دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم ،اغلب به دلیل مشکل گرمای بیش از حد می باشد، گرمای بیش از حد ممکن است نشانه ای از سن، گرفتگی تهویه یا خرابی قریب الوقوع باشد، اما همچنین می تواند ناشی از استفاده ساده از لپ تاپ در مکان نامناسب باشد. قبل از این که بخواهید لپ تاپ را از برق جدا کنید تا به دنبال مشکلات بگردید، باید با صبر و حوصله علائم را عیب یابی کنید.

دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم شما بلافاصله پس از راه‌اندازی می‌تواند باعث از بین رفتن اطلاعات و خراب کردن فایل‌ها شود. علت ممکن است گیج کننده باشد.ممکن است به نظر برسد که زمان خرید یک لپ تاپ جدید فرا رسیده است. اما لزوماً مجبور نیستید این هزینه را متحمل شوید. مشکلات باتری، تداخل سخت افزاری، داغ شدن بیش از حد و تداخل نرم افزاری معمولاً در این مورد مقصر هستند.قبل از در نظر گرفتن تعمیرات یا تعویض گران قیمت قطعات، آن مناطق را عیب یابی کنید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

عیب یابی و دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

 • باتری

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، اگر رایانه شما بوت شود اما مدت کوتاهی پس از راه اندازی خاموش شود، ممکن است باتری رایانه شما با مشکل مواجه شود. ممکن است باتری شارژ را به درستی نگه نمی دارد. زیرا باتری قدیمی است، ممکن است شارژر باتری لپ تاپ آسیب دیده باشد یا جک DC لپ تاپ شما به درستی کار نکند. اگر باتری لپ‌تاپ شما بیش از چند سال عمر کرده است، احتمالاً باتری قابلیت شارژ مجدد کامل را از دست می‌دهد.

ممکن است همیشه نیاز به تعویض یا وصل شدن داشته باشد. درصورتی که شارژر شما آسیب دیده است، می توانید شارژر را با شارژر جدید سازنده تعویض کنید. اگر جک اتصال برق لپ‌تاپ شما به درستی کار نمی‌کند، دوشاخه شارژر شما مدام بیرون می‌رود، این به باتری اجازه شارژ مجدد نمی دهد و برای جلوگیری از دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم باید آن را تعمیر کنید.

 • سخت افزار

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، لپ تاپ شما ممکن است با تداخل سخت افزاری مواجه شود که باعث خاموش شدن زودهنگام آن شود، حذف سخت افزار داخلی لپ تاپ کار آسانی نیست، اما می توانید به راحتی هر نوع هارد اکسترنال، دوربین یا دستگاه USB متصل به لپ تاپ را حذف کنید. پس از این که رایانه شما بدون این دستگاه ها با موفقیت بوت شد، آن ها را یکی یکی به سیستم خود اضافه کنید تا ببینید کدام دستگاه مشکل دارد. می‌توانید استفاده از دستگاه را متوقف کنید یا می‌توانید دستگاهی را که مشکل ایجاد می‌کند حذف نصب کنید و سعی کنید درایورهای دستگاه را دوباره نصب کنید.

 • حرارت

گرمای بیش از حد ناشی از خرابی فن، CPU، حافظه، کارت ویدئو یا هارد دیسک ممکن است باعث دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم شما شود. می‌توانید قطعه‌ای را که بیش از حد گرم می‌شود جایگزین کنید یا یک فن آسیب‌دیده را جایگزین کنید تا دمای لپ‌تاپ خود را کاهش دهید. اگر قطعات داخل لپ تاپ شما خراب نمی شوند، می توانید از خنک کننده لپ تاپ برای کاهش دمای کلی لپ تاپ خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید با تمیز کردن منظم لپ‌تاپ با هوای فشرده برای افزایش جریان هوا و کاهش تجمع گرد و غبار و کثیفی، به حفظ دمای پایین‌تر لپ‌تاپ خود کمک کنید.

 • نرم افزار

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، تداخل نرم افزاری اغلب می تواند باعث از کار افتادن لپ تاپ شما در مدت کوتاهی پس از راه اندازی شود. تضادهای نرم افزاری ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، اما برای اسکنرهای ویروسی متعددی که هنگام راه اندازی باز می شوند. و باعث ایجاد تضاد می شوند، معمول است. اگر فایروال نصب کرده‌اید، ممکن است سرویس‌های راه‌اندازی را که رایانه شما برای کار کردن نیاز دارد رد کند. می توانید هر برنامه راه اندازی غیر ضروری را از ابزار Windows System Configuration حذف کنید. این ابزار از طریق کنترل پنل قابل دسترسی است.

 • خرابی صفحه کلید در اثر دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

کلیدهای لپ تاپ به طور کلی ضربه می خورند، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که یکی از اولین مواردی باشد که در اثر دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم مشکل ایجاد می کند. کل صفحه کلید شما ممکن است از کار بیفتد یا اگر خوش شانس باشید، فقط چند کلید، در مورد کار نکردن برخی از کلیدها، ممکن است به دلیل نوعی انسداد باشد.

بیشتر بخوانید
لپ‌ تاپ استوک اروپایی گارانتی‌ دار

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، برای شروع، می‌توانید به سادگی لپ‌تاپ را وارونه کنید. و به آرامی تکان دهید. تا ببینید آیا این کار کمک می‌کند تا هر گونه آلودگی یا گرد و غبار را از بین ببرید. ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد، اما می توانید این کار را انجام دهید. اگر مشکل از همه کلیدها است، پس یکی از اولین چیزهایی که می توانید بررسی کنید درایورهای صفحه کلید معیوب هستند.

با رفتن به Device manager می توانید این کار را انجام دهید. اگر یک علامت تعجب زرد در کنار نماد صفحه کلید شما وجود دارد، باید درایورهای لازم را دوباره دانلود کنید. به صفحه دانلود سازنده لپ تاپ بروید و درایورهای مناسب برای کیبورد را پیدا کنید. این ممکن است به برطرف شدن مشکل کمک کند. در عین حال باید از صفحه کلید USB استفاده کنید.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

 • لپ تاپ از راه اندازی امتناع می کند

تشخیص مشکلی که در آن لپ تاپ روشن نمی شود یا صفحه نمایش روشن نمی شود، می تواند دشوار باشد. راه هایی وجود دارد که می توانید متوجه شوید که چه چیزی مقصر است. اگر متوجه شدید که لپ تاپ شما اصلا روشن نمی شود، ممکن است مشکل از باتری یا شارژر لپ تاپ باشد. برای حل این مشکل، مراحلی را که در نقطه عیب یابی باتری قبلا به خاطر دارید را دنبال کنید.

 • لپ تاپ روشن است، اما بدون نمایشگر

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، اگر متوجه شدید که نشانگر وضعیت لپ تاپ روشن می شود، اما صفحه نمایش روشن نمی شود، ممکن است مشکل از خود نمایشگر باشد. سعی کنید نشانگرهای هارد دیسک را نگاهی بیندازید تا ببینید هارد دیسک فعال است یا خیر. ممکن است تلاش برای بوت کردن ویندوز باشد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک Lenovo ارزان

اگر متوجه شدید که نشانگرها بدون هیچ گونه فعالیتی روشن می مانند، کلید Caps Lock را فشار دهید.درصورتی که لپ تاپ شما خراب نباشد، معمولاً چراغ نشانگر باید روشن و خاموش شود. اگر لپ تاپ قفل شده باشد، ممکن است نوعی خرابی سخت افزاری بوجود امده باشد. توصیه می کنیم در چنین مواردی لپ تاپ را به مرکز خدمات ببرید.

 • ویندوز شروع به بوت شدن می کند اما ادامه نمی یابد

اگر ویندوز کامل بوت نمی شود، ممکن است مشکل خرابی ویندوز باشد که یکی از دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم است، یک دیسک بازیابی ویندوز را در دسترس داشته باشید. ممکن است بتوانید آسیب را با بوت کردن در دیسک بازیابی یا درایو USB تعمیر کنید. راه دیگر برای مشاهده بوت شدن ویندوز، ورود به حالت Safe Mode است. این کار را با فشار دادن کلیدهای F8 یا Shift + F8 درست زمانی که ویندوز شروع به بوت شدن می کند، انجام دهید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، دیسک بازیابی یا قلم درایو را در لپ تاپ خود قرار دهید و لپ تاپ خود را با استفاده از آن بوت کنید. می توانید این کار را با وارد شدن به BIOS و تغییر ترتیب Boot Disc انجام دهید. اکثر لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی به شما اجازه می‌دهند با فشار دادن کلیدهای F2، F10 یا Del به بایوس دسترسی پیدا کنید. پس از اتمام، ابزار دیسک بازیابی ویندوز را دریافت خواهید کرد و باید بتوانید نصب ویندوز خود را تعمیر، بازنشانی یا بازیابی کنید.

 • بازگشت به نمودار تشخیصی

چگونه یک لپ تاپ که بیش از حد گرم شده و خاموش است را تمیز کنید. با جدا کردن آداپتور برق متناوب، خارج کردن باتری و سپس بررسی دقیق تمام سطوح لپ‌تاپ از نظر منافذ شروع کنید. اگر در قسمت زیرین دریچه وجود داشته باشد، این نشانه مطمئنی است که کارکردن لپ تاپ بر روی هر سطح نرمی، از جمله دامان شما، ممکن است منجر به گرم شدن بیش از حد شود. دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم اگر از مکان‌های دریچه‌ها آگاه نبودید و متوجه شدید که جریان هوای لپ‌تاپ شما مسدود شده است.روی میز کار کنید و ببینید آیا مشکل گرمای بیش از حد شما برطرف می‌شود یا خیر.

بیشتر بخوانید
مشخصات فنی یک لپ تاپ خوب

راه حل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ استوک

مراحل بازنشانی و یافتن علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم ،همچنین مهم است که لپ تاپ خود را از هر ایستگاه اتصال، پورت تکثیر، چاپگر، مانیتور خارجی و همچنین دستگاه های جانبی مانند هدفون، بلندگوهای خارجی، درایوهای USB، کارت های حافظه، دستگاه های ورودی یا وب کم جدا کنید. این شامل لوازم جانبی بی‌سیمی نیز می‌شود که بلوتوث یا Wi-Fi را فعال می‌کنند. آن ها را خاموش کنید.

 • دکمه پاور را نگه دارید

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، الان که لوازم جانبی و منبع تغذیه لپ تاپ شما خالی شده است. دکمه پاور آن را به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید تا خازن های مادربرد که از حافظه آن محافظت می کنند کاملاً تخلیه شود. دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم در برخی مواقع به این عامل بستگی دارد.

 • منابع برق را جایگزین کنید

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم، پس از تخلیه خازن های مادربرد لپ تاپ، می توانید باتری را دوباره نصب کرده و سیم برق را دوباره وصل کنید. در این مرحله چیز دیگری را وصل نکنید.

 • بوت کردن ویندوز و نصب آپدیت ها

اکنون زمان آن است. که بفهمید آیا مشکل دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم را برطرف کرده اید یا خیر. دکمه پاور را فشار دهید تا لپ تاپ روشن شود. اگر از شما خواسته شد که “Safe Mode” را وارد کنید، از کلیدهای جهت دار خود برای انتخاب گزینه “Start Windows Normally” استفاده کنید و “Enter” را بزنید. هنگامی که لپ‌تاپ شما چرخه راه‌اندازی خود را به پایان رساند، می‌توانید دستگاه‌های جانبی آن را مجدداً وصل کنید و «HP Support Assistant» و «Windows Update» را برای دریافت آخرین درایورهای دستگاه اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *