متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی:

چنانچه که شما بله خودِ خودِ شما بعد از چند سال کار نمودن با لپ تاپ سونی وایو، با برخی از اشکالات رایجی مواجه می گردید‌، بهتر می باشد پیش از تهیه یک لپ تاپ نوین برای خود، با متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی آشنا بشوید. این گونه خواهد بود که شما می توانید با نحوه ی رفع نقص و تعمیر لپ تاپ آشنا بشوید. بنابراین بهتر است در امتداد این مطلب از ما در مجموعه ویرا کامپیوتر همراه باشید.

قطعاً که نکات ذکر شده در این نوشتار از ما چاره ساز مشکلات شما در این زمینه خواهد بود.

لپ تاپ سونی وایو از جمله برندهای قدیمی و مورد اعتماد نزد کاربران و استفاده کنندگان است. طی سال های سپری شده، نمونه های متنوع و گوناگونی از لپ تاپ های سونی وایو در بازار کشور به چشم می خورد و به گونه ای رایج و متداول در قسمت بندی جزئی از مدل های برتر جای گرفت.

هم اکنون در بازار لپ تاپ ایران، سهم لپ تاپ های این برند کمتر از پیش شده است. ولی همچنان کاربران بیشماری یکی از مدل های محبوب این لپ تاپ را در اختیار خود دارند. به همین خاطر ما در این نوشتار از خود، به متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی وایو پرداخته ایم تا با عرضه آموزش هایی به حل و فصل متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی شما مبادرت ورزیم.

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی

 دلیل خاموش گردیدن ناگهانی لپ تاپ سونی شما!

      خاموش شدن های ناگهانی و اتفاقی لپ تاپ سونی، به معنا و مفهوم وجود یک مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری می باشد که میبایست آن را جدی تلقّی کنید. ما در قسمت ذیل دلایل گوناگون این مشکل را وارسی          نموده ایم.

 • اگر که لپ تاپ سونی شما به هنگام خاموش شدن، بیش از اندازه داغ کرده باشد، فن شما یک مشکل دارد. بدین هنگام لپ تاپ نمی تواند دمای قطعات و تجهیزات را با کارکرد فن به شرایط استاندارد رساند‌ و ادامه ی کار نمودن لپ تاپ، برای قطعات آن خطر آفرین خواهد بود. در این موقعیت ها، از یک تعمیرکار لپ تاپ خواستار شوید لپ تاپ شما را سرویس بنماید و به هنگام نیاز قطعات آن را تعویض کند.
 • حال آن که خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ سونی می تواند در زیر سایه ی ویروس ها و بد افزارها رخ دهد. اطمینان خاطر کسب کنید که آنتی ویروس شما به صورت فعال باشد و از لپ تاپ شما در برابر حملات ویروسی محافظت های لازم را به عمل آورد.
 • اگر که ویندوز شما به همین تازگی ها آپدیت گردیده است، امکان دارد آپدیت شما به درستی صورت نگرفته باشد. اگر هم زمان طولانی است ویندوز خود را آپدیت ننموده اید، اکنون زمان آن رسیده است که به جهت آپدیت ویندوز اقدام نمایید.
 • اگر که مشکل دلیل جدی تری را در دل خود جای داده باشد، به عنوان نمونه؛ اشکال در مادربورد علّت خاموشی اتفاقی لپ تاپ باشد، عملیات تعمیر آن کار سخت تری خواهد بود. پس شما به این هنگام در راستای تعمیر لپ تاپ خود لازم است به یک تعمیر کار حرفه ای مراجعه نمایید.

 روشن نشدن لپ تاپ سونی از چه می باشد؟

       و امّا روشن نشدن لپ تاپ برند سونی که یکی از متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی است، می تواند علل ساده و پیچیده ای را در دل خود جای دهد!

 • ممکن است به همین سادگی ها بوده و مشکل از دکمه ی پاور لپ تاپ شما نشأت گیرد. چنانچه که دکمه ی پاور در جای خود فرو رفته باشد، میبایست از تعمیرکار بخواهید آن را برای شما عوض نماید.
 • بهتر است اتصالات به همراه باتری و شارژر لپ تاپ خود را وارسی نمایید. پس از جدا نمودن باتری و کابل شارژر، آن ها را تک به تک وصل سپس امتحان نمایید و هریک را جداگانه بررسی کنید.
بیشتر بخوانید
تعمیر پیکسل سوخته لب تاپ

 دانلود درایور وب کم لپ تاپ سونی

        امکان دارد در طول یک جلسه بسیار و بسیار مهم، متوجه بشوید که وب کم لپ تاپ سونی شما به هیچ عنوان کار نمی کند. بدین هنگام شما باید در ابتدا درایور وب کم را وارسی بنمایید.

 • به منظور وارسی درایور لپ تاپ، به قسمت Device manager روید. پنجره‌ ی مدیریت دستگاه را شما می توانید از کنترل پنل پیدا و جویا شوید. علاوه بر این ها می توانید عبارت Device manager را در قسمت استارت ویندوز خود جست و جو بنمایید.
 • در رفع متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی در زمینه وب کم، پس از باز گردیدن این پنجره، فهرستی از درایورهای گوناگون لپ تاپ در مقابل دیدگان شما ظاهر خواهد شد. در بخش Camera درایور لپ تاپ شما و این موضوع که چه نسخه ای از آن نصب می باشد، به نمایش گذاشته می شود.
 • در این مرحله لازم است شما برروی درایور وب کم کلیک راست نموده و Update Driver را بفشارید. به هنگامی که نسخه ی نوینی از آن موجود باشد، درایور وب کم شما آپدیت خواهد گردید.
 • اگر که شما دوستان عزیز گزینه Camera را در فهرست درایورهای خود جویا نشدید، به وب سایت لپ تاپ سونی وایو روید. سپس مشخصات منوط بر لپ تاپ خود را جست و جو بنمایید.
 • از وب سایت سازنده، درایور منوط بر لپ تاپ خود را دانلود نموده و پس از آن نصب بنمایید. اکنون زمان آن رسیده است که مشکلات لپ تاپ سونی شما در زمینه درایور حل گردیده باشد.

 صدای فن لپ تاپ سونی شما!

        متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی، اگر که در زمان کار نمودن با لپ تاپ سونی خود، صدای بلند فن لپ تاپ به گوش شما برخورد می کند و لپ تاپ شما داغ شود، شما می‌باید در راستای وارسی و تمیز نمودن فن              اقدامات مورد نیاز را به انجام برسانید. بله فن یک قطعه بسیار ساده است که کاربرد حساسی در محافظت از دیگر قطعات حائز اهمیت لپ تاپ شما دارد.

 • سرویس نمودن فن لپ تاپ، به واسطه ی تعمیرکار لپ تاپ و با بهره گیری از اسپری هوای فشرده انجام خواهد شد. بهتر می باشد شما خود این کار را به تنهایی انجام ندهید.
 • گاهاً سرویس نمودن فن لپ تاپ به تنهایی کفایت نمی کند و بنابر دلیل فشاری که به قطعه وارد شده است، ملزم به تعویض آن می شوید. به همین خاطر، سرویس فن لپ تاپ را به هیچ عنوان عقب نیانداخته و انجام دهید.
بیشتر بخوانید
راهکارهایی برای مشکل داغ شدن لپ تاپ

به هنگامی که بعد از روشن نمودن لپ تاپ، فن آن روشن نمی شود، لپ تاپ را خاموش نموده و در ابتدایی ترین فرصت، از یک تعمیرکار لپ تاپ کمک دریافت کنید. روشن نگردیدن فن لپ تاپ شما، می تواند منجر به ایجاد صدمات دائمی به چیپست های حساس و حائز اهمیت مادربورد گردد.

صدای فن لپ تاپ سونی

 حل مشکلات لپ تاپ سونی در زمینه ی System compatibility report

از جمله متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی که کاربران به هنگامه ی بهره گیری از بعضی نرم افزارهای سطح بالای آدوبی همانند پریمیر، با آن مواجه می شوند، خطای System compatibility report می باشد. این گونه مشکلات، برروی برندهای متنوع لپ تاپ، از جمله لپ تاپ های سونی وایو به چشم می خورد. System compatibility report یک مشکل گرافیکی بوده و به کارت گرافیک لپ تاپ شما مربوط می شود. به منظور حل این مشکل شما می توانید کارهای بیان شده در قسمت ذیل را به انجام رسانید.

 • بهتر است در ابتدا بررسی نمایید که درایور گرافیک لپ تاپ شما آپدیت می باشد و یا آن که خیر؟
 • به واسطه ی پنجره ی Device manager چنانچه که نسخه ای تازه برای درایور کارت گرافیک وجود دارد، آن را دانلود نموده سپس نصب بنمایید.
 • امکان دارد سخت افزار شما توانایی اجرای نرم افزارهای سنگین گرافیکی را در بطن خود نداشته باشد. بدین هنگام خواهد بود که ملزم به ارتقاء کامپیوتر خود خواهید شد.
 • مشکلات لپ تاپ سونی در بخش System compatibility reportب به گونه ای معمول و رایج، در به اجراء رساندن نسخه ی ۲۰۲۰ نرم افزارهای ادوبی اتفاق می افتد. اگر که شما نمی خواهید در راستای ارتقاء لپ تاپ خود هزینه نمایید، از نسخه های پیشین افترافکت و پریمیر بهره گیرید. احتمال این موضوع که نسخه های قدیمی تر این نرم افزارها برروی لپ تاپ شما به اجراء رسد، بسیار است.

مشکلات لپ تاپ سونی در زمینه وصل نشدن به وای فای!

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی، چنانچه که شما با مشکل پیدا نکردن وای فای در لپ تاپ خود و یا وصل نشدن به شبکه ی وای فای رو به رو شده اید، برطرف نمودن آن چندان هم کار سختی نیست! تنها کافی است مراحل بیان شده در قسمت ذیل را سپری نمایید؛

 • ابتدا از همه لازم است اطمینان خاطر کسب کنید که درایور وایرلس شما نصب شده و آپدیت گردیده است. شما می توانید این موضوع را با استفاده از پنجره Device manager وارسی نمایید.
 • برروی علامت وای فای کلیک نمایید تا شبکه ی مدّنظر خود را پیدا کنید.
 • اگر که شما شبکه ی وای فای خانگی خود را در فهرست مشاده نمی کنید، اطمینان خاطر کسب کنید که مودم شما روشن است.
 • لپ تاپ را نزدیک به مودم خود واقع نمایید تا آنتن دهی برای شما راحت تر از پیش شود.
 • به منظور اتصال به وای فای اگر که شما با برخی از مشکلات رو به رو شده اید، امکان دارد نیاز به کانفیگ مودم خویش داشته باشید.

 مشکل صدا نداشتن لپ تاپ سونی از چیست؟

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی، مشکل صدا در لپ تاپ شما، به درایور های اسپیکر منوط خواهد بود. به احتمال بسیار زیاد، درایور اسپیکر شما به خوبی نصب نگردیده است و یا آپدیت نشده است. با استناد به مدل لپ تاپ سونی، در وب سایت سازنده پایانی ترین جلد از درایور اسپیکر را دانلود نموده و آن را نصب بنمایید.

بیشتر بخوانید
رفع کندی لپ تاپ

مشکل صدا نداشتن لپ تاپ سونی

مشکل قطع و وصل گردیدن مانیتور لپ تاپ سونی از چیست؟

چشمک زدن مانیتور لپ تاپ و یا قطع گردیدن صفحه نمایش به هنگام کار، می تواند ادله ی وسیعی را در دل خود جای دهد. میبایست با توجه به نشانه ها، احتمالات را یکی پس از دیگری وارسی نمایید.

 • موضوع نارسایی در کارکرد کارت گرافیک، امکان دارد به علّت قطع و وصل گردیدن مانیتور لپ تاپ شما رخ دهد. بهتر است درایور های گرافیکی خویش را از وب سایت سازنده دانلود نموده و نصب کنید.
 • امکان دارد که تنظیمات صفحه نمایشگر شما، به دلیل بروز مشکلاتی باشد. بهتر است از صفحه تنظیمات خود وارد گزینه System بشوید. در آن قسمت از منوی کناری قسمت Display را باز بنمایید.
 • شما در این قسمت می توانید به تنظیمات صفحه نمایشگر خود دسترسی داشته باشید. از جمله گزینه هایی که شما می توانید نسبت به وارسی و تغییر آن اقدام بنمایید، refresh rate و یا نسبت به روز رسانی صفحه نمایش است‌.
 • با اتخاذ گزینه ی Advanced display settings به قسمت تنظیمات Refresh rate دسترسی پیدا خواهید کرد. تنظیمات را به منظور حل مشکلات خود، می توانید تغییر بدهید.
 • چنانچه که شیوه های نرم افزاری منجر به رفع مشکل قطع و وصل گردیدن مانیتور لپ تاپ شما نشد، میبایست به سمت و سوی وارسی های سخت افزاری بروید. اشکال موجود در کابل فلت و یا وجود مشکل در اجرای مادربورد، خواهد توانست از ادله چشمک زدن صفحه نمایشگر شما باشد.

 و امّا درایورهای لپ تاپ سونی!

متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی، به همان شکل که در قسمت فوقانی این مطلب از خود توضیح داده ایم، وجود نقص در درایورهای لپ تاپ، منجر به بروز مشکلات متنوعی در زمان کار خواهد شد. به گونه ای کامل و جامع، به هنگامی که درایور آپدیت یا برروی لپ تاپ نصب نشده باشد، سخت افزار لپ تاپ به خوبی کار نخواهد کرد. به همین خاطر است، زمانی که شما تازه ویندوز خود را نصب نموده باشید، میبایست تمامی درایورهای لپ تاپ را برروی آن به اجراء رسانید.

 • حال شما می توانید در راستای دریافت پایانی ترین نسخه درایور به وب سایت سازنده بروید. البته ‌باید به این نکته توجه داشته باشید که مدل لپ تاپ خود و نیز نسخه ی سیستم عامل خویش را در صفحه ی وب سایت سازنده به خوبی اتخاذ بنمایید.
 • پایانی ترین نسخه موجود از درایور را دانلود نموده و تک به تک نصب نمایید. به هنگام نصب بعضی از درایورها لپ تاپ نیاز به ریست شدن پیدا خواهد کرد.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با برخی از متداول ترین مشکلات لپ تاپ سونی آشنا سازیم‌. امیدواریم که مطلب بیان شده در این سری از مجموعه ویرا کامپیوتر برای شما مفید و مؤثر واقع شده باشد. البته بهتر است خاطر نشان شویم که شما عزیزان می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما سعی می کنند بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *