آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi از جمله آموزش های کاربردی است که ما در این مطلب از خود تصمیم گرفته ایم آن را بررسی کنیم. هم اکنون فناوری این امکان را به کاربران دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی گوناگون می دهد که در صورت نیاز دستگاه های خود را به همدیگر وصل بنمایند‌. متصل نمودن دو دستگاه همانند دو عدد لپ تاپ به همدیگر می تواند. مزیت های بسیاری را برای کاربران این دستگاه ها به همراه خود آورد. بله، شما کارهای بسیاری را می توانید در زمان اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر انجام بدهید. که از جذاب ترین و جالب ترین آن ها بازی نمودن و به اشتراک گذاشتن فایل های متنوع است.

شیوه های متنوعی به جهت اتصال این دستگاه ها به همدیگر وجود دارد که یکی از آن ها را می توان در بهره گیری از یک روتر برای اتصال خلاصه نمود. ولو از جمله راحت ترین راه حل های موجود در این میانه ها، اتصال دو لپ تاپ با وای فای خواهد بود.

به این شیوه اصطلاحاً شبکه نمودن دو لپ تاپ اطلاق می شود. این شیوه از اتصال که یک شیوه ی بیسیم می باشد، یک راه حل بسیار راحت در راستای انجام این فعالیت به شمار می رود. ما در این قسمت از مطلب خود مایل هستیم آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi را بررسی بنماییم. لطفاً با ما در امتداد این مطلب از ویرا کامپیوتر همراه باشید.

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

مزایای اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، به همان شکل که در قسمت فوقانی متن هم به این موضوع اشاره نمودیم، اتصال دو لپ تاپ با وای فای یک شیوه بیسیم محسوب می شود. این بدان معنا و مفهوم است که شیوه های کابلی نیز برای اتصال لپ تاپ ها به همدیگر وجود دارد. مزایای بهره گیری از شیوه های بیسیم برای مدّت زمان هایی می باشد که تعداد دستگاه ها بیشتر بوده است و از تمامی این ها حائز اهمیت تر فاصله میان دو لپ تاپ زیاد می باشد. مازاد این موارد نام برده شده، مزایایی که شیوه های بیسیم نسبت به بهره گیری از کابل دارد، دردسر کمتری می شود.

بیشتر بخوانید
تعمیر فن و هیت سینک لپ‌تاپ

حال آن که شیوه های بیسیم به ابزار و وسایل دست و پا گیر و اضافی نیازمند نیست و به آسانی می توان دو لپ تاپ را به یکدیگر وصل نمود‌‌. البته که شیوه ی بیسیم علاوه بر وای فای حاوی بهره گیری از روتر، بلوتوث، هات اسپات، و… نیز خواهد شد. حال ما در ادامه ی این مطلب کمی بهتر و صریح تر آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi را وارسی خواهیم نمود. اساس این شیوه، دسترسی به یک شبکه اینترنت پرسرعت و با کیفیت می باشد.

روش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi به چه شکل است

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، برای آن که بتوان دو عدد لپ تاپ را به طریق وای فای به همدیگر وصل نمود، مازاد بر اتصال اینترنت به یک شبکه and hoc نیاز می باشد. این شبکه به عبارتی یک شبکه موقتی می باشد که می توان از آن جهت اتصال دو عدد لپ تاپ به همدیگر بهره گرفت. در راستای این امر که بتوان از این شبکه بهره گرفت، ابتدا میبایست یک شبکه ad hoc را راه اندازی نمود. بهتر است ما در ادامه این مطلب در راستای بررسی شیوه اتصال دو لپ تاپ با وای فای در ابتدا شیوه ی راه اندازی یک شبکه ad hoc را بررسی بنماییم.

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، دوستان عزیز بهتر است خاطر نشان شویم که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه و بسیاری از بخش های دیگر که در تخصص کارشناسان ما می باشد. با ما تماس و پاسخ سؤالات خود را به دست آورید.

طریقه راه اندازی شبکه ad hoc

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، برای آن که بتوان یک شبکه ad hoc را در راستای وصل نمودن دو لپ تاپ با وای فای راه اندازی نمود. در ابتدا میبایست گزینه وای فای هر دو عدد لپ تاپ را روشن بنمایید. پس از آن است که می‌باید به واسطه ی بخش استارت گزینه کنترل پنل را پیدا کرده و باز بنمایید.

در قسمت کنترل پنل، گزینه network and sharing center را پیدا نموده و باز بنمایید. البته می توان به صورت مستقیم از بخش اتصال به شبکه وایرلس از نوار پایین صفحه نیز به بخش network and sharing center  گام گذاشت. پس از باز گردیدن این بخش در قسمت change your network settings بر روی عبارت setup up a new connection network رفته و آن را اتخاذ بنمایید.

بیشتر بخوانید
شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

گزینه پس از آن انتخاب نمودن، گزینه set up a wireless ad hoc network می باشد. در مراحل پس از آن در صفحاتی که رو به روی دیدگان شما باز می شود، نوبت به اتخاذ اسم ad hoc مدّنظر خواهد رسید. حتی در این قسمت می توان برای شبکه مورد نظر رمز نیز معین نمود. در پایان زمانی که صفحه ای با نام network is ready to use به چشم خورد. عملیات ساخت ad hoc به پایان رسیده و می توان از آن در راستای آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi بهره گرفت.

شیوه ی استفاده از شبکه ad hoc در راستای اتصال دو لپ تاپ

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، حال که شبکه ad hoc مدّنظر طراحی و ساخته شد. می توان از آن در راستای وصل گردیدن لپ تاپ ها با وای فای بهره گرفت. در قسمت اتصالات شبکه وایرلس می توان اسم شبکه ad hoc مدّنظر را پیدا نمود. این شیوه راه اندازی شده آماده اتصال لپ تاپ دوّم است.

میبایست در لپ تاپ دوّم در همین شبکه بخش شبکه ها، اسم شبکه ad hoc مدّنظر را پیدا نمود و بدان متصل گردید. در راستای آن که این اتصال به خوبی و به درستی انجام بشود. میبایست در قسمت public network در هر دو عدد لپ تاپ حالت شبکه را به home network تغییر بدهید. با اتصال به این شبکه ad hoc می توان عملیات اتصال دو لپ تاپ با وای فای را به آسانی پیش برد.

طریقه ی انتقال فایل ها میان سیستم به حالت بیسیم

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، اکنون پرسش دیگری که مطرح می شود این می باشد که به هنگام اتصال دو لپ تاپ با وای فای، چگونه می توان فایل ها را میان دو سیستم انتقال داد! برای این امر لازم است که به سیستم عامل دستگاه ها دقّت عمل داشت. به عنوان نمونه؛ چنانچه که هر دو سیستم عامل شبیه به یکدیگر باشند، با تشکیل home group می توان فایل ها را منتقل نمود. ولو چنانچه که سیستم‌ عامل ها ویندوز بودند و یا در کل سیستم عامل های متنوعی داشته باشند. جهت انتقال فایل ها میبایست از file sharing , workgroup بهره گیری شود.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ دل

از جمله مهم ترین معایب اتصال لپ تاپ ها با وای فای

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، به همان شکل که بیان نمودیم اتصال دو لپ تاپ با وای فای به واسطه ی راه اندازی یک شبکه ad hoc  انجام می شود و به اتصال اینترنت نیازمند است. ابتدا از تمامی این ها این که یک شبکه ad hoc  غالباً سرعت پایینی به خود اختصاص می دهد و توان سیگنال آن بسیار نیست. از جانبی دیگر خود اتصال اینترنت نیز مسأله ساز می باشد و به هنگام قطع و وصل گردیدن اینترنت و با کم گردیدن سرعت وای فای این اتصال تحت تأثیراتی واقع خواهد شد.

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، حال نکته بسیار مهم دیگر در ارتباط با وصل شدن لپ تاپ ها با وای فای در ارتباط با مقدار امنیت این قبیل از اتصالات است که می توان به عنوان ایراد آن را در نظر گرفت. نهایتاً امکان دارد که برخی از ایرادات و اشکالات موجود مانع از اتصال دستگاه ها گردند.

نتیجه گیری

آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi، دوستان عزیز به همان شکل که شما نیز شاهد ماجرا بودید، ما در این متن از ویرا کامپیوتر سعی نمودیم. شما را با آموزش اتصال دو لپ تاپ از طریق شبکه Wifi آشنا سازیم. درست است، اگر که شما مایل باشید با لپ تاپ های خود بازی نمایید. یا آن که برخی از فایل ها را با همدیگر تبادل نمایید به این شیوه نیازمند خواهید بود. حال بهتر است بگوییم که در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه فروشگاه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما باشیم.

دیگر مقالات لپ تاپ ارزان msi

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *