تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟ آیا میدانید کدام لپ تاپ اپل برای انجام چه کاری مناسب است؟ بهتر است با ما همراه باشید، قطعاً که میتوانید به خوبی با مسائل پیرامون این موضوع آشنا شوید.

فرق لپ تاپ های اپل در چه موضوعی خلاصه میشود؟

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، لپ تاپ های اپل در سه گروه اصلی جای میگیرند. مک بوک ها، مک بوک ایر، نهایتاً مک بوک پرو. هر یک از سه گروه نام برده شده دارای مدل های متنوعی هم هستند. یعنی به عبارتی کانفیگ سخت افزاری گوناگونی را شامل میشوند. برای نمونه؛ در گروه مک بوک پرو یک کانفیگ با حافظه صد و بیست و هشت گیگابایت اِس‌اِس‌دی و یک کانفیگ دیگر با حافظه اِس‌اِس‌دی به میزان پانصد و دوازده است. ما به مدل های متنوع هریک از این گروه ها هیچ کاری نداریم.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، شما میبایست بدانید که مک بوک به درد شما میخورد و یا مک بوک پرو و یا مکص بوک ایر! تفاوت لپ تاپ های اپل در این موضوع خلاصه میشود که مک بوک برای قابلیت جا به جایی بسیار بالا ساخته شده است. حال آن که مک بوک ایر برای قابلیت حمل و نقل خوب البته عمر باتری منحصر به فرد ساخته شده و در مقابل مک بوک پرو برای نمایشگر فوق العاده تر و کارکرد قدرتمند. اکنون به شما کمی بیشتر و بهتر توضیح خواهیم داد.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟
تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

بهترین و مناسب ترین لپ تاپ اپل 

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، بهترین و مطلوب ترین لپ تاپ اپل به لحاظ وزن و ابعاد، مدل مک بوک دوازده اینچی سال ۲۰۱۶ است. آلترا بوک مک بوک به اندازه ای باریک و جمع و جور و نقلی طراحی گردیده است که اگر در آن بسته شود، بسیاری آن را با آی پد اشتباه میگیرند. وزن مک بوک دوازده اپل تقریباً نهصد و بیست گرم است یعنی حتی دارای یک کیلو گرم هم وزن نیست. حال در ضخیم ترین بخش خود هم به یک ممیز سی و دو سانتی متر میرسد.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، واقعاً که این موضوع میتواند شگفت انگیز باشد! سبک ترین لپ تاپ اپل پس از این مک بوک مدل مک بوک ایر یازده اینچی میباشد که یک کیلو و هشتاد گرم وزن دارد. بنابراین اگر که شما به دنباله ی یک لپ تاپ فوق العاده سبک وزن و باریک میباشید، از سویی مایل هستید به هرجا که میروید لپ تاپ را با خود حمل کنید، بهترین گزینه برای شما در بینابین لپ تاپ های اپل میتواند مک بوک دوازده اینچی باشد.

بیشتر بخوانید
آیا کول پد لپ تاپ استوک وسیله ای ضروری است

تفاوت لپ تاپ اپل از نظر عمر باتری آن ها؛ تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، عمر باتری از جمله حائز اهمیت ترین موضوعاتی است که در زمان خرید لپ تاپ می‌باید بدان توجه کنید. مک بوک ایر سیزده اینچی بهترین و مناسب ترین آلترا بوک به لحاظ عمر باتری در لپ تاپ های اپل هستند.

مک بوک ایر سیزده اینچی در حالت وب گردی با وای فای تقریباً چهارده ساعت میتواند روشن بماند. پس از آن، مک بوک پرو سیزده اینچی در حالت وب گردی میتواند دوازده ساعت روشن بماند و بعد از آن، مک بوک دوازده اینچی با همین موقعیت میتواند تا نه ساعت و سی و هشت دقیقه روشن ماند. حال آن که مک بوک پرو پانزده اینچی نیز با همین موقعیت تا به نه ساعت ماندگاری دارد.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟
تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟

و امّا ادامه داستان!

باتری مک بوک چهل و چهار ممیز یک وات، باتری مک بوک پرو سیزده اینچی هفتاد و چهار ممیز نه وات ساعت، مک بوک پرو پانزده اینچی نود و نه ممیز پنج وات ساعت، مک بوک سیزده اینچی هم پنجاه و چهار وات ساعت است. به هر میزان اعداد و ارقام بزرگ تر بشود، باتری هم قدرتمند تر خواهد بود ولی آن نیز بدان معنا نمیباشد که عمر باتری هم بیشتر خواهد بود. چرا که عمر باتری به بسیاری از مسائل بستگی دارد. به تعداد پیکسل ها و یا آن که تراکم پیکسلی، شدّت و مقدار نور صفحه، توان وای فای، صفحاتی که در اینترنت گشوده میشود و بسیاری از موضوعات دیگر.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، بنابراین اگر که عمر باتری برای شما مهم است الویت خود را بر روی مک بوک ایر سیزده اینچی بگذارید.

بهترین لپ تاپ اپل به لحاظ صفحه نمایشگر

لپ تاپ های اپل دائماً و در همه حال، به لحاظ کیفیت نمایشگر معروف و شناخته شده هستند. اصطلاحاتی که خود کمپانی اپل آن را مد نمود نامش رتینا بود. رتینا به زبان انگلیسی یعنی شبکیه چشم. رتینا چندان هم عجیب و غریب نمیباشد، ولو چون نام آن مقداری عجیب است، شاید در نگاه ابتدایی ماجرا چنین فکر کنید که وای چه چیز عجیب و مخوف و خفنی است! بسیاری از لپ تاپ ها شاید رزولوشن بیشتری به نسبت لپ تاپ های اپل در اختیار خود داشته باشند. ولی چون نام خاصی را ندارند، چندان دیده نمیشوند.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، سخن از رزولوشن به میانه ها آمده است. رزولوشن یعنی آن که چه تعداد پیکسل در طول و عرض نمایشگر قرار گرفته است. به هر میزان تعداد این پیکسل ها بیشتر باشد، تصویر با کیفیت تر به نمایش در خواهد آمد. هم اکنون از میان لپ تاپ های اپل، مک بوک ایر پانزده اینچی میباشد که رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ دارد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم گرافیک دار

پس از این ها مک بوک دوازده اینچی میباشد که رزولوشن ۲۳۰۴ در ۱۴۴۰ پیکسل به خود اختصاص داده است. شاید که چنین فکری داشته باشید، به‌ طور حتم کیفیت تصویر مک بوک پرو پانزده اینچی که دارای رزولوشن بیشتری است از همه این ها بهتر میباشد. ولی به این شکل نیست. مک بوک دوازده اینچی کیفیت تصویر و دارای رنگ بهتری هم میباشد‌. یعنی رنگ ها را به گونه بهتر و دقیق تر نشان میدهد. البته که تفاوت ها چندان هم محسوس نیست!

از این جهت اگر که دقّت در رنگ و همچنین کیفیت تصویر برای شما مهم است، سه گزینه رو به روی خود خواهید داشت؛ مک بوک دوازده اینچی سال ۲۰۱۶، مک بوک پرو سیزده اینچی و پانزده اینچی.

تفاوت لپ تاپ های اپل به لحاظ پورت و اتصالات

اگر که شما به دنبال خرید لپ تاپی هستید که اقسام گوناگون پورت های مشهور را داشته باشد، بدون شک و شبهه مک بوک دوازده اینچی را از خاطر نبرید. چرا که تنها مک بوک دوازده دارای دو پورت است. یک پورت صدا که جک سه ممیز پنج میلی متری هدفون میباشد و یکی دیگر هم پورت یو اِس بی TYPE-C است. البته که این پورت یو اِس بی  TYPE-C حدوداً یک پورت همه کاره میباشد. منتقل نمودن ویدیو، منتقل نمودن برق و البته دیتا را میتواند به انجام رساند. برای آن که شما عزیزان بتوانید از پورت یو اِس بی معمولی بهره گیرید میبایست از یک تبدیل یو اِس بی TYPE-C به یو اِس معمولی بهره گیرید.

تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟، ولی در این میانه ها مک بوک ایر و مک بوک پرو پورت های بیشتری را در بر میگیرند. میان مک بوک ایر و مک بوک پرو پورت های بیشتری را شامل میشود.

  • تعداد پورت های مک بوک ایر

دو عدد پورت یو اِس بی سه ممیز صفر، پورت هدفون، پورت کارتخوان «کارت حافظه اِس دی» و همچنین یک پورت تاندربولت. البته که این دستگاه پورت شارژ مگ سیف هم که دارد. «پورت اتصال شارژر به مک بوک ایر است». حال آن که مدل یازده اینچی پورت کارتخوان را نداشته ولو مابقی پورت ها را در خود دارد.

  • تعداد پورت های مک بوک پرو

مک بوک پرو داری دو عدد پورت تاندربولت است و دو عدد هم پورت یو اِس بی سه ممیز صفر دارد. پورت HDMI و همچنین پورت کارتخوان. البته پورت شارژ مگ سیف هم شامل میشود.

بیشتر بخوانید
چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟

از این جهت اگر که شما به دنباله ی لپ تاپی هستید که همه مدله پورتی را در خود داشته باشد مک بوک پرو سیزده و پانزده اینچی میتواند گزینه های بسیار مطلوبی باشد. علّت آن که مک بوک پرو تعداد بیشتری پورت را در خود دارد این میباشد که اولاً این لپ تاپ در راستای انجام کارهای حرفه ای طراحی گردیده است و ثانیاً ضخامت بیشتری را هم شامل میشود.

و امّا تفاوت لپ تاپ های اپل به لحاظ عملکردی

زمانی که سخن از عملکرد سیستم کامپیوتری به میانه ها می آید، هر دستگاهی که پردازنده، گرافیک و رم قدرتمند تری را داشته باشد، حتماً که بهتر خواهد بود. هم اکنون قدرتمند ترین پردازنده اینتل سی پی یو کور آی هفت میباشد. در میان لپ تاپ های اپل، تنها لپ تاپی که پردازنده کور آی هفت را دارد، مدل مک بوک پرو پانزده اینچی میباشد. مک بوک پرو سیزده اینچی هم پردازنده کور آی پنج را دارد. حال در این بینابین تنها لپ تاپی که دارای گرافیک مجزا میباشد، همان مک بوک پرو پانزده اینچی میباشد. تا همین جای مطلب هم بهترین لپ تاپ اپل به لحاظ عملکردی معین است.

لپ تاپ اپل
لپ تاپ اپل

تفاوت لپ تاپ های اپل به لحاظ کرافیکی

به همان شکل که شما عزیزان هم میدانید، پردازنده ها همراه با یک پردازنده گرافیکی مجتمع عرضه میشود. یعنی درون قالب پردازنده اصلی و یا همان سی پی یو، یک پردازنده گرافیکی هم واقع شده اند. تمامی لپ تاپ های اپل از گرافیک مجتمع بهره میگیرند. البته که آن ها نیز قابل مقایسه با گرافیک مجزا نمیباشند. گرافیک مجزا در واقع همان کارت گرافیک و یا همان پردازنده گرافیکی اصلی را گویند. به غیر از مک بوک پرو پانزده اینچی که دارای گرافیک اصلی AMD Radeon M370X است مابقی لپ تاپ ها بلا استثنا از گرافیک مجتمع بهره میگیرند.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم تفاوت لپ تاپ های اپل در چیست؟ را مورد بررسی قرار بدهیم. همان گونه که شما نیز شاهد بودید، ما لپ تاپ های برند اپل را به لحاظ قابل حمل بودن، طول عمر باتری، بهترین صفحه نمایشگر، پورت ها و اتصالات، عملکردی و در پایان گرافیکی بررسی نموده و مقایسه کردیم. حال بهتر است خاطر نشان شویم که شما دوستان عزیز میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما نیز سعی میکنیم با مجموعه ای از افراد متخصص که گرد هم آمده ایم، بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *