شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای لپ تاپ های استوک پیش بیاید، علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم است. به همین خاطر ما در این مجال می خواهیم به بررسی علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم از جوانب مختلف بپردازیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. عوامل و علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم ممکن است هم نرم افزاری باشد و هم سخت افزاری و برای هر برند یا مدل لپ تاپ نیز ممکن است. پیش بیاید و تنها محدود به یک برند خاص یا یک سری لپ تاپ های استوک ویژه نمی شود.

گاهی اوقات نیز در اثر سهل انگاری سوکت شارژر به لپ تاپ کاملاً وصل نشده است . یا در حین کار با لپ تاپ از جای خود در آمده است و متوجه نشدید. بنابراین بهتر است در ابتدا سوکت اتصال شارژر به لپ تاپ خود را چک کنید و سپس به سراغ اتصالات و کابل های دیگر بروید.

در ابتدا بهتر است از عیب یابی کابل ها و اتصالات شارژر شروع کنیم. مشکلاتی مانند بریدگی کابل، قطع شدگی ها یا پارگی های کابل شارژر لپ تاپ ممکن است باعث علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم گردد. در این گونه موارد می توانید با تعویض کابل برق شارژر لپ تاپ با یک کابل برق جدید و سالم مشکل شارژ نشدن لپ تاپ خود را برطرف نمایید.

اگر از سلامت کابل شارژ مطمئن شدید، می توانید سراغ باتری لپ تاپ بروید و سلامت آن را تست کنید. برای تست لپ تاپ و صحت باتری لپ تاپ می توانید باتری را از سیستم جدا کرده و خارج نمایید و لپ تاپ را با کابل به برق شهری بزنید. در صّورتی که لپ تاپ شارژ شد، مطمئن باشید که مشکل از باتری لپ تاپ بوده و باید تعویض گردد.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

بررسی انواع علل و راه حل های شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

یکی دیگر از علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم خرابی شارژر آن است. در این حالت یک شارژر دیگر به لپ تاپ خود وصل نمایید و در صورتی که لپ تاپ شما شارژ شد، پی می برید که مشکل از شارژر بوده است. یکی از علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم که به موارد ذکر شده بالای نیز مربوط نیست. دمای بالای لپ تاپ استوک شما است. زیرا داغ شدن بیش از حد لپ تاپ باعث بروز دو مشکل در آن خواهد شد. اولی آن که لپ تاپ به طور خودکار خاموش می شود تا به سیستم آسیبی نرسد.

بیشتر بخوانید
بررسی کامل تست بدنه لپ تاپ استوک

دوم آن که سنسور دمای باتری یک سیگنال به سیستم لپ تاپ ارسال می کند تا دیگر باتری شارژ نشود. البته باید بدانید که این موارد بیشتر برای مدل های قدیمی تر لپ تاپ های استوک پیش می آید که سیستم خنک کنندگی کارآمدی نداشتند. در لپ تاپ های جدید امروزی با بهبود و پیشرفت سیستم تهویه لپ تاپ این مشکل کمتر پیش می آید.

از سویی دیگر یک علت نرم افزاری علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم می تواند از تنظیمات مربوط به کنترل پنل پاور باتری باشد. برای چک کردن این مورد از منوی استارت وارد کنترل پنل شده و گزینه POWER OPTIONS را انتخاب کنید. سپس چک کنید که گزینه LOW BATTERY LEVEL غیر فعال باشد. زیرا با فعال بودن این گزینه لپ تاپ به جای شارژ شدن خاموش می شود. بنابراین چک کنید که حتماً این گزینه غیر فعال باشد.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم
علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

 علت های شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

در صورت برطرف نگردیدن مشکل علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم از راه های ذکر شده قبلی، باید به سراغ نرم افزار درایور باتری آن بروید. به این صورت که از گزینه Device Manager و با انتخاب گزینه Batteries نرم افزار درایور باتری را به روز رسانی کنید و لپ تاپ را دوباره راه اندازی کنید. اگر هم قبلاً تنظیمات این قسمت را نادانسته دستکاری کرده اید می توانید. با انتخاب گزینه Restore Default Settings to This Plan کلیه تنظیمات را به تنظیمات کارخانه ای و اولیه بازگردانید.

البته باید در نظر داشته باشید که عمر باتری های لپ تاپ ها نیز محدود است . با سپری شدن آن مدت زمان طول عمر مفید، باتری لپ تاپ فرسوده شده و باید تعویض شده و با یک باتری جدید جایگزین گردد. بنابراین اگر لپ تاپ دست دوم شما تعداد ساعت های زیادی را کارکرده است، ممکن است عمر مفید باتری آن سر آمده باشد و زمان تعویض باتری لپ تاپ رسیده است.

به عنوان مثال عمر مفید باتری های لپ تاپ های برند HP در حدود ۲ تا ۴ سال  یا ۱۰۰۰ چرخه شارژ و دشارژ باتری لپ تاپ است. بنابراین توقع عمر نا محدود از باتری لپ تاپ های مختلف نداشته باشید. یکی از نشانه های فرسودگی باتری لپ تاپ می تواند صد در صد شارژ نشدن باتری باشد. بنابراین اگر هنگام کار با لپ تاپ دست دومی با این نشانه مواجه شدید، بدانید. که به فرسودگی باتری لپ تاپ نزدیک هستید و به زودی باید آن را تعویض نمایید.

بیشتر بخوانید
علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ

همچنین آدابتور شارژر لپ تاپ ها نیز دارای قطعات داخلی زیادی هستند که هر کدام ممکن است آسیب  ببینند. برای مثال اتصالات و کابل های داخلی یا کانکتور آن دچار قطع و وصلی باشند .یا شوک های شدید برقی باعث سوختن قطعات داخلی شارژر لپ تاپ می شود.

راه حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

نکته مهم دیگر در مورد علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم برای مدل هایی که دارای باتری داخلی هستند. آن است که چنان چه تجربه و تخصص کافی را در مورد قطعات حساس الکترونیکی لپ تاپ ندارید، هرگز سعی در بیرون آورد خودسرانه باتری نکنید. بهتر است کار را به کارشناس تعمیرات لپ تاپ بسپارید تا باعث آسیب به قطعات سخت افزاری دیگر لپ تاپ نشوید.

در کل علت های مختلفی مانند پارگی کابل شارژر، از کار افتادگی آدابتور شارژر لپ تاپ و گرم شدن بیش از حد سیستم یا خرابی باتری لپ تاپ می تواند جزء علل شایع شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم باشد. برای عیب یابی باید قطعه مورد نظر را عیب یابی و تست کنیم .

یکی دیگر از موارد سخت افزاری که ممکن است موجب علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم شود، سوکت شارژر لپ تاپ است. سوکت شارژر لپ تاپ در واقع محل ورودی شارژر به لپ تاپ است که معمولاً به شکل دایره است. اکثر اوقات اگر این قسمت مشکلی داشته باشد، سخت تر از سایر قسمت ها می توان به آن پی برد.

یکی از شیوه های تشخیصی برای خراب بودن سوکت شارژر در لپ تاپ، آن است که از یک شارژر سالم و مشابه برای تست شارژ شدن باتری لپ تاپ استفاده کنید . یا با یک اهم متر از جریان برق در قسمت های مختلف شارژر مطلع شوید. یا این که ابتدا سیستم را خاموش کنید و باتری را جدا نمایید. سپس شارژر را به لپ تاپ وصل کنید و دکمه پاور لپ تاپ را بزنید. منتظر باشید تا سیستم روشن شود.

در صورتی که در این حالت، لپ تاپ شما به درستی روشن شد، می توان گفت که مشکل از قسمت های دیگر است که باید بررسی شود.

حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم در فروشگاه ویرا کامپیوتر

یکی از فروشگاه های تخصصی و ماهر در زمینه فروش و تعمیرات لپ تاپ های دست دوم یا استوک، فروشگاه ویرا کامپیوتر است. این فروشگاه با دارا بودن تجربه و دانش کافی در زمینه تعمیرات و ارتقاء انواع برند های مختلف لپ تاپ های روز دنیا می تواند. به راحتی علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم شما را عیب یابی و تعمیر کند.

بیشتر بخوانید
تست لپ تاپ دست دوم

بنابراین چنان چه از روش های ذکر شده در قسمت های بالا نتوانستید خود به رفع مشکل عدم شارژ باتری لپ تاپ خود نائل شوید. می توانید با ارسال آن لپ تاپ معیوب به محل فروشگاه ویرا کامپیوتر یا نمایندگی های این فروشگاه در اکثر شهر های بزرگ ایران، به صورت کامل آن را رفع نمایید.

علاوه بر آن خدمات تست و تعویض قطعات و ارتقاء سخت افزاری انواع لپ تاپ های دست دوم در فروشگاه ویرا کامپیوتر به صورت آنی و در لحظه انجام می گیرد. همچنین این فروشگاه با عرضه بیش از صد ها مدل از بهترین برند های روز دنیا در زمینه لپ تاپ می تواند. یکی از بهترین مرجع های خرید در سراسر ایران باشد.

زیرا در این فروشگاه قیمت لپ تاپ های دست دوم به صورت متوسط و کاملاً قابل خرید لپ تاپ استوک انتخاب شده است و با شرایطی کاملاً ویژه و تسهیل شده به مشتریان ارائه می شود. علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم فروش اقساطی فروشگاه ویرا کامپیوتر بدون اخذ ضامن از مشتریان لپ تاپ در تمام شهر های ایران خدمتی منحصر به فرد از این فروشگاه است. که قدرت خرید لپ تاپ را برای همه اقشار جامعه مهیا نموده است.

سخن پایانی در مورد علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

اگر بخواهیم مطلب علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم را جمع بندی نماییم. باید بگوییم که در ابتدا به سراغ شارژر لپ تاپ و قطعات و کابل ها و آدابتور داخل آن بروید. پس از تست فیزیکی قطعات مختلف شارژر لپ تاپ و اطمینان از سلامت آن می توانید .تنظیمات نرم افزاری مربوط به خاموش شدن لپ تاپ در صورت پایین آمدن شارژ باتری را چک کنید. از داخل کنترل پنل وارد گزینه مربوطه شده و آن را غیر فعال کنید.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم، همچنین در صورتی که به دستکاری تنظیمات نرم افزاری باتری لپ تاپ اقدام کرده اید، آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. به علاوه در برخی مدل های قدیمی لپ تاپ های استوک نیز دمای بالای لپ تاپ ممکن است باعث خاموش شدن لپ تاپ گردد. در غیر این صورت باید علت را در معیوب شدن یا فرسوده شدن باتری پیدا کنید. باتری لپ تاپ را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *