علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای

علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای

علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای:

ممکن است شما، بله خودِ شما چند سالی باشد که از لپ تاپ سونی استفاده می کنید! اگر که پس از گذر چند سال کار نمودن با لپ تاپ سونی، با اشکالات رایجی مواجه گردید، بهتر می‌ باشد پیش از تهیه یک لپ تاپ نوین برای خود با برخی مشکلات این لپ تاپ آشنا بشوید! شاید که این گونه شما بتوانید مشکلات لپ تاپ خود را حل نموده و از خرید یک لپ تاپ جدید برای خود رهایی یابید. بنابراین بهتر است با ما در طول این مطلب از خود که اصل آن بر موضوع علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای است، همراه شوید.

لپ تاپ های ارائه شده از جانب برند سونی قطعاً برای همگی دوستان آشنا است. آیا کسی وجود دارد که برند سونی را نشناخته و حداقل یکی از محصولات ارائه شده از جانب این کمپانی را برای خود تهیه ننموده باشد. ولو هم اکنون سهم برند سونی به ویژه در زمینه تولید لپ تاپ، در گستره ی بازار ایران کم شده است. با این وجود بسیاری از کاربران از جمله مدل های دوست داشتنی و محبوب این لپ تاپ را در اختیار خود دارند.

به همین خاطر است که ما ضمن این مطلب از ویرا کامپیوتر به بررسی برخی از مشکلات رایج لپ تاپ های برند سونی به ویژه علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای خواهیم پرداخت. این گونه شما می‌ توانید گاهاً خود به تنهایی در راستای رفع مشکلات لپ تاپ خود پیش قدم شوید.

مشکل و علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای؛

قطعاً شما هم می دانید که دنیای کنونی بر پایه لوازم و تجهیزات الکترونیکی و قابلیت وصل شدن به دنیای بی انتهای اینترنت بنا شده است. به همین دلیل است که اتصال این قبیل از دستگاه ها به اینترنت، همواره از جمله نیازهای ابتدایی و البته اصلی هر کاربری می باشد.

هر دستگاهی به منظور اتصال به دنیای بی کران اینترنت از شیوه ای خاص اعم از اتصالات بی سیم و با سیم بهره گیری می کند. هم اکنون از جمله پر مصرف ترین لوازم الکترونیکی لپ تاپ است که ما به این موضوع اشاره نموده بودیم.

بنابراین در یک جمله ای بسیار کوتاه و صریح می توانیم چنین بیان داریم که وصل نشدن لپ تاپ به وای فای از جمله مشکلاتی خواهد بود که می تواند هر یک از افراد را به خود درگیر سازد. ولو آیا شما می دانید که علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای در چه ها خلاصه می شود. چگونه می توانیم این مشکل به وجود آمده را برطرف نماییم.!

 به منظور رفع مشکلات لپ تاپ سونی در راستای وصل نشدن به وای فای!

به منظور تعمیر وای فای لپ تاپ سونی میبایست در گام ابتدایی، ریشه مشکلات موجود را شناسایی نمایید‌. قطعاً به این هنگام خواهد بود که می توانیم امید داشته باشیم، ایراد و اشکال موجود را مرتفع نماییم. از جمله مشکلات بسیار شایع وای فای لپ تاپ سونی قطع و وصل گردیدن های پی در پی آن و نیز روشن نشدن وای فای می باشد.

البته این مشکل زمانی اتفاق می افتاد که مودم سالم می باشد و سرویس اینترنت و یا تلفن شما هیچ گونه مشکلی را ندارد. همچنین گاهاً به گونه ای کلّی و جامع اتصال وای فای در لپ تاپ شما برقرار نمی گردد.

موضوع دیگر این است که اگر وای فای لپ تاپ شما کاربر گرامی وصل است. ولی به اینترنت دسترسی ندارید و یا به بیانی بهتر و دقیق تر در حالت Limited access واقع شده اید. توصیه می کنیم که این مبحث را تا به پایان مطالعه نمایید.

 گاهاً وصل نشدن لپ تاپ به وای فای بنابر دلیل خاموش بودن وای فای است!

عدم اتصال وای فای به لپ تاپ شما بنابر دلیل روشن نبودن وای فای امکان دارد که اندکی خنده دار به نظر آید. ولو این مورد از جمله شایع ترین و متداول ترین دلایل بروز چنین اختلالات می باشد. در بعضی از لپ تاپ ها دکمه ای جداگانه در راستای وصل شدن به وای فای به چشم می خورد که به منظور تغییر شرایط کافی می باشد که آن را بفشارید. حال در برخی دیگر از لپ تاپ ها کلیدهای اِف دوازده و اِف سیزده و گاهاً سایر کلیدها برای آن می باشد.

 شیوه های تعمیر وای فای لپ تاپ سونی!

 • اسکن نمودن لپ تاپ برای ویروس ها؛

به منظور علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای  شرایط ویروس ها را وارسی نمایید. بدافزارها می توانند در عدم وصل شدن شما به وای فای اثر داشته باشند. بنابراین بهتر می باشد برای یک مرتبه لپ تاپ خود را به منظور پیدا کردن ویروس اسکن بنمایید.

علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای
علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای
 • غیر فعال نمودن آنتی ویروس ها؛

گاهاً خود آنتی ویروس ها منجر به مسدودی اینترنت خواهد شد. به منظور وارسی این مسئله یا آنتی ویروس را غیر فعال بنمایید و یا آن که برنامه را به روز رسانی نمایید تا به هنگامی که مشکل اینترنت از این بخش باشد، برطرف گردد و عیب یابی وای فای دستگاه سونی با موفقیت پیش رود.

 • حذف همچنین نصب دوباره آداپتور شبکه!

طی این شیوه به منظور تعمیر وای فای لپ تاپ سونی با استناد بدین موضوع که آداپتور شبکه را حذف می نمایید، دیگر به اینترنت دسترسی نخواهید داشت. ولو حتماً لازم خواهد بود پیش از هر گونه اقدامی، در ابتدای موضوع، در اوّلین مرحله فایل آداپتور را از وب سایت پشتیبانی لپ تاپ دانلود نموده و سپس اقدام به حذف آن بنمایید‌.

 • دریافت کمک‌ از Network Troubleshooter؛

برروی علامت وای فای که در ناحیه ی سمت راست پایین صفحه نمایش است، کلیک راست بنمایید . پس از آن Troubleshoot problems را اتخاذ بنمایید. بدین اساس می‌باید مشکل شما به صورت اتوماتیک حل گردد.

 • ری استارت نمودن روتر وای فای لپ تاپ؛

در ابتدا لازم است روتر وای فای را از برق برای مدّت زمان سی ثانیه بکشید. لپ تاپ خود را ری استارت بنمایید و روتر را برای باری دیگر به برق وصل نمایید. البته که این موضوع می تواند در تعمیر وای فای لپ تاپ برند سونی اثرگذار باشد.

 • قطع هرگونه ارتباط با وای فای و متصل نمودن دوباره به ویندوز!

در لپ تاپ های برند سونی ارتباط خود را از وای فای قطع نموده و برای باری دیگر وصل بنمایید. برای این فعالیت باید شبکه را از فهرست وای فای شناخته شده حذف نموده و یا در اصطلاح Formate کنید.

 دلیل خاموش شدن ناگهانی وای فای چه می باشد!

علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای  می تواند در قسمت سخت افزاری و یا نرم افزاری آن خلاصه شود. البته که لازم است شما این موضوع را جدی بگیرید و به همین راحتی ها آن را کنار نگذارید. ما در قسمت زیر برخی از شایع ترین دلایل این موضوع را بررسی نموده ایم. لطفاً این موارد را با دقّت تمام مطالعه نمایید؛

 • چنانچه که لپ تاپ سونی شما به هنگام خاموش شدن، بیش از اندازه گرم گردیده است، فن شما برخی از مشکلات را دارد. بدین هنگام است که لپ تاپ شما نمی تواند دمای قطعات را با کارکرد فن به شرایط استاندارد رساند‌. بنابراین در امتداد کار نمودن لپ تاپ، آنچه که برجای می ماند، خطرات برای قطعات دستگاه خواهد بود. در این موقعیت ها، از یک تعمیرکار متبحر و متخصص لپ تاپ خواهش کنید لپ تاپ شما را سرویس نموده و به هنگام نیاز آن را عوض نماید.
 • دیگر دلایل خاموش شدن

 • حال از سویی علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای می تواند به علت بدافزارها و گاهاً ویروس ها باشد. اطمینان خاطر کسب کنید که آنتی ویروس شما در لپ تاپ فعال می باشد و از لپ تاپ شما در برابر حملات ویروس ها محافظت های لازم را به عمل می آورد.
 • ممکن است ویندوز شما به همین تازگی ها آپدیت شده باشد، البته که امکان دارد این آپدیت به درستی انجام نشده باشد. اگر که خیلی وقت می باشد ویندوز شما آپدیت نشده است، بنابراین همین حالا باید شما به جهت این موضوع اقدام کنید.
 • اگر که مشکل شما دلیل جدی تری در بطن خود داشته باشد، به عنوان نمونه؛ اشکال و ایراد در کارکرد مادربورد علت خاموشی ناگهانی لپ تاپ شما باشد، تعمیر آن کار حساس تری خواهد بود. به همین دلیل است که لازم می باشد شما دوستان عزیز در راستای تعمیر لپ تاپ خود به یک متخصص مراجعه نمایید.
علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای
علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای

نتیجه گیری!

دوستان عزیز امیدواریم که ما توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما را به خوبی در ارتباط با علت متصل نشدن لپ تاپ سونی به وای فای را در اختیارتان گذاریم. حال شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم.

بیشتر بخوانید
راه حل برای رفع مشکل صدای زیاد فن لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *