تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟ لپ تاپ های گوناگون برای اقسام بهره گیری ها و گونه کاربری های متنوع و متفاوت، تولید شده و به سوی بازار عرضه میگردد. یکی از اقسام لپ تاپ که در بازار میتوانید جویا شوید، سیستم های صنعتی است. میبایست بدانید که این نوع از لپ تاپ ها، تفاوت های چَشم گیری، چه به لحاظ سخت افزاری و چه به لحاظ امکاناتی که به کاربر ارائه میدارد، با لپ تاپ های خانگی و معمولی دارند. به منظور آن که بدانید لپ تاپ صنعتی چه میباشد، و یا تفاوت موجود میان لپ تاپ صنعتی و خانگی در چه مواردی خلاصه میشود، بهتر است تا به پایان متن با ما همراه شوید‌.

 لپ تاپ صنعتی

نیاز میباشد بدانید که لپ تاپ های تولیدی به واسطه ی کمپانی های عظیم این صنعت، در دو گونه وجود دارند. گونه بیزینسی که جهت کاربردهای صنعتی و تخصصی مناسب و مطلوب میباشند و نوع خانگی که به گونه ای، لپ تاپ های معمولی و البته عام پسند به شمار میروند.

لپ تاپ های صنعتی که بیشتر جهت فضاهای کاری و یا امورات سنگین و بسیار کاربرد دارند میبایست کیفیت، سرعت، استحکام، عمر طویل داشته باشند. سیستم های صنعتی قسمی از لپ تاپ هایی میباشد که به علّت استحکام بسیار، به آسانی قابل بهره گیری در هر محیطی چون؛ کارگاه و کارخانه را برای شما به ارمغان می آورد.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، این قبیل از لپ تاپ ها در مقابل ضربه، خط و خش، کاملاً مقاوم بوده و بدنه ی این محصولات از فلز آلومینیوم تیتانیوم طراحی گردیده است. شاید حائز اهمیت ترین تفاوت میان لپ تاپ صنعتی و معمولی در همین مورد خلاصه شود.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

 مستحکم در مقابل لرزش

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، بیشتر لپ تاپ های مستحکم از یک درایو حالت جامد «اِس اِس دی» بهره گیری میکند. این اِس اِس دی ها در مقایسه با هارد دیسک های معمولی «اِچ دی دی» دارای قطعات متحرک کمتری میباشند و اندک تر در معرض صدمه هستند. لپ تاپ های قدیمی تر و کهن تر با هارد دیسک معمولی و ساده بیشتر در معرض صدمات ناشی از لرزش یا ضربات ناگهانی میباشند.

بعضی از مهم ترین مزیت های اِس اِس دی ها عبارت میباشند از

  • مقدار خرابی کمتر به نسبت اِچ دی دی.
  • کوچک تر و سبک تر از اِچ دی دی میباشند.
  • منـــجر به صرفه جویی در محیط خواهد شد.
  • در مقابل صدمات ناشی از ضربات و ارتعاش مستحکم تر است.
  • به انرژی کمتر نیازمند است تا مدّت زمانی طولانی تر کار بنماید.
بیشتر بخوانید
لپ تاپ سونی بهتر است یا ایسوس

 مقاومت در برابر گرد و خاک و آب

لپ تاپ های صنعتی در موقعیت کاری گرد و خاکی به درستی و البته به خوبی کار مینماید. استاندارد های MIL-STD-810G نیازمند بعضی از آزمایشات شدید گرد و خاک میباشد. ابتدایی ترین مرحله حاوی ذرات گرد و خاک میباشد که به مدّت زمان شش ساعت بر روی سیستم دمیده خواهد شد.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، بعد از شش ساعت ابتدایی، ناحیه آزمایش تا شصت درجه سانتیگراد گرم میگردد و آزمایش مجدد انجام خواهد شد. قسمت دوّم آزمایش، ماسه است. ماسه را به مدّت زمان نود دقیقه با سرعت باد بیشتر از هشتاد کیلومتر در ساعت بر روی لپ تاپ خواهند دمید. بنابراین میتوان به چنین نتیجه ای دست پیدا کرد که؛ لپ تاپ های صنعتی در مقابل گرد و خاک و آب نیز مقاوم میباشد.

 لپ تاپ های صنعتی در میزان دمای شدید عمل مینمایند

استاندارد های نظامی، این محصول را ملزم خواهد ساخت که در دگرگونی دمایی ناگهانی کار نماید‌. تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟ابتدایی ترین آزمایش ها با خاموش گردیدن لپ تاپ ها برای آزمایش استحکام مواد صورت میپذیرد. لپ تاپ در زمان روشن بودن خود یک سری از آزمایش ها را انجام خواهد داد تا شیوه ی کارکرد لپ تاپ تحت استرس گرمایی را آزمایش بنماید.

 صفحات نمایشی محکم تر و البته روشن تر

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، از آن سوی که لپ تاپ های صنعتی جهت بهره گیری در محیط باز طراحی گردیده اند، نمایشگر های روشن تری را در بر می گیرند. صفحه نمایشگر اغلب از شیشه های مستحکم جهت عرضه دوام بیشتر ساخته و طراحی میشوند. و از پوشش های ضد انعکاس جهت کاهش انعکاس و تابش بسیار زیاد بهره گیری میشود. که بدین معنی میباشد لپ تاپ های صنعتی را میتوان در محیط باز و زیر نور شدید خورشید بهره گرفت.

 سازگاری الکترومغناطیسی یعنی چه

بیشتر لپ تاپ های صنعتی حاوی گواهینامه ای میباشند. که دستگاه ها را از تولید انرژی های الکترومغناطیسی که میتواند در کارکرد دیگر تجهیزات اختلال ایجاد نماید، متوقف خواهد کرد. این خصوصیات میتواند برای اشخاصی که در کار از گجت های گوناگون بهره میگیرند و امواج الکترومغناطیسی، کارکرد آن ها را با اختلال مواجه مینماید، به شدّت کاربردی باشد. کاربردی ترین نمونه ای که در این راستا میتوان بیان نمود، بهره گیری های نظامی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع پورت های کامپیوتر و لپ تاپ

 قیمت مربوط به لپ تاپ های صنعتی

لپ تاپ های صنعتی اغلب گران قیمت تر میباشند. ولی میتوانند سرمایه گذاری بلند مدّتی برای شما به شمار رود. کلّیه ی خصوصیات افزوده شدن یک لپ تاپ صنعتی با هزینه های مازاد همراه میباشد. شما در راستای افزایش کارکرد، طول عمر به همراه راحتی، هزینه بیشتری را پرداخت میکنید. گرچه که لپ تاپ های مقاوم در ابتدا گران قیمت تر هستند.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، ولی با سرمایه گذاری در نوآوری صنعتی، در طولانی مدّت صرفه جویی خواهید کرد. براساس داده های Pearl Solutions Group مقدار خرابی لپ تاپ های صنعتی چهار ممیز شش درصد در مقایسه با شانزده ممیز شش درصد برای لپ تاپ های غیر صنعتی میباشد. داده ها هم نیز چنین نشان میدهد که کارگران میان پنجاه تا هشتاد دقیقه بهره وری خویش را به لطف دستگاه هایی که در میان کار خراب میشوند، از کَف میدهند.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟

 تفاوت موجود میان لپ تاپ صنعتی با خانگی در بخش طراحی ظاهری

در ابتدای مسیر این دسته از لپ تاپ ها، با ضخامت بسیار و وزن زیاد تولید گردیده. و ذهنیتی در میان کاربران رقم خورده است که با شنیدن واژه صنعتی به یاد و خاطره این خصوصیات خواهند افتاد. در روند این سال ها طراحی این لپ تاپ ها تماماً دست خوش دگرگونی گردیده. و مازاد بر زیبایی و نازکی، شاهد وزن اندک تر در این دسته از لپ تاپ ها میباشیم.

 تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست

در جواب بدین سؤال که تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟ میبایست بیان داریم، همان‌ گونه که ذکر گردید لپ تاپ های صنعتی همان لپ تاپ های بیزینسی میباشند.که اغلب دارای کیفیت ساخت بالاتر و البته حرفه ای تری هستند. و بنابر این دلیل کمپانی های تولید کننده این گونه لپ تاپ ها به نسبت لپ تاپ های خانگی، ماهر تر است.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، در باب تفاوت این دسته از لپ تاپ ها با مدل های خانگی میبایست بیان داریم که از جمله موارد تفاوت این میباشد که، لپ تاپ صنعتی حاوی بدنه مستحکم تر و مقاوم تر، مناسب به جهت صدمات احتمالی همانند؛ سقوط از ارتفاع است و صفحه نمایشگر این گونه لپ تاپ ها اغلب مات هستند. و برخلاف لپ تاپ های خانگی دارای صفحه نمایشگر شیشه ای نمیباشد. که البته امکان دارد این ویژگی ها به لحاظ ظاهری برای مشتری های عام که به دنباله ی لپ تاپ خانگی میباشند، جذاب و گیرا نباشد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک 2020

صفحه نمایش در لپ تاپ صنعتی و خانگی

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، موضوع دیگر در تفاوت موجود میان لپ تاپ صنعتی و خانگی این میباشد. که به این علّت که صفحه نمایش، از جمله عوامل متفاوت این دو است، لپ تاپ های صنعتی که برای امور در فضاهای بیرون و باز مناسب میباشند. رفلکس نوری نداشته و البته بهره گیری از آن ها برای کاربران در فضاهای باز و زیر نور خورشید، سهل تر است. چندی پیش بیان نمودیم که تفاوت موجود میان لپ تاپ صنعتی و خانگی در کیفیت، استحکام و مقاومت بدنه و قطعات سخت افزاری خلاصه میشود.

از آن سوی که مقدار بهره گیری کاربر از لپ تاپ بیزینسی بیشتر است. و این چنین لپ تاپ ها بیشتر در معرض صدمات میباشند، بنابراین با دوام بودن و کیفیت عالی قطعات آن ها از اهمیت به سزایی برخوردار میباشد. البته که همین تفاوت موجود میان لپ تاپ صنعتی و لپ تاپ خانگی، منجر به بالاتر بودن قیمت لپ تاپ صنعتی دست دوم نسبت به لپ تاپ خانگی میشود. که تحت عنوان یکی دیگر از موارد تفاوت لپ تاپ های صنعتی با خانگی مطرح میگردد. دیگر تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی این میباشد. که خدمات بعد از فروش برای لپ تاپ های صنعتی و بیزنسی بیشتر و قدرتمند تر از لپ تاپ های مشتری پسند میباشد.

صفحه نمایش در لپ تاپ صنعتی و خانگی

 انتخاب بهترین و مناسب ترین لپ تاپ صنعتی

به همین شکل که از سطر های پیشین میتوان نتیجه گرفت، در باب تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟ میبایست چنین بیان نمود. که جلوه و ظاهر و نیز استایل و طراحی لپ تاپ های خانگی باریک تر، گوناگون تر، در یک کلمه مشتری پسند تر میباشند. و البته با استناد به کارآیی آن مناسب است.

تفاوت لپ تاپ صنعتی با خانگی چیست؟، ولی چنانچه که شما به دنبال لپ تاپی حرفه ای جهت انجام امورات خود میباشید. بهتر میباشد به جای زیبا بودن لپ تاپ انتخاب شده خود، به کیفیت و همچنین سرعت پردازش و استحکام در قسمت بدنه و قطعات لپ تاپ اهمیت بدهید. درست است شاید که شما میبایست میزان هزینه بیشتری را متحمل گردید.امّا بنابر آنچه که از لپ تاپ خریداری شده انتظار دارید، در طول زمان با اتخاذ گزینه مستحکم تر و با کیفیت، هزینه نیز دردسر کمتری را برای خویش رقم خواهید زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *