علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ، اگر فکر می کنید گرافیک لپتاپ شما معیوب و خراب است یا مشکلی در نور پس زمینه نمایشگر LCD لپتاپ وجود دارد برای تست نمایشگر لپتاپ می توانید یک مانیتور خارجی را انتخاب کنید و لپتاپ را مجددا راه اندازی کنید. اگر تصویری در مانیتور خارجی نشان داده شود ممکن است درایور گرافیک لپتاپ با نمایشگر LCD نوت بوک تداخل داشته باشد که منجر به سیاه شدن صفحه لپ تاپ می شود اما با این وجود لپتاپ همچنان کار می کند. برای تعمیر لپتاپ و صفحه نمایشگر لپتاپ می توانید از مرکز تعمیرات ویرا کامپیوتر که با تکنسین های مجرب هستند کمک بگیرید این مرکز تعمیرات لپتاپ در واقع راه حل های برای تعمیر و رفع سیاهی صفحه لپ تاپ  همراه با جدول پیمایش سریع راه حل های تعمیر گرافیک لپتاپ را به کاربران ارائه می دهند. برای راهنمایی دقیق می توانید با مشاوران خبره ویرا کامپیوتر ارتباط برقرار کنید.

عیب یابی و راه حل های قابل اجرا

 1. بازیابی اطلاعات لپ تاپ

برای رفع این مشکل ابتدا نرم افزار بازیابی هارد دیسک EaseUS را اجرا کنید سپس درایورهای را که در آن اطلاعات مورد نظرتان وجود دارد را کلیک و اسکن کنید. بازیابی اطلاعات لپتاپ از طریق صفحه نمایشگر سیاه لپتاپ در روند حل این مشکل ممکن است خطر از دست رفتن داده ها لپتاپ شما را رفع کند. برای بازیابی اطلاعات لپتاپ معیوب به طور موثر می توانید عکس‌ها، فیلم‌ها، فایل‌های صوتی، اسناد و سایر انواع فایل‌های را از طریق HDD، SSD، درایور فلش USB، کارت SD و غیره بازیابی کنید.

بنابراین اگرداده ها و اطلاعات لپتاپ برای شما از اهمیت ویژه برخوردارند می توانید در همان ابتدا سعی کنید به هارد دیسک لپتاپ خود دسترسی پیدا کنید و از فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای دسترسی به هارد دیسک لپتاپ اگر صفحه لپ تاپ شما سیاه باقی مانده است و سیستم عامل لپتاپ نمی تواند به درستی عمل کند یا دیسک سیستم خراب است می توانید از آن برای راه اندازی مجدد رایانه خود از درایو قابل بوت USB و بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

 1. از Windows Repair Services استفاده کنید

برای حل مشکلات راه اندازی ویندوز از جمله خرابی بوت BSOD از خدمات تعمیر ویندوز لپتاپ استفاده کنید

 1. ریکاوری لپتاپ معیوب را انتخاب کنید

برای ریکاوری لپتاپ معیوب از یک USB خالی برای ایجاد درایور قابل بوت کمک بگیرید سپس بر روی ایجاد کلیک کنید. هنگامی که یک دیسک قابل بوت در لپتاپ ایجاد می کنید. گزینه EaseUS Data Recovery Wizard تمام داده های ذخیره شده در درایو USB را پاک می کند. برای ریکاوری لپتاپ ابتدا از تمامی اطلاعات مهم لپتاپ نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 1. نمایشگر لپتاپ را تست کنید

در صورت عدم نمایش صفحه نمایشگر لپتاپ و سیاه شدن صفحه نمایشگر لپتاپ مانیتورخارجی را به لپ تاپ وصل کنید.

 1. ماژول های حافظه را مجدداً تنظیم کنید

برای تنظیم کردن ماژول های حافظه باید ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و سپس سیم برق لپتاپ را جدا کنید. قبل از شروع تعمیر لپتاپ این کار را باید انجام دهید.

 1. لپ تاپ خود را ریست کنید   

برای ریست کردن لپتاپ ابتدا کلید لوگوی ویندوز و L را که بر روی صفحه کلید قرار دارند فشار دهید. سپس با کلیک کردن این کلید بر روی صفحه کلید دستگاه الکترونیکی، لپتاپ شما را به ورودی سیستم ویندوز ۱۰ می برد.

 1. لپتاپ را از USB قابل روشن شدن بوت کنید

هارد دیسک قابل بوت را به لپتاپی که بوت نمی شود وصل کنید و ترتیب بوت لپتاپ خود را در BIOS تغییر دهید. اکثر کاربران زمانی که کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی می کنند همزمان کلید های F2 را فشار می دهند تا وارد BIOS لپتاپ شوند تا این گونه لپتاپ عملکرد صحیحی داشته باشد.

مشکل سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ

اگرصفحه نمایش لپتاپ شما سیاه شده است اما رایانه شما هنوز قادر به کار کردن است می توانید برای رفع مشکل چند راه حل را امتحان کنید. ابتدا اتصال بین صفحه نمایش و لپتاپ را مورد بررسی قرار دهید. اگر اتصال شل بود سعی کنید آن را سفت کنید یا اقدامات لازم را جهت تعمیر یا تعویض آن انجام دهید.

سپس تنظیمات روشنایی صفحه نمایش لپتاپ خود را بررسی کنید. اگر نور پس‌زمینه لپتاپ‌ خیلی کم بود و صفحه نمایشگر لپتاپ سیاه نشان داده می شود. ممکن است کارت گرافیک شما مشکل داشته باشد. برای رفع این مشکل سعی کنید درایورهای خود را به روز کنید یا تنظیمات ویدیو را بازنشانی کنید. اگر هیچ یک از راه حل های موجود که ذکر کردیم عمل نکرد ممکن است لازم باشد صفحه نمایش خود را به طور کامل تعویض کنید.

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ

تعمیر صفحه نمایشگر لپتاپ

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ،نحو تعمیر صفحه‌نمایش لپتاپی که سیاه شده را می‌توان با یک جستجوی ساده درگوگل پیدا کرد. این مشکل لپتاپ در واقع بیشتر مربوط به بازنشانی ویندوز باز لپتاپ یا مؤلفه‌هایی از لپتاپ ها است که داده‌های هارد دیسک را پاک می‌کند. برای حل این مشکل لپتاپ ابتدا باید دکمه پاور دستگاه خود را به مدت ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید تا لپتاپ خاموش شود سپس آداپتور برق متناوب لپتاپ را از برق بکشید. پس از ۳۰ ثانیه آداپتور برق لپتاپ را دوباره وصل کنید و دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر بعد انجام تمامی این موارد یک صفحه سیاه بر روی نمایشگر لپتاپ می بینید برای یافتن نحو تعمیر و رفع این مشکل لپتاپ در ادامه با ما همراه باشید.

 • اگر صفحه نمایشگر لپتاپ روی مانیتور خارجی نمایش داده نمی شود باید کلید های F4 را فشار دهید تا تصویر صفحه نمایشگر لپتاپ داده شود.
 • شارژر لپتاپ را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید سیاه شدن صفحه نمایشگر مرتبط به شارژر لپتاپ نیست چنانچه مشکل از شارژر لپتاپ بود لپتاپ را به شارژ متصل کنید.
 • باتری لپتاپ را بررسی کنید تا این گونه ببینید صفحه نمایش لپ تاپ روشن می شود یا خیر
 • برای رفع سیاهی صفحه نمایشگر لپ تاپ رم لپتاپ را بررسی کنید
 • نوار روبان لپتاپ را بررسی کنید تا بفهمید عملکرد درستی است یا خیر.
 • اگر تصویری در مانیتور خارجی لپتاپ نمایش داده شود ممکن است درایور گرافیک با نمایشگر LCD لپ تاپ تداخل داشته باشد. بنابراین برای رفع این مشکل باید آخرین درایورهای گرافیک و چیپست را برای لپتاپ ویژه خود دانلود و نصب کنید.
 • اگر می توانید صداهای عملکرد لپتاپ را بشنوید اما هیچ تصویری در صفحه نمایشگر لپتاپ دیده نمی شود این امکان وجود دارد که مانیتور را تغییر دهید یا لپ تاپ را برای سرویس بفرستید.
 • اگر در لپتاپ ویندوز خود با صفحه نمایشگر سیاه یا خالی مواجه شدید برای روشن کردن صفحه نمایشگر لپتاپ و برطرف کردن این مشکل بهتر است از یکی از میانبرهای صفحه کلید لوگوی ویندوز + P یا Ctrl + Alt + Del استفاده کنید.

مراقبت و نگه داری از صفحه نمایشگر لپ تاپ

صفحه نمایشگر لپ تاپ خود را اغلب سعی کنید تمیز نگه دارید. باصرف چند دقیقه از وقت خود برای تمیز کردن لپ‌تاپ از گرد و غبار، کثیفی باقی‌مانده و غیره، تفاوت زیادی در طول عمر نمایشگر لپ‌تاپ شما ایجاد می شود. برای تمیز کردن صفحه LCD لپتاپ صفحه کلید شاسی و دریچه های هوا، ابتدا به آرامی صفحه نمایش را با یک پارچه میکروفیبر تمیز و نرم پاک کنید.

 • سپس برای محافظت بیشتر از صفحه نمایشگر باید ویندوز و نرم افزار لپتاپ را به روز کنید.
 • برای این که داده های موجود در لپتاپ پاک نشود بهتر است یک نسخه پشتیبان تهیه کنید سپس ایمیل خود را مدیریت کنید.
 • حذف فایل ها و برنامه های غیر ضروری لپتاپ کمک شایانی به بهبود صفحه نمایشگر لپتاپ می کند
 • اسکن های تعمیر و نگهداری ویندوز را انجام دهید.
 • تنظیمات مهم مرتبط به صفحه نمایشگر لپتاپ را دوبار بررسی کنید.
 • سخت افزار لپتاپ خود را تمیز کنید.

هزینه تعمیر صفحه نمایش لپتاپ

به طور کلی هزینه تعمیر صفحه نمایشگر لپتاپ ممکن است متفاوت باشد به طور متوسط اگر لپ تاپ توسط یک تکنسین ماهر تعمیر شود ممکن است هزینه بیشتری را در برداشته باشد زیرا تکنسین ماهر هم هزینه و دستمزد خود و هم هزینه وسایل و تجهیزات جانبی را که در اختیار شما قرار داده را می گیرد. بنابراین هزینه تعمیر احتمال دارد کمی بیشتر از زمانی که خودتان قصد دارید لپتاپ را تعمیر کنید شود. چنانچه خودتان قصد داشته باشید لپتاپ را تعمیرکنید ممکن است فقط نیاز به خرید یک صفحه نمایش جایگزین داشته باشید و دیگر نیازی به پرداخت دستمزد و خدمات تخصصی به تکنسین ها نباشد.

جمع بندی

ما در این مقاله (علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ)به مواردی که می‌توانند باعث سیاه یا خالی شدن صفحه‌نمایش لپتاپ شوند اشاره کرده ایم. این مشکلات احتمالی شامل مشکلات اتصال به مانیتور یا صفحه نمایش لپتاپ، به روز رسانی درایور آداپتور، مشکلات مربوط به بروز رسانی یا نصب اخیر سیستم می شوند. اگر حین کار با لپتاپ با صفحه نمایشگر سیاه لپتاپ روبرو شدید ابتدا ببینید لپتاپ شارژر دارد یا خیر اگر مشکل از باتری یا رم لپتاپ نبود و قطعات جانبی لپتاپ مشکلی نداشت. ممکن است مشکل ایجاد شده از موارد گفته شده که در زیر به آن ها اشاره می کنیم باشد.

نمایشگر لپتاپ نادرست باشد

درایور ویدئو ممکن است خراب یا قدیمی باشد.

امکان دارد کابل ویدئو به درستی کار نکند.

سخت افزارکامپیوتر مشکل دارد.

چنانچه تمامی این موارد گفته شده مشکلی نداشت می توانید برای رفع و حل این مشکل به مرکز خدمات تخصصی ویرا کامپیوتر مراجعه کنید. امید است از مطالب بیان شده استفاده کافی را ببرید و مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد و برای رفع مشکل لپتاپ به شما کمک شایانی کند.

بیشتر بخوانید
علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *