نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، محافظت از لپ تاپ استوک و افزایش طول عمر لپ تاپ استوک به عوامل بسیاری وابستگی دارد. کاربران و مصرف کنندگان برای آن که دچار مشکلاتی چون؛ تعمیر دستگاه، از دست دادن اطلاعات و داده های خود، تأمین قطعات ریز و درشت و غیره نشوند. میبایست به فکر افزایش طول عمر لپ تاپ استوک خود باشند. مصرف کنندگان نمی توانند بدون در نظر انگاشتن این موضوعات به فکر کار کشیدن از لپ تاپ خود باشند. چرا که به گونه ای ناگهانی با مشکل مواجه خواهند گردید.

به همان شکل که بیان نمودیم عوامل بسیاری در محافظت از لپ تاپ استوک اثرگذار هستند. همانند؛ شیوه ی بهره گیری از لپ تاپ، وارد گردیدن لپ تاپ های نوین و… . ولو به گونه‌ ای جامع و کلّی طول عمر مفید و مؤثر یک دستگاه لپ تاپ سه الی چهار سال پیش بینی شده است.

حال برخی از برندهای موجود در این حیطه عمر بیشتری را به خود اختصاص داده اند. کاملاً درست است که خرابی یک قطعه از لپ تاپ به معنای عدم محافظت از لپ تاپ استوک نیست! ولو امکان دارد قطعات آن به علّت وجود فناوری نوین، دیگر در گستره ی بازار موجود نباشد و این به معنای پایان عمر لپ تاپ خواهد بود.

فروشگاه ویرا کامپیوتر عرضه دهنده اقسام گوناگون لپ تاپ های کارکرده و استوک با بهترین و مقرون به صرفه ترین قیمت ها به همراه بالاترین کیفیت آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد.

بیان یازده شیوه در راستای محافظت از لپ تاپ استوک و افزایش طول عمر لپ تاپ دست دوّم

یکی از حائز اهمیت ترین شیوه های افزایش طول عمر لپ تاپ دست دوّم محافظت از لپ تاپ استوک است که بتوانیم عمری طویل تر برای لپ تاپ در نظر بی انگاریم. تا به پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با شیوه های مراقبت جهت بیشتر نمودن طول عمر لپ تاپ استوک آشنایی های لازم را به دست آورید.

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک

 • عادت نمودن لپ تاپ دست دوّم به دما

به هنگامی که لپ تاپ از یک مکان به مکان دیگر منتقل شود میبایست به نکته ای توجه بشود. این موضوع که بعد از ورود به محیطی دیگر تغییرات دمایی برروی لپ تاپ اثر خواهد گذاشت. از این جهت ما به شما چنین پیشنهاد می کنیم. لپ تاپی که از هوای گرم به هوای سرد وارد شده است را، به هیچ عنوان روشن نکنید.

به عبارتی صبر نمایید تا به یک ربع در محیط اتاق باقی مانده تا دمای آن مکان پایین آید و پس از آن در راستای روشن نمودن آن اقدام بنمایید. قطعاً که برعکس این موضوع هم باید مورد توجه قرار گیرد. پس لپ تاپی که در دمای سرد بوده را نباید وارد مکانی گرم کنید. با در نظر گرفتن این موارد قطعاً که شما یکی از موارد محافظت از لپ تاپ استوک را به عمل آورده اید.

 • چرا باتری لپ تاپ را از آن بیرون می آورید

از جمله اشتباهاتی که منجر می شود عمر لپ تاپ دست دوّم شما کم شود.خارج نمودن باتری و همچنین انتقال دستگاه به حالت مستقیم به برق، است. اگر که بنابر هر گونه علّت و دلیلی لپ تاپ شما خراب گردیده یا آن که این تصور را دارید که چنانچه باتری را دربیاورید. لپ تاپ را مستقیم به برق وصل کنید می توانید افزایش طول عمر لپ تاپ استوک خود را داشته باشید، کاملاً در اشتباه خواهید بود.

بیشتر بخوانید
آشنایی با مشکل مختلف صفحه نمایش لپ‌ تاپ

چرا که امکان دارد طول باتری بیشتر شود ولو به طور حتم با این کار طول عمر لپ تاپ را کم خواهید نمود. در راستای این امر می‌باید هنگامی که باتری خراب گردید و بنابر هر دلیلی کار ننمود سریعاً آن را تعویض بنمایید. برند لپ تاپ هم در این رابطه اهمیت بسیاری ندارد و مهم این خواهد بود که شما به سمت و سوی باتری های اصل و اورجینال بروید. پس بهتر است بگوییم این اصل نیز از جمله نکات محافظت از لپ تاپ استوک به شمار می رود.

 • چرا خوراکی های خود را نزدیک لپ تاپ استوک قرار می دهید

کاربر عزیز شما که در حال استفاده از لپ تاپ خود می باشید، نباید نوشیدنی های خود را در کناره ی لپ تاپ خود قرار بدهید. چرا که یک لحظه تکان کوچک منجر به ریختن آن روی لپ تاپ می شود. اگر که شما تنها شانس آورید، میبایست هزینه گزافی را در راستای تعمیر لپ تاپ خود صرف بنمایید. حال در غیر از این حالت می‌باید به فکر تهیه و جایگزینی لپ تاپ نو برای خود باشید. همچنین در زمان میل غذا و یا خوراکی به مرور منجر به از کار افتادن صفحه کلید خواهید شد. و آن ها را کند و یا از کار افتادن آن ها خواهد گردید.

 • مطمئن بودن پیش از اتصال لپ تاپ

به همان شکل که می‌باید از اصل بودن تجهیزات جانبی لپ تاپ اطمینان خاطر داشته باشید. میبایست در تلاش باشید که پیش از اتصال هر یک از وسیله ها مراقبت های لازمه را داشته باشید. در بخش اعظمی از موارد عجله و یا بی دقّتی می تواند منجر به ایجاد دردسر گردد. به عنوان نمونه در نصب اقسام اسپیکر و یا بلندگوها و یا موس ها بی دقّتی ها می تواند منجر به کج گردیدن پین ها و یا صدمه دیدگی سوکت ها را با خود به همراه داشته باشد که برای محافظت از لپ تاپ استوک میبایست توجه بیشتری را به عمل آورد.

 • قرار دادن لپ تاپ در جایی بدون هوا

درست است، دراز کشیدن بر روی یک تخت نرم و گرم و چک نمودن مطالب روزانه خود و یا ایمیل ها بسیار بهتر و راحت تر از نشستن برروی یک صندلی و پشت میز خواهد بود. ولو این مورد برای کمر و ستون فقرات و همچنین خود لپ تاپ استوک زیان بار خواهد بود. چرا که وجود لپ تاپ در یک محیط گرم منجر به صدمه زدن به قطعات داخلی لپ تاپ می شود. چرا که تهویه ای هم وجود ندارد که از لپ تاپ استوک محافظت های لازم را به عمل آورد. در راستای افزایش طول عمر لپ تاپ دست دوّم و کار نمودن بهترین جا برای قرار دادن لپ تاپ در سطحی صاف نیز سفت است.

چنانچه که شما بتوانید و یک فن برای خود تهیه بنمایید با خیال آسوده خواهید توانست به علّت گردش هوای بسیار درون لپ تاپ، از آن با خیالی آسوده استفاده بنمایید. به هنگامی که شما قصد ندارید هزینه بسیاری را برای خرید فن صرف نمایید می توانید. لپ تاپ دست دوّم خود را درون اتاقی جای بدهید که دمای آن متعادل بوده و تهویه ای مناسب شامل حال آن باشد. دوستان عزیز بهتر است لپ تاپ را برروی شکم و یا پاهای خود جای ندهید. در این صورت است که منجر به عدم محافظت از لپ تاپ استوک به نحو احسنت خواهید شد.

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع صفحه نمایش لپ تاپ

        دیگر  نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک

 • لپ تاپ را از شارژ خارج بنمایید

در راستای افزایش طول عمر لپ تاپ استوک خود میبایست زمانی که تا به چند ساعت به استفاده از لپ تاپ خود نیازی ندارید، شارژر را از آن دربیاورید‌‌. علّت این کار در این موضوع خلاصه می شود. که ماندن لپ تاپ درون شارژ در وسیله های برقی منجر به زیاد تر گردیدن هزینه مصرف برق و نیز صدمه زدن به شارژر می شود. موضوع دیگر هم این می باشد که زمانی شارژر کامل شد. که باید آن را از شارژ خارج کرد. اگر که شما این کار را به انجام نرسانید. پس از گذر مدّت زمانی میبایست باتری را عوض بنمایید هزینه بسیاری را در راستای این کار صرف کنید.

 • لپ تاپ استوک خود را تمیز کنید

یکی از روش های محافظت از لپ تاپ استوک تمیز نگه داشتن آن است. هنگامی که گرد و خاک برروی لپ تاپ شما نشسته باشد به هنگامی که آن را تمیز ننمایید منجر به نفوذ به درون دستگاه گردیده و عمر دستگاه شما را کم خواهد نمود. بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم تا می توانید و می شود برای پاک نمودن لپ تاپ استوک خود از یک عدد دستمال تمیز بدون پرز به همراه یک اسپری مخصوص بهره گیرید.

چرا که خاک با گذر روزها مانع تهویه مناسب هوا و نیز داغ تر گردیدن قطعات داخلی خواهد گردید. برای این کار شما می توانید با یک عدد مسواک تمیز و یا برس کوچک راه خروجی هوا را پاک نموده و آشغال های احتمالی را به بیرون آورید. البته که لازم است دستگاه شما در این شرایط خاموش باشد و دستمال شما کاملاً خشک باشد.

لپ تاپ استوک خود را تمیز کنید

 • اتخاذ اکسسوری های مناسب برای لپ تاپ

به هنگامی که از اشخاصی می باشید که لپ تاپ را با خود به مکان های گوناگون می برید. بهتر است جهت محافظت از لپ تاپ استوک از کوله پشتی های مناسبی بهره گیرید. این گونه است که به ستون فقرات، گردن و مهم تر از تمامی این ها به لپ تاپ شما هیچ گونه صدمه ای وارد نخواهد شد.

چنانچه که شما به سمت و سوی کوله های معمولی بروید هم خود شما دچار صدمه خواهید شد و هم منجر خواهد شد که طول عمر لپ تاپ شما کم تر گردد. به عنوان نمونه؛ انتخاب بندهای کوله لپ تاپ به حالت پهن و البته نرم می تواند گونه ای حالت ارتجاعی به بندهای کوله شما دهد. این کار مانع از ورود فشار ناگهانی و مدام به کمر شما خواهد گردید. بنابراین بهتر است دقّت کنید کیف خوب باید حاوی موارد زیر باشد؛

بیشتر بخوانید
تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

_ کوله لپ تاپ ضد آب

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، با هزینه ای که شما در راستای خرید لپ تاپ صرف می کنید با اتخاذ کوله پشتی مناسب از خیس گردیدن دستگاه خود پیش گیری خواهید کرد.

_ اتخاذ محفظه هایی مطلوب

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، برای در اختیار داشتن یک کوله مناسب جایی برای شارژر و دیگر تجهیزات جانبی لپ تاپ، الزامی خواهد بود.

_ یک کوله پشتی سبک

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، مازاد بر وزن سبک دستگاه شما، وزن کوله پشتی نیز از جمله موارد بسیار حائز اهمیتی است که در خرید می‌باید بدان توجه داشته باشید‌. این موضوع را از خاطر نبرید که شما نباید از یک کیف به جای کوله پشتی استفاده کنید! چرا که کوله پشتی تقسیم وزن بیشتری را شامل می شود و البته راحت تر می تواند جا به جا بشود.

 • روی لپ تاپ خود را هیچگاه سنگین نکنید

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، اگر جسم سنگینی روی لپ تاپ قرار دهیم. باعث کمتر شدن عمر لپ تاپ می شود. در راستای افزایش طول عمر لپ تاپ دست دوّم ما به شما توصیه می کنیم جسمی را برروی لپ تاپ خود قرار ندهید. حتی اگر که دارای وزن کم، همانند یک عدد کتاب و یا مقاله باشد!

 • لپ تاپ دست دوّم را پیش از خاموشی چک نمایید

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، هنگامی که کار شما با لپ تاپ تمام می شود به این نکته توجه داشته باشید. فبل از بستن و خاموش کردن لپ تاپ آن را چک کنید. چرا که این امکان وجود دارد جا ماندن یک خودکار و… می تواند خرابی و کم گردیدن عمر لپ تاپ را به دنباله ی خود داشته باشد.

 • بهره گیری از اورجینال ها برای لپ تاپ های استوک

نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک، بهره گیری از یک آنتی ویروس خوب و فوق العاده، منحصر به فرد و البته اورجینال می تواند لپ تاپ استوک را محافظت کند. همچنین بهره گیری از دی وی دی های اصل و یا برنامه هایی که از سلامت آن ها اطمینان خاطر دارید می توانند به افزایش طول عمر لپ تاپ استوک شما کمک شایانی کنند.

نتیجه گیری  محافظت از لپ تاپ استوک

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب که نکاتی برای محافظت از لپ تاپ استوک از خود سعی نمودیم شما را با راه های محافظت از لپ تاپ استوک آشنا سازیم. البته که شما با رعایت مواردی که بیان شد. در قسمت فوقانی متن خواهید توانست به خوبی از لپ تاپ خود محافظت کنید.

این گونه خواهد بود که بهترین ها در بهره گیری از لپ تاپ برای شما رقم خواهد خورد. حال آن که بهتر است خاطر نشان شویم شما می توانید به جهت خرید لپ تاپ با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی می کنیم بهترین محصولات را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم. تنها کافی است شما در این راه به ما اعتماد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *