ های فلزی دارای قیمت بالاتری در مقایسه با قاب های پلاستیکی هستند.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده می‌توان به این نتیجه رسید که تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ به عنوان خدمات گران تعمیر لپ تاپ به حساب نمی آید، اما در نهایت همه موارد در رابطه با هزینه آن به جنس و اورجینال بودن قاب بستگی دارد. اگر میخواهید با مناسب ترین هزینه ممکن تعمیر قاب لپ تاپ خود را انجام دهید به شما پیشنهاد میکنیم که حتماً به ویرا کامپیوتر مراجعه فرمایید.

سخن پایانی 

تعمیر قاب لپ تاپ، همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با تعمیر قاب لپ تاپ مواردی را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز باید یادآور این موضوع شویم که با توجه به حساسیت های بالای لپ تاپ ها باید با دقت کامل و ظرافت تمام نسبت به تعمیر و یا تعویض قاب لپ ‌تاپ اقدام نمایید. چنانچه در این زمینه مهارت و تجربه کافی را ندارید ویرا کامپیوتر می تواند بهترین خدمات ممکن را در اختیار شما قرار دهد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

 

بیشتر بخوانید
تعمیرات قطعات کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *