تعمیر تخصصی لپتاپ

تعمیر تخصصی لپتاپ

تعمیر تخصصی لپتاپ

تعمیر تخصصی لپتاپ، بهتر آن است که تعمیرات لپتاپ ها را به شخصی که دارای صلاحیت مناسب است و می تواند از پس تعمیرات و رفع مشکل لپتاپ ها بربیاید بسپارید، مگر این که فکر کنید صلاحیت اولیه ای در مورد حل مسائل دستگاه های هوشمند را دارید. اما در هر صورت بهتر است تعمیرات را به تکنسین های حرفه ای بسپارید زیرا لپ‌تاپ‌ ها از ترانسفورماتورهای خارجی تغذیه می‌کنند و از ولتاژی در حدود ۱۵ تا ۲۰ ولت استفاده می‌کنندکه امکان دارد برای شما یا لپتاپ مورد نظر خطر داشته باشد. یا شما ندانسته یک مشکل جزئی لپتاپ را به یک مشکل بزرگ تبدیل کنید.

برای تعمیرات تخصصی لپتاپ از تعمیر صفحه نمایش گرفته تا تعویض باتری و غیره می توانید به تیم تکنسین های مجرب و حرفه ای ویرا کامپیوتر اعتماد کنید. این مرکز تعمیرات لپتاپ می تواند راه حل مناسبی برای تعمیر هر دستگاه الکترونیکی و هوشمند به کاربران خود ارائه دهند. در واقع بسیاری از افراد برای سهولت کار خود و قابلیت حمل آسان لپتاپ ها به جای استفاده از کامپیوترها با یک دسکتاپ حجیم از لپتاپ ها به عنوان رایانه اصلی استفاده می کنند.

در حقیقت این امر مرور وب یا انجام برخی کارها را آسان تر از همیشه می کند. اما لپ‌تاپ‌ها نیز در کنار مزایا، معایبی هم دارند هنگامی که مشکلی برای لپتاپ ها به وجود آمد بهتر است سریع تر آن را درست کنید زیرا این امکان وجود دارد که یک مسئله کوچک که برای لپتاپ ها به وجود آمده به یک مسئله بزرگ تر تبدیل شود. تکنسین های حرفه ای تعمیرات لپتاپ در واقع در این زمینه فعالیت داشته و آموزش دیده اند تا تعمیر لپتاپ ها را به درستی انجام دهند و برای شما خدمات بهتری ارائه دهند. تکنسین های ویرا کامپیوتر روی همه برندها و مدل‌ها از جمله همه برندهای محبوب لپ‌تاپ کار کرده اند و در زمینه تعمیر مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری نوت بوک شما آموزش کامل دیده اند.

تعمیر جک پاور لپتاپ

هر لپ‌تاپ در واقع دارای یک جک برق DC است که به لپتاپ شما امکان دسترسی به جریان الکتریکی پایدار را می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد تا باتری لپتاپ خود را برای بعد شارژ کنید. اگر در جک DC پاور لپتاپ شما ایرادی باشد، در نهایت باتری لپ تاپ شما تمام می شود و عملکرد خوب خود را از دست می دهد. یکی از رایج ترین خرابی های لپتاپ جک پاور نام دارد. هنگامی که لحیم کاری بروی جک پاور لپتاپ ها انجام می شود و جک پاور می شکند یا محفظه نگهدارنده مهار کننده لپتاپ ترک برمی دارد می تواند یک مشکل کوچک را به یک مشکل بزرگ برای لپتاپ شما تبدیل کند و فعالیت ها شما را به تاخیر بیاندازد.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ سامسونگ

پس حتما هنگامی که این مشکل برای شما به وجود آمد این مورد را سریع تعمیر کنید اما چنانچه شما دارای یک لپ تاپ قدیمی باشید بهتر است به فکر یک لپتاپ جدید باشید و لپتاپ قدیمی خود را برای فروش بگذارید. مانند بسیاری از قسمت‌ های لپتاپ جک پاور لپتاپ ها هم وقتی خراب می‌شوند، می‌توانید آن را تعمیرکنید. جک های پاور معمولاً به راحتی مونتاژ نمی شوند و نیازمند تخصص یک تکنسین حرفه ای است. بنابراین ما به شما توصیه نمی کنیم که جک پاور را خودتان تعویض کنید مگر این که در این زمینه با تجربه باشید.

مراقبت های صحیح از لپتاپ

برای این که لپتاپ شما طول عمر بیشتری داشته باشد و هزینه ای برای تعمیر آن نپردازید بهتر است از آن به درستی مراقبت کنید. شما باید برای تعمیر لپ تاپ مورد نظر پیچ ​​گوشتی مخصوص تکنسین های تعمیرات لپتاپ را داشته باشید تا توسط آن بتوانید پوشش لپتاپ را جدا کنید. پیچ گوشتی فیلیپس یا پیچ گوشتی شش گوش و حتی یک مولتی متر دیجیتالی می تواند مواردی را که می خواهید بر روی مادربرد شما قرار بگیرند و موارد مرتبط با برق را آزمایش کنید. حتی تمیز نگه داشتن لپ تاپ شما بسیار مهم است زیرا این گونه اگر گرد و غباری بر روی سیستم شما قرار بگیرد فن لپتاپ به صدا در می آید.

برای مراقبت صحیح لپتاپ را در هوای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار ندهید و هنگام کار نوشیدنی یا خوراکی میل نکنید‌. برای مراقبت از نرم افزار لپتاپ ها مواردی مانند ابزار مدیریت دیسک CHKDSK و یکپارچه سازی نکات مهمی هستند که باید از نرم افزار خود مراقبت کنید. نکته بسیار مهمی است که فایروال خود را در حال اجرا نگه دارید تا بسته های مناسب را همیشه در داخل و خارج داشته باشید. همچنین قالب بندی لپتاپ ها به آماده سازی هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات کمک می کند زیرا این راهی برای به روزرسانی نرم افزار شما است. در ادامه مشکلاتی که ممکن است برای لپتاپ های شما رخ دهد و نحوه تشخیص، عیب یابی و تعمیر سخت افزار لپتاپ شما را بیان می کنیم :

  1. موارد مرتبط به برق: برای عیب یابی موارد مرتبط به برق ابتدا مطمئن شوید که لپ تاپ کار می کند یا خیر اگر هر یک از LED ها روشن شده باشد سپس باید آداپتور برق متناوب را تست کنید.
  2. موارد مرتبط با مادربرد لپتاپ: برای عیب یابی مادربرد لپتاپ ها باید ابتدا جک پاور لپتاپ را بررسی کنید که شکسته نشده باشد زیرا مادربرد لپتاپ ها یکی از اجزای اصلی لپتاپ ها است در صورت معیوب بودن یا شکسته بودن جک پاور لپتاپ شارژ نمی شود.حتی این امکان وجود دارد که مادربرد لپتاپ شما کاملاً کار نکند اما می توانید آن را با روش های موجود حتی با استفاده از مولتی متر دیجیتال آزمایش کنید سپس آن را به یک مرکز تعمر ببرید وتعمیر کنید.
  3. موارد مرتبط بهLCD لپتاپ زمانی که بدون تصویر است: هنگامی که متوجه شدید LCD لپتاپ بدون تصویر است باید ابتدا کلید “Fn” و یا کلیدی که با نماد مانیتور است را چند بار فشار دهید تا ببینید آیا تصویری بر روی مانیتور خارجی ظاهر می شود یا خیر اگر تصویری روی مانیتور ظاهر شد مشکل از صفحه LCD مانیتور است و اما اگر هیچ تصویری روی مانیتور ظاهر نشد، احتمالاً کارت گرافیک یا مادربرد لپ تاپ دچار آسیب شده است.
  4. ایجاد صدا در لپتاپ ها: تولید صدا در لپتاپ ها مربوط به هارد دیسک لپتاپ یا فن خنک کننده بد لپتاپ است. برای این منظور بهتر است ابتدا فن را تست کنید تا ببینید درست می چرخد ​​و نحو کار آن به درستی انجام می شود یا خیر. در غیر این صورت باید فن را تعویض کنید یا به طور کامل درپوش لپتاپ را باز کنید و با استفاده از دستمال گرد غبار آن را ازبین ببرید و مرتب در جایگاه خود قراردهید تا دیگر لپتاپ ایجاد صدا نکند.
  5. مشکلات مربوط به فن و گرم شدن بیش از حد لپتاپ: برای این که لپتاپ شما با این مشکل مواجه نشود ابتدا بهتراست مطمئن شوید که دریچه های هوا را تمیز کرده اید یاخیر زیرا لپتاپ ها درحقیقت دستگاه های هوشمند با طراحی فشرده هستند که این مورد باعث گرم شدن بیش از حد آن ها می شود. همچنین باید بایوس لپتاپ را به روز رسانی کنید. مانند قبل اگر لپتاپ صدای ایجاد نکرد مطمئن شوید که درست کار می کند وعملکرد درستی دارد.
بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ Hp

  1. مشکلات مرتبط به هارد دیسک: اگر لپتاپی دارید که با هارد دیسک لپتاپ مشکل دارد حتماً از Defrag استفاده کنیدکه مواردی مانند پوشه ها و فایل های روی هارد دیسک را یکسان سازی می کند و فضای نوری و سازماندهی بیشتری ایجاد می کند. اگر هنگام دسترسی به اطلاعات روی هارد دیسک شروع به ایجاد صداهای کلیک بلند کرد به معنی این است که زمان تعویض آن فرا رسیده است و بهتر است آن را تعویض کنید.
  2. موارد مرتبط به درایورهای ویدئوی: مطمئن شوید که ال سی دی لپتاپ سالم باشد و کرک نشده یا مشکلی نداشته باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید درایورهای ویدئوی شما همیشه به روز هستند، و رایانه شما را در حالت مناسبی نگه می دارند.
  3. گرم شدن بیش از حد لپتاپ: درحال حاضر این نیز یک مشکل بسیار رایج در بین لپتاپ ها است. لپتاپ‌ ها سیستم تهویه هوای فشرده‌تری دارند. بنابراین گردش هوا در لپتاپ ها سخت تر است. هدف حرارتی رفع این مشکل گرمای بیش از حد است. اما از آن جایی که فضای کمی وجود دارد گرد و غبار بیشتر می تواند هوا را مسدود کند و درصورت مسدود شدن هوا با گرد و غبار زیاد این می تواند باعث داغ شدن بیش از حد فن شود.

جمع بندی

مهم نیست از کدام کامپیوتر ودسکتاپ یا لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، تکنسین‌های خبره ما در این زمینه فعالیت دارند برای کار و تعمیر با کامپیوتر شما آموزش دیده‌اند. تکنسین های تعمیر لپتاپ ها و دستگاه های هوشمند مرکز ویرا کامپیوتر روشی را برای رفع و عیب یابی لپتاپ شما آموزش دیده اند تا خطا های رایانه شما را فوراً برطرف کنند و از دست رفتن اطلاعات ارزشمند شما جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *