آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، هیچ یک از ما مایل نیستیم اطلاعات حائز اهمیتی که بر روی لپ تاپ خود داریم. از عکس ها و فیلم های جالبی و جذابی که تنها در یک لحظه ای به یاد ماندنی گرفته شده اند. تا اسناد و مدارک کاری که به جان ما بسته شده است، از روی لپ تاپ حذف گردند‌.

هر چند که امکان دارد به علّت صدمه پذیر بودن هارد لپ تاپ در مقابل ضربه و حتی عوامل و شرایط نرم افزاری، هر بلایی بر سر آن ها بیاید. با وجود این بهترین و مناسب ترین کار، بک آپ گیری از اطلاعات موجود بر روی لپ تاپ خواهد بود. به همین دلیل است که ما در این مطلب از خود سعی مینماییم شما را با بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی آشنا سازیم.

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

مقدار اهمیت بک آپ گیری از اطلاعات لپ تاپ تا به چه مقدار است؟

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، چنانچه که با مفهوم و معنی بک آپ گیری لپ تاپ آشنا نمی باشید. نیاز است بدانید هنگامی که از اطلاعات خویش بر روی لپ تاپ جلد کپی تهیه میکنید . آن نسخه را در قسمت های دیگری از یو اِس بی تا به هارد اکسترنال، دی وی دی و محیط فضای ابری ذخیره می نمایید. یعنی آن که از اطلاعات خود بک آپ اخذ نموده اید. تا چنانچه یک روز بنا بر هر علّتی ایرادی برای آن رخ داد از آن که یک نسخه دیگر از اطلاعات خود را در جای دیگری دارید. یک خیالی آسوده برای خود رقم بزنید.

اکنون قطعاً شما با معنا و مفهوم بک آپ گیری آشنا گردیده اید. نیاز است اندکی بیشتر اهمیت انجام چنین امری را درک و فهم نمایید تا قطعاً از اطلاعات لپ تاپ خویش بک آپ گیری انجام دهید . این موضوع بسیار مهم را به دست فراموشی ندهید. به عبارتی تهیه جلد پشتیبان از اطلاعات لپ تاپ بنابر این علّت امکان پذیر است که هر بلایی سر آن ها بیاید و منجر به از میان رفتن آن ها نشود. میزان اهمیت بسیاری دارد. زیرا کلّیه ی اطلاعات شما بر روی هارد لپ تاپ که از قطعات مکانیکی تعبیه گردیده است . از صدمه پذیری بسیار بالایی هم برخوردار است، ذخیره میگردد.

بیشتر بخوانید
قدرت عملکرد پاور کامپیوتر

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، شناسایی نگردیدن هارد به واسطه ی سیستم، پاک نمودن هارد به حالت کاملاً تصادفی، بد سکتور گردیدن هارد همچنین از میان رفتن پارتیشن های هارد در زمان نصب ویندوز، تمامی این ها از جمله بلاهایی میباشد. که میتوانند بر سر اطلاعات شما نازل شوند و منجر به پاک گردیدن تمامی اطلاعات شما گردند. با تمامی این موضوعات و مباحث موضوع بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی از مقدار اهمیت به سزایی برخوردار است.

ترفندهای بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، برای امر بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی و تمامی لپ تاپ های ویندوزی، ترفندها و شیوه های متنوعی به چشم میخورد. چنانچه که از ویندوز هفت بهره میگیرید. بهترین و مناسب ترین امر بهره گیری از قابلیت Backup & Restor میباشد.

به عبارتی این قابلیت روند پشتیبان گیری را به حالت اتوماتیک و مرتب به انجام میرساند. با فعال نمودن عبارت Reminder هم زمان بک آپ گیری اتوماتیک به شما کاربران عزیز اعلام خواهد گردید. بعد از آن که این قابلیت را فعال نمودید و هنگام مدّ نظر خود را تنظیم کردید، نرم افزار Task scheduler را به اجراء رسانید.

در واقع این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد که هنگام بک آپ گیری را به خاطر خود بسپارید. حتی شما میتوانید اتخاذ بنمایید که پیغام بک آپ را بر روی صفحه سیستم لپ تاپ خود دیدن فرمایید. یا آن که آن را به واسطه ی ایمیل اخذ بنمایید. دیگر ترفند کاربردی در راستای بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی بهره گیری از نرم افزارهای متداول است. برنامه های متنوعی برای این جهت طراحی گردیده اند که ما در امتداد این مراحل کار با نرم افزار EaseUS Todo Backup free را برای شما عزیزان به خوبی توضیح خواهیم داد.

بکاپ گیری
بکاپ گیری

بک آپ گیری از هارد با استناد به نرم افزارهای EaseUS Todo Backup free

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، نرم افزار کاربردی EaseUS Todo Backup free در راستای بکاپ گیری از هارد لپ تاپ و کامپیوتر میتواند گزینه بسیار خوب و مطلوبی به نظر رسد. در واقع این نرم افزار برای ویندوز هفت، ویندوز هشت و ویندوز ده و نسخه رایگان و پولی خواهد بود. EaseUS Todo Backup free  دارای امکانات بسیار خوب و البته قدرتمندی در راستای ایمیج گرفتن و یا فتوکپی فایل حائز اهمیتی از هارد لپ تاپ و یا کامپیوتر است. در راستای بک آپ گیری از لپ تاپ و برای بهره گیری از این نرم افزار ابتدا آن را دانلود و نصب و در پایان اجراء نمایید.

بیشتر بخوانید
آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

در بطن صفحه اصلی برنامه گزینه هایی چون

Disk / partition, smart backup, system backup, file backup, create emergency disk, clone, transfer, browse to recover, … را میتوانید دیدن فرمایید. این هایی که ما نام برده ایم ابزارهایی تخصصی در راستای بک آپ گیری از پارتیشن و یا همان درایو ویندوز، از سویی فایل های سیستمی، ایمیل ها، ایمیج گیری از داده ها و… میباشند. بهتر است در امتداد مطلب خود شیوه ی بهره گیری از هر قسمت را برای موضوع بک آپ گیری از لپ تاپ و کامپیوتر توضیح بدهیم.

قسمت Disk / partition clone

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، این قسمت در راستای جا به جایی و یا فتوکپی اتوماتیک تمامی فایل ها یک و یا تمامی درایوهای هارد دیسک کامپیوتر و لپ تاپ به هارد دیسک دیگر بهره گیری میشود. در این بخش این امکان وجود خواهد داشت .که اطلاعات و داده های دو هارد اِس اِس دی به همدیگر، هارد اِچ دی دی به اِس اِس دی به حالت قسمت قسمت و یا همان sector by sector و یکدست را انتقال بدهید و به بیانی بهتر کلون اخذ کنید.

ترفندهای بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی؛
ترفندهای بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

انتقال تمام و کمال سیستم عامل در System clone

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، شما با استناد به قسمت system clone روند کلون گرفتن از پارتیشن سیستم عامل که اغلب درایو سی میباشد. به یک پارتیشن نوین در هارد دیسک کامپیوتر کنونی و یا هارد کامپیوتر دیگر را میتوانید. به آسانی در راستای نصب دوباره سیستم عامل و برنامه ها به انجام برسانید.

بک آپ گیری از درایو ویندوز با disk / partition backup

در قسمت disk / partition backup میتوانید از پارتیشن های ویندوز همانند درایو سی و دیگر درایوها با معین نمودن مقصد به حالت لحظه ای یا زمان بندی گردیده. تنها از فایل های نوین اضافه شده و یا فایل های تغییر کرده بک آپ تهیه بنمایید.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپ تاپ توشیبا

عملیات بک آپ گیری از فایل های سیستمی ویندوز با استناد به قسمت system backup

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، در قسمت system backup تنها با یک کلیک روند بک آپ گیری از سیستم عامل کنونی بدون وجود وقفه و ایراد در فرآیند کار ویندوز آغاز خواهد شد.

عملیات بک آپ گیری از فایل ها و پوشه ها در فایل بک آپ

در قسمت فایل بک آپ نرم افزار کاربردی EaseUS Todo Backup free میتوانید از فایل و همچنین پوشه های موجود در درایوهای ویندوز ده و… حاوی انواع اسناد و تصاویر، آهنگ، ویدیو و دیگر فایل ها به حالت حرفه ای بک آپ گیری نمایید. برای انجام چنین کاری بعد از سپری نمودن مسیر و نیز اتخاذ پوشه مورد نظر مکان ذخیره سازی در قسمت پایینی نرم افزار، دیگر تنظیمات همانند اتخاذ زمان و توضیحات یا… را به انجام برسانید. سپس بر روی دکمه ی proceed کلیک بنمایید تا فرآیند بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی آغاز بشود.

بهره گیری از قسمت mailbox backup در راستای بک آپ گیری از ایمیل

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی، قسمت mail Backup برای عملیات بک آپ گیری از تقویم، مخاطبان، صندوق ورودی و همچنین خروجی، ایمیل هایی که بدون مصرف میباشند. ایمیل های ذخیره و یا آن که از میان رفته نرم افزارهای معروف مدیریت ایمیل Microsoft outlook همچنین outlook express  طراحی گردیده است.البته که این ابزار ها کمک خواهد کرد. اطلاعات این قبیل از نرم افزارها در جای دیگری کپی نشده تا به هنگام لزوم بعدها آن ها را برای باری دیگر بازیابی بنمایید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری درباره آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی ،دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را در ابتدا با مقدار اهمیت بک آپ گیری در لپ تاپ اچ پی سپس با طریقه آن آشنا سازیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما را درباره آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی فراهم و در اختیارتان قرار بدهیم. بهتر است خاطر نشان شویم که شما دوستان عزیز میتوانید. در صورت نیاز به خرید لپ تاپ در انواع برندها و مدل ها در وب سایت ما گامی بردارید. قطعاً که پشیمان نشده و میتوانید محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *