مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو

✓ مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو

چندی پیش که به دلیل شیوع ویروس کرونا همگی ما شاهد مجازی شدن درس و دانشگاه شده بودیم. حال که دانشگاه ها باز شده است امّا مشخص نیست که همین دو روز بعد آموزش ها به صورت حضوری پیش برود و یا مجازی! شاید به همین دلیل است که این روزها تمامی دانشجویان و دانش آموزان به لپ تاپ جهت امتداد تحصیل خود نیاز دارند.

ولی لپ تاپ ها به جد که دارای قیمت های متنوع و گوناگونی هستند. و به همین دلیل قطعاً شما به هنگام خرید گیج خواهید شد. حال ما در این مطلب از خود ضمن مجموعه ویرا کامپیوتر شما را با مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو آشنا خواهیم کرد. بهتر است با ما در امتداد این مطلب از خود همراه باشید.

 بهترین نوع لپ تاپ برای دانشجویان و دانش آموزان دارای چه مفاهیمی است

لپ تاپ ها به خودی خود تنوع به سزایی دارند. این دست از محصولات برای کاربری های اعم از روزانه و عمومی تولید میگردند تا کاربری از نوع صنعتی و گاهاً هم گیمینگ. بنابراین حائز اهمیت است که لپ تاپی را برای خود تهیه بنمایید که با نیازهای شما و گونه بهره گیری شما بیشترین میزان هماهنگی را داشته باشد.

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، یک دانش آموز و یا آن که دانشجو به لپ تاپی نیازمند است که برای بهره گیری های روزمره مناسب و مطلوب باشد و نیز بنا بر رشته و بهره گیری بتواند از پس بعضی کارهای سنگین هم بربیاید. از این جهت ما در امتداد مطلب لپ تاپ هایی از این دست را از قیمت کم به سوی زیاد به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

 به هنگام خرید بهترین لپ تاپ برای دانشجویان و دانش آموزان به چه نکاتی لازم است توجه بنماییم

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، به هنگامی که مایل هستید یک لپ تاپ را اتخاذ بنمایید میبایست به چند نکته ای اصلی و اساسی توجه به خصوصی داشته باشید و لپ تاپ های امتداد این متن هم به همین اساس اتخاذ گردیده اند.

خرید لپ تاپ های دانشجویی

 صفحه نمایشگر بهترین لپ تاپ های دانشجویی چگونه میبایست باشد

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، به صفحه نمایشگر لپ تاپ توجه به خصوصی را داشته باشید زیرا قرار میباشد مدّت زمان طولانی را صرف دیدن آن به هنگام کار نمودن و یا دیدن فیلم و سریال نمایید. نمایشگر لپ تاپ میبایست رزولوشن اِف اِچ دی داشته باشند و از گونه مات هم باشد تا نور اندک تری را بازتاب بدهد. بد نمیباشد در کناره ی تمامی این ویژگی ها به روشنایی پنل هم دقّت داشته باشید تا مخصوصاً در فضاهایی باز بتوانید با لپ تاپ به درستی و خوبی کار بنمایید.

بیشتر بخوانید
لپ‌ تاپ استوک مخصوص بازی

 سی پی یو لپ تاپ

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، از جمله حائز اهمیت ترین قسمت های هر لپ تاپی به طور قطع همین پردازنده مرکزی آن است که مسئولیت به انجام رساندن پردازش های متنوع را دارد و شما میباید محصولی را برای خود تهیه بنمایید که پردازنده مرکزی آن لااقل بتواند از پس انجام کارهای روزمره به خوبی برآید. جهت کسب اطلاعات لازم از قدرت پردازنده مرکزی میبایست به تعداد هسته های لپ تاپ و نیز نسل پردازنده توجه ویژه ای داشته باشید.

 میزان حافظه رم

حافظه رم نیز نقش بسیاری در بهره گیری روزانه دارد، بنابر این دلیل که لپ تاپ محصولی مولتی مدیا و نیز مولتی تسکینگ میباشد. و شما همیشه بدان نیاز پیدا خواهید نمود که چندین نوع برنامه را در کناره ی هم دیگر اجراء بنمایید. پس قسمت مهم قضیه اینجا میباشد که مقدار حافظه رم در حد و حدودی باشد که لپ تاپ بدون بروز مشکلات همانند مرورگر و چند برنامه ی دیگر را به طور همزمان به گونه ای باز در حافظه خویش داشته باشد.

 گونه حافظه رم

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، البته که مقدار حافظه ی داخلی لپ تاپ هم اهمیت بسیاری دارد. و بهتر میباشد که بنابر بهره گیری لپ تاپ یک ترابایتی و یا بیشتر را برای خود تهیه بنمایید ولو مهم تر از مقدار حافظه ی داخلی لپ تاپ گونه حافظه خواهد بود. شاید در باور شما نگنجد که حافظه ی اِس اِس دی تا چه حد و حدودی میتواند سرعت یک لپ تاپ را بیشتر از پیش نماید. از این جهت ما به شما توصیه میکنیم که لپ تاپی را با حافظه اِس اِس دی تهیه بنمایید. و یا جهت تعویض حافظه به اِس اِس دی پس از خرید برنامه ریزی بنمایید.

 حافظه گرافیکی لپ تاپ

در دو حالت میبایست به حافظه ی گرافیکی هم توجه به خصوصی داشته باشید. یکی این مورد که بخواهید با لپ تاپ خویش گاهاً هم بازی بنمایید. و دیگری این میباشد که بنابر رشته ی مد نظر خود مایل باشید از نرم افزاری گرافیکی استفاده بنمایید.

بیشتر بخوانید
لپ‌ تاپ استوک اروپایی گارانتی‌ دار

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو

 معرفی چند لپ تاپ مناسب دانشجو

  • لپ تاپ برند لنوو مدل؛ Ideapad 330-E

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، چنانچه که شما عزیزان پول کمی به جهت خرید لپ تاپ دست دوم در اختیار خود دارید. و یا بنابر هر دلیلی مایل هستید پول اندکی را به جهت تهیه لپ تاپ صرف بنمایید، از جمله بهترین لپ تاپ دانشجویی با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه همین مدل لپ تاپ لنوو است.

این محصول ارائه شده از جانب برند لنوو دارای وزنی معادل دو کیلو و دویست گرم است. و ضخامتی برابر با بیست و سه میلی متری دارد. پردازنده مرکزی این دستگاه Intel celeron N4000 میباشد. و چهار گیگابایت هم حافظه ی رم از گونه دی دی آر چهار برای این مدل در نظر انگاشته شده است. مازاد بر این ها شما با خرید این مدل از یک ترابایت حافظه داخلی بهره مند خواهید بود.

  • لپ تاپ برند لنوو مدل؛ Ideapad L340 R3

اگر که شما دوستان عزیز میتوانید مقداری پول خود را به جهت خرید لپ تاپ افزایش بدهید، پس این مدل میتواند به جهت خرید یکی از بهترین انتخاب ها باشد. این مدل دارای وزنی برابر با دو کیلو و پانصد گرم و تقریباً بیست و چهار میلی متری میباشد. این دستگاه نیز از صفحه نمایش پانزده ممیز شش اینچی مات به همراه رزولوشن اِچ دی بهره مند است.

پردازنده مرکزی این دستگاه AMD RYZEN3 3200U البته با تعداد هسته ی دو میباشد. و هشت گیگابایت حافظه ی رم از گونه دی دی آر چهار این سی پی یو را حمایت و پشتیبانی مینماید. پردازنده گرافیکی این محصول با گنجایش دو گیگابایت است و یک ترابایت حافظه داخلی اِچ دی دی این مجموعه را کامل مینماید. به عبارتی سخت افزاری این محصول نسبت به دیگر لپ تاپ های هم قیمت خود قطعاً که منحصر به فرد تر است.

  • لپ تاپ برند لنوو مدل؛ Think book

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، ابتدایی ترین مشخصه ی این محصول منجر گردیده است آن را بسیار مجذوب کننده در رنج قیمتی خود مورد توجه قرار بدهیم که آن نیز وزن به همراه ضخامت بسیار کم آن میباشد. اگر شما از آن دست دانشجویانی هستید که دائماً لپ تاپ خود را از این سو به آن سو میبرید ما خرید این محصول را به شما پیشنهاد میکنیم.

وزن این محصول تنها یک کیلو و هفتصد گرم و ضخامت آن تنها در عدد نوزده میلی متر خلاصه میشود. و شما به محض تماشا نمودن این دستگاه متوجه این موضوع به خوبی خواهید شد. در قسمت سخت افزاری برای این مدل پردازنده مرکزی Intel core i3 1115G4 در نظر انگاشته شده است. و چهار گیگابایت حافظه ی رم دی دی آر هم مسئولیت نگه داری برنامه ها در بطن حافظه را برعهده خویش دارد.

بیشتر بخوانید
چرا باید آنلاین لپتاپ بخریم؟

اتفاق خوشایند دیگر در بهره گیری از حافظه داخلی اِس اِس دی با گنجایش دویست و پنجاه و شش گیگابایتی در این دستگاه خلاصه میشود که منجر میگردد لپ تاپ تهیه شده از جانب شما با سرعت بسیار مطلوب تری روشن شده و خاموش گردد. و برنامه ها را با سرعت بی بدیلی به اجرا رساند.

لپ تاپ برند لنوو مدل؛ Think book

  • لپ تاپ برند ایسوس مدل؛K505 Vivo book 14 M413DA-E

مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو، چنانچه که شما چنین ترجیح میدهید در این بازه ی قیمتی برای خود یک لپ تاپ از برند ایسوس تهیه نمایید، این مدل از جمله بهترین لپ تاپ های ایسوس برای دانشجویان تلقّی میشود. این محصول شامل وزنی برابر با یک کیلو و چهارصد گرم و ضخامتی معادل نوزده میلی متر است. و از جمله بهترین و مطلوب ترین گزینه ها برای کاربرانی به شمار میرود که تمایل دارند در روند روز لپ تاپ را با خود به این سو و آن سو حمل نمایند.

پردازنده مرکزی این محصول AMD RYZEN 3 3250U میباشد و حافظه ی رم هشت گیگابایتی از گونه دی دی آر و حافظه داخلی اِس اِس دی با گنجایش پانصد و دوازده گیگابایت آن را حمایت مینماید. حافظه داخلی این محصول قابلیت ارتقاء نیز دارد.

و این موضوع یعنی بدون مشکل نیز دردسر به آسانی هر چه تمام تر حافظه ی داخلی خود را میتوانید افزایش بدهید. این لپ تاپ از صفحه نمایش چهارده اینچی از گونه TFTبا رزولوشن اِف اِچ دی برخوردار میباشد. و خوشبختانه این پنل از گونه مات است. این نمایشگر دارای کیفیت منحصر به فرد بوده و برای کاربران روزمره حدوداً رضایت بخش معرفی شده است.

 و در پایان

دوستان عزیز ما در امتداد این مطلب(مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو) از خود سعی نمودیم شما را با مشخصات یک لپ تاپ خوب برای دانشجو آشنا سازیم. حال بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *