اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، بله متأسفانه بسیاری از افراد هستند که با اشعه لپ تاپ آشنا نبوده و در زمان کار نمودن با لپ تاپ، آن را بر روی پاها یا سینه خود قرار میدهند. حال بهتر است بدانید که قرار دادن لپ تاپ بر روی پا، شکم و سینه میتواند عوارض جدی را با خود به همراه داشته باشد.‌ بهتر است با ما در امتداد این مطلب از مجموعه ویرا کامپیوتر همراه شوید تا شما را به خوبی با این موضوع آشنا سازیم.

هنگامی که شما لپ تاپ را بر روی پاهای خود قرار میدهید، چه اتفاقاتی رخ میدهد

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، بله، هم اکنون لپ تاپ از جمله متداول ترین ابزارهای مورد استفاده است. که از قابلیت حمل برخوردار بوده و راحت البته که توانمند هم هست. علاوه بر این ها به صورت بی سیم به اینترنت نیز متصل میشود. بخش اعظمی از لپ تاپ ها از بلوتوث هم بهره مند هستند.

ولی با وجود تمامی این امکانات، لپ تاپ شما به هنگام استفاده نباید بر روی پاهای شما قرار گیرد. مگر آن که شما مایل باشید خود را در معرض امواج الکترومغناطیسی مضر واقع بنمایید. درست است ما این موضوع را میتوانیم در اشعه لپ تاپ خلاصه بنماییم. که در طول متن کمی بیشتر در ارتباط با آن سخن خواهیم گفت.

لپ تاپ ها در بسیاری از فرکانس ها EMF پراکنده مینمایند. EMF میتوانند برای سلامت بدن آدمی به شدّت زیان آور محسوب گردند. اگر که شما عادت دارید لپ تاپ را بر روی پاهای خود جای بدهید، میبایست به این نکته هم توجه داشته باشید. که با قرار دادن لپ تاپ بر روی پای خود، بسیاری از اندام های بدن شما تابش الکترومغناطیسی را از لپ تاپ جذب مینماید!.

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر

به چه دلیلی باید لپ تاپ را بر روی پا و نزدیک خود قرار ندهیم

 • اشعه لپ تاپ به اندام های جنسی بدن آسیب میزند

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر ،لپ تاپ میتواند تماماً بی ضرر و زیـــــان به نظر رسد. ولی سیگنال های اینترنتی بی سیم «ماکروویو» را اخذ مینماید. نزدیکی آن به سیستم تناسلی بدن شخص مورد نظر میتواند خطراتی را بر روی تعداد اسپرم یک مرد و همچنین تولید تخمک یک کاربر خانم در پی داشته باشد.

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، تحقیقات صورت گرفته این چنین نشان داده است که یک لپ تاپ بر روی پاها و نزدیک به بیضه ها، به دی اِن اِی سلول های اسپرم صدمه میرساند. علاوه بر این ها، مطالعه ای که به واسطه ی انجمن آمریکایی بر روی داروهای تولید مثل صورت گرفت، چنین نشان داد. که قرار دادن و نگه داشتن لپ تاپ بر روی پاها میتواند روی باروری هم اثرات منفی برجای گذارد.

 • اشعه لپ تاپ میتواند در بروز انواع گوناگون سرطان تأثیر گذار باشد

از سویی هم محققان سوئیسی چنین دریافته اند که یک لپ تاپ داغ میتواند منجر به زیان و صدمه به پوست پای کاربر بشود. حتی ممکن است در ایجاد سرطان پوست نیز مؤثر باشد‌، چرا که التهاب طولانی مدّت پوست میتواند به گونه ی بالقوه ای احتمال بروز سرطان پوست را افزایش دهد. البته که این نوع از سرطان نسبت به دیگر سرطان پوست میتواند تهاجمی تر عمل بنماید. حال از آن سوی که کاربران غالباً لپ تاپ را نزدیک به اندام های تناسلی خود قرار میدهند. امکان دارد منجر به بروز سرطان بیضه و نیز تخمدان بشود.

 • اشعه لپ تاپ قطعاً منجر به بروز کمر درد و گردن درد میشود

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، مطالعه صورت‌ گرفته در چندی پیش نشان داده است که خم نمودن بدن به سمت و سوی لپ تاپ که بر روی پاهای خود قرار دارد. میتواند منجر به بروز کمر درد و گردن درد گردد. بهتر است لپ تاپ را بر روی یک میز مناسب جای بدهید. به هنگام بهره گیری از لپ تاپ و یا مانیتور کامپیوتر بر روی میز، از یک میز با پایه هایی مناسب و بلند بهره گیرید. چرا که برای موقعیت بدن شما بسیار مناسب تر و بهتر خواهد بود.

 • اشعه لپ تاپ منجر به بروز مشکلات خواب میشود

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، امکان دارد زمان هایی که در حال استراحت و تایپ نمودن در رختخواب خود میباشید، لپ تاپ خود را بر روی پاهای خود جای بدهید. نور مصنوعی متساعد از مانیتور به هنگامی که به چشمان شما برخورد میکند از ترشح ملاتونین پیش گیری مینماید. از این جهت اگر که شما بی خواب میباشید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که لپ تاپ را با یک کتاب دلنشین عوض بنمایید.

بیشتر بخوانید
دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

 • اشعه لپ تاپ میتواند منجر به بروز مشکلات بارداری شود

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر، بهره گیری از لپ تاپ به حالت پی در پی میتواند بر قدرت باروری و توانایی بانوان در تولید مثل اثرگذار باشد. چرا که میتواند عملیات تخمک گذاری را به تأخیر انداخته و بارداری را با برخی از مشکلات رو به رو سازد! ولی اگر که شما باردار شدید، حال به استفاده از لپ تاپ بر روی پاهای خود ادامه بدهید. تابش الکترومغناطیسی میتواند منجر به بروز مشکلات سلامتی در جنین شما بشود. امکان دارد نوزاد شما با نشانه ها و علائم مادرزادی و رشدی به دنیا آید.

 • اشعه لپ تاپ میتواند پوست شما را بسوزاند

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، یک گزارش پزشکی این چنین نشان میدهد که قرار دادن وسیله هایی چون؛ لپ تاپ در کنار پوست برای مدّت زمان طولانی، میتواند موجب صدمه غیر معمول به پوست و یا خارش ناشی از واقع شدن طولانی مدّت در معرض گرما بشود. این شرایط که بدان سندروم تست نیز اطلاق میشود.

متناسب به این که چه میزان لپ تاپ بر روی زانو اشخاص واقع میشود و به چه مقدار داغ میگردد، توسعه پیدا میکند. حال آن که این سندروم به گونه ای کلّی و جامع بی ضرر است و به خودی خود رفع میشود. ولی به هنگام واقع شدن طویل در معرض آن، میتواند منجر به دگرگونی رنگ دائمی پوست گردد‌.‌

 • اشعه لپ تاپ میتواند به دی اِن اِی صدمه رساند

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، صدمه به ژنوم یک سلول چیزی میباشد که منجر به بیشتر شدن اقسام گوناگون سرطان میگردد. از آن سوی که تشعشعات لپ تاپ سرطان زا میباشد، وارسی این موضوع که آیا این تابش بر دی اِن اِی اثرات دارد و یا خیر، حائز اهمیت نیست. مطالعات چنین نشان داده است که EMF ها حقیقتاً میتوانند به هسته سلول نفوذ نموده و با دی اِن اِی تداخل داشته باشند.

بیشتر بخوانید
آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

به محض ورود، آن ها خواهند توانست اقسام اکسیژن واکنش پذیر تولید نمایند که لزوماً هم بد نمیباشد.‌ ولو زمانی که اکسیژن واکنش پذیر، بیش از حد تولید گردد، میتواند به غشای سلول صدمه زند و مکانیسم های ضد اکسیداتیو در بدن آدمی را مختل نماید‌. بله این فرایند خواهد بود که نفوذ به هسته را مهیا خواهد ساخت و به حالت مؤثر رشته های دی اِی اِن را میشکند.

به همین علّت خواهد بود که بعضی از سرطان ها شروع میشود.اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر، با استناد به این موضوع که دی اِن اِی حاوی خصوصیات رسانش الکتریکی است، واکنش پذیری بیشتر میان دی اِن اِی و EMFs  به چشم میخورد. از این جهت کاهش واقع نمودن در معرض آن، الزامی خواهد بود.

     راه های محافظت از سیستم ایمنی بدن از اشعه های لپ تاپ

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، بله تمامی این دلایل و متساعد شدن اشعه لپ تاپ تماماً قانع کننده خواهد بود که آن را بر روی پاها، سینه، کمر خود قرار ندهید. به ویژه زمانی که شما به وای فای وصل باشید. چنین تلاش کنید که لپ تاپ خود را بر روی میز قرار بدهید و فاصله مورد نیاز میان خود و لپ تاپ را تا به حد امکان محفوظ دارید.

از یک محافظ میان خود و لپ تاپ بهره گیرید. سپر یک وسیله مناسب و مطلوب جهت پیش گیری از تابش اشعه لپ تاپ خواهد بود که به شما این اجازه را میدهد از لپ تاپ خود به آسانی بهره گیرید. مقدار اشعه به این هنگام کمتر از پیش خواهد شد و گرمایی که تولید مینماید به کمترین مقدار خود میرساند.

 • زیان های اشعه لپ تاپ برای کودکان

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، بدن یک کودک اشعه های الکترومغناطیسی را به نسبت بزرگسالان بیشتر به سمت و سوی خود جذب مینماید. براساس تحقیقات صورت گرفته، اشعه آن ده برابر بیشتر به مغز استخوان یک کودک که به صورت مستقیم در معرض خطر واقع شده اند، نفوذ مینماید.

بیشتر بخوانید
چرا لپ تاپ خاموش نمی شود؟

برخی از این عوارض در بدن کودکان عبارت است از؛

 • مشکلات ناباروری در آتی.
 • صدمه به دی اِن اِی.‌
 • اختلال های عصبی‌.
 • حساسیت بسیار شدید نسبت به اشعه های الکترومغناطیسی در بزرگسالی خود.

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، آیا ممکن است این عوارض نام برده شده در فرزند ما جدی باشد! بله، اگر که فرزند روزانه بیشتر از نیم ساعت در معرض اشعه لپ تاپ باشد، به احتمال بسیار در آینده خود با برخی از این مشکلات رو به رو خواهد شد. حال راه حل این موضوع در چه ها خلاصه میشود؟

 محافظ اشعه

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر،مردم هم اکنون از لپ تاپ به گونه ای غیر قابل باور استفاده میکنند. از این جهت دانشمندان اسپانیایی برای نخستین بار، در سال ۲۰۱۱ دست به تولید بسیار محافظ اشعه لپ تاپ زدند. بهتر است در امتداد این مطلب از خود در ارتباط با دو نمونه از آن با هم سخن بگوییم.

 فیلتر و اشعه گیر لپ تاپ چیست

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، از جمله بهترین اقدامات و راهکارهای موجود، که شما میتوانید بدان اکتفاء کنید تهیه فیلتر اشعه گیر لپ تاپ میباشد. یک فیلتر و اشعه گیر لپ تاپ کاربردی و معروف پد محافظ اشعه های الکترومغناطیسی میباشد که برای هر مدل از لپ تاپ های خود میتوانید آن را تهیه بنمایید.

حال راهکار دیگر در این مسیر استفاده از عینک های محافظ خواهد بود که هم اکنون به وفور در بطن بازار لپ تاپ قابل دستیابی است. بهتر است به هیچ وجه نمونه های ارزان قیمت و بی کیفیت را برای خود تهیه ننمایید. چرا که آن ها تنها به مقدار بیشتر به چشمان شما ضرر میرسانند. حال در صورت استفاده طولانی مدّت از لپ تاپ و استفاده پی در پی از این عینک ها، چشمان شما دچار ضعف در بینایی خواهد شد.

نتیجه گیری اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از عوارض این خطر

نتیجه اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با زیان های برجای مانده از اشعه لپ تاپ نیز چگونگی مقابله با آن آشنا سازیم. به عبارتی استفاده ناصحیح و نادرست از لپ تاپ و بی توجهی به موارد بیان شده در قسمت فوقانی متن منجر به خطر افتادن سلامتی شما خواهد شد.

اشعه لپ تاپ و راه های جلوگیری از این خطر، اگر این نکات را رعایت بنمایید. عوارض ناشی از استفاده از لپ تاپ به کمترین حد خود خواهد رسید. نهایتاً بهتر است بیان داریم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر سعی میکنیم هر لحظه شما را با دنیای لپ تاپ و جوانب گوناگون آن آشنا سازیم. هم اکنون شما میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *