بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که بخواهید بدانید بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی کدام ها هستند؟ قطعاً بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی باید دارای سخت افزار قوی و سیستم عامل پیشرفته ای باشد. یک سیستم پردازنده قوی به همراه حافظه رم قوی دو مورد از ویژگی های اساسی هستند که بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی حتماً باید داشته باشد. چرا که پردازنده قوی لپ تاپ به شما کمک می‌کند رندر های سریع ‌تری داشته باشید و بتوانید با سرعت بیشتری  اکسپورت  ترک ‌ها و آهنگ ‌ها را انجام دهید. یک پردازنده ایده آل داشته باشید قطعاً باید بین ۵ هسته ای تا ۷ هسته ای باشد و همچنین سرعت کلاک بالایی داشته باشد. به عنوان مثال سرعت پردازشی حداقل ۲ الی ۳ گیگا هرتزی سیستم عامل لپ تاپ برای کارهای آهنگسازی جوابگو است.

کاربران آهنگساز در قسمت VST ‌ها، دسته‌ بندی آهنگ‌ ها و فایل‌های WAV خود به حافظه رم بالایی نیاز دارند .بنابراین توجه به حجم حافظه رم هنگام خرید لپ‌ تاپ برای این عزیزان بسیار حائز اهمیت است. هر چه پروژه شما بزرگ ‌تر و حجیم ‌تر باشد میزان رمی که نیاز دارید بیشتر خواهد بود. میزان رم مورد نیاز برای یک آهنگساز بستگی به این دارد که در آن‌ واحد چند وظیفه را می خواهد به صورت هم‌ زمان انجام بدهد. به طور کلی برای آهنگسازان حرفه‌ای، رم ۱۶ گیگ تا ۳۲ گیگ  استاندارد است.

البته امروزه اغلب لپ تاپ های برند دل و ایسوس قابلیت ارتقاء رم را در خود دارند. بنابراین اگر در ابتدا می خواهید سبک تر کار کنید، می توانید با رم ۸ گیگا بایت شروع کنید و بعد ها با گسترش حجم کاری خود آن را تا ۱۶ یا ۳۲ گیگا بایت ارتقاء دهید.

بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی
بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

فاکتور های بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

علاوه بر سیستم عامل قوی و حافظه رم بالا، بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی باید دارای هارد قوی یا حافظه HD بالایی نیز باشد.  نرم ‌افزار های تولید و ضبط و ادیت آهنگ تحت عنوان DAW‌ ها پس‌ از اضافه شدن المان‌ های بیشتر به آهنگ حجم بیشتر و بیشتری را اشغال می‌کنند. به عنوان مثال برنامه Ableton Live ۱۰ حدود ۶۰ گیگا بایت فضای هارد را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین به میزان حجم هارد لپ تاپ نیز دقت کافی داشته باشید که با توجه به برنامه ها و اپلیکیشن های ساخت آهنگ شما دارای فضای کافی برای اجرا و ذخیره فایل های تولید شده باشد.

به علاوه با توجه به این که VSTها و دسته‌ بندی آهنگ‌ ها حجم بسیار بالایی نیاز دارند، ظرفیت حافظه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نوع حافظه  HDنیز در ساخت راحت تر و با کیفیت تر موسیقی به شما کمک می کند. به عنوان مثال حافظه  SSD هم آرام ‌تر و هم بی‌ صداتر است و هم عملکرد سیستم را سریع تر می‌ کند. با استفاده از SSDPHTZI می‌توانید تأخیر در ضبط صدا را کاهش دهید. هر چند هارد ‌های HDD با وجود آن که پرصداتر هستند همچنان جایگاه ویژه خود را دارند. زیرا از مزیت ‌هایی مانند ظرفیت های بالاتر و قیمت های مناسب‌ تری برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ استوک برای مهندسی برق

کاری که بسیاری از آهنگسازان حرفه ای انجام می ‌دهند آن است که نمونه ‌ها را روی هارد HDD ذخیره می‌ کنند و پلاگین ‌ها و DAW ‌ها را روی هارد SSD می ‌گذارند. این کار به لود سریع ‌تر برنامه ‌ها کمک می‌کند، درحالی‌که نمونه ‌ها فضای زیادی برای اجرا شدن احتیاج دارند.

معیار های بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

در مورد این مساله که بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی باید چه نوع سیستم عاملی داشته باشد. باید بدانید که هیچ سیستم ‌عاملی بهتر یا بدتر نیست. بلکه بهترین سیستم‌ عامل برای ساخت آهنگ، سیستم ‌عاملی‌ است که آهنگساز با آن راحت ‌تر کار کند. برای آهنگسازانی که در تمام عمر خود از ویندوز استفاده کرده ‌اند، شاید انتقال به OS برایشان سخت باشد، چون نیاز به یادگیری بخش ‌های مختلف آن را دارند. شاید سالیان گذشته، سیستم ‌عامل OS بسیاری از افزونه ‌های صوتی را پشتیبانی نمی ‌کرد، ولی امروزه این باگ برطرف گردیده است.

در بیشتر مواقع شرکت ‌های تولید نرم‌ افزار های آهنگسازی ، نسخه ‌های پلاگین خود را هم برای سیستم عامل Windows و هم Mac منتشر می‌کنند. بنابراین نیازی نیست نگران مشکلات سازگاری باشید. با این‌ وجود چنان چه از نرم ‌افزار DAW Logic PRO  استفاده می کنید، باید بدانید که فقط با سیستم عامل  Macسازگار است.

سیستم‌ عامل ۶۴ بیتی ورژن استاندارد برای اکثر نرم‌ افزارهای خلاقانه است. با ویندوز ۳۲ بیتی شاید بتوانید از پس‌کار برآیید، اما تجربه رضایت بخشی نخواهید داشت. به‌ خصوص زمانی که بیش از چند مدل‌ ساز گیتار یا سینت نرم ‌افزاری را استفاده می کنید. اکثر لپ‌ تاپ ‌هایی که پس از سال ۲۰۱۶ به بازار آمده اند، به ‌صورت پیش ‌فرض دارای سیستم ‌عامل ۶۴ بیتی هستند.

بنابراین بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی سیستم عامل ۶۴ بیتی است.

ویژگی های بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

یکی از ویژگی هایی که برای انتخاب بهترین ویژگی لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی باید در نظر بگیرید. توجه به صفحه نمایش آن یا مانیتور لپ تاپ است. با وجود آن که نمایشگر های بزرگ برای حمل مناسب نیستند، اما بسیاری از DAWها و VSTها نیاز به صفحه نمایش بزرگ دارند. در نتیجه اگر می‌خواهید زمان زیادی را صرف تغییر پارامترها و نظارت بر آهنگ ‌های تولیدی خود کنید، دیدن همه آن ها با هم در یک صفحه نمایش ۱۵ اینچی یا بزرگ‌ تر بهتر است.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ استوک برای رشته پزشکی

با این وجود برای ضبط اولیه و ساخت ضرب، احتمالاً بتوانید از لپ تاپ های کوچکتر مانند یک مانیتور ۱۳ اینچی هم استفاده کنید. البته، هر چه صفحه نمایش لپ تاپ شما بزرگتر باشد، فضای بیشتری برای کار ساخت موسیقی در اختیار دارید. با استفاده از یک نمایشگر ۱۵ اینچی و اتصال یک مانیتور از طریق HDMI برای صفحه اصلی و استفاده از لپ ‌تاپ برای صفحه دوم که VST‌های خود را در آن قرار دهید، می‌توانید آهنگسازی راحت تری داشته باشید. اگر به دنبال یک لپ تاپ با نمایشگر بزرگ هستید ۱۷ اینچ شما را کفایت می کند.

سازگاری درایور های صوتی نیز از جمله فاکتور های بسیار مهم در انتخاب بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی است. چرا که بیشتر تجهیزات و نرم‌ افزار های صوتی که آهنگسازان استفاده می‌ کنند از طریق کارت صدا یا پورت ‌های USB کار می‌کنند. هنگامی‌که کارت صدا به‌ درستی کار کند، ضبط موزیک با تأخیر کم انجام می ‌شود. علاوه بر آن برای اتصال  بدون مشکل کلیه تجهیزات خود به لپ تاپ باید از سلامت درایور ها و سازگاری آن ها نیز اطمینان پیدا کنید.

بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

پرسشی که در خصوص خرید بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی زیاد پرسیده می شود، آن است که آیا کارت صدای آنبرد برای کار آهنگسازی الزامی است؟ پاسخ خیر هست. آهنگسازان نیازی به کارت‌ های صوتی آنبرد ندارند. زیرا فرض بر این است که کاربر آهنگساز یک رابط صوتی خریداری می‌ کند که این کار را برای او انجام می‌ دهد.

امروزه دیگر اکثر لپ تاپ ها دارای کارت صدای اکسترنال یا رابط صوتی هستند و این تجهیزات بایستی یکی از وسایل اصلی استودیوی خانگی شما باشند. اگر تازه کار هستید، رابط ‌های صوتی با هر قیمتی را می توانید در بازار پیدا کنید. برای مثال Behringer U-Phoria یا Focusrite Scarlett 2i2 به عنوان دو رابط اصلی خوب برای شروع کار آهنگسازی عالی هستند.

از آنجایی که به احتمال زیاد از یک رابط صوتی USB استفاده می کنید. به هیچ وجه نگران پورت‌ های MIDI یا جک ‌های صوتی مختلف و کارت صدای آنبرد نباشید. اما، مطمئن شوید که لپ تاپی که قصد خرید آن را دارید، پورت ‌های USB زیادی برای پشتیبانی از تجهیزات جانبی مانند کنترل‌کننده ‌ها و رابط ‌ها داشته باشند. فراموش نکنید که ماوس و سایر لوازم جانبی اصلی شما نیز از پورت USB استفاده می‌ کنند. همچنین به این فکر کنید که آیا به Thunderbolt نیاز دارید یا خیر؟ زیرا برخی از تجهیزات پیشرفته آهنگسازی مانند UAD Apollos ممکن است به آن‌ نیاز داشته باشند. در بیشتر موارد، با پورت‌ های USB به خوبی از پس نیاز های تجهیزات آهنگسازی بر ‌می‌آیید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک مناسب برنامه نویسی

جمع بندی درباره بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی

برای خرید بهترین لپ تاپ استوک برای ساخت موسیقی بهتر است ابتدا به نوع سیستم پردازشگر مرکزی لپ تاپ توجه کنید که قوی و پر سرعت باشد. یک پردازنده ایده آل برای کار آهنگسازی قطعاً باید بین ۵ هسته ای تا ۷ هسته ای باشد و همچنین سرعت پردازش آن باید حداقل در حد ۲ الی ۳ گیگا هرتز باشد.

به علاوه میزان حافظه رم مورد نیاز برای کار آهنگسازی حرفه‌ ای، بین ۱۶ گیگ تا ۳۲ گیگ استاندارد است. ضمن آن که لپ تاپ خوب برای تولید آهنگ باید دارای هارد قوی یا حافظه HD  بالایی نیز باشد.  همچنین نوع حافظه هارد نیز در ساخت با کیفیت تر موسیقی به آهنگسازان کمک می کند. برای مثال حافظه  SSD هم آرام ‌تر و بی‌ صداتر است و هم عملکرد سیستم را سریع تر می‌ کند. به علاوه با استفاده از SSDPHTZI می‌ توانید تأخیر در ضبط صدا را کاهش دهید.

علاوه بر این موارد باید بدانید که سیستم‌ عامل ۶۴ بیتی، ورژن استاندارد برای اغلب نرم‌ افزار های خلاقانه تولید موسیقی است. در مورد مانیتور مناسب نیز باید بدانید که هر چه صفحه نمایش لپ تاپ شما بزرگتر باشد، فضای بیشتری برای کار ساخت موسیقی در اختیار دارید. با استفاده از یک نمایشگر ۱۵ اینچی و اتصال یک مانیتور از طریق HDMI برای صفحه اصلی و استفاده از لپ ‌تاپ برای صفحه دوم که VST‌های خود را در آن قرار دهید، می‌توانید آهنگسازی راحت تری داشته باشید.

همچنین استفاده از رابط های صوتی USB برای تولید آهنگ ضروری است ولی احتیاجی به کارت صدای آنبرد ندارید. اما، مطمئن شوید که لپ تاپ شما برای پشتیبانی از تجهیزات جانبی مانند کنترل‌کننده ‌ها و رابط ‌ها پورت ‌های USB زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *