تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی در چه ها خلاصه می شود؟ این پرسش غالباً هنگامی برای ما رخ می دهد که مایل هستیم لپ تاپی را تهیه کنیم، ولو سردرگم هستیم! پاسخ این پرسش را گیمرهای حرفه ای به درستی می دانند. زمانی که صبح تا شب پشت سیستم هستند و با غُر غُرهای پدر و مادر رو به رو می شوند که می گویند «اگر به جای این همه بازی کردن، درس می خوندی، یک فیلسوف تمام عیار بودی!» لپ تاپ گیمینگ در واقع همان لپ تاپ معمولی است.

البته که با امکانات خاص تر از لپ تاپ های معمولی. لپ تاپ های گیمینگ دارای سرعت و حافظه بسیاری هستند و توان پردازش قدرتمند و گرافیک مطلوب تری به نسبت لپ تاپ های معمولی دارند. دیگر از بزرگی صفحه نمایشگر چیزی نگوییم بهتر است. شاید به همین خاطر است که لپ تاپ های گیمینگ به نسبت لپ تاپ های معمولی جذاب تر می باشند.

لپ تاپ معمولی چه ها در خود ندارد که لپ تاپ بازی دارد!

ابتدایی ترین تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، میان رم لپ تاپ های معمولی و بازی خلاصه می شود. لپ تاپ های معمولی میان چهار الی هشت گیگابایت رم دارد ولو گنجایش رم در لپ تاپ های بازی بیش از هشت گیگابایت می باشد. نکته پس از آن تفاوت در صفحه نمایشگر خواهد بود که در لپ تاپ های معمولی میان ۱۳ الی پانزده اینچ می باشد. البته که بهتر است لپ تاپ های معمولی هم دارای صفحه نمایشگر بزرگی باشند‌. امّا چندان هم ضروری نخواهد بود.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، در ارتباط با باتری هم بهتر است این گونه بگوییم که به نظر چنین می رسد که هر لپ تاپی توصیه می شود شارژ دهی خوب و مناسبی داشته باشد. ولی حتماً در لپ تاپ های گیم این موضوع حیاتی تر خواهد بود. گرافیک هر دو لپ تاپ نام برده شده متفاوت است. گرافیک لپ تاپ های معمولی IGPU و لپ تاپ های گیم GPU اختصاصی است. در پایان، سی پی یو در لپ تاپ های گیم، هسته های بیشتری نسبت به لپ تاپ های معمولی دارند.

مهم ترین ویژگی های لپ تاپ گیمینگ

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، ممکن است که شما عزیزان همین تازگی ها به دنیای گیمرها وارد شده و سردرگم باشید و هنوز که هنوز است ندانید چه لپ تاپی برای خود تهیه بنمایید. بهتر است نگران نباشید، چرا که تمامی ما اوّلش بار با همین چالش رو به رو شده بودیم!

قطعاً شما هم می دانید آنقدر که هر روزه لپ تاپ ها و گوشی های رنگارنگی از برندهای گوناگون به سمت و سوی بازار رهسپار می شود که ما می خواهیم موهای سر خود را از روی کلافگی بکنیم! پس در ابتدا می رویم پیش به سوی تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی. چرا که شما بدین طریق بهتر می توانید تصمیم بگیرید و بعد از آن هر یک رو وارسی نماییم تا ببینیم به کجا خواهیم رسید.

ویژگی لپ تاپ گیمینگ
ویژگی لپ تاپ گیمینگ

• گرافیک بی بدیل و خشمگین

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، اگر که شما جزئی از گیمرهای خفن و توپ باشید می دانید منظور از گرافیک بی بدیل و خشمگین چیست! یعنی آن که از کیفیت بازی نهایت لذّت را کسب کردن. یعنی هر گونه بازی را در کیفیت منحصر به فرد نمایش دادن! حال اگر که شما در همین تازگی ها وارد دنیای گیم شده اید.

باید بگوییم که حائز اهمیت ترین قسمت لپ تاپ بازی، گرافیک آن است. پیش از تهیه لپ تاپ از این موضوع اطمینان حاصل فرمایید که آیا گرافیک در لپ تاپ از قابلیت ارتقاء برخوردار است و یا خیر! کارت گرافیک اختصاصی می تواند بازی ها را ساده تر و راحت تر به اجراء رساند. با کارت گرافیک هایی بیش از پانصد و دوازده مگابایت، یک یا دو گیگابایت، می توانید بازی های سه بعدی را به انجام رسانید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک ارزان

• رم لپ تاپ گیمینگ

اگر که شما تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی را نمی دانید، به رم لپ تاپ هم چهار چشمی توجه کنید! در واقع رم تعیین خواهد کرد که چه تعداد برنامه بازی در لپ تاپ شما می شود، ریخت و می توانید بدون هنگ کردن از جانب لپ تاپ، به بازی خود ادامه بدهید. از سویی بهتر است خاطر نشان شویم که رم در راستای اجرای بازی های سه بعدی امری ضروری است.

لپ تاپ های گیمینگ غالباً میان هشت الی شانزده گیگابایت رم دارند. حال آن که لپ تاپ های معمولی تنها با دو گیگابایت رم به کار خود ادامه می دهند. اگر که شما مایل هستید یک لپ تاپ گیمینگ برای خود تهیه بنمایید، بهتر است که سه بعدی آن را اتخاذ بنمایید. Vram حافظه داخلی می باشد که برای داده های تصویری مورد استفاده قرار می گیرد و مسئولیت رم را برعهده خود دارد. تنها داده های گرافیک را برای کارت گرافیک ذخیره خواهد کرد.

• نهایت لذّت با صفحه نمایشگر بزرگ

یکی دیگر از تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی در صفحه نمایشگر خلاصه می شود. آیا انجام بازی در صفحه نمایش کوچک برای شما لذّتی به همراه خواهد داشت؟ شما از هر برندی که مایل هستید برای خود لپ تاپ تهیه کنید، چه از برند ایسر باشد چه از برند دل گاهاً هم برند ایسوس باید صفحه نمایشگر بزرگی را در خود داشته باشد. این گونه است که شما می توانید لذّت بازی را با نقطه به نقطه بدنه خود احساس نمایید.

تازه هنگامی که شما مایل هستید بازی سی دی را به اجراء رسانید لازم است که صفحه نمایشگر بزرگ در مقابل دیدگان شما قرار گرفته باشد. حال جدای از کسب لذّت بیشتر در طول اجرای بازی، دقّت عمل شما با وجود صفحه نمایشگر بزرگ تر، بیشتر هم خواهد شد. نکته مهم پس از آن در صفحه نمایشگر، زاویه دید خواهد بود. چرا که شما لازم است زاویه دید گسترده ای داشته باشید. بهترین و مطلوب ترین صفحه نمایش لپ تاپ هفده اینچی خواهد بود که می تواند بازی را برای شما هیجان انگیزتر نماید.

• برخورداری از باتری توانمند

اسم باتری را چه بگذاریم بهتر است؟ ضد حال در میانه های بازی! تعبیر جالب و جذابی است. چرا که دقیقاً در بحرانی ترین موقعیت وسط یک بازی حساس ضد حال می زند. حال شما مجبور هستید بلند شده و لپ تاپ خود را شارژ بنمایید تا برای باری دیگر به بازی خود ادامه بدهید. اگر که شما گیمر حرفه ای باشید، می‌باید برای خود لپ تاپی را انتخاب بنمایید که میان دوازده الی سیزده ساعت ماندگاری داشته باشد. چرا که بازی، به سرعت باتری لپ تاپ شما را تخلیه خواهد کرد.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، ولی لپ تاپ های بازی سیستم خنک کننده ای دارند که برای خنکی میبایست با سرعت بالایی کار نمایند. نهایتاً انرژی بیشتری مصرف خواهد شد و به باتری سیستم فشار وارد خواهد شد. بنابراین موضوع باتری در لپ تاپ های گیم بسیار و بسیار مهم است. از جمله برندهایی که خط اختصاصی در راستای تولید لپ تاپ های گیم به خود اختصاص داده است، لپ تاپ های لنوو با نام لژیون است که ما به شما در راستای خرید توصیه می کنیم.

• کیبورد نرم و لطیف

اگر که شما گیمر واقعی باشید می‌باید تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی را در ارتباط با کیبورد به خوبی بدانید. کیبورد لپ تاپ گیمینگ می‌باید چون پنبه نرم و لطیف باشد تا شما دستتان خسته نشود. کیبورد لپ تاپ گیمینگ به حالتی است که فاصله مناسبی میان کلیدها تعبیه گردیده است.

بیشتر بخوانید
بازار لپ تاپ دست دوم کرج

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، بنابراین شما نیازی به فشار بیشتر در راستای کار نمودن نخواهید داشت و نرم تر از دیگر کیبورد ها می توانید با آن کار بنمایید. آیا شما هم عاشق بازی در فضاهایی تنگ و تاریک هستید؟ به همین دلیل است که کیبورد به همراه رنگ پس‌ زمینه برای شما آشنا است. این موضوع علاوه بر آن که انجام بازی را برای شما هیجان انگیز تر خواهد کرد، به شما کمک می کند که در فضاهای تاریک هم کیبورد لپ تاپ خود را ببینید.

خلاصه که کیبورد لپ تاپ نقش بسیار پررنگی در برد و باخت بازی ایفاء می کند. ولی نور پس زمینه تنها در لپ تاپ های بازی رایج است و برای لپ تاپ های معمولی امری الزامی به نظر نمی رسد. البته که دوام و ماندگاری کمتری هم نسبت به کیبوردهای بازی دارند.

• پردازنده لپ تاپ های گیمینگ

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، اصل داستان در پردازنده خلاصه می شود. توان یک لپ تاپ بازی به پردازنده آن خواهد بود. چنانچه که پردازنده لپ تاپ شما ضعیف باشد، اصلاً بازی برای شما معنا و مفهومی نخواهد داشت‌. موضوع پردازنده در لپ تاپ های گیمینگ می‌باید سرعت و عملکرد خوبی را به خود اختصاص دهد. البته پردازنده در لپ تاپ های معمولی هم بسیار مهم است ولی نه به قدر لپ تاپ های گیمینگ‌. سرعت پردازنده مطلوب در لپ تاپ های بازی نباید اندک تر از گیگاهرتز باشد. به هر میزان که سی‌پی‌یو و جی‌‌پی‌یو توانمند تر باشند، کارکرد لپ تاپ ها هم بیشتر خواهد شد.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، بهترین و مناسب ترین سرعت در لپ تاپ های گیم سرعت دو ممیز چهار گیگاهرتز و یا بیشتر خواهد بود. بهترین پردازنده نسل هشتم و همچنین نهم اینتل می باشد، کور آی پنج و آی هفت است. البته که بهتر است پردازنده ها را وارسی بنمایید. در خاطر خود داشته باشید که ساتا بهترین نوع هارد دیسک بوده و انرژی کمتری را مصرف می نماید.

• سیستم خنک کننده در لپ تاپ های گیمینگ

بهتر است یکی از تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی را در سیستم خنک کننده، نام ببریم. یکی از خصوصیات بسیار مهمی که لپ تاپ های گیم دارند، سیستم خنک کننده است. بازی هایی با گرافیک بالا به سی‌پی‌یو و جی‌‌پی‌یو فشار بیشتری وارد خواهند کرد. نهایتاً گرمای بیشتری هم تولید خواهند نمود. بنابراین لازم است که سیستم خنک کننده شدّت گرما را کم بنماید. چرا که اگر این اتفاق رخ ندهد، امکان دارد دستگاه شما بسوزد و یا مشکلی برای شما رخ بدهد.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، دمای مطلوب برای لپ تاپ های مناسب بازی میان هفتاد الی هشتاد درجه سانتیگراد می باشد. بنابراین نباید دما در لپ تاپ از این مقدار بالاتر یا کمتر بشود‌. حال در لپ تاپ های معمولی فن ساده در راستای خنک نمودن پردازنده و گرافیک وجود دارد. برخی از شرکت های ساخت لپ تاپ های بازی چون؛ MSI سیستم خنک کننده ای به نام coller boost 3 طراحی نموده است و به آسانی بدون صدا، عمل می نماید.

• نوع اتصالات را فراموش نکنید

چون که بازی ها بیشتر به صورت آنلاین انجام می شود، می‌باید لپ تاپی را برای خود انتخاب بنمایید‌ که اتصال به وای فای داشته باشد! این گونه است که شما می توانید در فضای آزاد هم به وای فای وصل شده و بازی بنمایید. ولی لپ تاپ های معمولی از این ویژگی برخوردار نیستند! از سویی دیگر اشتراک گذاری یک خصوصیت دیگر بسیار مهم در لپ تاپ های گیم است.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک لنوو با گارانتی

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، شما میبایست بتوانید به آسانی به بلوتوث وصل گردید. حال که بلندگو ها هم بیشتر به صورت بلوتوثی شده است، این گزینه بسیار و بسیار مهم تر شده است. پورت ها از جمله موضوعات بسیار مهم است‌. تمامی لپ تاپ ها پورت های یو‌اِس‌بی و HDMI را دارند. ولی لپ تاپ های گیم پورت های خارجی بیشتری در راستای برقراری ارتباط با دستگاه های دیگر دارند. این نیز یکی دیگر از تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی است.

آیا لپ تاپ های گیمینگ برای برنامه نویسی مناسب است؟

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، بله حتماً می توانید با لپ تاپ های بازی برای انجام کارهای برنامه نویسی هم برنامه ریزی کنید. چرا که این قبیل از لپ تاپ ها به حالتی طراحی گردیده اند که از عهده انجام هر گونه کاری بر می آیند. پردازنده گزینه بسیار حائز اهمیتی است که برای به انجام رساندن کارهای برنامه نویسی باید بدان توجه بنمایید. ولی از این بابت لپ تاپ های گیمینگ خیال شما را به لحاظ پردازنده راحت خواهد نمود.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، حال بهتر است برویم به سمت و سوی رم که از موضوع پردازنده در انجام کارهای برنامه نویسی مهم تر است. اگر که شما یک برنامه نویس تازه کار می باشید، برخورداری از چهار گیگابایت رم کافی خواهد بود. حال اگر که شما کهنه کار می باشید، پیشنهاد می کنیم با هشت گیگابایت رم کار بنمایید. حال نوبت به کارت گرافیک می رسد که در برنامه نویسی بدان فکر نکنید! چرا که کار اصلی شما با رم و پردازنده می باشد.

کنسول بازی یا لپ تاپ گیمینگ؟

حال تا به اینجای متن با تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی آشنا شده اید، بهتر است .در این رابطه تصمیم گیری کنیم که کنسول بازی بهتر است یا لپ تاپ بازی! کنسول های بازی تنها برای بازی طراحی شده اند و کارایی دیگری را به خود اختصاص ندادند.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، تصاویر منحصر به فردی که شما در لپ تاپ های بازی آن را تماشا می کنید به هیچ وجه با کنسول های بازی قابل مقایسه هم نخواهد بود. به نظر ما که خرید لپ تاپ بازی برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. چرا که قطعاً تنها با یک تیر چند هدف را نشانه خواهید گرفت. لپ تاپ های گیمینگ قطعاً دارای قابلیت های متعددی است و شما می توانید در راستای انجام کارهای مختلف آن را مورد استفاده قرار بدهید.

کنسول بازی یا لپ تاپ

نتیجه گیری

ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی آشنا سازیم، شاید که بتوانید خرید بهتری را پشت سر بگذارید. حال اگر که مایل باشیم یک جمع بندی مختصری داشته باشیم، اگر که شما مایل هستید یک وب گردی ساده انجام بدهید، گهگاهی هم یک بازی به انجام رسانید، بهتر است تا به این قدر هزینه نکنید. حال اگر که مایل هستید واقعاً حرفه ای و متبحرانه گیم انجام بدهید، می توانید با یک لپ تاپ ساده و معمولی شروع نموده و کم کم سیستم خود را ارتقاء بدهید.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی، برخی ها مایل هستند که با یک سیستم چند کار مختلف همانند؛ کارهای گرافیکی، برنامه نویسی، گیم حرفه ای و… را انجام دهند، در این زمان قطعاً انتخاب لپ تاپ گیمینگ می تواند سرمایه گذاری طولانی مدّت باشد. دوستان عزیز در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه شما می توانید با کارشناسان متخصص ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید‌‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *