تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟

 تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست

آیا شما میدانید که تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟ این سؤال غالباً به هنگامی برای ما رخ میدهد که مایل هستیم برای خود یک لپ تاپ تهیه بنماییم‌. حال آن که سر درگم هستیم. پاسخ این پرسش را گیمرهای متبحر و حرفه ای به خوبی میدانند. زمانی که آن ها از به هنگام صبح تا شب کار مینمایند و با غُر غُر پدر و مادر های خود رو در رو میشوند که غالباً هم این سخنان در بر گیرنده جملاتی چون؛ «مادر جان اگر که تا الان درست رو میخوندی یک چیزی میشدی» است.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، درست است یک لپ تاپ گیمینگ همان لپ تاپ معمولی میباشد و البته مقداری با امکانات خاص تر. این خصوصیات منجر شده است آن نیز کمی از لپ تاپ های معمولی تخصصی تر باشد. این دست از لپ تاپ ها دارای مقدار حافظه و البته سرعت عملکرد بیشتری هم هستند و توان پردازش قدرتمند تر و گرافیک بهتری به نسبت لپ تاپ های معمولی را شامل میشوند.

عظمت و بزرگی صفحه نمایش آن ها نسبت به لپ تاپ های دیگر موجود و تولید شده از جانب کمپانی های متنوع قطعاً که میتواند شما را به هیجان وادار کند. بله، قطعاً که به همین دلیل است لپ تاپ های گیمینگ به نسبت دیگر لپ تاپ ها جذاب تر به نظر میرسد.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟

 آنچه که لپ تاپ معمولی ندارد و امّا لپ تاپ گیمینگ دارد

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، ابتدایی ترین تفاوت موجود میان لپ تاپ های گیمینگ و لپ تاپ های معمولی، میان رم لپ تاپ های معمولی و نیز گیمینگ است. چرا که لپ تاپ های معمولی میان چهار الی هشت گیگابایت رم را شامل میشود. حال آن که این مقدار در لپ تاپ های گیمینگ به بیشتر از هشت گیگابایت میرسد. تفاوت بعدی موجود میان این دو محصول در صفحه نمایش خلاصه میشود.

این عدد در لپ تاپ های معمولی میان سیزده الی پانزده اینچ است. البته که لپ تاپ های معمولی هم بهتر است شامل صفحه نمایش بزرگ باشند، ولی چندان هم الزامی نیست. در ارتباط با باتری هم ما در ویرا کامپیوتر توصیه میکنیم که بهتر است تمامی لپ تاپ ها شارژ دهی خوبی را داشته باشند.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، امّا قطعاً که این موضوع در ارتباط با لپ تاپ های گیمینگ الزامی تر است. گرافیک هر دو محصول یاد شده هم با همدیگر متفاوت میباشد. گرافیک در لپ تاپ های معمولی iGPU «یعنی واحد پردازش گرافیکی یک پارچه» و در لپ تاپ های گیمینگ GPU اختصاصی است. از سویی هم سی پی یو در لپ تاپ های بازی، هسته های بیشتری نسبت به لپ تاپ معمولی در بر میگیرد.

بیشتر بخوانید
انتخاب لپ تاپ استوک

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟

برخی از مهم ترین ویژگی های لپ تاپ گیمینگ

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، اگر که شما به همین تازگی ها در دنیای گیمر گام گذاشته اید و سر درگم هستید و نمیدانید چه لپ تاپ بازی را تهیه کنید بهتر و مطلوب تر است، به هیچ عنوان نگران نبوده و هراس نداشته باشید. در ابتدا ممکن است که تمامی ما این موضوع را تجربه نموده باشیم. چرا که هر روزه تنوع لپ تاپ ها و تلفن همراه بدان قدر در بازار زیاد میشود، که در موقع تهیه آن ها، گویی که زمین به دور سر ما میچرخد. این کاملاً طبیعی است و ما در کنار شما این موضوع را حل خواهیم نمود.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، در ابتدا بهتر است به سوی این مسئله رهسپار شویم که تفاوت موجود میان لپ تاپ گیمینگ و لپ تاپ معمولی چیست؟ اصلاً آیا شما میدانید لپ تاپ های مخصوص بازی چه ویژگی منحصر به فردی را دارد؟ قطعاً که شما با شفاف سازی این موضوع بهتر و دقیق تر میتوانید در ارتباط با خرید لپ تاپ گیمینگ تصمیم گیری نمایید‌. بنابراین ما به شما توصیه میکنیم در امتداد این مطلب با ما همراه گردید. قطعاً که میتوانید به اطلاعات جامع و کاملی دست پیدا کنید.

 گرافیک بی بدیل

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، چنانچه که شما جزئی از گیمرهای خفن میباشید که میدانید منظور من از گرافیک بی بدیل و جانانه چیست؟ یعنی از کیفیت و مرغوبیت بازی کسب لذّت کردن. یعنی هر یک از بازی ها را با هر کیفیتی در حد اعلاء ‌نمایش دادن. حال ممکن است که شما تازه وارد باشید. اگر که تازه وارد هستید در ارتباط با لپ تاپ گیمینگ ما باید به شما چنین بگوییم که در ابتدایی ترین گام میبایست به گرافیک لپ تاپ توجه بنمایید.

پیش از تهیه لپ تاپ در مرحله نخست اطمینان خاطر کسب کنید که کارت گرافیک لپ تاپ از قابلیت ارتقاء برخوردار است و یا خیر؟ کارت گرافیک اختصاصی میتواند بازی را روان تر و البته راحت تر به اجراء رساند. شما با کارت گرافیک های بالاتر از ۵۱۲ مگابایت، یک الی دو گیگابایت، خواهید توانست بازی های سه بعدی را به مرحله‌ ی اجراء برسانید. امّا اگر که شما تا به حال بازی های سه بعدی را تجربه ننموده اید، توصیه میکنیم که آن را تجربه کنید.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، اگر که شما قصد خرید لپ تاپ استوک گیمینگ را دارید، میتوانید در بخش محصولات جویای این موضوع شوید. قطعاً که ما میتوانیم انواع محصولات و لپ تاپ های گیمینگ را برای شما فراهم آوریم. البته که ما شرایط خرید اقساطی لپ تاپ را هم برای شما در نظر گرفته ایم. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرموده و در ارتباط با شرایط خرید اقساطی اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

بیشتر بخوانید
لپ‌ تاپ استوک ایسوس گیمینگ

 رم، قسمت جدای ناپذیر از یک لپ تاپ گیمینگ

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، دوّمین تفاوت موجود میان لپ تاپ بازی و لپ تاپ معمولی، منوط بر رم است. چرا که فرمان سرعت و روانی لپ تاپ شما در اختیار رم دستگاه خریداری شده است. رم تعیین خواهد کرد که چه تعداد برنامه بازی در لپ تاپ خود بریزید و بتوانید بدون هنگ نمودن، بازی نمایید و بهتر است بگوییم که رم برای اجرای بازی های سه بعدی، بسیار حیاتی است.

لپ تاپ های بازی اغلب میان هشت الی شانزده گیگابایت رم دارند. برعکس لپ تاپ های معمولی که آن ها نیز تنها با دو گیگابایت رم عمل مینمایند. توصیه میکنیم چنانچه که میخواهید لپ تاپ گیمینگ بخرید به طور حتم سه بعدی اتخاذ بنمایید.

 کسب لذّت بیشتر در کنار صفحه نمایشگر بزرگتر

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، اصلاً مگر گیم بدون وجود صفحه نمایشگر بزرگ میچسبه؟ شما در راستای خرید لپ تاپ از هر برندی که رهسپار بشوید چه ایسر باشد و چه دل و یا ایسوس میبایست دارای صفحه نمایشگر بزرگ باشد تا لذّت بازی را با تمام تن و جون خود حس نمایید. تازه زمانی که دارید بازی های سه بعدی به انجام میرسانید.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، صفحه نمایشگر شما بی برو برگرد باید بزرگ باشد. علاوه بر آن که صفحه نمایشگر بزرگ منجر به بیشتر شدن کسب لذّت در روند بازی خواهد شد، دقّت شما هم در طول بازی چند برابر میشود. نکته دیگری که در صفحه نمایشگر های بزرگ به چَشم میخورد، زاویه دید میباشد‌. لازم است که شما دارای دامنه دید گسترده ای باشید. ما میتوانیم بهترین ابعاد صفحه نمایشگر را در هفده اینچ خلاصه نماییم که بازی را برای شما هیجان انگیز و جذاب میکند.

 بازی توانمندتر و بازی بیشتر

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، بهتر است نام باتری ضعیف را بگذاریم، ضد حال در میانه های بازی. چرا که دقیقاً در بحرانی ترین موقعیت در میانه های یک بازی حساس و حائز اهمیت ضد حال میزند. بنابراین شما ملزم خواهید بود که در وسط بازی بلند شده و آن را شارژ بنمایید تا برای باری دیگر به بازی ادامه بدهید. اگر که شما گیمر حرفه ای و متبحر میباشید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم گرافیک دار

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، میبایست لپ تاپی را اتخاذ بنمایید که تقریباً میان دوازده یا سیزده ساعت ماندگاری داشته باشد، چرا که بازی، به سرعت باتری شما را خالی خواهد کرد. ولی لپ تاپ های بازی سیستم خنک کننده ای دارند که جهت خنکی میبایست با سرعت بیشتری کار نمایند. نهایتاً میزان انرژی بیشتری مصرف خواهد شد و به باتری فشار خواهد آمد. بنابراین باتری در لپ تاپ بازی بسیار حائز اهمیت است.

 کیبورد های ظریف و نرم

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، چنانچه که شما گیمر باشید، میدانید که جای دست میبایست چون پنبه نرم و لطیف باشد تا دستان شما خسته نگردد. کیبورد لپ تاپ های بازی از گونه مکانیکی میباشد که فاصله مناسبی میان آن ها است و نیازی به فشار بسیاری ندارید. آیا شما میدانید که گیمرها عاشق بازی در فضای تنگ و تاریک هستند.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، به همین دلیل است که خرید لپ تاپ با کیبورد رنگارنگ بسیار جذاب میباشد. چرا که این موضوع به گیمرها کمک خواهد کرد که صفحه کیبورد را بتوانند در نور کم هم ببینند. بنابراین بهتر است بگوییم که کیبورد نقش بسیار پررنگی را در برد و باخت بازی ایفاء میکند. امّا نور پس زمینه ای در قسمت کیبورد تنها در لپ تاپ های گیمینگ حائز اهمیت است و در لپ تاپ های معمولی وجود آن هم چندان ضروری نیست.

 پردازنده یکی دیگر از عوامل مهم

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، اصل و اساس داستان پردازنده است. توان یک لپ تاپ بازی به پردازنده آن است. چنانچه که پردازنده شما ضعیف باشد، اصلاً و به هیچ عنوان پردازنده مفهومی نخواهد داشت. پردازنده در لپ تاپ های گیمینگ میبایست سرعت و کارکرد خوبی را داشته باشد. نقش پردازنده هم در لپ تاپ های معمولی مهم است ولی نه خیلی.

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با معمولی چیست؟، سرعت پردازنده مطلوب در لپ تاپ‌ های گیمینگ نباید اندک تر از گیگاهرتز در نظر انگاشته شود. به هر میزان که سی پی یو و جی پی یو قدرتمند باشد، کارکرد لپ تاپ ها بیشتر خواهد شد. بهترین سرعت در بطن لپ تاپ های بازی سرعت دو ممیز چهار گیگاهرتز و یا بیشتر است. بهترین پردازنده نسل هشتم و یا نهم اینتل میباشد که کور آی پنج و یا کور آی هفت است. البته بهتر است که پردازنده ها را وارسی بنمایید. در خاطر داشته باشید که ساتا مطلوب ترین هارد دیسک است که به نسبت انرژی کمتری را هم صرف مینماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *