علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp، در دنیای کنونی از جمله وسیله های الکتریکی پرکاربرد و پر اهمیت لپ تاپ می باشد. طی برخی از موارد امکان دارد بعد از مدّت زمانی، کار نمودن لپ تاپ دچار برخی از مشکلات شود که غالباً این نوع از مشکلات برای بیشتر لپ تاپ ها رخ می دهد. اگر شما دوست عزیز هم از جمله کاربرانی می باشی که لپ تاپ اچ پی دارد، توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه شوید. ما طی این مطلب از خود مایل هستیم شما را با علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp و همچنین دیگر مشکلات رایج آن آشنا سازیم. لطفاً با ما تا پایان این مطلب از خود همراه شوید.

لپ تاپ اچ پی ساخت یکی از کمپانی های نام آشنا و شناخته شده آمریکایی می باشد که برای نخستین بار طی سال ۱۹۸۴ به سمت و سوی بازار روانه شد. این برند لپ تاپ بسیار باکیفیت بوده و البته قدرتمند است. ولی با این وجود طی برخی از موارد امکان دارد دچار برخی از مشکلات گردد که شما با مطالعه این مطلب می توانید به راحتی مشکلات خود را برطرف کنید.

بوت نمودن لپ تاپ برند اچ پی، بوت نشدن لپ تاپ hp

بوت نمودن لپ تاپ برند اچ پی به معنای راه اندازی سخت افزار و نرم افزار لپ تاپ بعد از فشردن دکمه ی پاور می باشد. ولو امکان دارد که شما بعد از زدن دکمه بوت و یا دکمه پاور لپ تاپ اچ پی، دستگاه راه اندازی نگردد. در این شرایط لازم خواهد بود که دلیل بالا نیامدن ویندوز درون لپ تاپ برند اچ پی را پیدا کنید تا بتوانید این مشکل از خود را به راحتی برطرف نمایید.

  • علت بوت نشدن لپ تاپ برند اچ پی

بوت نشدن لپ تاپ hp می تواند علل گوناگونی را در دل خود جای دهد. ما از جمله آن ها را می توانیم در خرابی دکمه پاور، قطع گردیدن کابل ها، مشکلات مادربرد و خرابی دستگاه های جانبی لپ تاپ همانند؛ موس، اسپیکر و… جای بدهیم. علاوه بر این ها گاهاً علت بوت نشدن لپ تاپ برند اچ پی نرم افزاری خواهد بود.

این اشکال را شما می توانید در نرم افزارهای پرعیب نصب شده و یا درست نصب نگردیده درایوهای لپ تاپ جویا شوید. به هنگامی که ایراد و اشکال در این میانه ها نرم افزاری باشد می توانید خود شما آن را از میان ببرید ولو چنانچه ایراد سخت افزاری باشد، می‌باید تعمیر لپ تاپ خود را به یک فرد متخصص و متبحر در این میانه ها واگذار کنید.

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp
روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp
  • رفع و رجوع مشکل بوت نگردیدن لپ تاپ برند اچ پی

در راستای رفع و رجوع این مشکل شما می توانید چند راه حل ساده که در این میانه ها به شما معرفی می کنیم را در پیش گیرید؛

_ جدا نمودن دستگاه های جانبی وصل شده به سیستم

گاهاً بعد از آپدیت ویندوز ده با مشکلات بوت نشدن لپ تاپ رو به رو می شوید. طی این شرایط ویندوز نوین با وسایل جانبی پیشین سازگاری ندارد. به منظور رفع این مشکل باید لپ تاپ خود را خاموش بنمایید و وسایل جانبی متصل شده به آن را جدا نمایید. پس از آن سیستم خود را راه اندازی کنید. به هنگامی که مشکلات به وجود آمده رفع نشد، دیگر راه کارهای موجود را امتحان نمایید.

_ گزینه Safe mode ویندوز را فعال بنمایید

به منظور رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ برند اچ پی می توانید از گزینه Safe mode بهره گیرید. با فعال نمودن این گزینه مقدار بهره گیری از نرم افزارها در ویندوز به کمترین مقدار ممکن خواهد رسید. همچنین شما با فعال نمودن این حالت می توانید از برخی مشکلات نرم افزاری سیستم خود چون مشکل بوت نشدن سیستم پیش گیری نمایید.

_ ویندوز سیستم را اسکن نمایید

چنانچه که مشکل بوت نشدن لپ تاپ اچ پی شما ناشی از ویروسی شدن سیستم شما باشد، به کمک یک عدد آنتی ویروس قدرتمند می توانید آن را اسکن نموده و عملیات ویروس کشی را انجام بدهید.

نگاهی به باتری لپ تاپ برند اچ پی

اگر که شما علت های بیان شده در قسمت فوقانی متن را بررسی نمودید و مشکل سیستم شما به هیچ نوع برطرف نشد، توصیه می کنیم باتری لپ تاپ خود را بررسی نمایید. به منظور بررسی باتری، در ابتدا لپ تاپ را با یک شارژ دیگر شارژ نمایید و یا این که باتری را بیرون آورده و سیستم را مستقیماً به برق وصل کنید. اگر که مشکل شما از باتری لپ تاپ باشد، سیستم پس از وصل گردیدن به پریز برق روشن خواهد شد.

 مهم ترین دلایل روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp چیست؟

علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp ،یکی از مشکلات متداولی که ممکن است کاربران لپ تاپ اچ پی با آن رو به رو بشوند، مشکلات مانیتور لپ تاپ می باشد‌‌. این نوع از مشکلات با پدیده هایی چون؛ روشن نشدن مانیتور لپ تاپ اچ پی، سفید شدن آن، سیاه شدن مانیتور و… خود را نشان می دهد. شما در راستای حل این مسئله می توانید موارد بیان شده در قسمت ذیل را در پیش گیرید؛

  •  قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ برند اچ پی

علل گوناگونی منجر به قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ برند اچ پی خواهد گردید که یکی از آن ها خرابی کارت گرافیک لپ تاپ می باشد‌. از سایر مواردی که می تواند منجر به قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ برند اچ پی باشد، ضربه خوردن و بروز مشکلات در صفحه نمایشگر خواهد بود.

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp
روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ اچ پی

در ابتدا لازم است شما تشخیص بدهید که مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور به چه دلیلی رخ داده است!

✓ به هنگامی که مشکل دستگاه ناشی از ضربه خوردن صفحه نمایشگر لپ تاپ باشد میبایست آن را عوض کنید.

✓ چنانچه که مشکل از کارت گرافیک باشد میبایست شما تشخیص بدهید که ایراد به وجود آمده نرم افزاری است و یا سخت افزاری. چنانچه که مشکل شما نرم افزاری باشد می توانید با کالیبره نمودن مشکل دستگاه خود را حل کنید. ولو اگر که مشکل به وجود آمده سخت افزاری باشد، بایستی تعمیر لپ تاپ خود را به دست یک شخص متبحر و متخصص و کاربلد بسپارید.

  • علت سفید شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ اچ پی

به منظور برطرف نمودن این مشکل ما به شما پیشنهاد می کنیم تقویم سیستم خود را عقب برده و ریستارت نمایید. بعد از آن لازم است در راستای استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند و به روز اقدام کنید.

  • علت سیاه ماندن صفحه نمایشگر لپ تاپ اچ پی

بله، سیاه ماندن صفحه نمایشگر لپ تاپ برند اچ پی می تواند دلایل گوناگونی را در دل خود جای بدهد. ما این دلایل را به گونه ای صریح و روشن برای شما بازگو خواهیم کرد؛

✓ پیکسل سوختگی.

✓ ایراد در کابل فلت دستگاه.

✓ قدیمی بودن نسخه بایوس لپ تاپ.

✓ ممکن است علت خرابی صفحه نمایش باشد.

✓ به خرابی رم لپ تاپ و یا پاور آن توجه کنید.

✓ شارژ نبودن باتری لپ تاپ یکی از این دلیل ها است.

✓ وجـــود برخی از مشکلات در کارت گرافیک دستگاه.

✓ وجود برخی از مشکلات و عیب ها در هارد سیستم.

✓ استفاده از اتصالات لوازم و تجهیزات جانبی بی کیفیت.

حل این مشکلات لازم است در تعمیرگاه و به واسطه ی افراد متخصص برطرف شود. چرا که در غیر از این حالات امکان دارد هزینه بیشتری را برای شما به همراه آورد.‌

  • علت روشن نشدن صفحه نمایشگر لپ تاپ hp

حال در برخی از مواقع امکان دارد بعد از روشن نمودن لپ تاپ اچ پی، صدای روشن گردیدن فن و روت شدن دستگاه شنیده بشود. حال ممکن است شما شاهد روشن نشدن صفحه نمایشگر لپ تاپ اچ پی باشید.‌ در این شرایط ممکن است مشکل دستگاه شما بروز برخی از مشکلات در کارت گرافیک، چیپ گرافیک و یا کابل فلت لپ تاپ شما باشد.

شما به کمک یک صفحه نمایشگر و کابل فلت دیگر می توانید سیستم را بررسی نمایید و از خرابی صفحه نمایشگر و کابل فلت اطمینان خاطر کسب کنید. حال به هنگامی که مشکل به وجود آمده از این دو نبود شما می توانید کار تعمیر لپ تاپ خود را به یک متخصص در این زمینه واگذار کنید.

 دلیل هنگ کردن لپ تاپ برند اچ پی چیست؟

دلایل گوناگونی منجر به هنگ کردن سیستم خواهد شد که غالباً علل اصلی و پایه آن ها عدم هماهنگی میان سخت افزار و نرم افزار سیستم می باشد. هنگامی که هماهنگی میان سخت افزار و نرم افزار سیستم وجود نداشته باشد، به دستگاه فشار وارد می شود و منجر به داغ گردیدن و هنگ نمودن آن خواهد شد. حائز اهمیت ترین دلایل هنگ نمودن لپ تاپ برند اچ پی عبارت می باشد از؛

✓ گرمای زیاد.

✓ وجود مشکل در منبع تغذیه‌.

✓ بروز برخی مشکلات در هارد دیسک.

✓ بروز برخی اختلالات در حافظه دستگاه.

✓ راه اندازی اشتباه درایورهای لپ تاپ برند اچ پی.

✓ تنظیمات نامطلوب بایوس لپ تاپ اچ پی.

✓ وجود تداخلات سخت افزاری.

✓ نصب برخی نرم افزارهای نامناسب و مشکل ساز.

✓ ویروسی شدن ویندوز لپ تاپ.

✓ بروز برخی مشکلات در ریجستری لپ تاپ.

 اصلی ترین علت روشن نشدن لپ تاپ اچ پی

پایه ترین و اصلی ترین علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp، خرابی باتری، ویروسی شدن و یا خرابی شارژر می باشد‌. از جمله علت های شارژ نشدن لپ تاپ برند اچ پی بهره گیری نامطلوب و طولانی‌ مدت از باتری دستگاه است‌. ولی روشن نشدن لپ تاپ اچ پی تنها در این اشکال و ایراد جای نمی گیرد. ما در امتداد مطلب برخی از آن ها را بیان خواهیم کرد‌.

اگر که بعد از به انجام رساندن این کارها بازهم سیستم شما روشن نشد، توصیه ما به شما کمک گرفتن از مراکز تخصصی عیب یابی و تعمیر لپ تاپ برند اچ پی خواهد بود.

 خرابی منبع تغذیه لپ تاپ اچ پی

در ابتدا منبع تغذیه لپ تاپ خود را که همان باتری و یا برق است را وارسی نمایید. به هنگامی که باتری لپ تاپ شما خراب می باشد، بهتر است آن را به بیرون آورید و سپس دستگاه را به واسطه ی شارژر به برق وصل کنید. بعد از گذشت چند دقیقه برای باری دیگر لپ تاپ خود را روشن بنمایید. در صورتی که لپ تاپ شما روشن نشد مشکل از شارژر دستگاه شما خواهد بود.

نتیجه گیری درباره علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

ما در این مطلب(علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp) از خود سعی نمودیم رایج ترین مشکلات لپ تاپ برند اچ پی به ویژه علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp را بررسی کنیم. حال زمانی که با راهنمایی های ارائه شده نتوانستید مشکل لپ تاپ برند اچ پی خود را برطرف کنید، می توانید با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک مناسب برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *