لپ تاپ ریفربیش Refurbished

لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟

لپ تاپ ریفربیش Refurbished 

لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟ تفاوت لپ تاپ ریفربیش با لپ تاپ استوک چیست؟ یک لپ‌تاپ بازسازی‌شده معمولاً توسط یک سازنده یا خرده‌فروش به‌صورت حرفه‌ای بازیابی می‌شود. و به نزدیک‌ترین حالت «نو» می‌رسد. لپ تاپ های مرمت شده اغلب با ضمانت ارائه می شوند. لپ‌تاپ‌هایی که معمولاً آن ها را «دست دوم» می‌دانیم. معمولاً لپ‌تاپ‌هایی هستند که توسط صاحبان قبلی آن‌ها «همان‌طور که هست» فروخته می‌شوند و وضعیت آن ها بسیار متغیرتر خواهد بود.

از کجا یک لپ تاپ بازسازی شده بخریم؟

بسیاری از خرده فروشانی که لپ تاپ های جدید می فروشند، مدل های بازسازی شده را نیز می فروشند. آنچه در انبار خواهند داشت و تخفیف‌های موجود، بسته به لپ‌تاپ‌هایی که بازگردانده و بازسازی می‌شوند. مرتباً تغییر می‌کنند، بنابراین اگر لپ‌تاپ خاصی را در نظر دارید، ممکن است لازم باشد که بیشتر درباره مدل مدنظرتان تحقیق کنید و اطلاعات داشته باشید.

درجات لپ تاپ بازسازی شده به چه معناست؟

درجات نشان داده شده در لپ‌تاپ های ریفربیش تعیین می‌کنند که لپ‌تاپ در چه وضعیتی است، و چه نوع آسیب یا فرسودگی (در صورت وجود) را می‌توانید انتظار داشته باشید. رایانه‌های بازسازی‌شده معمولاً در یکی از سه دسته قرار می‌گیرند، اکثر شرکت‌ها آن‌ها را به‌عنوان A، B و C فهرست می‌کنند.

خرده‌فروشهای لپ تاپ از A1، A2 و A3 استفاده می‌کند، لپ‌تاپ‌های درجه A معمولاً به ندرت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، معمولاً به این دلیل که خرید آن ها ناخواسته بوده و بلافاصله پس از خرید به یک خرده‌فروش بازگردانده می‌شوند، این نوع از لپ تاپ کاملاً سالم و بدون هیچ خط و خش روی بدنه بیرونی است. آن را در جعبه اصلی خود و (به احتمال زیاد) با تمام لوازم جانبی اصلی خود خریداری خواهید کرد.

  • لپ تاپ های درجهB

لپ تاپ های درجه B به وضوح مورد استفاده قرار می گیرند، اما هر آسیبی صرفاً ممکن است برابر با خراش های جزئی باشد، اما چیزی است که در طول استفاده معمولی روزمره قابل توجه نیست. همچنین لپ تاپ ریفربیش Refurbished درجه دو ممکن است با جعبه یا شارژر اصلی خود عرضه نشود، اما همچنان باید با یک شارژر سازگار همراه باشد. این می تواند موجب شود لپ تاپ ۲۰٪ ارزان تر از یک مدل جدید باشد.

  • لپ‌تاپ‌های درجه C

لپ تاپ های درجه سه ممکن است اندکی ارزان تر از دو نوع دیگر باشند چرا که ممکن است فرورفتگی‌ها و خراش‌های قابل مشاهده وجود داشته باشد، اما لپ‌تاپ همچنان در وضعیت کارکرد کامل خواهد بود. احتمالاً آن را در جعبه اصلی دریافت نخواهید کرد، و احتمالاً لوازم جانبی نیز نخواهد داشت. اما بسته به خرده‌فروش، همچنان باید با یک شارژر سازگار عرضه شود. این موارد سبب می شود، بیش از یک سوم ارزانتر از مدل جدید مشابه باشند.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ توشیبا core i5 دست‌ دوم
لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟
لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟

تعمیر لپ تاپ ریفربیش

لپ تاپ ریفربیش Refurbished به معنای دقیق، لزوماً از جمله محصولات دست دوم نیستند، این دستگاه‌های الکترونیکی به دلایل مختلف بازگردانده می‌شوند و بازرسی‌های سختی را پشت سر می‌گذارند، تمیز می‌شوند و حتی قبل از این که برای فروش عرضه شوند، تعمیر یا ارتقا می‌یابند. بنابراین، هنگامی که یک دستگاه بازسازی شده خریداری می‌کنید، از محصولی کاملاً کاربردی که جدید است مطمئن هستید.

نکات مهم در خرید لپ تاپ ریفربیش

  • کاهنده هزینه

خرید یک لپ تاپ ریفربیش Refurbished  یک گزینه عالی است که به شما امکان می دهد مقداری پول پس انداز کنید. به عنوان مثال؛ لپ‌تاپ‌های Dell بازسازی‌شده بهترین گزینه برای شما هستند اگر مشتاق خرید یک مدل خاص از این برند هستید، اما قیمت درخواستی برای بودجه شما بسیار بالاست. به طور مشابه، می‌توانید یک رایانه رومیزی بازسازی‌شده را برای راه‌اندازی دفتر خانه خود انتخاب کنید و از پولی که پس انداز می‌کنید برای خرید لوازم جانبی عالی برای تکمیل تنظیمات خود استفاده کنید.

  • کاملا بررسی و تست شده

هنگامی که یک لپ تاپ نوسازی شده HP یا هر فناوری بازسازی شده دیگری را از یک منبع قابل اعتماد خریداری می کنید. مطمئن هستید که دستگاه قبل از بردن آن به خانه کاملاً آزمایش و بازرسی شده است. جدا از اطمینان از ظاهر جدید، یک دستگاه بازسازی شده نیز برای تک تک قطعاتی که به کارکرد صحیح آن کمک می کند، آزمایش می شود.

  • گارانتی همچنان پابرجاست

اگر یک دستگاه بازسازی شده را از یک منبع معتبر یا قابل اعتماد خریداری کنید. یک سال ضمانت تعویض دستگاه، ۵۰% خرید تضمینی در یک بازه زمانی مشخص، سیاست بازگشت ۱۰ روزه، و بالاتر از همه چیز، اطمینان از یک فروشنده قابل اعتماد برای شما وجود خواهد داشت.

معایب  استفاده از لپ تاپ ریفربیش

بر کسی پوشیده نیست که لپ‌تاپ‌ها گران هستند و میانگین قیمت یک لپ‌تاپ جدید اندکی بالا است. بنابراین، وقتی یک لپ‌تاپ کارکرده یا بازسازی‌شده پیدا می‌کنید، می‌توانید آن را خرید کنید. قبل از خرید یک لپ تاپ بازسازی شده، باید از معایب احتمالی آن آگاه باشید. در این جا به چهار مورد از آن ها اشاره می کنیم؛

 

  • آن ها ممکن است به اندازه لپ تاپ های جدید قابل اعتماد نباشند.

زمانی که لپ‌تاپ‌ها بازسازی می‌شوند. اغلب تحت یک فرآیند تست دقیق قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که در شرایط کاری خوب هستند. اما با وجود این، همیشه این احتمال وجود دارد که یک لپ تاپ بازسازی شده به اندازه یک لپ تاپ جدید قابل اعتماد نباشد.

  • ممکن است قبل از شما توسط شخص دیگری استفاده شده باشد.

اگر در حال خرید یک لپ تاپ ریفربیش Refurbished  از فروشنده شخص ثالث هستید، هیچ تضمینی وجود ندارد که شخص دیگری قبل از شما از آن استفاده نکرده باشد و اگر داشته باشد. آن شخص ممکن است انواع نرم افزارهای ناخواسته یا حتی نرم افزارهای ویروسی و خراب را روی آن نصب کرده باشد.

  • ممکن است اجزای ضروری را از دست داده باشند.

وقتی لپ‌تاپ‌ها بازسازی می‌شوند، گاهی اوقات اجزای حیاتی مانند باتری یا هارد دیسک تعویض می‌شوند. بنابراین اگر نیاز به تعویض یکی از آن قطعات در طول مسیر دارید، ممکن است نتوانید جایگزینی سازگار پیدا کنید.

  • گارانتی سازنده ممکن است آن ها را پوشش ندهد.

اگر یک لپ تاپ بازسازی شده را مستقیماً از سازنده خریداری کنید، ممکن است تحت پوشش ضمانت سازنده قرار گیرد. با این حال، اگر آن را از شخص ثالث خریداری کنید، احتمالا این طور نخواهد بود. اگر مشکلی با آن پیش آمد، باید برای رفع آن هزینه کنید. قبل از خرید یک لپ تاپ بازسازی شده، حتماً در مورد این مشکلات احتمالی فکر کنید. اگر تصمیم گرفتید که مزایا بیشتر از معایب آن است، یکی از آن ها را بخرید اما حواستان باشد که چه لپ تاپی را می خرید.

بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ استوک در مشهد

لپ تاپ ریفربیش برای بازی

وقتی لپ تاپ ریفربیش Refurbished  مخصوص بازی می خرید، باید همان فاکتورهایی را در نظر بگیرید که می خواهید یک لپ تاپ معمولی بخرید. علاوه بر این ها، شما همچنین می خواهید پردازنده را بررسی کنید تا ببینید آیا نیازهای بازی شما را برآورده می کند یا خیر. به صفحه‌نمایش نگاه کنید، صفحه‌کلید را در نظر بگیرید . ویژگی‌های بازی مانند صفحه‌نمایش ضد تابش نور، مانیتور HD، پورت‌های فراوان، و پردازنده‌ای قدرتمند به اندازه کافی برای کنترل گرافیک. بازی های فشرده کارت گرافیک نیز ضروری است.

لپ تاپ دست دوم یا ریفربیش

هنگام خرید یک لپ تاپ دست دوم مشکلات زیادی وجود دارد. علاوه بر نگرانی‌های ما در مورد فروش مجرمان بر روی لپ‌تاپ‌های دزدیده شده به مشتریان ناآگاه، باید در مورد عمر باتری نیز به شما هشدار دهیم. اگر لپ‌تاپ یک سال تا دو سال (یا بیشتر) عمر کند، حداکثر عمر باتری بسیار کمتر از زمان نو خواهد بود. با صدها بار شارژ، باتری‌ها تمام می‌شوند و اگر لپ تاپ ریفربیش Refurbished  تهیه نمی‌کنید، ممکن است کامپیوتری با باتری آنقدر ضعیف بخرید که هرگز نتوانید از پریز برق دور شوید.

کدام لپ تاپ دست دوم یا ریفربیش؟

لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟ هنگامی که جستجوی خود را به چند لپ‌تاپ که مطابق با نیازها و بودجه شخصی شما هستند محدود کنید. خرید خود، خواه کاملاً نو باشد یا بازسازی شده در کارخانه، بسیار آسان‌تر خواهد بود و ما این جا هستیم تا در این مورد کمک کنیم. اگر به دنبال یک گزینه نسبتاً کم هزینه هستید، ممکن است بخواهید نگاهی به لیستی از بهترین لپ‌تاپ‌ها برای دانشجویان بیندازید. لپ تاپ های بازسازی شده برای فروش فقط به رایانه های مدرسه یا محل کار محدود نیست.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک صنعتی

بسیاری از گیمرها می‌توانند با خرید لپ‌تاپ‌های بازی بازسازی‌شده به‌جای انتخاب رایانه‌های بازی جدید و گران قیمت، پس‌انداز کنند. از آن جایی که رایانه‌های بازی دارای نرم‌افزار اضافی و افزودنی‌های دیگر برای بازی روان و واضح هستند این رایانه‌ها اغلب برای مقاصد روزمره یا کاری بیشتر از رایانه‌های شخصی معمولی هزینه دارند. به طور کلی همه چیز به انتخاب فرد بستگی دارد که چه نوع لپ تاپی را خریداری کند که مطابق با کارهای روزمره اش باشد.

نکات افزایش عمر لپ تاپ

یک لپ تاپ ریفربیش Refurbished  در واقع خطرات زیادی را به همراه دارد اما، می توانید با نگهداری منظم از آن استفاده را طولانی تر کنید. تعمیر و نگهداری شامل تمیز کردن منظم داخلی و همچنین بیرونی لپ تاپ شما است. برای افزایش طول عمر باتری، به دفعات بیشتر آن را تعویض کنید، رم را ارتقا دهید و مطمئن شوید که فن دستگاه به خوبی کار می کند. گاهی اوقات گرمای بیش از حد مادربرد را از بین می برد، در غیر این صورت مجبور خواهید بود یک لپ تاپ جدید بخرید و هزینه زیادی را صرف کنید.

جمع بندی

نتیجه گیری لپ تاپ ریفربیش Refurbished چیست؟ به هر دلیلی، لپ‌تاپ‌های بازسازی‌شده می‌توانند راه بسیار خوبی برای دریافت لپ‌تاپ با کیفیت بالا با کسری از قیمت باشند. در بیشتر مواقع، لپ‌تاپ‌های بازسازی‌شده دارای گارانتی هستند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که محصول باکیفیتی دریافت می‌کنید. بدون انجام تحقیقات اولیه، یک لپ تاپ ریفربیش Refurbished  نخرید. برخی از شرکت ها در بازسازی لپ تاپ ها بهتر از سایرین هستند و در مورد وضعیت لپ تاپ، گارانتی و نحوه تست لپ تاپ قبل از فروش حتما از فروشنده سوال بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *