آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی

آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی

آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی

آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی، باتری لپ تاپ چون قطعات دیگر این دستگاه کاربردی حاوی یک عمر مفید می باشد. به گونه ای متوسط عمر مفید باتری لپ تاپ در سه الی چهار سال خلاصه می شود. پس از گذر چند سال بهره گیری از باتری چون پیش شارژ را در خود نگه نمی دارد. زمانی که ظرفیت آن به پانزده الی بیست دقیقه کاهش یافت، زمان تعویض باتری لپ تاپ فرا رسیده است.‌ ولی چنانچه که باتری لپ تاپ بسیار زودتر از پایان عمر مفید و مؤثر آن به درستی شارژ نگردد، امکان دارد مشکلی رخ داده باشد.

ما در این مطلب از خود آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی را ارائه می داریم. البته در کنار آن برخی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ سونی را هم بررسی خواهیم کرد. برخی از علل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی به راحتی قابل حل هستند. ولی به هنگام حل نشدن مشکل خود، می توانید با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم‌.

«ابتدا بهتر است شما را با برخی از شایع ترین دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ سونی آشنا سازیم. سپس به سمت و سوی حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی گام بگذاریم.»

شارژ نشدن باتری لپ تاپ سونی و عیب یابی آن

امکان دارد برای شما هم رخ داده باشد که با وجود متصل شدن شارژ به برق، باتری آن شارژ نگردد! نیاز به وحشت و نگرانی نیست. چرا که دستگاه شما به پایان جادهِ استفاده نرسیده است. خوشبختانه در بسیاری از مواقع مشکل چندان هم جدی و اساسی نخواهد بود‌.

به عبارتی شما می توانید با چند کار ساده آن را رفع و رجوع نمایید. به گونه ای معمول به منظور رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ، موارد بیان شده در قسمت ذیل را می توانید به انجام برسانید.

عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی
عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی
  • بررسی اتصال شارژر لپ تاپ

برای حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی، در ساده ترین و بهترین حالت ممکن این احتمال به ذهن خطور می کند که شارژر به خوبی به دستگاه شما متصل نشده است. این موضوع را بررسی کنید که آیا شارژر به خوبی به سیستم متصل گردیده است و یا خیر! همچنین امکان دارد عجله نموده باشید و مشکل به دلیل متصل نمودن اشتباه شارژر به پریز برق رخ داده باشد.

  • خرابی پریز برق

پیش از ورود استرس و هیجان به بدن خود، پیشنهاد می کنیم از سالم بودن پریز برق و قطع نبودن جریان برق اطمینان خاطر کسب کنید. اگر که ایراد به وجود آمده از پریز برق باشد، به منظور مطمئن شدن از سالم بودن باتری لپ تاپ خود می توانید شارژر آن را به یک پریز سالم متصل نمایید.

  • بررسی کابل شارژر

عدم بهره گیری درست از کابل، می تواند منجر به ورود صدمه و پارگی کابل شارژ شود. بدون شک و شبهه وجود یک کابل معیوب توانایی شارژ نمودن باتری لپ تاپ شما را نخواهد داشت. کلّیه ی بخش های کابل را وارسی نموده و اطمینان خاطر کسب کنید که پارگی، تاب خوردگی و ساییدگی و… نداشته باشد.

به منظور تست سلامت کابل شما می توانید در ابتدا باتری را جدا کنید و لپ تاپ را به صورت مستقیم به برق متصل کنید. چنانچه که رایانه شما روشن نشود، امکان دارد علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ، خرابی شارژر دستگاه باشد. با عوض نمودن کابل شارژر، می توانید این مشکل از خود را عیب یابی نموده و برطرف کنید.

نکته بسیار مهم؛

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که شارژر جدید مناسب لپ تاپ شما باشد. در غیر از این حالت با مشکل عدم شارژ نشدن لپ تاپ رو به رو خواهید شد.

  • داغ شدن بیش از اندازه باتری لپ تاپ

آیا شما هم مایل هستید جهت حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که باتری لپ تاپ به گرمای بسیار حساس می باشد. بیشتر شدن دما امکان دارد منجر به از کار افتادن سنسور باتری بشود. به هنگام داغ گردیدن بیش از اندازه باتری لپ تاپ سونی به منظور برطرف نمودن این مشکل، دستگاه خود را خاموش بنمایید.

سپس اجازه بدهید تا باتری به خوبی خنک شود. خرابی و قدیمی شدن باتری، عدم بهره گیری از فن خنک کننده و واقع نمودن لپ تاپ به گونه ای مستقیم برروی فرش و یا مبل می توانند منجر به داغ شدن سریع‌السیر لپ تاپ گردند.

عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی
عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی
  • کاهش سلامت باتری لپ تاپ

از جمله رایج ترین و متداول ترین علل شارژ نشدن باتری لپ تاپ، کهنه و معیوب گردیدن آن می باشد. مواردی همانند داغ گردیدن بیش از اندازه باتری در زمان شارژ گردیدن، خالی شدن بسیار سریع شارژ و به طول انجامیدن زیاد شارژ کامل باتری، می توانند علائمی از معیوب و قدیمی شدن باتری لپ تاپ باشند‌. خب در این شرایط چگونه می توانیم در راستای حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی اقدام کنیم؟ ممکن است که دستگاه شما دارای قابلیت جا به جایی باتری باشد! حال لازم است باتری را از لپ تاپ خود خارج نمایید.

دکمه روشن و خاموش شدن دستگاه را به مدّت زمان ده الی پانزده ثانیه پایین نگه دارید. پس از آن شارژر لپ تاپ را به برق وصل کنید. حال اگر که بدون هیچ گونه مشکلاتی لپ تاپ شما روشن شد، مشکل از باتری بوده و باید به منظور تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید‌‌.

  • به هم ریختن تنظیمات لپ تاپ سونی 

اگر که شما تنها کمی خوش شانس باشید، امکان دارد که علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ تنها به دلیل بهم ریختن تنظیمات ویندوز آن باشد. به منظور آن که ببینید آیا واقعاً حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی با این روش امکان پذیر است و یا خیر، می‌باید تنظیمات پاور دستگاه را بنابر مراحل بیان شده در قسمت ذیل بررسی نمایید؛

_ در ابتدا لازم است Control Panel لپ تاپ خود را باز نمایید. برروی قسمت Power Option کلیک کرده و در پنجره باز شده گزینه Change plan setting را اتخاذ نمایید.

_ اکنون گزینه Change advanced power setting را اتخاذ نمایید.

_ در قسمت تب Advanced setting گزینه Battery را اتخاذ نمایید و پس از آن Low battery level را در شرایط ده الی پانزده درصد واقع نمایید.‌

_ اگر که شما چندی پیش تنظیمات دستگاه خود را تغییر داده اید، با اتخاذ Restore Default settings to this plan خواهید توانست تمامی تنظیماتی که تغییر داده اید را به شرایط عادی خود بازگردانید.

حال چنانچه که مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ های سونی به صورت نرم افزاری باشد، با همین عملیات ساده و راحت مشکل شما برطرف خواهد شد‌. ولی اگر که مشکل شما در این راستا برطرف نشد، می توانید موارد بیان شده در قسمت فوقانی را در پیش گیرید.

 چرا باید دلیل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی را سریعاً پیدا کنیم؟

هنگامی که شما در راستای بهره گیری از لپ تاپ خود دائماً به آداپتور و پریز برق احتیاج داشته باشید، متأسفانه احتمال صدمه زدن به شارژر و آداپتور دستگاه بیشتر خواهد شد. حال آداپتور معیوب و قدیمی هم می تواند خود منجر به شارژ نشدن لپ تاپ سونی شما بشود. آداپتور امکان دارد کاملاً از کار افتد. یا گاهاً بدتر از آن بشود و قطع و وصلی رخ دهد. این اتفاق نه تنها آن که می‌ تواند دلیل شارژ نشدن لپ تاپ شما باشد، بلکه می تواند به زودی زود علت مشکل جدی تری هم باشد.

از خاطر نبرید که وجود اشکال در منبع تغذیه دستگاه هم می تواند شروع کننده انواع و اقسام گوناگون اتفاقات ناخوشایند برای شما و لپ تاپ شما باشد. از نقش احتمالی آداپتور در دلیل شارژ نگردیدن لپ تاپ بگذریم بهتر است. ایرادهای سخت افزاری و نرم افزاری هم می توانند موجب شارژ نشدن باتری لپ تاپ شما بشوند.

علت صد در صد نشدن باتری لپ تاپ شما چیست؟

از جمله مشکلات رایج و متداولی که منجر می شود اشخاص به فکر عیب یابی باتری دستگاه خود باشند، مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بیش از هشتاد درصد می باشد. دلیل صد در صد شارژ نشدن باتری لپ تاپ چه چیزهایی می تواند باشد؟

طی این حالت، حایز اهمیت ترین عامل، فرسودگی باتری لپ تاپ شما خواهد بود. به ویژه زمانی که شارژ لپ تاپ شما با سرعت غیر قابل باوری خالی شود. به طور حتم قطعه را تست نمایید. این گونه می نماید جهت تعمیر و یا تعویض آن تصمیم گیری کنید.

البته که صد در صد شارژ نشدن باتری لپ تاپ می تواند دلیل نرم افزاری هم در دل خود جای دهد. به منظور بررسی این موضوع میبایست تنظیمات معین گردیده برای شارژ باتری در بخش battery life control را وارسی نمایید و اطمینان خاطر کسب کنید که شارژ نشدن لپ تاپ معیوب بودن باتری سالم نمی باشد.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با عدم شناسایی باتری لپ تاپ  سونی آشنا سازیم. بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپ تاپ توشیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *