حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی چیست؟ حال آن که قطعاً شما هم می دانید، دسکتاپ در میان بسیاری از گیمرهای رایانه اتخاذی فوق العاده برجای مانده است. گاهاً شما به یک وسیله ای قابل حمل تر نیازمند خواهید بود. یک لپ تاپ و سیستم خوب برای بازی، یک وسیله ای در حال حرکت خواهد بود و حاوی توان بازی در ابعادی می باشد که شما می توانید آن را با خود به این سوی و آن سوی جا به جا نمایید.

حال زمانی که شما می خواهید به جهت خرید یک لپ تاپ مناسب بازی اقدام کنید، تنها مشخصات آن را جست و جو ننمایید. چرا که شما در حال تماشای یک کامپیوتر تمام و کمال هستید، به عنوان نمونه؛ صفحه کلید داخلی و صفحه نمایشگر. ما در این قسمت از متن خود تصمیماتی که لازم است شما به جهت خرید لپ تاپ مخصوص بازی اتخاذ کنید را، بررسی خواهیم کرد. این گونه است که شما می توانید به راحتی در راستای خرید لپ تاپ تصمیم گیری نمایید.

راهنمای تند و تیز مشخصات یک لپ تاپ خوب برای انجام بازی

  • جی‌‌پی‌یو خوبی را تهیه کنید

اکثریت لپ تاپ ها به جی‌‌پی‌یو وابسته می باشند و نمی توانید این موارد را درون لپ تاپ ارتقاء بخشید. یک جی‌‌پی‌یو خوب ضمانت خواهد کرد که لپ تاپ شما تا به چند سال می تواند در تنظیمات بالا کار نماید.

  • لپ تاپ خود را به روز رسانی کنید

بخش اعظمی از لپ تاپ های بازی، هرچند نه تمامی آن ها، به شما این امکان را خواهد داد حافظه رم و همچنین حافظه خویش را ارتقاء بدهید.

  • وضوح و یا سرعت انتخابی

سریع ترین صفحه نمایش، صد و چهل و چهار مگاهرتز تنها در رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ عرضه می گردد، از این جهت صفحه نمایشگر چهار کا کندتر عمل خواهد کرد.

  • یک صفحه کلید خوب تهیه بنمایید

قطعاً که شما مایل نیستید بازی های خود را برروی یک چیز بسیار سفت و سخت انجام بدهید.

  • عمر باتری به احتمال بسیار بد خواهد بود

تعداد بسیار اندکی از نوت بوک های بازی هشت ساعت و یا بیش از هشت ساعت شارژ می گیرند. بنابراین برای داشتن عملکردی بهتر به منبع تغذیه نیازمند خواهید بود.

بررسی حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

برای داشتن یک سیستم مطلوب برای بازی، حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی به چه مقدار خواهد بود؟ در امتداد مطلب با ما همراه باشید تا این مسئله را بهتر و صریح تر وارسی بنماییم‌.

_ حداقل سیستم سخت افزاری مناسب برای لپ تاپ مناسب انجام بازی

  • جی‌‌پی‌یو و یا کارت گرافیک

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی، حال آن که بعضی از بازی ها از پردازنده مرکزی بهره می گیرند. بیشتر بازی ها همچنان به پردازنده گرافیکی وصل می باشند. از این جهت این یکی از عظیم ترین تصمیماتی می باشد که در زمان خرید لپ تاپ مناسب بازی می گیرند. هم‌ اکنون بیشتر لپ تاپ های مناسب بازی با پردازنده های گرافیکی Nvidia GeForce GTX  یا گاهاً RTX عرضه می گردند.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های گیمینگ ۲۰۲۲ در بازار

نوین ترین کارت های گرافیک سری Nvidia نوین ترین کارت های Super 20 سری RTX حاوی Super 2070 نیز ۲۰۸۰ می باشند. در خط ابتدایی AMD سری RADEON RX 5000 M به چشم می خورد که حاوی RX 5500M برای سیستم های بودجه ای و بسیار مطلوب و RX 5600M همچنین RX 5700M برای کار کرد بیشتر خواهد بود.

جی‌‌پی‌یو و یا کارت گرافیک

  • پردازنده لپ تاپ یا سی‌پی‌یو

در توجه به حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی بهتر است به سی‌پی‌یو نیز توجه بنمایید‌. چرا که شما باید به دنباله ی سی‌پی‌یو خوب و رم لازم و فضای ذخیره سازی بسیاری باشید. با توجه به مقدار بودجه خود در این راستا، می توانید از یک سی‌پی‌یو بسیار توانمند کور آی هفت و یا حتی پردازنده ای را که می توانید اورکلاک نمایید، چون؛ اینتل کور I9- 9980HK اخذ بنمایید. علاوه بر این ها شما می توانید یک لپ تاپ با سی‌پی‌یو دسکتاپ برای خود جویا شوید.

با این وجود بیشتر بازی ها از پردازنده گرافیکی با کیفیت بیشتر از سی‌پی‌یو استفاده می کند. از این جهت حتماً می توانید با کور آی پنج کنار آمده و رو به رو شوید. چنانچه که چیزی قدیمی تر از هسته کنونی INTEL 10 TH GEN CORE را ببینید. یا با توان اندک تری بود، کمی پس انداز بنمایید. پردازنده ها غالباً قابل ارتقاء نخواهند بود. از این جهت شما یک بار این اتخاذ را به انجام می رسانید.

  • حافظه پنهان و یا رم

بازی قطعاً می تواند با رم فشرده صورت پذیرد و هشت گیگابایت همان چیزی خواهد بود که برای ما حتی در راستای انجام کارهای متوسط بهره وری نیز پیشنهاد می نماییم. چنانچه که می توانید، با بهره گیری از رایانه شخصی به شانزده گیگابایت ارتقاء بدهید‌.

لپ تاپ با GTX 1650 و یا TI 1660 غالباً با هشت گیگابایت عرضه می گردد. در ارتباط با حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی در نظر داشته باشید که به GTX 2060 و یا بیشتر رسیدید، بعضی از آن ها با شانزده گیگابایت رم ارائه می گردند. چنانچه که هم اکنون نمی توانید لپ تاپ خویش را به شانزده گیگابایت رم تهیه نمایید، در آتی نزدیک آن را ارتقاء بدهید. جالب است بدانید که در بخش بسیاری از لپ تاپ های بازی قابل ارتقاء می باشند. از این جهت این موضوع از جمله مشخصات یک لپ تاپ بازی می باشد که می توان بعداً آن را ارتقاء بخشید.

  • محیط ذخیره سازی و یا هارد دیسک

هارد دیسک و یا اِس‌اِس‌د! چرا که هردوی آن ها نباید باشد؟ بعضی از لپ تاپ های ارزان قیمت تنها با یک هارد دیسک سخت «غالباً یک ترابایت» ارائه می گردند. ولو بیشتر نوت بوک های ویژه بازی حاوی یک اِس‌اِس‌دی کوچک برای بهره گیری تحت عنوان درایو بوت می باشند. تماشای یک حافظه GB SSD 128 و یا ۱TB HDD به گونه ای همزمان کار غیرمعمولی نمی باشد. چنانچه که شما بتوانید اِس‌اِس‌دی بزرگتری تهیه بنمایید، امکان دارد زمان بارگیری کم بشود، ولو این نیز هزینه اندکی بیشتر برای شما به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی پابجی در لپ تاپ

اطمینان خاطر کسب کنید که یک اِچ‌دی‌دی سریع تر، هفت هزار و دویست دور در دقیقه، در برابر اِچ‌دی‌دی با ۵۴۰۰ دور در دقیقه دارید. همانند؛ حافظه، فضای ذخیره سازی غالباً در لپ تاپ های بازی قابل ارتقاء می باشد. از این جهت به فضای بیشتری نیازمند خواهید بود، می توانید یک عدد هارد دیسک دو ترابایتی و یا آن که بزرگ تر را اتخاذ بنمایید.

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی در سطوح مبتدی

چنانچه که نیازی به بازی در بالاترین تنظیمات نداشته باشید، می توانید به سمت و سوی GTX 1650 و یا RX 5500M بروید که به شما این امکان را خواهد داد بیشتر بازی ها را به مرحله ی انجام برسانید. البته که با تنظیماتی متوسط. GTX 1660 Ti اندکی بیشتر به شما انرژی خواهد بخشید و ما غالباً چنین تصور می کنیم که آیتمی قابل توجه است و ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت. هزینه یک لپ تاپ با این قبیل از کارت ها حدوداً میان ۸۰۰ دلار و یا آن که تا به ۱۱۰۰ دلار می باشد.

 

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی مین استریم

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی، Nvidia’s GeForce RTX 2060 کارت گرافیک مطلوبی در بینابین راه خواهد بود که به شما این امکان را می دهد بیشتر بازی ها را با تنظیمات بالا به انجام برسانید. همچنین برای واقعیت مجازی لااقل استاندارد در نظر انگاشته شده است، از این جهت اندک ترین مقدار Oculus rift و یا HTC VIVE می باشد. در سمت و سوی RX 5600M اِی‌اِم‌دی به اندازه ی یک عملکرد قدرتمند نیست ولو کار شما را می تواند راه اندازد. چنین انتظار می رود که دستگاه های شامل این کارت میان هزار و صد دلار و هزار و پانصد دلار قیمت به خود اختصاص دهد.

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی از نظر VR

حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی، RTX 2070 به شما امکان خواهد داد حدوداً در هر بخش در تنظیمات بالا بازی بنمایید. حال آن که RTX 2080 و یا RTX 2080 TI توانمند ترین کارت های گرافیک سری بیست می باشند که منجر می شود وی‌آر نرم و جلوه‌ های مخصوصی به خود اختصاص بدهد. این کارت ها برای شما این امکان را فراهم خواهد آورد که جلوه هایی چون؛ Nvidia Game Works را آغاز بنمایید. لپ تاپ هایی از این دست خواهد توانست در دامنه بالای k / $ high آغاز گردند و براساس مشخصات دیگری که شما بدان نیازمند هستید، بیش‌ از سه هزار دلار می گردند.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ گیمینگ

ولو با سری نوین RTX می توانید بازی های ویدئویی ردیابی گردیده را به انجام رسانید و نرخ فریم بیشتری را اخذ بنمایید. RTX 2070 و یا RTX 2080 حتی امکان دارد برای بازی در چهار کا نیز بتواند کفایت کند.

حال بهتر است کوتاه نگاهی به باتری لپ تاپ نیز داشته باشیم. تا به اینجای مطلب نیز سعی نمودیم شما را با حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی آشنا نماییم. لطفاً با ما تا به پایان این مطلب از خود همراه باشید.

عمر باتری مناسب در راستای انجام بازی

در بررسی مشخصه های مربوط به یک لپ تاپ بازی بهتر است در ارتباط با عمر باتری بگوییم که بسیار کاربردی نخواهد بود. چرا که بسیار دوام و ماندگاری برای شما نخواهد داشت. پاسخ کوتاه ما این خواهد بود که برروی قابل حمل و جابجایی لپ تاپ ویژه بازی حساب ننمایید. اگر که شما از لپ تاپ تهیه شده در راستای انجام بازی استفاده می کنید، میبایست دستگاه را به برق وصل بنمایید‌. این گونه خواهد بود که از کارکرد کامل جی‌‌پی‌یو استفاده خواهید کرد. اگر که شما این کار را انجام ندهید، در خوشبینانه ترین حالت ممکن، لپ تاپ شما در انجام بازی یک ساعت دوام خواهد آورد.

نتیجه گیری

در زمان وارسی مشخصه های یک لپ تاپ خوب برای بازی، لپ تاپی را تهیه بنمایید که چند سال برای شما ماندگاری داشته باشد. چنانچه که توانایی پرداخت آن را داشته باشید، یک پردازنده گرافیکی میان رده و یا رده بالا را تهیه بنمایید. گرچه که بدیهی می باشد کارت بهتر کارکرد مطلوب تری را هم عرضه می دارد. این اتخاذ حائز اهمیت تر از رم و سی‌پی‌یو می باشد. گرچه که لازم است به این موارد هم توجه بنمایید.

فضای ذخیره سازی به احتمال بسیار قابل ارتقاء خواهد بود، ولی بیشتر از این ها هم بهتر است، چرا که بازی ها فضای بسیاری را اشغال می نمایند. دوستان عزیز ما در این مطلب سعی نمودیم شما را با حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی آشنا سازیم. البته که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این حیطه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *