متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

تترینگ و یا وصل نمودن نت و اینترنت گوشی به لپ تاپ، شیوه ای بسیار کاربردی است که به عبارتی در مواقع عدم دسترسی به مودم توصیه می شود. ما در ادامه بیش از هر موضوعی برروی علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی تمرکز خواهیم نمود. البته که موضوعات دیگری را هم در این مسیر وارسی خواهیم کرد. تنها کافیست با ما همراه بوده و اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

هم اکنون که اینترنت جزء جدای ناپذیر از زندگی بیشتر اشخاص شده است، حضور یک کامپیوتر و یا لپ تاپ بدون اینترنت تماماً بی معنی خواهد بود. امکان دارد در خانه خود مودم نداشته باشید و یا در فضاهای عمومی چنین ترجیح دهید که به علت امنیت از وای فای عمومی بهره نگیرید. در این موقعیت ها بهترین شیوه، بهره گیری از اینترنت گوشی و متصل شدن لپ تاپ به هات اسپات تلفن همراه است.

علاوه بر این ها امکان دارد که وای فای خانه شما دچار برخی از مشکل ها و قطعی گردیده باشد و شما نیاز آنی به اینترنت داشته باشید. در این قبیل از موقعیت ها می توان از اینترنت گوشی خود استفاده کرد و با اتصال آن به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود، تمامی کارهای اینترنتی را به راحتی هرچه تمام تر انجام داد. ولی چگونه؟ به چه شکل! اصلاً علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی چه میتواند باشد؟

«بهتر است پیش از هر موضوعی شما را با شیوه های وصل کردن اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر آشنا سازیم. سپس بگوییم که به چه دلیل لپ تاپ شما نمی تواند به اینترنت گوشی متصل شود.»

متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

شیوه های وصل نمودن اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر!

چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی خود وصل نماییم؟ به منظور وصل نمودن نت گوشی به لپ تاپ سه شیوه پیش روی شما وجود خواهد داشت؛

 • وای فای!

با بهره گیری از وای فای، گوشی شما تبدیل به یک هات اسپات خواهد گردید و همانند یک عدد روتر یک شبکه ایجاد شده و به دستگاه های متصل اینترنت عرضه می نماید. در این شیوه می توان اینترنت را به چند عدد دستگاه گوناگون به اشتراک گذاشت. ولیکن مصرف باتری به قدر قابل توجهی بیشتر خواهد شد. این شیوه بسیار متداول وصل گردیدن اینترنت موبایل به لپ تاپ خواهد بود.

 • بلوتوث

شیوه ی اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر به واسطه ی بلوتوث پیچید گی بسیاری را شامل نمی شود ولی سرعت آن به نسبت وای فای کمتر خواهد بود. با این وجود از منظر مصرف باتری برای شما گزینه بهتری خواهد بود. این شیوه اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ دیگر کمتر از پیش مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر مناسب موقعیت هایی است که شما بخواهید به قدر لازم و ضروری در مصرف باتری خود صرفه جویی بنمایید‌.

 • کابل یو اِس بی

در این شیوه وصل گردیدن اینترنت موبایل به لپ تاپ بالاترین سرعت را دارا است ولی یکی از معایب آن این می باشد که میبایست به حالت سیمی گوشی و لپ تاپ را به هم دیگر وصل نمایید. در این شیوه همچنین فشاری به باتری گوشی وارد نخواهد آمد. زیرا انرژی دستگاه به واسطه ی کابل تأمین می گردد.

بیشتر بخوانید
علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ

متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به چه علتی است؟

به هر هنگام که شما سعی کنید به هات اسپات گوشی خود وصل شوید و با برخی از مشکلات در این مسیر مواجه شوید، امکان دارد به دلیل موارد بیان شده در قسمت ذیل باشد؛

 • پیکر بندی نادرست و غیر اصولی سیستم.
 • تنظیم نادرست گوشی تلفن همراه شما.
 • درایور آداپتور شبکه بی سیم منسوخ گردیده باشد.

البته چندین مورد دیگر هم وجود دارد که می توانند علل مشکل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی شما باشند که در قسمت ذیل بیان خواهیم کرد. حال وقت آن رسیده است که در ادامه مطلب راه حل هایی را که می توانید جهت رفع مشکل هات اسپات موبایل در ویندوز مورد استفاده قرار دهید را بررسی نماییم.

متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به چه علتی است؟

آیا فیلتر شکن گوشی تلفن همراه شما روشن است؟

به هنگامی که فیلتر شکن در گوشی شما فعال می باشد و مایل هستید هات اسپات نمایید و با سیستم به اینترنت موبایل خود وصل شوید، این یک مشکل بزرگ است! آیا می پرسید چه؟ بهتر است اطمینان خاطر کسب کنید که در زمان وصل نمودن اینترنت گوشی به سیستم فیلتر شکن در سیستم شما در حالت خاموش قرار گرفته باشد.

کابل و پورت دیگری را در سیستم امتحان نمایید

به احتمال بسیار از جمله علل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی و یا کامپیوتر با کابل، مشکل از کابل و یا پورت سیستم باشد. تلاش کنید کابل و یا پورت دیگری را امتحان نمایید تا مشکل وصل نگردیدن اینترنت موبایل با سیستم شما از میان برود. اگر که مشکل شما با این روش برطرف نشد، موارد بیان شده در مراحل بعدی را امتحان نمایید.

تنظیمات شبکه سیستم خود را برای باری دیگر راه اندازی نمایید

همانند بسیاری از مشکلات دیگر امکان دارد با راه اندازی مجدد یک دستگاه، مشکل شما هم در این زمینه از میان برود. میبایست آداپتور شبکه سیستم را راه اندازی دوباره نمایید تا به احتمال بسیار متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی شما از میان رود. به منظور پاسخ به چالش علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی مراحل ذیل را بررسی نمایید؛

 • کاربرانی که سیستم آن ها ویندوز ده است!

_ ابتدا در ویندوز ده برروی آیکون اینترنت در قسمت پایین سمت راست کلیک راست نمایید.

_ سپس گزینه ی Open internet and setting را اتخاذ نمایید.

_ پس از آن در پنجره باز شده گزینه ی Network and sharing center را پیدا نموده و آن را انتخاب کنید.

_ حال در پنجره باز شده از بخش سمت چپ گزینه ی Change adapter setting را اتخاذ نمایید.

_ شما می‌باید در تصویر باز شده شبکه Remote NFIS Base internet sharing را جویا شوید.

_ برروی این شبکه کلیک راست بنمایید و گزینه Disable را اتخاذ بنمایید‌ تا در این حالت شبکه شما غیر فعال گردد.

_ نهایتاً بعد از گذر چند دقیقه مجدداً کلیک راست بنمایید و گزینه Enable را انتخاب کنید تا شبکه شما فعال گردد.

بیشتر بخوانید
دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

_ حال زمان آن رسیده است که شما بدانید اینترنت لپ تاپ شما درست شده است و یا خیر! اگر که اینترنت شما بازهم فعال نشد، ادامه این آموزش از ما را دنبال نمایید.

 • کاربرانی که سیستم آن ها ویندوز هفت می باشد!

_ ابتدا در قسمت سمت راست بخش پایین برروی آیکون اینترنت کلیک راست بنمایید‌.

_ سپس گزینه Open network and sharing center را اتخاذ بنمایید‌.

_ در پنجره ای که مقابل دیدگان شما باز شده است در بخش سمت چپ برروی گزینه Change adapter setting کلیک بنمایید‌.

_ در پنجره باز گردیده شبکه Remote NDIS base internet sharing را انتخاب بنمایید.

_ برروی این شبکه کلیک راست کرده و گزینه Disable را انتخاب نموده تا شبکه شما فعال گردد.

_ بعد از چند دقیقه صبر نمودن دوباره کلیک راست نمایید و گزینه Enable را اتخاذ کرده تا شبکه شما فعال گردد. حال اگر که علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی را پیدا ننمودید، آموزش های از این پس را دنبال بنمایید.

وارسی نمایید که سرویس اشتراک گذاری اینترنت ویندوز را فعال بنمایید

شاید علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی، غیر فعال بودن سرویس اشتراک گذاری اینترنت شما باشد. مراحل بیان شده در قسمت ذیل را پشت سر بگذارید؛

_در ابتدا کلمه ویندوز آر را «win + R» به صورت همزمان بفشارید‌. سپس در پنجره باز شده عبارت «services.msc» را درج نمایید و اینتر را فشار دهید.

_ به هنگام باز شدن به دنبال عبارت internet connection sharing بگردید. برروی این عبارت کلیک نموده تا یک پنجره برای شما باز شود.

_ پس از آن در تب General قسمت Start up type را در حالت Automatic واقع نمایید.

_ نهایتاً دکمه استارت را اتخاذ نموده و در پایان گزینه okay را اتخاذ بنمایید.

حال زمان آن رسیده است که بررسی کنید آیا اینترنت سیستم شما وصل شده است و یا خیر!

متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

البته که در عیب یابی علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی موارد ذیل را هم بررسی کنید

آیا در خاطر دارید، ما ضمن قسمت فوقانی متن سه روش به شما در راستای اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی را بیان نمودیم. حال آن که بیشتر کاربران با بهره گیری از شیوه های بالا می توانند کار متصل شدن اینترنت گوشی به لپ تاپ را با موفقیت به انجام رسانند. حال امکان دارد موفق نشوید و با مشکلاتی در این مسیر مواجه گردید.

 • وای فای خود را خاموش کنید

اتصال وای فای در برخی از مواقع امکان دارد در زمان وصل نمودن نت گوشی به لپ تاپ برخی اختلالات را ایجاد کند. ابتدا وای فای گوشی خود را خاموش نمایید و ببینید با این کار اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ صورت می پذیرد و یا خیر! این یک علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی خواهد بود.

 • سلامت کابل یو اِس بی را بررسی نمایید

در مرحله ی پس از آن اطمینان حاصل فرمایید، کابلی که از آن بهره می گیرید، سالم باشد. پس از آن اتصال کابل به گوشی و لپ تاپ را وارسی کنید و ببینید به خوبی به درگاه یو اِس بی وصل شده است و یا خیر! به منظور اطمینان خاطر می توانید یک مرتبه کابل را از هر دو طرف خارج نموده و برای باری دیگر وصل کنید.

 • می توانید از یک درگاه یو اِس بی دیگر بهره گیرید!

به منظور متصل شدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به طور حتم از سریع ترین درگاه یو اِس بی خود بهره گیرید. به عنوان نمونه؛ از درگاه یو اِس بی ۲٫۰ بهره گیرید. امکان دارد مشکل عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی بدین علت باشد که یکی از درگاه های شما برخی از مشکلات را داشته باشد.

 • چرا همه چیز را ری استارت نمی کنید؟

ری استارت نمودن لپ تاپ و یا کامپیوتر یا گوشی یکی از راه حل هایی می باشد که برای هر مشکلی از جانب ما به شما توصیه می شود. زیرا با این کار شما می توانید بسیاری از مشکلات موجود را برطرف نمایید. بنابراین یک شیوه حل مشکل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی که می توانید شما آن را امتحان کنید، ری استارت کردن لپ تاپ خود خواهد بود.

 • درایور تترینگ را به روز رسانی نمایید

بعضی از وقت ها امکان دارد درایور تترینگ به برخی از مشکلات خورده باشد. به همین خاطر اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات ممکن نمی باشد. به منظور حل این مسئله ابتدا در قسمت ویندوز Device manager را جست و جو بنمایید و آن را باز کنید. در قسمت فهرست دستگاه ها عبارت Network Adapter را اتخاذ نموده و از زیرمجموعه های آن برروی Remote NDIS based internet sharing Device راست کلیک نموده و عبارت Properties را اتخاذ بنمایید. حال زمان آن رسیده است که در زبانه Driver گزینه Update Driver و بعد Search automatically for updated driver software را اتخاذ بنمایید.

 • رمز عبور را صحیح وارد کرده اید؟

اگر که به منظور علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به مشکل برخورد کرده اید و در این راستا از رمز عبور استفاده می کنید، به طور حتم اطمینان خاطر کسب کنید که رمزی که در گوشی به نمایش گذاشته شده است را در کامپیوتر وارد نمایید. بدین اساس امکان دارد رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بسیار برای شما راحت باشد. البته که این مورد هم از جمله علل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید
آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم تمامی علت متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی را بررسی نماییم. البته که راه کارهایی هم در مقابل شما در راستای برطرف نمودن این مشکل قرار داده ایم. اکنون شما می توانید دست به کار شده و لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به اینترنت وصل کنید.

البته بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما در این مجموعه سالیان طولانی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه فروش لپ تاپ و بررسی تخصصی مشکلات لپ تاپ شما هستیم. تنها کافیست به ما اطمینان خاطر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *