علت عدم بوت لپ تاپ لنوو

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو:

آیا می دانید علت عدم بوت لپ تاپ لنوو چیست؟  زمانی که شما رایانه خود را راه اندازی می نمایید، می توانید با فشردن چند کلید به منوی بوت رسید. کلیدها با استناد به برندهای متنوع کامپیوتر و لپ تاپ متنوع خواهد بود. حال کلید بوت لپ تاپ لنوو کدام می باشد؟ علت عدم بوت لپ تاپ لنوو چیست؟

بله ما در این مطلب از خود مایل هستیم به پاسخ سؤالات بیان شده، مبادرت ورزیم. لطفاً با ما تا به پایان این مطلب از خود در ویرا کامپیوتر همراه باشید.

منوی بوت منویی می باشد که در ابتدای راه اندازی رایانه قابل دسترسی خواهد بود. این منو می تواند شامل گزینه های گوناگون برای دسترسی ها باشد. چون؛ سی دی، دی وی دی، درایو فلش و یا دیسک های سخت و حتی شبکه اِل ‌اِی ‌اِن.

بررسی منو بوت لپ تاپ لنوو

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو، منوی بوت لپ تاپ لنوو به منوی قابل دسترسی در زمان راه اندازی رایانه و لپ تاپ لنوو اشاره دارد که حاوی دستگاه های گوناگونی همانند؛ سی‌ دی، دی وی دی، درایو فلش یو اِس بی، هارد دیسک به منظور راه اندازی می باشد.

حتی با وجود این موضوع که خود رایانه از پیش دارای یک سیستم در منوی بوت می باشد، همچنان به شما اجازه خواهد داد تا سیستم عامل و یا برنامه های کاربردی و مفید دیگر را برای خود بارگیری کنید.

علاوه بر تمامی این ها، در زمان نصب یک سیستم عامل نوین برروی لپ تاپ خود، منوی بوت برای شما بسیار سودمند خواهد بود‌.‌ چرا که به واسطه ی آن شما می توانید دستگاه خود را بنابر نیاز خود پیکربندی نمایید‌. حال علت عدم بوت لپ تاپ لنوو چه می باشد! جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در امتداد نوشتار همراه باشید.

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو
علت عدم بوت لپ تاپ لنوو

منوی بوت لپ تاپ لنوو در برابر Boot Sequence

آیا این دو با یک دیگر برابر هستند؟ به احتمال بسیار خیر! منوی بوت این امکان را به شما خواهد داد که تصمیم گیرید در زمان بوت شدن لپ تاپ از چه بوتی بهره گیرید. حال آن که در مقابل Boot Sequence تنظیمی در منوی BIOS می باشد.

آن نیز در دستگاه چنین خواهد گفت در فهرست بوت داده شده به چه شیوه ای عمل می نماید. به این شکل که هر مرتبه که کامپیوتر به گونه ای خودکار بدون هیچ گونه تعامل کاربر راه اندازی می گردد، Boot Sequence دنبال خواهد شد.

چنانچه که مایل به بهره گیری از گزینه منوی بوت می باشید، میبایست کلید خاصی را بفشارید تا به منو دست پیدا کنید و پس از آن گزینه بوت را انتخاب بنمایید. هم اکنون این پرسش مطرح خواهد شد که چگونه لپ تاپ لنوو را بوت کنیم؟ اصلا علت عدم بوت لپ تاپ لنوو در چیست؟

  • نکته بسیار مهم

تمامی رایانه های مدرن به شما این امکان را خواهد داد که Boot Sequence را به صورت سفارشی کنید. ولی میبایست به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که تمامی رایانه های شخصی امکان ورود به منوی بوت را به شما عرضه نمی نماید. جهت بررسی بهتر پاسخ، باید مطالب بیان شده در قسمت ذیل را مطالعه بنمایید‌.

شیوه ی ورود به منوی بوت لپ تاپ لنوو

شما به منظور ورود به منوی بوت لنوو دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت. ابتدایی ترین گزینه بهره گیری از دکمه novo می باشد. حال آن که گزینه دیگر فشردن کلید منوی بوت لنوو خواهد بود. شما می توانید این مراحل را به صورت کاملاً دقیق در بخش زیر دنبال نمایید.

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو
علت عدم بوت لپ تاپ لنوو
  • گزینه اوّل؛ از دکمه ی novo بهره گیرید؛

اگر که شما مایل هستید با دکمه نوو وارد منوی بوت لنوو گردید، می توانید مراحل بیان شده در قسمت ذیل را سپری نمایید؛

_ مرحله ابتدایی؛ دستگاه خود را خاموش نمایید.

_ مرحله دوّم؛ پس از آن دکمه novo را روی لپ تاپ خود فشار بدهید تا به منوی دکمه نوو دست پیدا کنید. پس از آن با فشردن کلیدهای جهت دار به آیتم Boot menu برسید.

  • نکته بسیار مهم؛

دکمه نوو به لپ تاپ شما این قدرت را می دهد که روشن شود و به صورت مستقیم بوت گردد. با این وجود گاهاً دکمه نوو از کار می افتد. در این هنگام چگونه و به چه شکل می توانیم وارد منوی بوت لنوو گردیم؟ می توانید شما راه دیگر را امتحان نمایید. کلید منوی بوت لنوو را بفشارید‌.

  • گزینه دوّم؛ از کلید منوی بوت لپ تاپ لنوو بهره گیرید؛

زمانی که دکمه نوو کار نمی نماید، کلید BIOS LENOVO کمک می نماید. این کلید غالباً در راستای ورود به منوی بوت در لنوو و دیگر برندهای لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. چگونه آن را انجام بدهیم؟ لازم است شما لپ تاپ لنوو خود را برای باری دیگر راه اندازی نمایید و اِف ۱۲ را در طول روند بوت فشار دهید تا منوی بوت به بالا آید.

به چه شکل لپ تاپ لنوو را هنگامی که غیر قابل بوت می باشد، بوت نماییم؟ اصلاً علت عدم بوت لپ تاپ لنوو چیست؟

در ویندوز های ده و یا ویندوز ۸/۸٫۱ تنها Windows boot manager در منوی بوت وجود دارد. با این وجود، گاهاً با خطای BOOTMGR is missing یا مشکلات به سزایی که منجر به راه اندازی لپ تاپ خواهد شد، رو به رو می شوید. بنابراین، شما نمی توانید وارد منوی بوت گردید‌. چگونه کار خود را به انجام رسانیم! شما دو گزینه خواهید داشت.

یکی از گزینه ها این می باشد که لپ تاپ خود را به واسطه‌ ی minitool بوت نمایید. حال آن که راه حل دیگر بوت نمودن لپ تاپ لنوو خود به واسطه ی درایو بازیابی یو اِس بی است.

هر دو گزینه ی نام برده شده به یک دستگاه ذخیره سازی خارجی چون درایو فلش یو اِس بی، دیسک یو و یا چیزی شبیه بدان نیاز دارد. به همین دلیل، میبایست پیش از آغاز عملیات یکی را برای خود آماده نمایید‌.

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو چیست و شکل به روز آن

بوت نگردیدن لپ تاپ امکان دارد به شکل های گوناگونی رخ دهد. از سویی هم شما کاربران عزیز را با برخی از نگرانی ها رو به رو سازد. به عنوان نمونه؛ گاهی اوقات امکان دارد سیستم شما به گونه ای کلّی روشن نشود. اگر هر چه که تلاش نمودید، لپ تاپ لنوو شما روشن نشد، از جمله دلایل آن می تواند عدم توان دستگاه در بوت شدن خود باشد. همچنین گاهاً لپ تاپ روشن می گردد، ولی با صفحه ای آبی رنگ در آن رو به رو می شوید.

بنابراین اگر که سیستم شما روشن شد و پیش از اجرای ویندوز، شاهد توقف کارکرد آن بودید، دلیل این موضوع می تواند بوت نگردیدن لپ تاپ لنوو باشد. بوت نشدن و یا کرش نمودن سیستم به هر شکلی که خود را نمایان سازد، حاوی علل و عوامل زمینه ساز بسیاری است.

که در قسمت های بعدی بهتر است در ارتباط با هریک سخن بگوییم. همچنین بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که در صورت دیدن هر یک از موارد بیان شده، بهتر است با یک تعمیر کار متبحر و متخصص تماس گرفته و راهنمایی های مورد نیاز را از کارشناسان حیطه ی تعمیرات لپ تاپ لنوو اخذ نمایید.

دلیل بالا نیامدن لپ تاپ لنوو در چه مواردی خلاصه می شود؟

علت عدم بوت لپ تاپ لنوو، بالا نیامدن لپ تاپ لنوو، امکان دارد علل نرم افزاری داشته باشد و یا ناشی از مشکلاتی در قسمت سخت افزار این لپ تاپ باشد‌. قدیمی بودن نسخه ی ویندوز، نصب نرم افزارهای حاوی مشکل در سیستم و ویروسی شدن سیستم، عمده ترین عوامل نرم افزاری خواهند بود که موجب بوت نشدن و عدم توان لپ تاپ لنوو در شناسایی و به اجراء رساندن ویندوز می شود.

خرابی در قسمت بایوس، آسیب و صدمه هارد دیسک، مشکلات منوط بر برق، نواقص و کم و کاستی پاور از جمله مواردی می باشد که می تواند به عنوان علل سخت افزاری بروز مشکل علت عدم بوت لپ تاپ لنوو بدان ها نگاهی انداخت. البته که گاهاً با استناد به نوع بروز خطای عدم بوت شدن لپ تاپ لنوو در این محصولات، می توان پی به دلیل آن برد. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم در راستای پیش گیری از بروز مشکلات پس از آن، لپ تاپ خود را توسط یک تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار دهید.

راه حل های علت عدم بوت لپ تاپ لنوو

بدیهی می باشد که به منظور حل مشکلات عدم بوت شدن لپ تاپ لنوو میبایست علل این مشکل بررسی و به حالت تخصصی برطرف شوند. تعمیرات ویندوز به واسطه‌ ی دی وی دی و یا نصب دوباره ویندوز، از جمله شیوه هایی می باشد که می تواند به طریق رفع مشکلات سیستم عامل، به تعمیر بوت نشدن لپ تاپ شما کمک نماید. اسکن نمودن برنامه ها و فایل های سیستم با بهره گیری از یک آنتی ویروس قدرتمند نیز راه حل دیگری خواهد بود که به هنگام حمله ی ویروس ها مشکلات کرش نمودن سیستم را از میان خواهد برد.

اصلاح تنظیمات بایوس، تعمیرات این قطعه، تحت عنوان یکی از اصلی ترین راه هایی می باشد که در رفع مشکلات علت عدم بوت لپ تاپ لنوو مفید و مؤثر واقع می شود. به همان شکل که چندی پیش به این موضوع اشاره نمودیم، از جمله عللی که موجب بروز مشکل بوت نشدن سیستم می شود، خرابی هارد دیسک این دستگاه است.

با وارسی و به هنگام نیاز، تعمیر این قطعه از لپ تاپ، می تواند تا حد به سزایی مشکل بوت نشدن لپ تاپ لنووی شما را برطرف نماید. حال آن که به عنوان پایانی ترین راه حل موجود، وارسی و رفع مشکلات کابل های دستگاه و همچنین ترمیم پاور از جمله اقدامات کاربردی به منظور رفع مشکل عدم بوت شدن لپ تاپ لنوو است.

راه کارهایی در راستای حل مشکل عدم بوت شدن لپ تاپ لنوو؛

  • فعال کردن حالت Safe mode

از جمله اوّلین اقداماتی که شما می توانید به منظور حل مشکل بوت نشدن لپ تاپ لنوو به انجام رسانید، فعال نمودن حالت امن می باشد. زمانی که سیستم به حالت Safe mode راه اندازی می نمایید، سیستم شما با کمترین مقدار حجم برنامه ها به اجراء خواهد رسید‌. بنابراین با مشکل خاصی در راستای بوت شدن مواجه نخواهید شد‌.

به عبارتی این حالت برنامه های بسیاری را پشت سر گذارده و با لااقل تعداد برنامه ها، یعنی تنها برنامه‌ هایی که مورد نیاز بوت شدن می باشند، اجراء می گردد. حالت امن در لپ تاپ های لنوو اغلب به روش بیان شده در قسمت ذیل فعال می گردد؛

_ بهره گیری از Windows Recovery

به منظور حل مشکل بوت نشدن لپ تاپ لنوو و گام گذاردن به حالت امن، شما می توانید Windows Recovery کمک دریافت کنید. بعد از روشن نمودن دستگاه خود و رسیدن به صفحه بوت، سیستم خود را ریستارت نمایید. این کار را لازم است سه بار تکرار نمایید تا به Windows Recovery وارد شوید. پس از آن از قسمت Choose an option  گزینه Troubleshoot  و سپس Advanced options و در پایان Start up settings را انتخاب بنمایید. در صفحه جدید باز شده، می توانید وارد Safe mode گردید.

_ بررسی باتری لپ تاپ لنوو

گاهاً می‌باید به منظور حل مشکل بوت نشدن لپ تاپ لنوو، باتری آن را چک نمایید. در ابتدا لپ تاپ خود را برای یک بار دیگر شارژ نمایید. البته که در صورت امکان باتری لپ تاپ را بیرون آورده و سعی کنید لپ تاپ خود را با برق شهری شارژ نمایید. اگر که سیستم شما در این حالت بوت شد، یعنی ایراد به وجود آمده از باتری لپ تاپ است. پیشنهاد ما به شما این است که به هیچ عنوان تعمیر و یا تعویض باتری لپ تاپ خود را به عقب نیندازید.

_ بررسی باتری لپ تاپ لنوو

_ جداسازی اتصالات یو اِس بی

اگر که شما به همین تازگی ها لپ تاپ خود را به روز رسانی نموده اید و با مشکل بوت نشدن لپ تاپ لنوو رو به رو شده اید، به احتمال بسیار ایراد و اشکال از اتصالات یو اِس بی خواهد بود. جهت حل مشکلات به وجود آمده در این شرایط بد نمی باشد که تمامی دستگاه ها و تجهیزات یو اِس بی حاوی موس و اسپیکر، و … را از لپ تاپ خود جدا و برای باری دیگر آن ها را به لپ تاپ خود وصل بنمایید.

نتیجه گیری علت عدم بوت لپ تاپ لنوو

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با علم عدم بوت لپ تاپ لنوو و جوانب گوناگون آن آشنا سازیم. حال آن که اگر شما با استناد به این مطلب نتوانستید مشکل خود را برطرف نمایید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما قطعاً سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم.

بیشتر بخوانید
دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *