لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

لپ تاپ تا ۱۵ میلیون، با وجود این موضوع که بودجه پانزده میلیون تومان جهت خرید لپ تاپ استوک حدوداً کم محسوب میشود، گزینه های خوب و مطلوبی در این چهارچوب قیمتی وجود دارد که جهت پوشش نیازهای بخش اعظمی از کاربران عادی کفایت میکنند.

لپ تاپ های چهارچوب قیمت لپ تاپ تا ۱۵ میلیون اغلب پردازنده مرکزی «سی پی یو» نزدیک به محدوده متوسط و رم لازم برای به انجام رساندن کارها و فعالیت عادی دارند، لذا به علّت نداشتن کارت گرافیکی جداگانه در قسمت گرافیکی مقداری ضعیف میباشند. از سویی هم غالباً حافظه پرسرعت اِس اِس دی ندارند و بنابر این دلیل بالا آمدن ویندوز نیز باز نمودن نرم افزارهای سنگین درون آن ها، اندکی به کندی پیش میرود.

 لپ تاپ های پایین ۱۵ میلیون تومان جهت کاربری های عادی و سبک همچون؛ وب گردی ها، انجام کار با نرم افزارهای اداری مانند؛ ورد، اکسل، پاورپوینت و… معاملات آنلاین بورس نیز انجام دادن تحقیقات دانش آموزان، مطالعه نمودن کتاب و مقاله ها، گوش فرا دادن به آهنگ، تماشا نمودن ویدیو، فیلم و کارهای عادی مربوط به دانشگاه کفایت میکند. ولو با قیمت زیر لپ تاپ تا ۱۵ میلیون، پاسخ گوی تفریحاتی چون؛ بازی های کامپیوتری و یا امورات سنگینی چون ادیت ویدیو ها نخواهد بود.

لپ‌ تاپ استوک مخصوص بازی ،لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

 حائز اهمیت ترین موارد در اتخاذ لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

• پردازنده های مرکز و یا سی پی یو؛لپ تاپ تا ۱۵ میلیون

حائز اهمیت ترین قطعات هر لپ تاپی پردازنده مرکزی آن و یا به عبارتی بهتر و صریح تر سی پی یو است. چرا که لپ تاپ های ارزان قیمت کارت گرافیکی را در خود ندارند، به حالتی که از پردازنده گرافیکی واقع شده در کنار پردازنده اصلی بهره میگیرند. بنابر این علّت اهمیت سی پی یو در لپ تاپ های ارزان قیمت بیشتر هم میباشد. متأسفانه برای لپ تاپ های پایین  ۱۵ میلیون حق اتخاذ بسیاری در قسمت سی پی یو وجود ندارد و عملاً ملزم به خرید لپ تاپی با دو گونه سی پی یو زیر خواهید بود؛.

• سری های پنتیوم اینتل «حدوداً برابر با رایزن سه برند اِی اِم دی»

این قبیل از پردازنده ها کارایی نزدیک به حد متوسط دارند و جهت کارها و فعالیت سبک حدوداً کفایت دارند‌.

• سری کور آی سه اینتل «حدوداً برابر با رایزن سه برند اِی اِم دی»

کارایی این نوع از پردازنده ها اندکی بیشتر از سری های پنتیوم میباشد و مناسب جهت انجام کارهای سبک و راحت است.

بیشتر بخوانید
بهترین مدل لپ تاپ استوک

این نکته را هم در نظر بی انگارید که هر سری از پردازنده های موجود از چندین مدل گوناگون و با کارایی های متنوع و متفاوت ایجاد شده است. علاوه بر این ها نسل های متنوعی هم به چَشم میخورد. بنابراین در راستای مقایسه میبایست مدل دقیق و کامل پردازنده ها را با یکدیگر مقایسه بنمایید. مازاد بر این ها برخی از فروشنده ها سی پی یو را تنها بنابر مقدار حافظه کش آن اعلام مینمایند «به عنوان نمونه شش مگ کش» که اصلاً بیانگر توان پردازنده نمیباشد. به عنوان نمونه؛ دو پردازنده اینتل ۶۵۰۰ یو و ۴۰۰۰ اِن دارای چهار مگابایت حافظه کش میباشند، ولو کارایی ۶۵۰۰ یو تقریباً دو برابر ۴۰۰۰ اِن خواهد بود.

• صفحه نمایشگر

ضمن لپ تاپ های پایین پانزده میلیون تومان اغلب دو گونه صفحه نمایشگر مورد استفاده قرار میگیرد؛

• صفحات نمایش اِچ دی با شفافیت ۱۳۶۶ ضمن ۷۶۷ پیکسل.

• صفحه نمایشگر فول اِچ دی با شفافیت ۱۹۲۰ ضمن ۱۰۸۰ پیکسل.

تلاش نمایید به هنگامی که بودجه شما چنین اجازه میدهد لپ تاپی با صفحه نمایشگر فول اِچ دی تدارک ببینید. چرا که این صفحه نمایشگر چَشم را اندک تر خسته خواهد کرد و جهت دیدن هر چیزی «اعم از فیلم و سریال یا حتی عکس و متن» به شدّت بهتر میباشد.

• رم یا حافظه اصلی

خوشبختانه در این قسمت لپ تاپ تا ۱۵ میلیون تومان قدرت خوبی را دارند و مدل هایی با رم دوازده گیگابایت را میتوان جست و جو نمود. البته که بخش اعظمی از لپ تاپ های پایین پانزده میلیون تومان از قابلیت ارتقاء به رم دوازده گیگابایت برخوردار هستند. از این جهت میتوان یک لپ تاپ با چهار گیگابایت رم را تهیه و در آتی رم را به مقدار دوازده گیگابایت ارتقاء بخشید. بهتر است به هیچ عنوان از ارتقاء رم هراس نداشته باشید. چرا که این عملیات را کمپانی گارانتی کننده لپ تاپ به انجام خواهد رساند و در نهایت گارانتی لپ تاپ هم از میان نخواهد رفت.

بنابراین میبایست به قابلیت ارتقاء رم در لپ تاپ هم دقّت عمل داشته باشید. چرا که بعضی مدل ها همانند لپ تاپ های کوچک و نقلی قابلیت ارتقاء رم نخواهند داشت. در ارتباط با مقدار رم ما به شما پیشنهاد میکنیم که یا لپ تاپ با رم دوازده گیگابایت برای خود تهیه بنمایید و یا لپ تاپ با رم چهار گیگابایت و پس از آن به دوازده گیگابایت ارتقاء ببخشید. لپ تاپ تا ۱۵ میلیون غالباً حاوی رم چهار، هشت و دوازده میباشند که؛

بیشتر بخوانید
فروشگاه لپ تاپ استوک

رم یا حافظه اصلی

• چهار گیگابایت

جهت اجرای روان و سلیس کارهای به شدّت سبک و ساده حدوداً کفایت مینماید. لذا برخی از مواقع منجر به کندی لپ تاپ خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این میباشد که لااقل به فکر هشت گیگابایت رم حتماً باشید.

• هشت گیگابایت

جهت به انجام رساندن کارهای عادی حدوداً کفایت مینماید.

• دوازده گیگابایت

برای بیشتر کاربران عزیز کاملاً کفایت خواهد کرد.
بهتر است این نکته را هم در خاطر خود داشته باشید که چون لپ تاپ های کم قیمت حافظه گرافیکی جداگانه ندارد از حافظه اصلی یعنی رم جهت پردازش گرافیکی بهره میگیرند. بنابر این دلیل همواره قسمی از رم لپ تاپ به واسطه ی پردازنده گرافیکی اشغال خواهد شد و رم در اختیار ویندوز به عبارتی چهار و هشت نیز دوازده گیگابایت نمیباشد.

• سایز لپ تاپ

تلاش نمایید که لپ تاپی را اتخاذ بنمایید که سایز غیر معمول و غیر متعارف نداشته باشد. معمول ترین و رایج ترین ابعاد برای لپ تاپ ها پانزده ممیز شش اینچ میباشد که به آسانی مدل های گوناگون لپ تاپ با این ابعاد پیدا خواهد شد و هم آن که بیشترین تعداد وسیله های جانبی «کیف ها، کوله، کول پد ها، محافظه کیبورد و…» برای این ابعاد طراحی خواهد شد. در آینده ای نه چندان دور هم اگر که شما نیازمند فروش لپ تاپ خریده شده بودید، لپ تاپ پانزده ممیز شش اینچی به آسانی فروش خواهد رفت. علاوه بر این ها لپ تاپ های کوچک و نقلی غالباً قابلیت ارتقای آن وجود خواهد داشت.


• برند لپ تاپ

به گونه ای بسیار ساده برندهای لپ تاپ را میتوان بدین حالت قسم بندی نمود؛

• برند ایسوس

لپ تاپ تا ۱۵ میلیون، ایسوس از جمله پرفروش ترین و پرکاربردترین برند لپ تاپ موجود در بازار ایران میباشد و بنابر این علّت در آتی لپ تاپ دست دوّم شما راحت تر و سهل تر به مرحله ی فروش خواهد رسید. ایسوس گارانتی به شدّت مطلوب تری هم خواهد داشت و از جانب کمپانی ایسوس مادر حمایت خواهد شد.

البته مقدار خرابی لپ تاپ های ایسوس اندکی بیشتر است. مورد حائز اهمیت دیگر در ارتباط با برند ایسوس این میباشد که لپ تاپ های ایسوس اغلب دارای قیمت بیشتری به نسبت مدل های برابر خویش در برند پرفروش دیگر همانند لنوو است. علاوه بر این ها کیفیت پلاستیک بدنه و کیبورد لپ تاپ های کم قیمت ایسوس اندکی پایین تر میباشد. ایسوس تعداد مدل های بسیاری در چهارچوب لپ تاپ تا ۱۵ میلیون تومان ندارد و این قسمت بازار قطعاً که در دست برند لنوو است.

بیشتر بخوانید
تست هارد لپ تاپ کارکرده

• برند لنوو

لنوو برند دوّم پرفروش و پرطرفدار بازار ایران میباشد که تنوع مدلی به شدّت بسیاری دارد و بنابر این دلیل پیدا نمودن لپ تاپ مناسب در آن سهل تر میباشد‌. لنوو خرابی اندکی خواهد داشت و در این ارتباط یکی از بهترین ها و جالب ترین های دنیا است. البته که لپ تاپ های ارزان قیمت لنوو کیفیت بدنه نیز کیفیت مطلوبی دارند. مازاد بر این ها، لپ تاپ های لنوو قیمت اندک تری به نسبت لپ تاپ ایسوس هم رده خود دارند.

• برند ایسر

لپ تاپ های برند ایسر اغلب تنوع اندک تری نسبت به برند ایسوس و همچنین لنوو دارد و بازار منوط بدان ها در کشور ایران چندان عظیم نمیباشد. متأسفانه ایسر شرایط خوبی به لحاظ خرابی ندارد و چون گارانتی اصلی این برند از جانب کمپانی مادر هم صورت نمیگیرد، به خوبی برند ایسوس حمایت و پشتیبانی نمیگردد. البته که این برند دارای لپ تاپ هایی با قیمت مطلوبی بوده و حاوی ارزش خرید بسیار مطلوبی هستند.

• برند دل و اِچ پی

دل و نیز اِچ پی برندهای عظیم جهانی میباشند ولیکن حضور بسیار کمرنگی در میانه های بازار لپ تاپ تا ۱۵ میلیون دارند. البته که این موضوع و خرید لپ تاپ کاملاً به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد.

 و امّا آیا خرید لپ تاپ ۱۵ میلیون تومانی به دانشجویان پیشنهاد میشود!

بله خرید لپ تاپ تا ۱۵ میلیون به جهت انجام کارهای سبک دانشجویی به شما دوستان عزیز پیشنهاد میشود. کارهایی چون؛ انجام پژوهش های اینترنتی، تهیه و تدارک گزارش با نرم افزارهای آفیس، انجام محاسبات سبک با نرم افزارهای ریاضی چون مطلب، انجام کارهای سبک با نرم افزارهای طراحی سه بعدی مهندسی همانند کتیا. بسیاری از موارد دیگر! حال بهتر است به گونه ای کلّی بیان داریم. که، در یک نگاهی جامع به علّت عدم وجود کارت گرافیکی مستقل در لپ تاپ زیر پانزده میلیون تومان، انجام برخی از کارها با آن محدود بوده و سخت پیش میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *