چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟

✓ چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟ متأسفانه در سال جاری به علّت تداوم و استمرار تحریم های اقتصادی صورت گرفته علیه ایران، کاهش چَشم گیر ارزش ارز ملّی از سویی هم اعمال چهارچوب های بانک مرکزی با واردات محصولات خارجی در راستای کنترل نرخ ارز، قیمت لپ تاپ استوک و قیمت مربوط به سخت افزاری و تجهیزات جانبی کامپیوتری و لپ تاپ به گونه بی منطقی بیشتر شده است.

از جانبی دیگر هم تأمین کنندگان کالاها و محصولات دیجیتال به علّت عدم اعتماد و اطمینان از آتی شرایط اقتصادی. فقدان سیستم های نظارتی و نبود امکان واردات محصولات، به دپو کالاها و کارکرد سلیقه ای ضمن فروش آن ها روی آورده شده است. نهایتاً هم اکنون با نبود شدید لپ تاپ ها، قطعات سخت افزاری و تنوع آن ها رو به رو گردیده ایم.

قیمت سخت افزاری لپ تاپ

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، با بیشتر شدن قیمت و چهارچوب قطعات سخت افزاری و لپ تاپ ها در بطن کشور ایران، به احتمال بسیار شما نیز به فکر ارتقاء قطعات لپ تاپ خود افتاده باشید. با ارتقاء دادن لپ تاپ با صرف هزینه ای بسیار کمتر از تهیه دوباره یک سیستم نوین برای چندین سال مصون خواهید بود. لذا ارتقاء سخت افزاری لپ تاپ ها به راحتی رایانه های رومیزی نخواهد بود. به عبارتی ارتقاء قطعات لپ تاپ های نوین و نقلی کنونی مشقت بار تر هم گردیده است. مازاد بر ارتقاء سخت افزاری آن ها نیز نیازمند علم و فناوری متخصص نیز می باشد.

ارتقا سخت افزار

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، با این وجود همچنان شیوه هایی جهت بیشتر شدن بهره گیری و ارتقاء سخت افزاری لپ تاپ به چَشم میخورد. به گونه ای جامع نمیتوان یک جلد ثابت جهت ارتقاء سخت افزاری لپ تاپ ها صادر نمود. بعضی از لپ تاپ ها همانند؛ مدل های گوناگون مک بوک و یا سرفیس با چهارچوب بیشتری برای ارتقاء سخت افزاری مواجه گردیده است. بنابراین بیش از هر مسئله ای نیاز است با جست و جوی مدل لپ تاپ خویش از چهارچوب های آن مطلع گردید.

 چه نوع لپ تاپ هایی قابلیت ارتقاء سخت افزاری را خواهند داشت!

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟،  با جست و جو نمودن پارت نامبر لپ تاپ و یا مدل دقیق و کامل مادربرد شما میتوانید اطلاعات به شدّت مفیدی جهت ارتقاء لپ تاپ خویش به دست بیاورید. جهت کسب اطلاع از شرایط فروش لپ تاپ استوک و شرایط قابل ارتقاء بودن لپ تاپ خویش شما میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی میکنیم در ویرا کامپیوتر پاسخ گوی خوبی به تمامی پرسش های شما در این حیطه باشیم.

بیشتر بخوانید
سی پی یو laptop دست دوم/ بررسی انواع سی پی یو laptop استوک

آیا میدانید چه قطعاتی غالباً قابل ارتقاء میباشند، آیا مطلع هستید؟

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، به همان شکل که به احتمال بسیار قوی میدانید و آگاه هستید، در لپ تاپ ها اغلب قطعات به خصوصی از قابلیت ارتقاء برخوردار است. به عنوان نمونه؛ ارتقاء پردازنده های یک لپ تاپ، کاری غیر عقلانی بوده و از سویی هم گران قیمت و هم غیر ممکن است. با این وجود ارتقاء قطعات حافظه، اضافه نمودن ماژول های اِس اِس دی و رم، کاری رایج بوده و هم امکان پذیر است.

ارتقاء هارد دیسک «اِچ دی دی» لپ تاپ ها

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، هارد دیسک درایو و یا کوتاه شده در «اِچ دی دی» یک حافظه ای دائمی می باشد که در راستای ذخیره نمودن داده های مورد پردازش کامپیوتر مورد بهره گیری واقع میشود. این حافظه به حالت دیجیتالی رمز گذاری گردیده و اطلاعات را بر روی سطوح مغناطیسی دیسک های خویش ذخیره مینماید.

از جمله قطعاتی که غالباً کاربران به جهت ارتقاء آن اقدام مینمایند و بروز رسانی میکنند، هارد دیسک میباشد. این موضوع ارتقاء در لپ تاپ های کهن با هارد دیسک کم حجم و کند کاربرد دارد. این نوع ارتقاء غالباً با جایگزینی هارد با درایو هایی با گنجایش بیشتر و یا حافظه های اِس اِس دی میباشد. البته که ارتقاء هارد دیسک لپ تاپ به حافظه اِس اِس دی اتخاذ به مراتب مطلوب تر و البته گران قیمت تری میباشد.

جهت ارتقاء هارد دیسک ابتدا میبایست وارسی نمایید که لپ تاپ شما دوستان عزیز از اتصالات ساتا پشتیبانی مینماید و یا آن که پشتیبانی نمی نماید! چنانچه که هارد شما این قابلیت را داشته باشد، میتوانید به سهولت هارد دیسک خویش را با هارد دیسک با گنجایش بیشتر و یا اِس اِس دی جانشین کنند. البته که برخی از لپ تاپ ها چون مدل های پیشین دل قابلیت پشتیبانی همزمان از چندین هارد دیسک را هم در بطن خود دارند.

ارتقاء هارد دیسک «اِچ دی دی» لپ تاپ ها

 ارتقاء حافظه موقت یا رم لپ تاپ ها

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، رم و یا به اصطلاح حافظه موقت که کوتاه شده ی Random Access memory میباشد. به معنای حافظه دستیابی تصادفی میباشد. یک حافظه بسیار پر سرعت و با کیفیت میباشد که امکان انتقال و نشانی دهی بسیار سریع جهت پردازنده ها را مهیا خواهد نمود. به عبارتی صریح تر و بهتر مسئولیت این قطعه این است که داده هایی که کامپیوتر هم اکنون مشغول پردازش آن ها است را حفظ نماید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک XMG

اغلب پردازنده ها حاوی سرعت عملکرد پردازش بسیاری میباشند. به هنگامی که حافظه های جانبی، روند ذخیره اندک تری را دارند و به اصطلاح کند میباشند. از این جهت رم در میان این دو ماژول «منظور ما حافظه جانبی و پردازنده میباشد» واقع شده است و ایجاد تعامل مینماید. حافظه بیشتر به پردازنده این امکان را خواهد داد روند محاسبات را تندتر به انجام برساند.

تغییر دادن رم و یا به اصطلاح رایج افزایش تعداد رم های یک لپ تاپ نیز از روش های رایج ارتقاء میباشد. رم لپ تاپ را غالباً به دلیل فرسودگی بر اثر عمر و یا کمبود حافظه ی کافی ارتقاء خواهند داد. در بعضی از لپ تاپ ها، رم به مادربرد وصل گردیده است. در این گونه لپ تاپ غالباً امکان عوض نمودن رم فراهم نیست. لذا چنانچه لپ تاپ شما امکان تعویض و یا اضافه کردن رم را میدهد. باید به مقدار حافظه، نسل و همچنین سرعت آن توجه نمایید.

ارتقاء لپ تاپ به واسطه ی اضافه نمودن اِس اِس دی

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، درایو های اِس اِس دی با بهره گیری از سرعت خواندن و نوشتن به مراتب بیشتر از هارد دیسک ها، گزینه ی بسیار مطلوبی است. در راستای بهبود سرعت و راندمان کامپیوتر های رومیزی و البته که لپ تاپ ها است. ارتقاء لپ تاپ ها به واسطه ی اضافه نمودن حافظه های اِس اِس دی بسیار مقرون به صرفه بوده و البته کاربردی هم هست!.

البته که شما میتوانید با نصب نمودن و به اجراء رساندن سیستم عامل، نرم افزارهای پر حجم و سنگین، بازی ها و … بر روی اِس اِس دی از روند و سرعت اجرای بالای آن استفاده بنمایید. مازاد بر جایگزینی هارد دیسک با درایو های پر سرعتی همانند؛ اِس اِس دی شما دوستان میتوانید به حالتی مجزا و مستقل نیز این ماژول را بی افزایید.

در بعضی از لپ تاپ ها به گونه پیش فرض محیط افزودن اِس اِس دی قرار دارد. در این قبیل از مدل ها قطعاً که شما میتوانید از اِس اِس دی های اِم.۲ در راستای توسعه و پیشرفت لپ تاپ خود بهره ببرید. حال در لپ تاپ های معمول ما به شما توصیه میکنیم تا اِس اِس دی را جانشین درایو نوری لپ تاپ خود بنمایید. در زمان تهیه و خرید اِس اِس دی به طور قطع به سازگاری ابعاد و رابط کاربری آن با لپ تاپ خویش توجه بنمایید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ کارکرده

البته یک گزینه و پیشنهاد بسیار مقرون به صرفه جهت توسعه لپ تاپ خرید اِس اِس دی های آبی رنگ وسترن دیجیتال خواهد بود. اِس اِس دی وسترون دیجیتال آبی رنگ اتخاذی بسیار مطلوب و مناسب برای کاربران از میان رده تا به بالا رده خواهد بود. شما خواهید توانست این اِس اِس دی را بنابر نیاز خویش در گنجایش های متفاوت تهیه نمایید.

 قطعاتی که غالباً در لپ تاپ ها از قابلیت ارتقاء برخوردار نیستند!

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، به همان شکل که پیش تر به این موضوع اشاره نمودیم. بسیاری از قطعات در لپ تاپ ها از قابلیت ارتقاء برخوردار نیست. به علّت ساختار یکپارچه مجتمع پردازنده ها و نیز مادربرد، غالباً ارتقاء و یا تعویض این قطعه ها ممکن نخواهد بود. این چهارچوب ها همچنین خواهد توانست به تراشه های خاص، رابط هایی متنوع، ساختار فیزیکی گوناگون، و … هم مرتبط باشد. ایجاد دگرگونی در قطعات این چنینی، به دلیل هزینه و ریسک بسیار نیز غالباً پیشنهاد نخواهد شد.

 نکاتی که نیاز است به هنگام ارتقاء لپ تاپ میبایست بدانید

چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟، ارتقاء لپ تاپ موضوعی حساس و البته دشوار و سخت است. بنابراین ما به شما توصیه میکنیم در روند ارتقاء لااقل از نظارت یک شخص با تجربه و متخصص استفاده نمایید. علاوه بر این ها قبل از تهیه به واسطه‌ ی جست و جو، مشورت و همفکری از سازگاری کامل قطعات با لپ تاپ خویش اطمینان خاطر کسب کنید. بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که با باز شدن، تعویض و همچنین دگرگونی محتویات لپ تاپ، گارانتی لپ تاپ شما بلافاصله پس از آن اعتبار خود را از دست خواهد داد.

و در پایان

دوستان عزیز ما در این متن چه لپ تاپ هایی قابل ارتقاء هستند؟ از خود سعی نمودیم شما را با قطعات لپ تاپ که قابل ارتقاء میباشند آشنا سازیم. حال بهتر است بیان داریم که شما دوستان عزیز میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ویرا کامپیوتر در ارتباط باشید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *