راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

راه حل هایی کاربردی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

راه حل هاییبرای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ،از جمله مشکلاتی که کاربران لپ تاپ ها امکان دارد با آن مواجه بشوند. تصویر ندادن صفحه نمایش لپ تاپ است.‌ و امّا حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ چگونه امکان پذیر است! آیا شما میدانید بنابر چه دلایلی امکان دارد این مشکل رخ دهد؟ بهتر است با ما در ادامه ی این متن از مجموعه ویرا کامپیوتر همراه باشید.

اکنون آیا لپ تاپ شما روشن است! ولی هیچ تصویری را نشان نمیدهد؟

نگاهی به دلایل تصویر ندادن لپ تاپ و راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، تصویر ندادن لپ تاپ و یا عدم نمایش تصویر در دستگاه از جمله مشکلاتی میباشد که امکان دارد کاربران مختلفی با آن رو به رو شوند. این مشکل که در اکثر مواقع به صورت ناگهانی اتفاق می‌ افتد، بنابر چند دلیل ساده رخ میدهد. البته در مواردی که این اتفاق به صورت ناگهانی دیده میشود. کاربر میتواند به کمک پایانی ترین وضعیت سیستم خود تا حد و حدودی به مشکل پی ببرد. به عنوان نمونه؛ با چند بار قطع و وصل گردیدن برق امکان دارد سیستم دچار صدمه شده و تصویر به شما نشان ندهد.

بله، نهایتاً آن چه که رخ میدهد، احساس نگرانی و دلهره در وجود کاربر است‌. آن هم به دلیل این موضوع است که اغلب تمامی اسناد و داده های مهم کاربر درون لپ تاپ وی جا گرفته است. حال اکنون او نمیتواند به هیچ یک از آن ها دسترسی داشته باشد.

اگر که لپ تاپ شما در حالت روشن بوده و هیچ گونه تصویری را ارائه نمیدهد باید به دنبال جست و جوی ایراد و اشکال به وجود آمده باشید. علل متنوعی میتوانند منجر به عدم ارائه تصویر در لپ تاپ باشند. امکان دارد که بعد از به روز رسانی درایور کارت گرافیک و با اتفاق افتادن ایراد و اشکالی در هنگام نصب یک آپدیت این مشکل در لپ تاپ شما ایجاد شود.

ممکن است که عدم نمایش تصویر در لپ تاپ به علّت باگ در به روز رسانی ویندوز رقم خورد و یا ایرادی در بخش سخت افزاری نمایشگر دستگاه منجر به وقوع چنین فاجعه ای گردد. به هر حال بهتر است هریک را به صورت جداگانه بررسی نماییم. شاید که بشود با تکیه بر این مطلب ما بتوانید مشکل به وجود آمده را خود حل نموده و باری دیگر آن را همانند روز اوّل خود کنید!

تصویر نداشتن لپ تاپ

دلایل مربوط به عدم نمایش تصویر در لپ تاپ ها چیست

  • وجود ایراد در چیپ گرافیک لپ تاپ

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، از جمله حائز اهمیت ترین علل در این حیطه ایراد در چیپ گرافیک لپ تاپ میباشد.‌ این مسئله به واسطه ی عدم سرویس به موقع و جمع و انباشته شدن گرد و خاک در لا به لای فن و هیت پایپ و نیز حرارت بیش از اندازه و نهایتاً خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ رقم میخورد. در دستگاه های تجهیز گردیده به چیپ گرافیک لپ تاپ مستقل توصیه میکنیم .مازاد بر سرویس سیستم خنک کننده از فن کمکی هم بهره گیری شود.

بیشتر بخوانید
مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی

بهره گرفتن از این فن منجر میگردد علاوه بر خنک گردیدن مادر برد لپ تاپ، سیستم شما از سطح میز کار با اندکی فاصله قرار گیرد و هوا در کف لپ تاپ شما هم در جریان باشد. به این هنگام خواهد بود که عمر چیپ گرافیک لپ تاپ شما بیشتر خواهد شد. حرارت بیش از اندازه و داغ گردیدن زیاد چیپ گرافیک لپ تاپ، منجر به اکسید شدن پایه های چیپ و یا لحیم سردی میگردد. البته که این موضوع غالباً با تعمیر گرافیک قابلیت برطرف شدن را دارد.

ولی طی مواردی منجر به سوختن چیپ گردیده که به این هنگام میبایست چیپ را عوض بنمایید‌. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پس از تعمیر گرافیک، سیستم خنک کننده میبایست حتماً و حتماً سرویس بشود و بهتر میباشد هیت پایپ نیز تحت اسید شویی واقع بشود.

  • ممکن است کابل برق خراب باشد

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، یکی از راه حل هایی کاربردی برای راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ در خراب شدن کابل برق خلاصه میشود. در ابتدا بهتر است برق را به حالت مستقیم به لپ تاپ خود متصل بنمایید و باتری را از آن به بیرون بیاورید. بعد از گذر تنها چند دقیقه سیستم خود را روشن بنمایید. اگر که لپ تاپ شما باز هم تصویر نداد، راه حل های بعد که بیان خواهد شد را بررسی بنمایید.

  • ممکن است مانیتور و یا نمایشگر شما خراب باشد

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، حال از جمله دلایل دیگر تصویر ندادن لپ تاپ امکان دارد مربوط به خراب گردیدن مانیتور باشد. احتمال این موضوع بسیار است که مانیتور شما سوخته باشد و یا قسمت های ولتاژ در صفحه نمایش ال سی دی خراب گردیده باشد. البته بهتر است خاطر نشان شویم که خرابی و قطعی کابل تصویر در لپ تاپ های فلت بسیار زیاد رخ میدهد. همچنین کاهش نور پس زمینه نیز از جمله مشکلات دیگر لپ تاپ است که اتفاق می افتد.

  • ایراد و اشکال در اتصالات دستگاه

پایه ترین دلیل عدم نمایش تصویر در لپ تاپ به ایراد در اتصالات لپ تاپ باز میگردد. به همان شکل که بیان نمودیم امکان دارد ضمن کابل فلت ال سی دی لپ تاپ در مادر برد ایراد و اشکال ایجاد گردیده باشد. چنانچه که لپ تاپ روشن گردیده ولی مانیتور آن باز هم خاموش باشد، میتوان با وصل نمودن به یک نمایشگر و یا تلویزیون این ایراد را مورد وارسی قرار داد.

برای انجام این کار در ابتدا لپ تاپ خود را روشن نمایید و یک دقیقه صبر و حوصله به خرج دهید. سپس به واسطه ی کابل HDMI, DVI آن را به یک عدد تلویزیون وصل بنمایید. هم اکنون بر روی صفحه کلید به صورت همزمان دکمه FN به همراه کلید مخصوص اتصال به یک مانیتور خارجی را بفشارید تا فرآیند اتصال به تلویزیون به صورت کامل صورت گیرد. چنانچه که بعد از گذر چند ثانیه تصویر لپ تاپ بر روی تلویزیون به نمایش درآمد، معین میگردد. که اشکال به خرابی ال سی دی دستگاه شما باز میگردد. نهایتاً قسمت سخت افزاری دستگاه شما هیچ گونه ایراد و اشکالی ندارد.

حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ

  • جدا نمودن تمامی لوازم و تجهیزات جانبی از دستگاه

پس از دیدن راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، ابتدایی ترین راه حل این میباشد که تمامی لوازم و تجهیزات جانبی را از لپ تاپ جدا بنمایید. چنانچه که یک هارد اکسترنال، آنتن وای فای، و… به دستگاه متصل دارید، تمامی آن ها را از لپ تاپ خارج نمایید. پس از آن لپ تاپ خود را خاموش و برای باری دیگر روشن کنید.‌ چنانچه که مشکل شما حل نشد، ایراد به درایور یکی از تجهیزات جانبی باز میگردد. بعد از روشن نمودن دستگاه خود، وسایل جانبی را برای باری دیگر به لپ تاپ خود وصل نموده و تمامی درایور های نصب شده را بر روی سیستم خود آپدیت کنید.

  • جدا نمودن باتری و کابل ها از لپ تاپ

بله یکی از راه های راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ این است که شما باتری و کابل ها را از دستگاه خود جدا بنمایید. حال اگر که باتری شما به صورت جدا نشدنی است ابتدا شارژر را از برق جدا و پس از آن باتری را بیرون آورید. کانکتور های باتری در قسمت زیرین دستگاه را با دقّت عمل هرچه تمام تمیز و ما پیشنهاد میکنیم.

بیشتر بخوانید
تعمیر پیکسل سوخته لب تاپ

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، از اسپری هوای فشرده جهت تمیز نمودن استفاده کنید. سپس باتری را به دستگاه خود متصل نموده و لپ تاپ را برای باری دیگر روشن کنید و مجدداً مشکل عدم نمایش تصویر را وارسی بنمایید. اگر باز هم مشکل برسر جای خود باقی مانده بود دلیل اصلی روشن نشدن لپ تاپ به خرابی کارت گرافیک، مادر برد و رم باز خواهد گشت.

جدا نمودن باتری و کابل ها از لپ تاپ
جدا نمودن باتری و کابل ها از لپ تاپ
  • رم را از لپ تاپ خود جدا کنید

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ ،در راستای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است. عدم تصویر دادن دستگاه به خرابی و یا بد جا رفتن حافظه رم بازگردد. چنانچه که لپ تاپ را به تازگی سرویس نموده اید و پس از آن با عدم نمایش تصویر رو به رو شدید. امکان دارد اشکال به بد جا افتادن رم در اسلات مرتبط باشد. جهت چک نمودن این ایراد، لپ تاپ خود را به پشت برگردانید، پیچ های مرکزی منوط بر اسلات رم را باز کرده، سپس رم را از اسلات خارج و با یک پارچه به خوبی تمیز نمایید.

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، البته شما میتوانید از اسپری هوای فشرده در راستای تمیز کردن رم استفاده کنید. پس از آن دوباره رم را داخل اسلات قرار بدهید. اطمینان خاطر کسب کنید که قطعه به درستی سر جای خود قرار دارد. نهایتاً پیچ های زیر دستگاه خود را ببندید و لپ تاپ را روشن نمایید. اگر که هنوز حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ صورت نگرفت، بهتر است برای کسب اطمینان از خراب نبودن رم سیستم از یک قطعه رم دیگر که سالم است، بهره گیرید.

  • تعویض یا تعمیر نمودن کارت گرافیک لپ تاپ

از جمله دیگر راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ تعویض یا تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ است.

  • ال سی دی لپ تاپ خود را عوض کنید

از جمله راه کارهای راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ است. اگر که شما تمامی راه حل ها را امتحان نمودید و اطمینان خاطر به دست آورید که کارت گرافیک لپ تاپ سالم میباشد ولو هنوز هم مشکل وجود دارد.به احتمال بسیار لازم خواهد بود که ال سی دی سیستم خود را عوض بنمایید. ما به شما توصیه میکنیم که به طور حتم از ال سی دی های اصل و با کیفیت بهره گیرید. تا طی طولانی مدّت گرافیک و مادر برد سیستم بنابر دلیل بهره گیری از اقسام ارزان قیمت صدمه نبیند.

  • کنترل بایوس دستگاه

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، به روز رسانی های نامطلوب و نامناسب لپ تاپ و یا ویروس های رایانه ای کارکرد بایوس را با برخی از مشکلات رو به رو خواهد ساخت و برنامه ی بایوس را با برخی از صدمات مواجه مینماید. حال این مشکل امکان دارد که با عدم ارائه تصویر توسط صفحه نمایش لپ تاپ رخ دهد. در این جا است که باید بایوس تعمیر گردیده و بهترین راه تعمیر آن واقع نمودن و یا رایت برنامه و پروگرام به واسطه ی فرد تعمیر کار لپ تاپ بر روی بایوس خواهد بود.

بیشتر بخوانید
دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

نتیجه گیری

با تکیه بر مطالب بیان گردیده در قسمت فوقانی متن اشخاص غالباً در مدل های متنوعی از لپ تاپ با مشکل عدم نمایش تصویر چون؛ روشن نگردیدن مانیتور لپ تاپ دل، روشن نگردیدن مانیتور لپ تاپ اچ پی و حتی ایسوس و… مواجه میشوند. البته که این موضوعات میتواند نگرانی و هراس کاربر را به دنباله ی خود داشته باشد.

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، قابل بیان است که اگر لپ تاپ شما دارای گارانتی باشد و هنوز مدّت زمان گارانتی به اتمام نرسیده باشد. میتوانید با نماینده کمپانی تماس و درخواست کمک داشته باشید. اگر که گارانتی لپ تاپ شما به پایان رسید. راه حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ را باید در پیش بگیرید. البته ما تمامی این راه حل ها را در قسمت فوقانی متن خود بررسی نمودیم.

پس به هیچ عنوان خودتان به باز نمودن و یا عوض کردن قطعات لپ تاپ اقدام ننمایید. چرا که امکان دارد صدمات بیشتری را به قطعات و سیستم های داخلی لپ تاپ خود وارد کنید. از این جهت آن را به یک تعمیر کار و یا کارشناس متبحر بسپارید تا مشکل و ایراد به وجود آمده راحل کند. بنابراین ادله گوناگونی منجر به ایجاد مشکل عدم نمایش تصویر در لپ تاپ میگردد که در موارد ساده با به کارگیری راه حل های بالا میتوانید مشکل خود را برطرف نمایید. اگر که مشکل جدی تر بود به هیچ عنوان خود وارد عمل نشوید و لپ تاپ خود را به یک متخصص بسپارید.

راه حل هایی برای حل مشکل تصویر ندادن لپ تاپ، دوستان عزیز بهتر است در پایان این مطلب از خود خاطر نشان شویم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر همواره در تلاش هستیم در همه حال کنار شما باشیم. البته که میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. سعی میکنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *