تعمیر فلت لپتاپ به چه منظور انجام می‌شود؟

تعمیر فلت لپتاپ به چه منظور انجام می‌شود؟

تعمیر فلت لپتاپ 

کابل فلت یکی از قطعات بسیار مهم در لپتاپ می‌باشد. این قطعه وظیفه نمایش تصویر را بر روی نمایشگر لپتاپ بر عهده دارد. تعمیر فلت لپتاپ تنها گزینه‌ای است که در صورت خرابی این قطعه پیش روی ما قرار می‌گیرد. البته در برخی از موارد نیز احتمال تعویض این قطعه وجود دارد. فلت لپتاپ از اهمیت زیادی برخوردار است. خرابی این قطعه علاوه بر این که کاربر را متحمل پرداخت هزینه تعمیر فلت لپتاپ می‌کند، باعث بروز مشکلاتی در نمایش فایل‌های مورد نظر کاربر خواهد شد. یکی از دلایلی که منجر به خرابی فلت لپتاپ می‌شود، پارگی فلت می‌باشد.

همه ما در طول روز، بار‌ها و بار‌ها لپتاپ خود را باز و بسته می‌کنیم و همین مسأله باعث آسیب به لولا‌ها و در نهایت پارگی فلت خواهد شد. کابل فلت در داخل لولای لپتاپ قرار گرفته است و همین مسأله آسیب‌پذیری این قطعه را در برابر عوامل خارجی افزایش می‌دهد. به منظور جلوگیری از بروز هر آسیبی باید دقت و احتیاط کافی در باز و بسته کردن لپتاپ به کار گرفته شود.

در این مقاله قصد داریم تا به بحث در مورد تعمیر فلت لپتاپ، چگونگی تشخیص خرابی فلت لپتاپ، تفاوت بین فلت لپتاپ در نمایشگر‌های ال ‌ای دی و ال سی دی، چگونگی تعمیر فلت لپتاپ استوک و نحوه محافظت و نگهداری از لپتاپ بپردازیم.

خرابی فلت لپتاپ چگونه تشخیص داده می‌شود؟

وقتی تصویر بر روی نمایشگر نمایش داده نمی‌شود، اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد این است که فلت لپتاپ خراب شده و به احتمال زیاد باید متحمل پرداخت هزینه تعمیر فلت لپتاپ شویم. یکی از علائمی که نشان می‌دهد این قطعه خراب شده این است که لپتاپ روشن بوده اما تصویر آن سیاه نشان داده می‌شود. بدین ترتیب، این احتمال وجود دارد که کابل فلت دچار پارگی شده و یا اتصالات آن از مادربرد و صفحه نمایش قطع شده باشد.

کاهش نور علامت دیگری است که نشان می‌دهد این قطعه دچار نقص و خرابی شده و در این شرایط نیاز به تعمیر فلت لپتاپ احساس می‌شود. در این حالت، نور صفحه نمایش آنقدر کم می‌شود که کاربر به سختی می‌تواند صفحه را ببیند یا از سیستم خود استفاده کند. بدین ترتیب، این احتمال وجود دارد که کابل فلت خراب شده و یا اجزای آن آسیب دیده باشند. با مشاهده این مورد، برای تعمیر فلت لپتاپ بهتر است از تخصص مهندسین با تجربه بهره‌مند شوید.

از دیگر نشانه‌هایی که نیاز به تعمیر فلت لپتاپ را نشان می دهد، افت کیفیت و مات شدن تصویر می‌باشد. در این شرایط، به دلیل خرابی کابل فلت، کیفیت تصویر افت کرده و کدر خواهد شد. این مورد در مواقعی که کارت گرافیک و یا ال سی دی خراب شده باشند نیز مشاهده می‌شود. بنابراین قبل از هر اقدامی بهتر است از تخصص مهندسین مرکز تعمیر ویرا کامپیوتر بهره‌مند شده و نسبت به تعمیر فلت لپتاپ سیستم خود اقدام نمایید. و اما از علائم دیگر خرابی فلت لپتاپ می‌توان به تغییر رنگ‌ها، چشمک زدن صفحه نمایش یا ظاهر شدن خطوط راه راه افقی یا عمودی بر روی صفحه نمایش اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد کامپیوتر

چه تفاوتی بین تعمیر فلت لپتاپ در نمایشگر‌های ال ‌ای دی و ال سی دی وجود دارد؟

تعمیر فلت لپتاپ کاری بسیار تخصصی است و باید توسط کارشناسان فنی و مهندسین ماهر و با تجربه انجام شود. با تعمیر فلت لپتاپ مشکل سیاه بودن نمایشگر هنگام روشن بودن لپتاپ برطرف خواهد شد. فلت لپتاپ یک کابل نواری شکل می‌باشد. این کابل نواری از یک سو به مادربرد و از سوی دیگر به سوکت نمایشگر لپتاپ متصل می‌شود. تعمیر فلت لپتاپ در نمایشگر‌های ال ‌ای دی و ال سی دی با یکدیگر متفاوت می‌باشند. فلت لپتاپ در نمایشگر‌های ال ‌ای دی از یک سیم برای بخش ولتاژ بالا و پین‌های بزرگتری تشکیل شده است. اما فلت لپتاپ برای نمایشگرهای ‌ای‌ سی دی دارای پین‌های کوچکتری هستند.

تعمیر فلت لپتاپ در نمایشگر‌های ال ‌ای دی و ال سی دی دارای تفاوت‌هایی بوده و بنابراین هزینه اعلام شده به شما متفاوت خواهد بود.

هنگام تعمیر فلت لپتاپ چه نکاتی باید رعایت شوند؟

در برخی از موارد، آسیب وارده شده به فلت لپتاپ بسیار شدید بوده، طوری که گزینه‌ای به غیر از تعویض فلت لپتاپ وجود نخواهد داشت. هزینه تعمیر فلت لپتاپ مسلماً از هزینه تعویض آن کمتر خواهد بود. در این قسمت قصد داریم تا نکاتی را برای تعمیر و تعویض فلت لپتاپ یاد‌آور شویم. هنگام جدا‌سازی و اتصال مجدد فلت به نمایشگر باتری دستگاه را از آن جدا کنید. باتری دستگاه در هنگام تعمیر فلت لپتاپ و یا تعویض آن باید از دستگاه جدا شده و آداپتور نیز از برق جدا شود.

برای تعمیر فلت لپتاپ و یا تعویض آن در بیشتر لپتاپ‌هایی که در بازار وجود دارد، باید صفحه نمایش خارج شود. برای انجام این کار، صفحه نمایش را به آرامی بر روی صفحه کیبورد خوابانده و بعد از باز کردن صفحه نمایش، نسبت به جدا‌سازی کابل فلت اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تمامی این مراحل باید به آرامی و با دقت انجام شود. بعد از این که کابل فلت لپتاپ خراب را جدا نمودید، فلت جدید را جایگزین کنید و صفحه نمایش را به دستگاه وصل نمایید. توصیه ما به شما کاربر محترم این است که در صورت عدم برخورداری از ابزار و دانش کافی در این زمینه، به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشده و حتماً کار خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بسپارید. مرکز تعمیر ویرا کامپیوتر با بهره‌گیری از مهندسین حرفه‌ای در تعمیر فلت لپتاپ آماده خدمت‌رسانی به هموطنان و مشتریان محترم از سراسر کشور می‌باشد.

تعمیر فلت لپتاپ 

چگونه می‌توانیم از لپتاپ خود محافظت کنیم؟

نگهداری و محافظت از لپتاپ از مسائل بسیار مهمی است که باید مورد توجه افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند، قرار گیرد. نگهداری از لپتاپ می‌تواند یکی از راهکار‌هایی باشد که شما را از پرداخت هزینه تعمیر فلت لپتاپ در ‌امان نگه می‌دارد. از دیگر مزایای محافظت و مراقبت از لپتاپ می‌توان به افزایش طول عمر اشاره کرد. در صورتی که به درستی از لپتاپ محافظت شود، طول عمر این دستگاه افزایش خواهد یافت. از مزایای دیگر محافظت از لپتاپ صرفه‌جویی در هزینه می‌باشد. در صورتی که از لپتاپ خود به خوبی محافظت کنید، نیازی نیست که هر چند سال یک بار نسبت به خرید یک لپتاپ جدید اقدام نمایید. بدین ترتیب در هزینه شما صرفه‌جویی خواهد شد. محافظت از لپتاپ علاوه بر افزایش عملکرد سیستم باعث می شود که کاربر متحمل پرداخت هزینه های جانبی برای تعمیر فلت لپتاپ نشود.

یکی از مواردی که در نگهداری از لپتاپ ضروری است به روز نگه داشتن سیستم عامل، برنامه‌ها و آنتی ویروس‌ها می‌باشد. توصیه ما به شما کاربرد محترم این است که هر سه ماه یکبار نسبت به به روز‌رسانی سیستم عامل، برنامه‌ها و آنتی ویروس سیستم خود اقدام نمایید. تمیز نگه داشتن قسمت‌های خارجی لپتاپ از دیگر نکاتی است که اهمیت بسزایی در محافظت از این وسیله دارد. وارد شدن گرد و غبار، مایعات، خرده‌های نان و غذا نیز منجر به بروز آسیب به دستگاه خواهد شد. بدین ترتیب باید دستگاه را همیشه تمیز نگه داشته و از وارد شدن گرد و غبار و مایعات به آن جلوگیری کنید. توصیه ما این است که هنگام خوردن و آشامیدن حتماً درب لپتاپ خود را ببندید.

به منظور تمیز کردن لپتاپ خود از شوینده مخصوص آن استفاده کنید. به هیچ عنوان از شوینده‌های معمولی مانند وایتکس و یا دیگر تمیز‌کننده‌ها استفاده ننمایید.

برای این که متحمل پرداخت هزینه تعمیر فلت لپتاپ نشده و همچنین طول عمر لپتاپ خود را افزایش دهید، بهتر است که لولای دستگاه را از وسط باز و بسته نمایید. در صورتی که متوجه مشکلی در لولای دستگاه شدید، حتماً با بهره‌گیری از دانش افراد متخصص نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. عدم تعویض به موقع لولا منجر به شکستن قاب لپتاپ شده و هزینه و خسارات جبران ناپذیری را بر شما تحمیل خواهد کرد.

خنک نگه داشتن لپتاپ مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. گرم شدن بیش از حد لپتاپ منجر به کاهش عملکرد و طول عمر دستگاه خواهد شد. همواره به خاطر داشته باشید که از تکان دادن لپتاپ خودداری کرده و آن را در جایی ثابت قرار دهید. قبل از انتقال لپتاپ خود به جایی دیگر حتما آن را خاموش کنید. در صورتی که در طول یک روز به طور مرتب و مداوم از لپتاپ خود استفاده می‌کنید آن را به طور پیوسته روشن نگه دارید و از روشن و خاموش کردن آن بپرهیزید. روشن و خاموش کردن مداوم دستگاه باعث فرسودگی دستگاه شما خواهد شد. کابل‌ها و سیم‌های لپتاپ خود را به هیچ وجه خم نکنید. این کار باعث آسیب به سیم و کابل‌ها شده و هزینه زیادی را بر شما تحمیل خواهد کرد. از قرار دادن اجسام سنگین نیز بر روی لپتاپ جدا خودداری نمایید.

لولا‌های لپتاپ تحمل وزن زیاد را ندارند، بنابراین از قرار دادن اجسام سنگین بر روی لپتاپ خودداری کنید. این کار باعث آسیب به فلت شده و در نهایت شما را متحمل پرداخت هزینه تعمیر فلت لپتاپ خواهد کرد.

برای حمل لپتاپ حتماً از کیف مخصوص آن استفاده نمایید. از تمیز کردن لپتاپ و یا صفحه نمایش با استفاده از الکل و استون پرهیز کنید. زیرا این کار باعث می‌شود که رنگ دستگاه شما از بین برود. و اما نکته آخر این است که نسبت به سرویس دوره‌ای لپتاپ خود اقدام نمایید. بهتر است این کار را سالی یک بار انجام دهید. سرویس دوره‌ای باعث می‌شود که هر گونه مشکلی سر وقت و به موقع تشخیص داده شود.

تعمیر فلت لپتاپ در مرکز تعمیر ویرا کامپیوتر چگونه انجام می‌شود؟

مرکز تعمیر ویرا کامپیوتر با بهره‌گیری از مهندسین و ابزار‌های پیشرفته با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین هزینه، تعمیر فلت لپتاپ شما را با مطلوب‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد. کافیست با مرکز تعمیر ویرا کامپیوتر تماس گرفته و از خدمات تخصصی ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *