آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک، از آن جایی که کلید های صفحه کیبورد هر لپ تاپ یا کامپیوتری جزء قطعات پر استهلاک آن سیستم است .در بسیاری موارد نیاز به تعویض کیبورد لپ تاپ استوک پیدا می کنیم. مانند مواردی که در تست صفحه کلید یک لپ تاپ دست دوم پی می بریم که یک یا تعدادی از کلید های کیبورد کار نمی کند. به هر دلیلی مانند نفوذ آب یا مایعات کار نکند و خراب شد.

در وهله اول به آن دسته از کاربرانی که دانش کافی از قطعات داخلی لپ تاپ و سخت افزار کامپیوتر ندارند. توصیه می کنیم که کار تعویض کیبورد لپ تاپ استوک را به هیچ وجه خود انجام ندهند و به کارشناسان فن و متخصصان تعمیرات لپ تاپ بسپارند. زیرا دستکاری های ناشیانه افراد غیر متخصص ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به قطعات حساس الکترونیکی لپ تاپ وارد نماید. بنابراین جهت جلوگیری از هر گونه خسارت ناخواسته و جبران ناپذیر به لپ تاپ خود بهتر است از تعویض خودسرانه کیبورد اجتناب کنید.

در مرحله بعد

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک، به آن دسته از کاربرانی که به سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ واقف هستند . می توانند خود از عهده تعمیرات لپ تاپ خود بر بیایند. نیز می گوییم که برخی از مشکلات کیبورد ممکن است با تعویض کیبورد حل شود . برخی دیگر نیز ممکن است به قطعات سخت افزاری یا نرم افزاری دیگر لپ تاپ مرتبط باشد. بنابراین هرگز قبل از بررسی های نرم افزاری اقدام به تعویض کیبورد لپ تاپ استوک ننمایید.

مشکلات نرم افزاری که باعث عدم کارکرد صحیح دکمه های کیبورد ها می شود.ممکن است از عدم نصب صحیح ویندوز، عدم نصب صحیح درایور های لپ تاپ یا بهم ریختن برنامه بایوس ناشی شده باشد . یا مشکل از آپدیت بایوس به صورت نرم افزاری باشد. در نتیجه ابتدا این موارد را چک نمایید.

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

موارد الزامی برای تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

مشکلات و خرابی های کیبورد که منجر به آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک می شوند اصولاً از سه مورد ذیل به وجود می آیند:

  • ریختن مایعات روی صفحه کلید لپ تاپ 

نفوذ آب، الکل و مایعات دیگر به زیر کلید های صفحه کیبورد شایع ترین علت از کار افتادن صفحه کلید لپ تاپ است. به علت وجود یک مدار چاپی الکترونیکی با چند آی سی کنترلر در زیر دکمه های کیبورد، سوختن یکی از آن ها می تواند عملکرد کل دکمه های کیبورد را مختل کند. در نتیجه شما مجبور به آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک خود می شوید.

  • اتمام خاصیت گرافیکی دکمه ها در فضای زیرین آن 

در زیر دکمه های صفحه کلید لپ تاپ ها گرافیک وجود دارد که باعث برقراری مدار دو جریان در دکمه های لپ تاپ می شود. این گرافیت ها ممکن است بر اثر مرور زمان خاصیت خود را از دست بدهند و باعث از کار افتادن یک یا چند دکمه یا کل دکمه های صفحه کلید لپ تاپ شما شوند.

  • گیر کردن خرده ریز در دکمه های کیبورد لپ تاپ استوک

در کیبورد هایی که از نوع جزیره ای نیستند، خرده های مواد غذایی یا گرد و غبار ممکن است باعث از کار افتادن کلید های کیبورد شود.

بیشتر بخوانید
متداول ترین مشکلات لپ تاپ دل

در هر کدام از موارد بالا شما مجبور به آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک یا دست دوم خود هستید که در ادامه مطلب به شرح مراحل آن خواهیم پرداخت.

مراحل عملی تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک، جهت تعویض کیبورد لپ تاپ استوک در ابتدا باتری لپ تاپ را از آن خارج نمایید. قدم اول باز کردن پیچ های صفحه کلید است. به طور کلی صفحه کلیدها با چند پیچ و خار آهنی به لپ تاپ وصل است. در برخی از سیستم ها، پیچ های صفحه کلید روی خود کیبورد دیده می شود. ولی در بعضی دیگر پیچ ها از پشت به کیبورد بسته شده اند. به طور معمول برای راهنمایی کاربران آیکنی شبیه به کیبورد در کنار پیچ زده می شود.

در مراحل بعدی خارهای نگه دارنده را جدا کنید. دقت نمایید که خار را با ابزار پهن و پلاستیکی قوی در بیاورید. زیرا در غیر این صورت فلز کیبورد مخدوش شده یا خم می شود. اگر مجبور شدید که با پیچ گوشتی فلزی خار ها را جدا نمایید سعی کنید با کمترین فشار و بیشترین دقت این کار را انجام بدهید.

در برخی لپ تاپ ها کیبورد به جای خار با پیچ به بدنه وصل شده است که در این موارد باید روکش پلاستیکی بالای کیبورد را از روی کیبورد جدا کنید و سپس پیچ ها را باز نمایید. زمانی که با پیچ گوشتی بین کیبورد و خار فاصله انداختید، با دست دیگر صفحه کلید را جدا نمایید. در صورتی که یک خار جدا شود بقیه خارها با بالا کشیدن کیبورد جدا می شوند.

بیشتر بخوانید
دلیل داغ شدن لپ تاپ و خاموش شدن

کیبورد لپ تاپ

دقت کنید که کیبورد لپ تاپ از بالا جدا می شود و از سمت پایین جای گذاری می شود. به علاوه خارهای پایین کشیده تر و محکم تر از بالایی ها هستند و به صورت کشویی در می آیند. ولی خارهای بالایی کوتاه تر بوده و با فشار کمی جدا می شوند. به همین دلیل است که می گوییم آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک یک کار تخصصی و ظریف است که باید به کارشناس تعمیرات لپ تاپ سپرده شود.

تعویض کیبورد
تعویض کیبورد

مراحل بعدی تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

در ادامه مراحل آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک پس از جدا سازی پیچ ها و خار ها، دقت کنید که کیبورد لپ تاپ را محکم جدا نکنید. زیرا توسط فلت یا کابل مخصوص، به مادربرد لپ تاپ متصل است. پس فلت کیبورد را هم باید جدا کنید.

دقت کنید که کابل یا فلت کیبورد را با فشار از ضامن یا نگهدارنده در نیاورید. فلت کیبورد با یک ضامن پلاستیکی ساده به جک بسته شده است که می توانید. با نگه داشتن ضامن سیاه رنگ به راحتی فلت کیبورد را جدا کنید. توجه کنید که فلت را از کدام طرف خارج کرده اید که در موقع جا انداختن آن را اشتباه وصل نکنید. به این ترتیب کیبورد خراب جدا شده و کیبورد جدید را جایگزین کنید.

در مرحله بعدی آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک اول فلت را سر جای خود گذاشته و دقت کنید که به درستی روی جک یا زیف قرار بگیرد. سپس ضامن را به درستی فشار دهید تا فلت در جای خود محکم شود. بعد از جا زدن  فلت، قبل از بستن خارها و پیچ های کیبورد، لپ تاپ را روشن نموده و کیبورد را تست کرده. در صورت کارکرد صحیح خارها و پیچ های صفحه کلید را ببندید.

ملاحظه کردید که مراحل کار آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک چقدر حساس و ظریف و دقیق است . با رعایت نکردن هر کدام از ظرایف کار ممکن است به صفحه کلید لپ تاپ خود آسیب زده و کیبورد جدید را هم خراب کنید. بنابراین بهتر است کمتر ریسک کنید و از تعویض کیبورد لپ تاپ استوک خود در منزل بپرهیزید. در عوض با تفویض این اقدام به کارشناسان تعمیر لپ تاپ هم آرامش خیال خود و هم ایمنی لپ تاپ خود را محفوظ نگه دارید.

بیشتر بخوانید
آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند

تعویض کیبورد لپ تاپ استوک در فروشگاه ویرا کامپیوتر

یکی از فروشگاه های تخصصی فروش انواع لپ تاپ های استوک با بهترین قیمت و کیفیت فروشگاه ویرا کامپیوتر است. این فروشگاه نیز مانند اغلب فروشگاه های همکار در کنار فعالیت فروش لپ تاپ های دست دوم خود به کار تعمیرات و تعویض کیبورد لپ تاپ استوک نیز مبادرت می ورزد.

ضمن آن که امتیاز و برتری ویژه فروشگاه ویرا کامپیوتر بر سایر فروشگاه های رقیب و همکار خود، فروش اقساطی آن بدون اخذ ضامن از خریدارای محترم است.ویرا کامپیوتر آرزوی خرید لپ تاپ را برای همه اقشار جامعه تامین کند. بنابراین شما در هر کجای ایران عزیز که ساکن باشید و با هر میزان سرمایه ای که در دست داشته باشید می توانید. از طریق سایت اینترنتی فروشگاه ویرا کامپیوتر اقدام به خرید لپ تاپ استوک متناسب با نیاز کاربری خود بنمایید.

فروشگاه ویرا کامپیوتر با عرضه بیش از صدها مدل لپ تاپ از بهترین برند های روز دنیا با قیمت های متوسط و قابل خرید می تواند. خود یک مرجع قیمتی برای خرید لپ تاپ مشتریان گرامی خود باشد. همچنین متخصصان و کارشناسان زبده حاضر در این فروشگاه می توانند همه کار های تعمیراتی مربوط به لپ تاپ های شما را به بهترین نحو ممکن و با مناسب ترین قیمت انجام بدهند. کافی است فقط یکبار امتحان کنید تا برای همیشه به جمع مشتریان وفادار ویرا کامپیوتر بپیوندید.

جمع بندی در مورد تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

سخن پایانی در آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک آن است که در ابتدا اگر دانش و مهارت کافی را برای تعمیرات لپ تاپ خود ندارید. از دستکاری و باز کردن صفحه کلید لپ تاپ خود اجتناب نمایید. در مرحله بعدی جهت آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک اول باید پیچ ها و خار های صفحه کلید را با ابزار مناسب و بدون آسیب زدن به باقی قطعات الکترونیکی لپ تاپ جدا نمایید.

هنگام اجرای این مرحله دقت نمایید که کیبورد از بالا جدا می شود و از سمت پایین جای گذاری می شود. همچنین خارهای پایین آن کشیده تر و محکم تر از بالایی ها هستند و به صورت کشویی در خارج می شود. ولی خارهای بالایی کوتاه تر بوده و با فشار کمی جدا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *